Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Baner ale jak?

  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie Baner ale jak?

    Witam serdecznie potrzebuje stworzyć projekt pod baner 1,5m na 3m. Wykonawca zalecił mi takie parametry "Skala 1:1, min. 100dpi, kolorystyka CMYK." Nie bardzo rozumiem co oznacza skala 1:1?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Witam serdecznie potrzebuje stworzyć projekt pod baner 1,5m na 3m. Wykonawca zalecił mi takie parametry "Skala 1:1, min. 100dpi, kolorystyka CMYK." Nie bardzo rozumiem co oznacza skala 1:1?
    Nowy projekt : szerokość 1,5m wysokość 3,0m rozdzielczość 100dpi przestrzeń barwna CMYK. Duży rozmiar pliku, niestety.

  3. #3

    Domyślnie

    dlaczego nie zapytasz zleceniodawcy?
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Przecież zapytałem i tak mi odpisał.

  5. #5

    Domyślnie

    Według mnie oznacza to plik, który będzie miał wymiary 59055x118110 pikseli.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  6. #6

    Domyślnie

    dziwne! często drukuję banery podobnego rozmiaru, ale zawsze daję w normalnej rozdzielczości (kilka mpx)i wychodzi super.
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Według mnie oznacza to plik, który będzie miał wymiary 59055x118110 pikseli.
    Dokladnie tak i zauwaz, ze to obliczenia dla minmalnej rodzielczosci podanej przez wykonawce. Ja takie banery projektuje minimum 150dpi. Druga rzecz podpytaj wykonawce co on rozumie przez CMYK, a najlepiej jakby Ci dostaczyl profil zebys mogl sobie sam wykonac proof'a.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Przecież zapytałem i tak mi odpisał.
    co ci odpisał na pytanie co oznacza 1:1?
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    No, że jeden do jeden czyli mam stworzyć nowy dok. o wymiarach 1,5m na 3m . Dla mnie to jakaś paranoja zresztą nie znam się na tym. Jak w takim dokumencie mam umieścić zdjęcia które maja raptem 3000na 2000px. W ogóle tego nie pojmuje.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokladnie tak masz zrobic, zdjecia musisz interpolowac do odpowiedniej rozdzielczosci i dlatego robi sie to tak w tak duzych rozdzielczosciach zeby miec nad tym kontrole ty mozesz przygotowac to w rozmiarach 1,5na3 cm i oprogramowanie drukujace powiekszy to do 1,5na3 m ale efekt bedzie oplakany.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •