Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 80 MPix

  1. #1
    conik
    Gość

  2. #2

    Domyślnie

    16bit TIFF - 480mb, obrobka musi byc czysta (i dluuuuuga) przyjemnoscia
    Road to Manila

  3. #3

    Domyślnie

    Iso bazowe 80, to dobry trend, starsze scianki mialy 25 co wymagalo sporo J by naswietlic scene i odpornosci modelki na blyski

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    16bit TIFF - 480mb, obrobka musi byc czysta (i dluuuuuga) przyjemnoscia
    Moja codziennosc (6x6 skan - 450mb) Da sie zyc z w miare szybkim kompem i Lightroom'em

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    16bit TIFF - 480mb, obrobka musi byc czysta (i dluuuuuga) przyjemnoscia
    Wcale nie jest to jakaś szczególna upierdliwość. Raz że z sesji do jakich zazwyczaj wykorzystuje się takie dupki finalnie do obróbki jest 1-3 zdjęcia, rzadko kiedy więcej. Dwa że dość szybko opuszcza się 16 bitów, bo siedzenie w nich przez całą obróbkę ma więcej wspólnego z przesądami religijnymi niż realnym zyskiem na jakości. Po trzy - nawet na 5-letniej Gie-piątce praca na plikach roboczych w okolicach 2 GB jest znośna przy szybkim systemie dyskowym.


    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Moja codziennosc (6x6 skan - 450mb)
    Aby nie przesadzasz z rozdzielczością?

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Aby nie przesadzasz z rozdzielczością?
    W instrukcji do mojego Epsona pisze ze maksymalna rozdzielczosc to 12600dpi wiec i tak troche nizej ustawiam, choc mysle o w najwyzszej rozdzielczosci bo jak skanowac to skanowac, nie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    W instrukcji do mojego Epsona pisze ze maksymalna rozdzielczosc to 12600dpi...
    Rany Tom - cóż to za Epson?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    W instrukcji do mojego Epsona pisze ze maksymalna rozdzielczosc to 12600dpi wiec i tak troche nizej ustawiam, choc mysle o w najwyzszej rozdzielczosci bo jak skanowac to skanowac, nie ?
    To poszukaj w specyfikacji parametru: rozdzielczość optyczna. A już pomijając kwestię samego skanera, to jest jeszcze coś takiego, jak realna rozdzielczość materiału światłoczułego. Slajdy kończą się w znakomitej większości na 2400-2700 ppi, co dla 6x6 daje pliki o wielkości ~100 MB przy 8 i ~200 MB przy 16 bitach. Powyżej tego (pomijając szumne teorie o Nyquystach itd) realnie otrzymujesz tylko dokładniejsze zobrazowanie struktury ziarna.

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    To poszukaj w specyfikacji parametru: rozdzielczość optyczna. A już pomijając kwestię samego skanera, to jest jeszcze coś takiego, jak realna rozdzielczość materiału światłoczułego. Slajdy kończą się w znakomitej większości na 2400-2700 ppi, co dla 6x6 daje pliki o wielkości ~100 MB przy 8 i ~200 MB przy 16 bitach. Powyżej tego (pomijając szumne teorie o Nyquystach itd) realnie otrzymujesz tylko dokładniejsze zobrazowanie struktury ziarna.
    No ja lubie ziarno, nawet bardzo lubie wiec w sumie skoro mam ladniejsze ziarno przy wyzszej rozdzielczosci to tym bardziej chyba powinienem zaczac skanowac na 12600 nie ?

  10. #10

    Domyślnie

    Takiej rozdzielczośći optycznej nie miał nigdy żaden, najlepszy nawet, bęben (kończyły się okolicach 8000 ppi) – ergo mówimy tu o softwarowej interpolacji, czyli zbliżony efekt uzyskasz skanując z rozdzielczością optyczną i dmuchając później w Szopie. Lubienie ziarna wiele tu nie zmienia, bo może i uzyskasz je większe i wyraźniejsze, ale obraz zapisany na nim nie stanie się przez to mniej mydłowaty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •