Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Gabax
    Gość

    Domyślnie pytanie o akcesoria

    mam pytanie. kupuję lustrzankę Nikon D5000

    http://www.euro.com.pl/lustrzanki/ni...content=504081

    jest do niej obiektyw. nie wiem czy jest dobry, jaki powinnam kupić?
    bardzo lubię robić makro znalazłam na allegro zestawy do makro

    https://ssl.allegro.pl/item112844043...00_statyw.html

    będzie pasował? a jeśli nie to jaki?

    i jeszcze jaką kupić kartę pamięci jaką pojemność i jaki rodzaj- prosiłabym o pełną nazwę żeby znależć na allegro.

    z góry dziękuję : >
    wiem, że może nie w tym temacie to napisałam, w którym trzeba ale przeglądałam forum na szybko-wybaczcie.
    Ostatnio edytowane przez Gabax ; 10-07-2010 o 21:47 Powód: skleroza

  2. #2

    Domyślnie

    Do tego aparatu najlepiej kup obiektyw Nikkor 18-105 VR, kartę Sandisk Extreme III SDHC 8GB albo 2x 4 GB jak wolisz,
    Jeśli chodzi o makro odradzam soczewki bo pogarszają jakość, polecam raczej pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki takie lub dodatkowy obiektyw makro jeśli Cię stać.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  3. #3

    Domyślnie

    Zestaw na początek jest całkiem przyjemny. Jeśli chciałabyś inny obiektyw, np. jaśniejszy, o innym zakresie ogniskowych, musiałabyś napisać jakimi środkami na zakup sprzętu dysponujesz.

    Jeśli chodzi o macro to daruj sobie wszelkiego rodzaju soczewki i inne tym podobne badziewie -- strata pieniędzy. Jeśli chcesz bawić się w prawdziwe zbliżenia robali to przydałoby się kupić obiektyw do tego przeznaczony, np: Tamron 90, Tokina 100, Sigma 70 albo 150, Nikkor 105 albo 60. To jaki wybrać też zależy od funduszy przeznaczonych na Twoje hobby

    Dobre karty polecił kolega wyżej.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Bierz 18-105 VR. Do makro na początek powinno Ci wystarczyć to:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/90713

    pozdrawiam
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajec Zobacz posta
    Do makro na początek powinno Ci wystarczyć to:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/90713
    Żadne takie! To jest szmelc i zło wcielone -- omijać szerokim łukiem.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Dlaczego? No wiadomo, że mając nieograniczony budżet lepiej jest kupić obiektyw makro, ale na początek taki konwerter chyba złym rozwiązaniem nie jest...
    Ostatnio edytowane przez bajec ; 11-07-2010 o 00:21
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

  7. #7

    Domyślnie

    Bo jakość obrazka z takim zestawem sięgnie poziomu bruku.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,n...e,1611289.html

    To jest poziom bruku rozumiem? Raynox jest inny od zwykłych soczewek- nie rozmywa obrazu po bokach.
    Ostatnio edytowane przez bajec ; 11-07-2010 o 00:53
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

  9. #9

    Domyślnie

    Na miniaturce ciężko cokolwiek ocenić. Ty robiłeś to zdjęcie?
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie W necie jest mnóstwo podobnych zdjęć i setki pochlebnych opini o tym konwerterze. To chyba nie przypadek? Sam swojego czasu bawiłem się odwrotnie zamocowanym heliosem i przez to straciłem ochotę na makro Myślę, że taka soczewka na początek jest idealnym wyjściem. Jeśli autor Zainteresuję się tym typem fotografii będzie mógł pomyśleć o czymś poważniejszym typu obiektyw makro, albo choćby pierścieniach z przeniesieniem automatyki. Pierścienie oczywiście byłyby lepszym rozwiązaniem od raxnoxa, ale i cena 2x wyższa
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •