Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: D80

  1. #1

    Domyślnie D80

    Od jakiś 3-4 miesięcy mam do czynienia z pożyczoną D70 ale chciałbym coś swojego i teraz pytanie czy ma sensu kupno używek ? np. http://www.allegro.pl/item1104343034...ki_okazja.html
    i co możecie mi powiedzieć o d80 ? to dobry wybór ?

    A jeżeli nie to co polecicie do hmmm około 2 500 zł najlepiej już chociaż z jednym obiektywem ; ]

  2. #2

    Domyślnie

    poszukaj a znajdziesz odpowiedź,,,,,,było "milijoooony razy"

  3. #3

    Domyślnie

    A jakimi funduszami dysponujesz?
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    A jakimi funduszami dysponujesz?
    Przecież kolega pisze wyraźnie do 2,5 k z jednym obiektywem.

    Uważam, że idziesz w dobrym kierunku. w tej kasie możesz spokojnie wyrwać d80 z 18-70 czy 18-105, i jeszcze sporo zostanie na inne gadżety.
    Podstawa to znaleźć niezajechany aparat - w Twoim linku gość nie pisze jaki przebieg ma aparat - koniecznie to ustal.
    Obserwuj też giełdę na tym forum, może sam wstaw ogłoszenie w stylu "kupię dxx do xx zł z xx przebiegiem".
    Pytanie też , czy możesz dołożyć cokolwiek - wiem, że na tej zasadzie to można bez końca, ale naprawdę niewiele Cię dzieli od jakiejś używki d90 z jakimś kitem.
    Taką mam koncepcję
    Ostatnio edytowane przez rooner ; 03-07-2010 o 21:18

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie jakoś mi umknęło, na allegro za 2,600 można kupić D90 + 18-105 to zdecydowanie lepsze rozwiązanie a za 2,200 znalazłem D90 z 18-55.
    Ja bym się skłaniał za pierwszą opcją po 1. matryca CMOS jak dla mnie między D90 a D80 jest duża różnica w jakości obrazka i do tego zdecydowanie lepszy optycznie obiektyw i z ciekawszym zakresem.
    Ostatnio edytowane przez Jatin ; 03-07-2010 o 21:20
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kornad Zobacz posta
    A jeżeli nie to co polecicie do hmmm około 2 500 zł najlepiej już chociaż z jednym obiektywem ; ]
    Moim zdaniem zestaw, do którego link przytoczyłeś jest dość drogi. Za 2700 PLN można znaleźć coś lepszego: http://www.allegro.pl/item1089896011...pa_sb_800.html
    lub też można już dostać D90 (co chyba będzie lepszą inwestycją) http://www.allegro.pl/item1108539459...or_18_105.html
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  7. #7

    Domyślnie

    faktycznie chyba warto pomyśleć nad d90, jeszcze jedno jaki przebieg będzie dość rozsądny żeby aparat nie był "zajechany" ?

  8. #8
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    D80 to niezły aparat, jeśli trafisz na niezajechany egzemplarz z obiektywem to bierz. 2-gie rozwiązanie to D90 z obiektywem. Jak poszukasz to są duże sklepy np MM, saturn gdzie masz często sprzęt z ratami 0%. To co masz, wpłać jako 1 ratę, reszta na np. 12 rat. Masz nówkę aparat, a pozostałe raty miesięczne nie zruinują Twojej kieszeni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kornad Zobacz posta
    faktycznie chyba warto pomyśleć nad d90, jeszcze jedno jaki przebieg będzie dość rozsądny żeby aparat nie był "zajechany" ?
    Rzekomo D80 oficjalnie ma 50 tyś zdjęć (coś mało - nie wiem czy to prawda), D90 100 tyś zdjęć. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz sztuki po "pasjonatach" sprzętowych z małym przebiegiem. Mój D80 ma przebieg 16 tyś zdjęć, wszystkie gumy są na miejscu i nic nie jest wyślizgane - ale akurat o body dbam.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  10. #10

    Domyślnie

    no to może lepiej dozbierać do nówki.. tylko teraz d80 czy d90 ? duża jest różnica miedzy nimi cena/jakość ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •