Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    (...)
    Rozumiem, że to twój piesek, ma imię, miseczkę, łóżeczko, macha ogonkiem ale przypominam. To tylko ZWIERZĘ. To nie człowiek.
    A człowiek to co? Inna forma życia?

    To właśnie przez takie myślenie "to tylko zwierze" biorą się takie a nie inne wyroki.
    A często bywa tak, że wpierw "człowiek" znęca się nad zwierzęciem by później czując silniejszą potrzebę znęcać się nad ludźmi.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    A człowiek to co? Inna forma życia?
    A nie widzisz różnic między człowiekiem a psem??

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    To właśnie przez takie myślenie "to tylko zwierze" biorą się takie a nie inne wyroki.
    Bo niestety ale to tylko zwierzę.

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    A często bywa tak, że wpierw "człowiek" znęca się nad zwierzęciem by później czując silniejszą potrzebę znęcać się nad ludźmi.
    To już twoja zbyt daleko idąca nadinterpretacja. Proszę powiedz, skąd masz więdzę, że często tak bywa. Jakieś publikacje? ankiety? czy raczej moje widzimisie?
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  3. #13

    Domyślnie

    Okrucieństwo wobec zwierząt to straszna rzecz, ale popatrzmy na sprawę nieco szerzej: wiecie co się dzieje w ubojniach? W świetle prawa? Większosć z nas lubi schabowe, ale wolimy nie myśleć czym były za życia i jak znalazły się na naszych talerzach.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O Zobacz posta
    Okrucieństwo wobec zwierząt to straszna rzecz, ale popatrzmy na sprawę nieco szerzej: wiecie co się dzieje w ubojniach? W świetle prawa?
    W zasadzie masz rację. I co z tego skoro społeczeństwo nie chce wiedzieć, widzieć i dyskutować na ten temat? Ważniejsze są pieski, kotki, kanarki. Dlaczego? Bo z nimi się zaprzyjaźniamy, traktujemy je jak ludzi. Naturalne jest więc nasze oburzenie na przejawy okrucieństwa wobec "naszych" zwierząt.

    Kara ma być uciążliwa dla sprawcy. Ręce mi opadają jak jakiś oprawca dostaje powiedzmy pół roku w zawieszeniu na dwa lata. Po 2,5 roku wyrok się zatrze. Żadna uciążliwość. Społeczne oczekiwania są większe, a sędziowie orzekają jak widać. A wystarczy przyładować dużą grzywnę...

    Kolarze po piwku siedzą w więzieniach, nieważne, czy złapani zostali na polnej drodze czy ruchliwej krajówce.

    Ale co sądzić o starszych sędziach po rozmowie, w której jeden mówi drugiemu coś w stylu: "Wiesz, mam taki program do Internetu, a nazywa się jakoś, hmmm... osiołek? To legalne?"
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #15

    Domyślnie

    Pamiętajcie. Nie wysykość kary odstrasza ludzi od popełniania czynów ale nieuchronność jej egzekwowania. Pomyślcie, np. KAŻDY pijany kierowca złapany z powyżej pół promila obligatoryjnie od razu prosto z auta idzie na 3 miesiące więzienia. Nie ma zmiłuj, chory to do szpitala Aresztu Śledczego. Nie trzeba grozić 2 latami za kratami jak i tak nikt tego nie daje. A każdy mając świadomość, że na bank trafi na 3 miechy by się zastanowił czy jechać.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    A nie widzisz różnic między człowiekiem a psem??

    Bo niestety ale to tylko zwierzę.
    Życie zasługuje na szacunek i ochronę. Tym większą im jest słabsze. Argumentacja, że "to tylko zwierzę" jakoś do mnie nie trafia.

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    To już twoja zbyt daleko idąca nadinterpretacja. Proszę powiedz, skąd masz więdzę, że często tak bywa. Jakieś publikacje? ankiety? czy raczej moje widzimisie?
    Widać dotychczasowa lektura akt w sprawach karnych spowodowała moją nadinterpretację.
    Tylko jak to jest, że ci którzy zabijali bez mrugnięcia okiem najczęściej zaczynali od topienia kotka - bo to "tylko zwierzę".

  7. #17

    Domyślnie

    Widać dotychczasowa lektura akt w sprawach karnych spowodowała moją nadinterpretację.
    Tylko jak to jest, że ci którzy zabijali bez mrugnięcia okiem najczęściej zaczynali od topienia kotka - bo to "tylko zwierzę".[/QUOTE]

    taaa... i w aktach sprawy masz dokładną przeszłość oskarżonego, jego profil psychologiczny, i opinię z ZMSu haha... to chyba ty czytałeś akta robione przez policjantów W11 dla sędzi Anny Marii Wesołowskiej bo jakoś w normalnych procesach tego nie znajdziesz. I nie pisz tutaj takich głupot bo jeszcze forumowicze uwierzą

    A zwierzę to tylko zwierzę i koniec, kropka.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    (...)

    taaa... i w aktach sprawy masz dokładną przeszłość oskarżonego, jego profil psychologiczny, i opinię z ZMSu haha... to chyba ty czytałeś akta robione przez policjantów W11 dla sędzi Anny Marii Wesołowskiej bo jakoś w normalnych procesach tego nie znajdziesz. I nie pisz tutaj takich głupot bo jeszcze forumowicze uwierzą

    A zwierzę to tylko zwierzę i koniec, kropka.
    CV nikt tam nie zamieszcza ale bywają ciekawe kwiatki. Nie wiem... opinie biegłych, zeznania świadków

    Kiedyś mówiono: dziecko to tylko dziecko i koniec, kropka.
    Murzyn to tylko Murzyn i koniec, kropka.

    Świat się zmienia a po tym jak się traktuje najsłabszych widać kto jest jakim człowiekiem.

  9. #19

    Domyślnie

    Świat się zmienia a po tym jak się traktuje najsłabszych widać kto jest jakim człowiekiem.
    swiete slowa
    nikony dwa i jakies szkła

  10. #20

    Domyślnie

    ale zwierzęta typu psy, koty, konie nie są najsłabsze. Czemu zatem zabijacie pająki (a ja je hoduje, mają imiona, są futrzate i milusie), myszy, czym te zwierzęta się różnią od psa?
    Dla mnie zwierze to zwierze i nigdy nie będzie na równi z człowiekiem. To chorzy ludzie próbują uczłowieczyć zwierzęta zakładając im ubranka, itp.
    ps. A murzyn to murzyn i koniec, kropka
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •