Close

Strona 8 z 51 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #71

    Domyślnie

    Większy prąd na diodę nadawczą (zmniejszyć R). w impulsie winna wytrzymać wiele.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  2. #72
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Większy prąd na diodę nadawczą (zmniejszyć R). w impulsie winna wytrzymać wiele.
    Tegp rezystora 4,7kOh już nie ma dawno go wywaliłem Gdzie można dostać diody, które pełnią rolę lampy błyskowej w telefonach komórkowych ?

    EDIT

    Jednak nie, przecież dioda to nie lampa i pracuje selektywnie; dioda z komórki pewnie nie sieje podczerwienią
    Trzeba zastosować mocniejszą diodę IR, właśnie wygrzebałem dane: LD 274 156mW TSIP5200 210mW, a i tak jest zbyt słaba
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 05-05-2010 o 21:14

  3. #73
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Błysk sterujący lampy wbudowanej (górny wykres )
    Cztery diody IR TSIP5200 połączone ze sobą równolegle (dolny wykres),


    Proszę nie zwracać uwagi na przebieg sygnału ( bazę tranzystora wysterowałem dotykając palcem ).
    Moc sygnału (amplituda) wydaje się być porównywalna

  4. #74

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałem czy przypadkiem nie może sie pojawić niespodziewany problem - analogicznie taki jak sprzeganie dźwięku mirkrofon - głośnik - wzmacniacz.
    Czy nadajnik phottiksa nie będzie przesyłał radiowo nie tylko błyski sterujące, ale i odpowiedzi lampy zdalnej - jej przedbłyski służace pomiarom mocy. System CLS by wtedy zgłupiał.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #75

    Domyślnie

    A jakby zamiast czujnika podczerwieni zastosować ten element, który użył Włoch w swoim projekcie (induktor?)
    i jeszcze cytat z pierwszego posta tematu:
    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Odbiornik AVT wraz z nadajnikiem Phottix pt-04 II umieszczamy w sankach body, przy czym odbiornik IR TSOP1736 umieszczamy w bezpośredniej bliskości lamy wbudowanej ( całość musi być osłonięta przed dostępem światła z zewnątrz ).
    Ostatnio edytowane przez arek-hs ; 05-05-2010 o 22:03

  6. #76

    Domyślnie

    W sumie, to tam można zrobić układ detekcji jak pisze Arek.
    Wyładowanie w lampie to bądź co bądź WN i mocno "sieje" elektromagnetycznie, można to wykryć i tym odpalać układ.
    Myślę jednak, że to problem na tę chwile drugorzędny.

    Jak już zadziała, to będzie można doszlifować design.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  7. #77
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak sobie pomyślałem czy przypadkiem nie może sie pojawić niespodziewany problem - analogicznie taki jak sprzeganie dźwięku mirkrofon - głośnik - wzmacniacz.
    Czy nadajnik phottiksa nie będzie przesyłał radiowo nie tylko błyski sterujące, ale i odpowiedzi lampy zdalnej - jej przedbłyski służace pomiarom mocy. System CLS by wtedy zgłupiał.
    Zakładam osłonięcie czujnika czytającego błyski sterujące z lampy. Dodatkowo jest to element o niskiej czułości ; reaguje tylko na bezpośrednie światło lampy, całkowicie ignorując światło odbite od ścian. Jak to wszystko będzie okaże się w testach.

    Cytat Zamieszczone przez arek-hs Zobacz posta
    A jakby zamiast czujnika podczerwieni zastosować ten element, który użył Włoch w swoim projekcie (induktor?)
    i jeszcze cytat z pierwszego posta tematu:
    Nie chciało mi się tłumaczyć tekstu, ograniczyłem się jedynie do oglądania obrazków
    Ale pomysł z czujnikiem bardzo dobry. Nie wyklucza to jednak możliwości zakłóceń o których napisał Jacek_Z ( zakłócenia będą również w polu elektromagnetycznym). Póki co chyba zostanę przy fotodiodzie, a jeśli będzie łapać wtórne informacje z lamp wyzwalanych, zastosuje się rezystor, albo coś w tym stylu.

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    W sumie, to tam można zrobić układ detekcji jak pisze Arek.
    Wyładowanie w lampie to bądź co bądź WN i mocno "sieje" elektromagnetycznie, można to wykryć i tym odpalać układ.
    Myślę jednak, że to problem na tę chwile drugorzędny.

    Jak już zadziała, to będzie można doszlifować design.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Jeszcze nic nie działa, nie targujmy skóry na niedżwiedziu Póki co mamy zbliżoną wartość amplitudy sygnału z 4 diod IR, co nie znaczy, że jest to moc odpowiednio duża by czytała je Sabina.
    Druga sprawa, to przebieg sygnału, który być może trzeba będzie nieco rozciągnąć.
    Trzecią rzeczą jest sam Phottix, w dalszym ciągu pozostający w dyspozycji Pana listonosza

    PS

    Tomek, czy przy pomocy 555 ( o którym pisałem wczoraj ) da się ten sygnał odpowiednio ukształtować ( czytałem, że tak ) ?

    Rezystorami P1 i P2

    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 05-05-2010 o 22:29

  8. #78

    Domyślnie

    Tak,

    NE555 może być w konfiguracji jako generator pojedynczego impulsu (monostabilny). Tylko nie pamiętam tak z głowy dokładnej aplikacji.
    Ale poszukam zaraz...


    ...np tu
    http://elportal.pl/pdf/k01/19_11.pdf
    lub
    http://www.krzysztofg.elb.vectranet....imer_ne555.htm

    potrzebujemy zatem impuls o czasie circa t1=5us.
    czyli R~=1kOhm C~=5nF (dla schematu gen monostabilnego z PDFa, jak się nie buchłem)

    W schemacie powyżej (w Twoim poście) mamy konfigurację dla gen bistabilnego (gen prostokąta). Wg mnie trzeba w nim wywalić potencjometr P1 (zewrzeć go).

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez tymancjo ; 05-05-2010 o 23:12
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  9. #79
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    OK. ten schemat który podałem jest w takim razie prawidłowy, chyba nie musisz już szukać.

    Ważne: Czy ktoś już doczytał co jest w CLS-sie 0-em, a co 1-ką ? To znaczy chodzi mi konkretnie: lewe/prawe zbocze sygnału czy też sam sygnał ( pik ) / brak sygnału ?

  10. #80

    Domyślnie

    przedytowałem poprzedni post.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

Strona 8 z 51 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •