Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Chodziło mi o głowicę 804RC2/RC4.
    Nie ma głowicy 804RC4. Mamy 804RC2 i 808RC4

    Cytat Zamieszczone przez MARTINK Zobacz posta
    czy to tylko wielkosc plytki ? Warto brac RC4 ?
    O co chodzi dokladnie w tych RC bo nie moge znalezc.
    To tylko rodzaj i wielkość płytki.
    W głowicy bez RC aby założyć lub zdjąć aparat, muszisz kręcić talerzykiem będącym nierozłączną częścią głowicy.
    Jeżeli chcesz nosić przypięty aparat na stałe do statywu, to jest to głowica dla ciebie.
    RC2 to talerzyk 200PL 5x3,5cm który przykręcasz na stałe do aparatu lub teleobiektywu i wpinasz do głowicy
    jak but narciarski do narty. Montaż i demontarz aparatu na statywie trwa sekundę.


    Do aparatu z gripem, może być szybkozłączka RC4 talerz 410PL 6,5x8,5cm, nie wystaje za mocno na boki,
    niby większa powierzchnia przylegania, to i stabilniść powinna być większa.
    W aparacie bez gripa wystaje i przeszkadza a do montażu trzeba użyć monety.
    Używając teleobiektywu, montujesz obiektyw do głowicy i wtedy mamy kuriozum.


    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Z moim D300 nie jest wcale źle. Ale jak kto woli.
    A w D70 to imho tragedia, ale jak kto woli

    Ostatnio edytowane przez Mamrot ; 29-03-2010 o 13:54
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar zero8
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    86

    Domyślnie

    Zastanów się czy nie dołożyć troche i kopić Manfrotto 410, świetna głowica do krajobrazów.

    M|KM|N|S

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woldemorth Zobacz posta
    Nie ma głowicy 804RC4. Mamy 804RC2 i 808RC4

    A w D70 to imho tragedia, ale jak kto woli
    A bo nas..li tych numerków i mi się pomyliło. Co do płytki z D70 faktycznie jest to trochę komedia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za pomoc i wyjasnienia.

    Kupuje wiec 055xProb i 498RC2


    zero8,
    Nie takie troche, poza tym to 3D.

    Pozdrawiam,

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  5. #15

    Domyślnie

    Statyw dojechal,
    W porownaniu z chinszczyzna to... nie mozna porownywac - no moze. ze tez ma 3 nogi.
    Wykonanie jak wszyscy mowia, super, stabilny - nie mam sie do czego przyczepic.

    Dla informacji,
    Wysokosc na jakiej znajduje sie wizjer aparatu przy schowanej kolumnie 163 cm
    Wysokosc na jakiej znajduje sie wizjer aparatu przy wysunietej kolumnie 200 cm

    Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •