Nie ma głowicy 804RC4. Mamy 804RC2 i 808RC4
To tylko rodzaj i wielkość płytki.
W głowicy bez RC aby założyć lub zdjąć aparat, muszisz kręcić talerzykiem będącym nierozłączną częścią głowicy.
Jeżeli chcesz nosić przypięty aparat na stałe do statywu, to jest to głowica dla ciebie.
RC2 to talerzyk 200PL 5x3,5cm który przykręcasz na stałe do aparatu lub teleobiektywu i wpinasz do głowicy
jak but narciarski do narty. Montaż i demontarz aparatu na statywie trwa sekundę.
Do aparatu z gripem, może być szybkozłączka RC4 talerz 410PL 6,5x8,5cm, nie wystaje za mocno na boki,
niby większa powierzchnia przylegania, to i stabilniść powinna być większa.
W aparacie bez gripa wystaje i przeszkadza a do montażu trzeba użyć monety.
Używając teleobiektywu, montujesz obiektyw do głowicy i wtedy mamy kuriozum.
A w D70 to imho tragedia, ale jak kto woli
Szukaj





Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami