Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Chrom :(

  1. #1
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie Chrom :(

    W jaki sposób można pozbyć się takich przepałów na chromowanych elementach ?

    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  2. #2

    Domyślnie

    ja się nie znam na samochodach, gdzie tu jest chrom???

    jeśli chodzi o logo VW to albo namalować, albo warstwę 2 rawów, albo dać sobie spokój.
    odbicie w szybce spokojnie stemplem

  3. #3

    Domyślnie

    Masz zajefajną fure i komóre - ja bym się nie czepiał fotek, ale jak chcesz mieć coś lepszego to zrób minimum dwie różne ekspozycje. Taką jak teraz i drugą jakieś -2EV. Potem to trzeba pożenić w PS'ie lub GIMP'ie lun innym sofcie gdzie pracujesz na warstwach.

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Hmm.. chodziło mi o chromowane elementy lewarka zmiany biegów i tą obwódkę pod nim


    Passat niestety nie jest moją własnością , zresztą wolałbym kilka fajnych szkieł zamiast...

    Wracając do tematu, takie sztuczki, to jedynie w kompie? Póki co świadomie nie obrabiam zdjęć, starając się nauczyć fotografować i świecić.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #5

    Domyślnie

    problemem raczej nie jest chrom a złe oświetlenie wnętrza samochodu do tego typu zdjęcia miało wyjść katalogowo tak ? czy ładnie do ogłoszenia o sprzedaży ?

  6. #6

    Domyślnie

    Filtr polaryzacyjny + światło zastane. Jeśli z lampą, to tylko z odbicia - bardziej od "chromu" widać cienie, zwłaszcza od kierownicy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny + światło zastane. Jeśli z lampą, to tylko z odbicia - bardziej od "chromu" widać cienie, zwłaszcza od kierownicy.
    Filtr polaryzacyjny powiadasz? Nowe zasady fizyki wprowadzono?
    „Inteligencja kilku osób nigdy się nie sumuje. Głupota zawsze.” Docentx.
    --EIZO--

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem autor zdjęcia martwi się nie o te sprawy co powinien. Odblaski na lewarku są małe i ledwo widoczne, można je uznać za naturalne a ostatecznie PS. Bardziej w tym zdjęciu przeszkadza cień od kierownicy.

    ups...o kierownicy już napisano
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 18-03-2010 o 09:28

  9. #9

    Domyślnie

    postaw dwa zrodla miekkiego swiatla po bokach i przy tym kadrze zalatwi sprawe
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    problemem raczej nie jest chrom a złe oświetlenie wnętrza samochodu do tego typu zdjęcia miało wyjść katalogowo tak ? czy ładnie do ogłoszenia o sprzedaży ?
    Zdjęcia do Allegro już potrafię zrobić, a może tylko tak sądzę ; na katalogowe się nie porywam; po prostu się uczę. Świadomie fotografując w .jpg, żeby sobie nie wmawiać, że „poprawi się w PS”
    (na to przyjdzie czas póżniej).

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny + światło zastane. Jeśli z lampą, to tylko z odbicia - bardziej od "chromu" widać cienie, zwłaszcza od kierownicy.
    Światło zastane jest niewystarczające w tej sytuacji, było: FujiS5 + T17-50f2,8 + Marumi CPL + SB 800 + Stofen na sankach 45 stopni w sufit.

    Cytat Zamieszczone przez docentx Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny powiadasz? Nowe zasady fizyki wprowadzono?
    Polarek jest bardzo pomocny, pomaga zebrać odbicia z podszybia od światła zastanego i/lub dużego LCD.

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Moim zdaniem autor zdjęcia martwi się nie o te sprawy co powinien. Odblaski na lewarku są małe i ledwo widoczne, można je uznać za naturalne a ostatecznie PS. Bardziej w tym zdjęciu przeszkadza cień od kierownicy.

    ups...o kierownicy już napisano
    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    postaw dwa zrodla miekkiego swiatla po bokach i przy tym kadrze zalatwi sprawe
    W tej chwili mam tylko jedną Sabinkę, czy SB 800 w CLS i wbudowana w body mogą dać wystarczający efekt? Stofen jest mały i wygodny, ale średnio rozprasza, jaki rozpraszacz będzie lepszy od Stofena, a mniejszy od softboxa na lampę systemową?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •