Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: D70s czy D50

  1. #11

    Domyślnie

    sklep jest raczej Ok, sprzedaje też na allegro - dawno temu kupowałam u nich obiektyw - było jak w opisie.

    PS - Archangel - ja mam na stałe ustawione czarne tło - i w takim ustawieniu - Twojego postu wcale nie ma... Musiałam przełączyc na default) - jakiego koloru czcionki używasz???? - ja swój post piszę czarnymi literami na biały tle ale widac go również na tle czarnym.... więc jak Ty to wykombinowałeś...? że na czarnym nie widac ani jednej litery z Twojego postu?
    Ostatnio edytowane przez jm ; 09-12-2006 o 15:57

  2. #12
    lasanthel
    Gość

    Domyślnie

    Tydzień temu stąłem przed tym samym dylematem ;] Wybrałem d70s. Różnica cen jak na obiektywie a kilka funkcji więcej zawsze się przyda...

  3. #13

    Domyślnie

    Karolina nie mam pojecia pisze normlanie, zadnego tekstu nie wklejam, niczego nie naciskam, nie mam pojecia czemu tak jest

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archangel Zobacz posta
    Karolina nie mam pojecia pisze normlanie, zadnego tekstu nie wklejam, niczego nie naciskam, nie mam pojecia czemu tak jest

    ale u Ciebie na czarnym tle też nic nie widac???? Czy tylko ja tak mam?

  5. #15

    Domyślnie

    wł. black i faktycznego tego jednego posta nie bylo widac, edytowalem go i kliknal to AA przekresolna i juz dziala, ale nie mam pojecia czemu tak byl pisalem normalnie

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archangel Zobacz posta
    wł. black i faktycznego tego jednego posta nie bylo widac, edytowalem go i kliknal to AA przekresolna i juz dziala, ale nie mam pojecia czemu tak byl pisalem normalnie

    ha teraz to i ja widzę!)) Ulżyło mi, bo juz myślałam że mam zwidy...

  7. #17

    Domyślnie

    d70s i 18-70. aparat ma tryb pomiaru światła pod palcem wyadaje sie nieco solidniejszy obiektyw zdecydowanie solidniejszy. to wszystko za 500pln więcej. i tak byś potem kupił tego typu obiektyw-jaśniejszy na końcu i ostrzejszy.a szumy to kwestia ingerencji softwearu w d50 co czyni zdjęcia mniej zaszumione ale i mniej ostre co kto woli - ja wole potem odszumić w konverterze raw.. robiąc nef d70s i wywołując zdjęcia z czułości 800 i więcej zyskasz to samo regulując poziom szumu w np. raw shooter essential .

  8. #18

    Domyślnie

    czyli

    D50 ma mniej szumow, za to mniej ostry
    a D70s wiecej szumow a bardziej ostry ?

    czy ktos to moze potwierdzic ?
    i czy ta ostrosc/szumy to jakies wielke roznice

  9. #19

    Domyślnie szumy

    nie mam żadnego z tych aparatów które Cię interesują ale mam okazję czasem nimi popstrykać.Szumy z D70s są widoczne przy ISO 800 i często nieakceptowalne więc lepiej tej czułości nie używać. W wydruku 15x20 przy ISO 400 prawie tego nie wiedać, ale poza 400 to bym nie wychodził.Trohchę to dziwne i zastanawiające po co ISO1600 któe strasznie szumii.

  10. #20

    Domyślnie

    D50 robi ładniejsze jpg-i, kolory są bardziej akceptowalne dla przeciętnego ogladacza zdjęć, mniej szumi, natomiast D70S jest lepszy jesli chodzi o ergonomię, zawiera kilka dodatków ułatwiających focenie - choćby drugie kółko, linie siatki w wizjerze, subiektywnie robi ostrzejsze foty ale wymaga więcej od fotografa

    szumy z D70 przy ISO 400 są jak dla mnie w pełni akceptowalne, puszka odwzajemnia się lepszą ostrością
    Ostatnio edytowane przez MYSZ ; 10-12-2006 o 15:06
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •