Dziś robiłem fotki (fioletowej próbki żelu do włosów) Oczywiście problem z przesunięciem fioletu w niebieski objawil się w całej okazałości. (Tak, wiem, że problem znany jest od dawna). Warunki zdjęć były bardzo dobre (światło z lampki referencyjnej, WB, neutralny profil NL, również próby z flashem itd). Fotografowaną próbkę wysyłam do serwisu Nikona, zdjęcia również - niech się martwią, ale...
Czy ktoś skojarzył, że w zdjęciach "darków" pojawia się fioletowe zabarwienie? Jak np optyczni podają na stronie:
http://optyczne.pl/81.7-Test_aparatu...azu_w_RAW.html
Ostatnie zdjęcie na dole, RAW przy 25600...
edit: JPG, oczywiście...
Nikon chciał zdjęcie czerni mieć czarne i wylał dziecko z kąpielą, usuwając z niego fiolet. I to wszystko, aby siegnąć po laury za zwycięstwo w wyścigu ISO?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami