Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Lampy Studyjne

  1. #11

    Domyślnie

    ok - po pierwsze - pozycja nr 1 to klasyka 'chinszczyzny' - duzo ludzi stad tego uzywa i sobie chwali (wlacznie ze mna choc ja mam ciut wiecej niz 200Ws)... ale ogolnie lampa na poczatek ok..
    po drugie - pozycja 2 moim zdaniem do jednej lampy niepotrzebna.. (lampa ma juz wbudowana fotocele) - apropos - poczytales co to takiego fotocela??
    po trzecie i najwazniejsze - zdjecie ktore pokazales jest oswietlone na moje oko 3 roznymi zrodlami (wliczajac w to tlo) tak wiec z jedna lampa nie da rady... - ale nauke trzeba zaczac od prostych zadan z jednym zrodlem... opanujesz podstawy z jedna lampa, dokladaj kolejne... inaczej sie pogubisz...
    mojarada... teoria... czytanie... wiedza... a dopiero pozniej praktyka... jak myslisz powaznie o studiu to pomysl tez o swiatlomiarce z pomiarem blyski i proporcji blysk/zastane... bez tego bedzie kiepsko bo swietlomierz w aparacie nie mierzy blysku wiec do niczego sie nie przyda... no i w studiu praca wylacznie w trubie M ale to chyba oczywiste... generalnie ekspozycje regulujesz moca lampy, i ustawieniem iso, przeslony uzywasz do zmian glebi ostrosci, a czas ustawiasz ponizej 1/250 (czas synchro) ale na tyle krotki zeby nie poruszyc... tak na oko 1/100 powinna byc ok na poczatek...

    aha - jako softbox polecam doza okte (tylko ze tu 200 Ws moze byc ciut malo)...

    btw - jak rozumiem zdjecie nie jest Twoje - wiec mam nadzieje ze masz zgode autora/modelki na publikacje ?? - tak tylko pytam....
    Ostatnio edytowane przez Prorok78 ; 02-01-2010 o 03:16
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregzorba Zobacz posta
    czy taka lampa mi na poczatek starczy??
    Starczy to jest uwiąd.
    A lampka, wzbogacona o parasol, softbox 60x90 lub 90x120, blendę w zupełności wystarczy.
    Mając SB-900 nie potrzebujesz we wnęrzu, wyzwalacza radiowego, bo CY posiada fotocelę.

    Prorok78 światłomierz jest dla osób wiedzących do czego on służy, nie dla nowicjusza.
    Do wyznaczenia prawidłowej ekspozycji, w 100% wystarczy histogram.

    Efekt jaki jest na tym zdjęciu, bez problemu można uzyskać jedną lampą (np. SB-900) z parasolką za 20zł i blendą.
    Jeżeli on cię zadowala, to po co przepłacać?
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  3. #13

    Domyślnie

    drogi kolego gregzorba

    Radziłbym najpierw trochę popstrykać z twoją 900-ką. Jezeli ty sie pytasz co to jest fotocela to jeszcze nie pora i czas na zabawe z oświetleniem studyjnym.
    A nawet jak kupisz lampę to zaczną sie pytania jak się ją włancza i co się z nią robi. Lektura i jeszcze raz lektura , dużo czytaj na ten temat i rób zdjęcia z sabinką.


    Pozdro
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woldemorth Zobacz posta
    Starczy to jest uwiąd.
    A lampka, wzbogacona o parasol, softbox 60x90 lub 90x120, blendę w zupełności wystarczy.
    Mając SB-900 nie potrzebujesz we wnęrzu, wyzwalacza radiowego, bo CY posiada fotocelę.

    Prorok78 światłomierz jest dla osób wiedzących do czego on służy, nie dla nowicjusza.
    Do wyznaczenia prawidłowej ekspozycji, w 100% wystarczy histogram.

    Efekt jaki jest na tym zdjęciu, bez problemu można uzyskać jedną lampą (np. SB-900) z parasolką za 20zł i blendą.
    Jeżeli on cię zadowala, to po co przepłacać?
    Masz racje ze trzeba wiedziec co i do czego... ale kolega jak widac nie wie wiec moze niech sie nauczy ?? skoro chce sie wziac za studio to od mierzenia swiatla nie ucieknie tak czy inaczej... a histogram tez trzeba umiec czytac
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  5. #15

    Domyślnie

    mam nadzieje ze to prowokacja
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16

    Domyślnie

    a mozesz sprecyzowac dokladniej co masz na mysli ?? gdzie ta prowokacja??
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Prorok78 Zobacz posta
    a mozesz sprecyzowac dokladniej co masz na mysli ?? gdzie ta prowokacja??
    bo nawet srednio inteligentny czlowiek po zajrzeniu do dzialu "sprzet studyjny" jest w stanie wybrac kilka zestawow lamp i ewentualnie zapytac sie ktore lepiej sie nadaja do jego celow. oczywiscie jesli chce mu sie przeczytac jakis watek.

    pomijam fakt ze przed zakupem sprzetu studyjnego wypadaloby przejsc sie do studio zobaczyc z czym to sie je. po jednym dniu w studio mozna juz mniej wiecej sie zorientowac jaki sprzet na poczatek wystarczy.
    bo w tej chwili wyglada to tak ze facet zdalnie kupuje samochod i zastanawia sie czy kupic kabrioleta czy kombi a moze pickupa, przy czym nie wie czy ma prawo jazdy czy moze niekoniecznie

    dlatego uwazam ze takie watki to albo prowokacja pisana przez tych ktorym sie nudzi albo kompletny brak szacunku do tego co pare osob meczac sie wielokrotnie napislao wczesniej.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #18

    Domyślnie

    no co prawda to prawda.. ja sie podpisze pod powyzsza opinia w calosci
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  9. #19

    Domyślnie

    moim zdaniem takie watki to trzeba odpuszczac, moze wtedy ludzie zmusza sie do skorzystania roznego rodzaju szukajek (forumowa)
    czy tez skorzystania z google

  10. #20

    Domyślnie

    nie no odpuszczac to nie... bo nigdy nie wiesz tak do konca o co ktos pyta i czy jedna odpowiedzia mu nie pomozesz... niestety w tym przypadku konczy sie druga strona watku i nadal nic... w koncu ktos pisze, ktos przypina watki ciekawe i pomocne na gorze zeby nie zaginely... i w zasadzie wystarczyloby zeby 'ktos' zechcial to po prostu przeczytac... a tak to klepiemy te same odpowiedzi po raz ktory?? policzy ktos na ochotnika ??
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •