Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Benro BH-0

  1. #1

    Domyślnie Benro BH-0

    Witajcie.
    Szukałem ale nie znalazłem tematu odnośnie tej głowicy kulowej.
    Udźwig do 4kg, czyli dla mnie w sam raz (d80 + 70-300 a w najbliższym czasie nie dorobię się 300/2.8 )

    Mam zamiar kupić ją do najdłuższych nóg Goldphoto.
    Z tego co czytałem o głowicy kulowej golda, to jest raczej kiepska

    A co możecie powiedzieć o tej, wymienionej w tytule?

  2. #2

    Domyślnie

    posiadam, dźwiga d80 +grip + S70-200 i daje radę

  3. #3
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Również posiadam i do Twojego zestawu na pewno się sprawdzi.

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki. jutro jeszcze pomacam ją przed kupnem w sklepie

  5. #5

    Domyślnie

    no i zanabyłem. sprawia dobre wrażenie. Mimo, że wygląda na delikatną, to w rzeczywistości jest bardzo porządnie wykonana i solidna. Kula chodzi perfekcyjnie, zatrzask płytki również ok. nawet poziomiczka jest

    zobaczymy jak będzie się sprawować, bo narazie to brak okazji do przetestowania w terenie.

  6. #6
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Mam kilka pytań co do BH-0:
    - jak wypada w stosunku do MF484RC2 (jeśli ktoś macał obydwie oczywiście)? pytam dlatego bo tę MF mam już w koszyku
    - czy może się obracać cała głowica a nie tylko kula (ten "kątomierz" na dole mi to zasugerował: https://fotozakupy.pl/img/produkt/84...00,benro-0.jpg )?

    - czy średnio ciężki zestaw (w moim przypadku D60+S70-200) nie będzie miał tendencji do opadania przy ustawieniu równolegle do podłoża i ca45* od podłoża?
    Ostatnio edytowane przez andrstac ; 29-12-2009 o 00:23
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  7. #7

    Domyślnie

    ja bym jednak dołóżył do BH-2, kosztuje bodajże niecałą stówkę.

  8. #8
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deerzet Zobacz posta
    ja bym jednak dołóżył do BH-2, kosztuje bodajże niecałą stówkę.
    ...chyba niecałą stówkę... więcej, niż BH-0.

    Problem w tym że budżet jest jak zwykle ograniczony, i chcę kupić coś co udźwignie 2-2,5kg ale w taki sposób żeby po dokręceniu nie trzeba było korygować tych 2mm.

    W tej chwili jestem chyba najbardziej za MF494RC2 (głównie ze względu na tę dodatkową regulację).
    Ale z drugiej strony to jak spojrzę na jej wymiary i na inne chińszczyzny z dwa razy większą kulą za 30% ceny MF to już sam nie wiem co myśleć.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem okazję sprawdzić kulę w terenie.
    wrażenia jak najbardziej pozytywne.
    głowica obraca się również wokół własnej osi - inaczej nie byłoby sensu bo powstawałby ogromny problem przy robieniu zdjęć pionowych.
    regulacja jest precyzyjna, wyraźnie czuć moment, kiedy kula jest już dobrze zablokowana.

    Nie miałem styczności z żadnymi produktami MF, ale z bh-0 jestem zadowolony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •