Co jest na rynku to ja dobrze wiem.
Może już mają zaprojektowane szkło makro?
Jakie szkło jeszcze chciałbyś, w którym nie przeszkadza MF?
Szukaj
~16mm z możliwością filtra
24mm/1.4
24mm Tilt-Shiift
50mm/1.2
80mm Tilt-Shift
100mm/2 Macro
135mm/1.8
200mm Macro
200mm/2
300mm/2.8
Co jest na rynku to ja dobrze wiem.
Może już mają zaprojektowane szkło makro?
Jakie szkło jeszcze chciałbyś, w którym nie przeszkadza MF?
Mi MF nie przeszkadza w żadnym - dla mnie każde szkło MF z przedziału powiedzmy 8-135 lub 150mm które jest MF to nie ma problemuja sportu nie focę więc mi MF w ogóle nie przeszkadza
weź sobie przeczytaj mój ostatni wątek w głównym dziale optyki gdzie myślę o wymianie szkieł na same MF (włącznie z N24-70) - MF wg mnie mija się z celem w zoomach np 70-200 lub długich tele do sportu/przyrody itd a tak to MF może sobie być
![]()
Dawniej system N - obecnie L(M) + F
na prośbę kolegi Gambling utworzyłem ankietę do wątku
zapraszam o głosowania.
Myślę, że słowo ZAKUPIŁBYM w pytaniu jest kluczowe i tu prośba o rozważne głosowanie
po dość długim namyśle dałem możliwość na głosowanie na więcej niż jeden obiektyw - tu również liczę na rozwagę. Niestety nie umiałem ograniczyć wyboru do np 2 (jak w głosowaniu na zdjęcia w bitwach) - a to chyba byłoby najsensowniejsze.
pozdrawiam
D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5
mibartek stwierdzenie "czy kupiłbym" często zależy od ceny![]()
Mamiya + Sony
no właśnie, ja chętnie bym kupił większość z wymienionych, pytanie tylko za ile.
pytanie chyba powinno być: "jakiego szkła teraz poszukujesz do zakupu" lub coś w tym rodzaju
Mamiya + Sony
jeśli 200 2.0, 300 2.8, 50 1.2, 24 1.4 będą kosztować nawet 50% więcej, czyli okolice 1500 PLN, to biorę wszystkie za jednym razem![]()
Mamiya + Sony
Widze, że mam takie potrzeby jak większość osób (24 mm / 1.4). Chętnie kupie 35 1.4 tego jeśli będzie nie drogie i naprawdę dobre (730 kosztuje Nikkor 35 1.8 ). Bo ten w odróżnieniu do 24 / 1.4 napewno wyjdzie!
A co do petycji, dobry pomysł - Koreańce szczególnie liczą na Wschodnią Europe, Zachód tego nie kupi (przykład: samochody - koreańskie sprzedają sie dobrze w Polsce, Czechach, Turcji, Wegrzech, Białorusi, Litwie,.... a na Zachodzie - prawie wcale.).
Ostatnio edytowane przez DarekD80 ; 19-12-2009 o 17:34
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
Skontaktuj się z nami