Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie Garbaty dylemat...

    Mam problem z podjęciem decyzji odnośnie zakupu plecaka
    Potrzebuję plecak, który pomieści 2 body z gripami, N70-200, dodatkowo kilka szkieł typu N24-70 (proszę nie zwracać uwagi na stopkę, tego ostatniego jeszcze nie mam ) i kilka pomniejszych obiektywów. Prócz tego 1-2 lampy, jakieś filtry, karty i inne bibeloty (dodatkowe kieszonki mile widziane). Osobna kieszeń na laptop 15-17" i to tyle...
    Dylemat polega na tym, że nie wiem co kupić, nie wiem nawet z jakiej półki ma byc to plecak
    Na codzień używam torby Lowepro Reporter 550 i jestem z niej bardzo zadowolony. Dlatego skłaniam się ku Lowepro Dryzone 100 http://www.fotoceny.pl/tow/11059_LOW...rny_zolty.html
    Lowepro VERTEX 200 http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepr...ex-200-aw.html , a może JPA http://www.allegro.pl/item811292092_...ikon_sony.html
    Jak widać cena nie jest tu czynnikiem decydującym, ale biorąc pod uwagę to, że do dżungli się nie wybieram... (choc nigdy nie wiadomo gdzie się człowiek obudzi następnego ranka ). Z drugiej strony nie wiem jaka jest jakość tego JPA...
    Pomóżcie, bo nie mam możliwości pomacania towaru przed zakupem
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  2. #2

    Domyślnie

    Po ci DryZone, będziesz z nim nurkował? Ten plecak ma "ciężkochodzący" zamek, będziesz cały czas się z nim zmagał przy zamykaniu i otwieraniu, szlag Cię trafi.
    Jeśli chodzi o Vertexa, już o nim było trochę postów, poszukaj.
    The name of the game is to fill the frame.

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakwas Zobacz posta
    [...] Ten plecak ma "ciężkochodzący" zamek, będziesz cały czas się z nim zmagał przy zamykaniu i otwieraniu, szlag Cię trafi.[...].
    Dzięki już mnie przekonałeś, DryZone odpada. Naprawdę nie wiem co wybrać, to mój pierwszy plecak.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  4. #4

    Domyślnie

    Vertex 200 albo Tamrac Expedition 6 lub 7. Nie sugeruj się obecnością pokrowca, możesz go dokupic na allegro za 30 zł.
    Jesli cena nie gra roli to dokupiłbym jeszcze drugi, mniejszy plecak. Na pewno nie będziesz za każdym razem chciał tachać całego ustrojstwa.
    Ostatnio edytowane przez zakwas ; 17-11-2009 o 22:01
    The name of the game is to fill the frame.

  5. #5

    Domyślnie

    Biorac pod uwage to co chcesz wlozyc do plecaka to chyba pozostaje Ci seria TREKKER AW.Uzywam Photo Trekkera awII jest on bardzo pojemny a za razem komfortowy.Przednia kieszen powinna z powodzeniem pomiescic laptop.W moim przypadku jego glownym atutem bylo to ,ze mimo sporych rozmiarow jest wciaz akceptowany przez linie lotnicze jako bagaz podreczny.Oczywiscie oprocz Lowepro jest wiele innych opcji

  6. #6

    Domyślnie

    a propos tego JPA. Uzywał go ktoś?? bo wydaje mi się, że jest to ciekawa propozycja choćby na cenę, ale nie wiem jak z jakością bo po zdjęciach ciężko ocenić
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    Biorac pod uwage to co chcesz wlozyc do plecaka to chyba pozostaje Ci seria TREKKER AW.Uzywam Photo Trekkera awII jest on bardzo pojemny a za razem komfortowy.Przednia kieszen powinna z powodzeniem pomiescic laptop.W moim przypadku jego glownym atutem bylo to ,ze mimo sporych rozmiarow jest wciaz akceptowany przez linie lotnicze jako bagaz podreczny.Oczywiscie oprocz Lowepro jest wiele innych opcji
    Trekkery są fajne, tylko dosyć płytkie. W przypadku wersji bez komory na laptopa (od strony pleców), przy noszeniu aparatu z gripem, albo jasnego tele z założoną odwrotnie osłoną przeciwsłoneczną będzie Cię uwierać w plecy.

    Co do noszenia lapka w przedniej kieszeni, to za ChRLD bym tak nie robił. Ta kieszeń nie jest od tego. Od zewnętrznej strony nie ma zabezpieczenia w postaci amortyzującej gąbki, tylko jednowarstwową tkaninę.
    Ostatnio edytowane przez zakwas ; 17-11-2009 o 22:51
    The name of the game is to fill the frame.

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemty Zobacz posta
    a propos tego JPA. Uzywał go ktoś?? bo wydaje mi się, że jest to ciekawa propozycja choćby na cenę, ale nie wiem jak z jakością bo po zdjęciach ciężko ocenić
    Własnie oglądam zdjęcia, i niewiele z tego wynika
    JPA niby cenowo kuszace, ale co z jakościa? Lowepro znam, ale jest to zawsze parę stówek więcej, które mozna przeznaczyć na cos innego...
    Tutaj znalazłem ciekawa ofertę na Vertex 200 AW http://www.europa-foto.com.pl/index....uct&prod_id=35
    Ale nie znam sklepu, jakieś info w temacie tego sklepu?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  9. #9

    Domyślnie

    a komputrekker? ja mam bydlaka awplus ale mozesz sprawdzic wersje bez plusa
    a kieszen na lapka moze sie przydac nie tylko na komputer

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Własnie oglądam zdjęcia, i niewiele z tego wynika
    JPA niby cenowo kuszace, ale co z jakościa? Lowepro znam, ale jest to zawsze parę stówek więcej, które mozna przeznaczyć na cos innego...
    Wymienię Ci producentów plecaków i toreb: Lowepro, Tamrac, Tenba, Thinktank, Kata. Co do ceny dobrego plecaka - zastanów się jaka jest cena sprzętu, który tam załadujesz, i , czy warto go dobrze chronić.
    The name of the game is to fill the frame.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •