No więc właśnie - nie jest to statyw za 150-200 zł, a za 350-400 zł.
Szukaj
No więc właśnie - nie jest to statyw za 150-200 zł, a za 350-400 zł.
Troche nagne budzet, ale warto dolozyc dodatkowe 50 zl, za jakosc jakiej nie dadza nam tansze statywy. Za 250 mozna kupic dosc porzadny zestaw Goldphoto z glowica kulowa lub 3D. Jesli nogi wydadza nam sie z czasem za niskie (ok. 150 cm) smialo bedzie mozna je sprzedac i kupic wyzsze. Tak samo z glowica.
http://www.allegro.pl/item805194202_..._yh410_ss.html
http://www.allegro.pl/item813282366_..._promocja.html
To dosc dobre statywy, chinskie klony Manfrotto. A co wazne - dosc stabilne. Zawsze mozna sie rozejrzec za jakims z elementow uzywanym. Czasem na alle przewijaja sie takie niemal nowe, w przystepnej cenie.
Popieram i polecam GoldPhoto
Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700
podpinam się jako polecający GoldPhoto.
Sam niedawno szukałem statywu "do 200 zł", ale tak naprawdę to albo mi nie pasowała mała wysokość albo za mały udźwig albo lichy wygląd głowicy albo... brak wygodnej dla mnie głowicy kulowej
Ostatecznie zdecydowałem się, po wyczerpującej lekturze wątku na forum http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676 i kupiłem GoldPhoto YH324 i do tego głowicę kulową GoldPhoto YH430. Świetna wysokość, stabilny (ktoś mi polecił test zdjęcia z postawioną na aparacie monetą, test przeszedł pozytywnie), kolumnę można zamontować odwrotnie, a w ekstremalnych warunkach można go użyć do samoobrony, bo ciężkie cholerstwo... Coś za coś...
W sumie 298 zł dałem, a widzę, że już głowica kilka zł staniała...
statyw - http://fotozakupy.pl/statyw/goldphot...wa-cena-,6262s
głowica - http://fotozakupy.pl/glowica/goldpho...a-kulowa,5153s
Znajomy od 3 lat ma taki http://www.allegro.pl/item803868975_...anszy_pro.html
i bardzo sobie chwali tylko glowice raz wymienil bo sie "wytarła" kula .
Też posiadam ten statyw... używam z S5pro i daje radę ale mam też Manfrotto 055XPROB z głowicą 3D 804RC2 i jakościowo to niebo a ziemia... po prostu szkoda porównywać... zaletą tego "no name" z linku wyżej to lekkość i mobilność... używam go też to trzymania lamp reporterskich...
Porównanie wielkości... przepraszam za graty z tyłu ale mam mały pokój na stancji
W tym przedziale cenowym, chyba ciężko będzie o coś porządnego.
Zgadzam się. Najtańszy z porządnych to SLIK 330 DX za ok. 250 zł. Sam przerabiałem niedawno temat i kupiłem Velbona 600R za 335 zł.
Oglądałem GoldPhoto w MM i mnie nie przekonały do końca. Napewno Manfrotto to nie jest, choć kompatybilny i niby zawsze głowicę można włożyć Manfrotto. Wolałbym coś takich firm jak SLIK, VELBON, BENRO, HAMA.
Ostatnio edytowane przez DarekD80 ; 18-11-2009 o 08:49
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
Do czego ten statyw jest potrzebny?
nikon d70s|50mm f/1,8D|Tamron 28-75 f/2,8 | SB-600
www.charnas.net
Głównie do fotografii portretowej, krajobrazu.
dziękuje za wsparcie.
Teraz wiem że trzeba poszukać czegoś lepszego i zainwestować raz a dobrze.
I takie małe pytanie co myslicie o statywach
1. Velbon statyw Sherpa 600R
2.Velbon statyw Sherpa 750
3. Velbon statyw Sherpa 550R
NIKON D90 | 16 - 85 f/3.5 - 5.6 G VR DX
"Robiąc zdjęcie uchwyć chwilę tak aby było niepowtarzalne"
http://maateoo.eu
Myślimy, że różnią się głównie wysokością, udźwigiem, itd. - co kto potrzebuje. Wszystkie są tej samejI takie małe pytanie co myslicie o statywach
1. Velbon statyw Sherpa 600R
2.Velbon statyw Sherpa 750
3. Velbon statyw Sherpa 550RJAPOŃSKIEJ, porządnej firmy! Mogę polecić ze swojej strony 600R. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
osobiście używam manfrotto 055 xprob. Jeśli byłbym na Twoim miejscu to brałbym Sherpa 600R, ponieważ udźwig 4 kg. Pamiętaj również o porządnej głowicy![]()
nikon d70s|50mm f/1,8D|Tamron 28-75 f/2,8 | SB-600
www.charnas.net
Skontaktuj się z nami