Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Jaki statyw

  1. #11

    Domyślnie

    No więc właśnie - nie jest to statyw za 150-200 zł, a za 350-400 zł.

  2. #12

    Domyślnie

    Troche nagne budzet, ale warto dolozyc dodatkowe 50 zl, za jakosc jakiej nie dadza nam tansze statywy. Za 250 mozna kupic dosc porzadny zestaw Goldphoto z glowica kulowa lub 3D. Jesli nogi wydadza nam sie z czasem za niskie (ok. 150 cm) smialo bedzie mozna je sprzedac i kupic wyzsze. Tak samo z glowica.
    http://www.allegro.pl/item805194202_..._yh410_ss.html
    http://www.allegro.pl/item813282366_..._promocja.html
    To dosc dobre statywy, chinskie klony Manfrotto. A co wazne - dosc stabilne. Zawsze mozna sie rozejrzec za jakims z elementow uzywanym. Czasem na alle przewijaja sie takie niemal nowe, w przystepnej cenie.
    D800 | X-Pro1 | GW690II | instax | www | flickr | tumblr

  3. #13

    Domyślnie

    Popieram i polecam GoldPhoto
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  4. #14

    Domyślnie

    podpinam się jako polecający GoldPhoto.
    Sam niedawno szukałem statywu "do 200 zł", ale tak naprawdę to albo mi nie pasowała mała wysokość albo za mały udźwig albo lichy wygląd głowicy albo... brak wygodnej dla mnie głowicy kulowej
    Ostatecznie zdecydowałem się, po wyczerpującej lekturze wątku na forum http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676 i kupiłem GoldPhoto YH324 i do tego głowicę kulową GoldPhoto YH430. Świetna wysokość, stabilny (ktoś mi polecił test zdjęcia z postawioną na aparacie monetą, test przeszedł pozytywnie), kolumnę można zamontować odwrotnie, a w ekstremalnych warunkach można go użyć do samoobrony, bo ciężkie cholerstwo... Coś za coś...
    W sumie 298 zł dałem, a widzę, że już głowica kilka zł staniała...
    statyw - http://fotozakupy.pl/statyw/goldphot...wa-cena-,6262s
    głowica - http://fotozakupy.pl/glowica/goldpho...a-kulowa,5153s

  5. #15

    Domyślnie

    Znajomy od 3 lat ma taki http://www.allegro.pl/item803868975_...anszy_pro.html
    i bardzo sobie chwali tylko glowice raz wymienil bo sie "wytarła" kula .


    Też posiadam ten statyw... używam z S5pro i daje radę ale mam też Manfrotto 055XPROB z głowicą 3D 804RC2 i jakościowo to niebo a ziemia... po prostu szkoda porównywać... zaletą tego "no name" z linku wyżej to lekkość i mobilność... używam go też to trzymania lamp reporterskich...

    Porównanie wielkości... przepraszam za graty z tyłu ale mam mały pokój na stancji


  6. #16

    Domyślnie

    W tym przedziale cenowym, chyba ciężko będzie o coś porządnego.

    Zgadzam się. Najtańszy z porządnych to SLIK 330 DX za ok. 250 zł. Sam przerabiałem niedawno temat i kupiłem Velbona 600R za 335 zł.

    Oglądałem GoldPhoto w MM i mnie nie przekonały do końca. Napewno Manfrotto to nie jest, choć kompatybilny i niby zawsze głowicę można włożyć Manfrotto. Wolałbym coś takich firm jak SLIK, VELBON, BENRO, HAMA.
    Ostatnio edytowane przez DarekD80 ; 18-11-2009 o 08:49
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  7. #17

    Domyślnie

    Do czego ten statyw jest potrzebny?
    nikon d70s|50mm f/1,8D|Tamron 28-75 f/2,8 | SB-600
    www.charnas.net

  8. #18

    Domyślnie

    Głównie do fotografii portretowej, krajobrazu.

    dziękuje za wsparcie.
    Teraz wiem że trzeba poszukać czegoś lepszego i zainwestować raz a dobrze.

    I takie małe pytanie co myslicie o statywach
    1. Velbon statyw Sherpa 600R
    2.Velbon statyw Sherpa 750
    3. Velbon statyw Sherpa 550R
    NIKON D90 | 16 - 85 f/3.5 - 5.6 G VR DX
    "Robiąc zdjęcie uchwyć chwilę tak aby było niepowtarzalne"
    http://maateoo.eu

  9. #19

    Domyślnie

    I takie małe pytanie co myslicie o statywach
    1. Velbon statyw Sherpa 600R
    2.Velbon statyw Sherpa 750
    3. Velbon statyw Sherpa 550R
    Myślimy, że różnią się głównie wysokością, udźwigiem, itd. - co kto potrzebuje. Wszystkie są tej samej JAPOŃSKIEJ, porządnej firmy! Mogę polecić ze swojej strony 600R. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  10. #20

    Domyślnie

    osobiście używam manfrotto 055 xprob. Jeśli byłbym na Twoim miejscu to brałbym Sherpa 600R, ponieważ udźwig 4 kg. Pamiętaj również o porządnej głowicy
    nikon d70s|50mm f/1,8D|Tamron 28-75 f/2,8 | SB-600
    www.charnas.net

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •