Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Zblotowany D300

  1. #1

    Domyślnie Zblotowany D300

    Witam

    Spotkala mnie dzis niemala nieprzyjemnosc..dostalem naprawde ogromna iloscia blota w nikona D300 + sigma 70-200 + sb-800.

    Zastanawiam sie co teraz zrobic..aparat jest totalnie zawalony piachem tak samo jak i reszta akcesoriow. Problem w tym ze obietyw zaczal delikatnie grzezic podczas obracania pierscieniami jednak poza dzwiekami wszytko ok..Lampie sie nic nie stalo jednak d300 odmowil posluszenstwa..caly panel przyciskow po lewej stronie przestal dzialac..nie mozna uruchomic podgladu ani kasowania zdjec..zadne z pokretel nie dziala..po uruchomieniu non stop pracuje w trybie af-c i bez wciskania spustu szuka ostrosci..

    Jedynym plusem jest to ze aparat robi zdjecia..podglad wyswietla na lcd i wyglada na to ze zapisuje wszytko na karcie..

    prosze o porade..wysylac aparat do serwisu czy odczekac kilka dni aby moze totalnie wysechl..czy poza autoryzowanym serwisem (ktory z tego co czytam nie spisuje sie najlepiej) mozecie mi cos polecic abo tanio i szybko taki sprzet naprawili? Aparat kupilem jakos w listopadzie tamtego roku. Czy w przypadku gdyby okazalo sie ze jest jeszcze na gwarancji moglbym liczyc na bezplatna naprawe?wkoncu to uszczelniony aparat i nie z najnizszej polki..

    Doradzcie mi co z tym fantem zrobic..

  2. #2

    Domyślnie

    Na bezpłatną gwarancję wg mnie nie masz co liczyć.I nie zwlekaj z wizytą w serwisie.

  3. #3

    Domyślnie

    tzreby mu dac najpierw wyschnac prze tydzien, ja wlaczas zamoczony aparat to na bank pospawasz sciezki i inne elementy gdzie jest woda i wszystko popalisz

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze więcej nie włączaj i wyjmij akumulator. I jak najszybciej do serwisu. Nic innego nie wymyślisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poochini Zobacz posta
    Witam

    Spotkala mnie dzis niemala nieprzyjemnosc..dostalem naprawde ogromna iloscia blota w nikona D300 + sigma 70-200 + sb-800.

    Zastanawiam sie co teraz zrobic..aparat jest totalnie zawalony piachem tak samo jak i reszta akcesoriow. Problem w tym ze obietyw zaczal delikatnie grzezic podczas obracania pierscieniami jednak poza dzwiekami wszytko ok..Lampie sie nic nie stalo jednak d300 odmowil posluszenstwa..caly panel przyciskow po lewej stronie przestal dzialac..nie mozna uruchomic podgladu ani kasowania zdjec..zadne z pokretel nie dziala..po uruchomieniu non stop pracuje w trybie af-c i bez wciskania spustu szuka ostrosci..

    Jedynym plusem jest to ze aparat robi zdjecia..podglad wyswietla na lcd i wyglada na to ze zapisuje wszytko na karcie..

    prosze o porade..wysylac aparat do serwisu czy odczekac kilka dni aby moze totalnie wysechl..czy poza autoryzowanym serwisem (ktory z tego co czytam nie spisuje sie najlepiej) mozecie mi cos polecic abo tanio i szybko taki sprzet naprawili? Aparat kupilem jakos w listopadzie tamtego roku. Czy w przypadku gdyby okazalo sie ze jest jeszcze na gwarancji moglbym liczyc na bezplatna naprawe?wkoncu to uszczelniony aparat i nie z najnizszej polki..

    Doradzcie mi co z tym fantem zrobic..
    Mój D300 też się kiedyś zablokował chociaż nawet obiektywu nie wystawił poza pokój. Skończyło się serwisem. Uważam, że nigdy nie ma pewności co miało wpływ na uszkodzenie elektroniki może błoto a może zupełnie co innego.
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  6. #6

    Domyślnie

    A podobno D300 uszczelniony
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #7

    Domyślnie

    Zanieś czym prędzej do pana Andrzeja na Psie Budy.
    Moim zdaniem nia ma co liczyć na bezpłatną naprawę gwaranyjną.
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem nia ma co liczyć na bezpłatną naprawę gwaranyjną.
    uszczelki nie są objęte gwarancją?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pap911 Zobacz posta
    uszczelki nie są objęte gwarancją?
    Nie mam pojęcia. Ale wg mnie ubłocenie aparatu czy obiektywu podchodzi już pod uszkodzenia mechaniczne. Ziarna piasku wejdą w szczeliny (jeszcze przed uszczelnieniami) i już masz potężne zniszczenia mechaniczne.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Zanieś czym prędzej do pana Andrzeja na Psie Budy.
    ul. Psie Budy 12/13, tel. 602 243 894


    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •