Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: a550

  1. #21

    Domyślnie

    Tak czytam Wasze rozważania na temat matryc dla N i sam się zastanawiam jakie Nikon ma możliwości jeżeli Sony odstawi jakiś numer :
    - inny dostawca: na dobrą sprawę widziałbym tu tylko Kodaka, bo Canon wiadomo, Samsung, czy firmy spod znaku 4/3 to też konkurencja, Fuji chyba nie ma potencjału technologicznego do produkcji na taką skalę. Innych producentów za bardzo nie znam. Jeśt jeszcze TSMC, ale chyba się specjalizują w mniejszych sensorach. W końcu to Kodak zrobił pierwszę pełnoklatkową lustrzankę cyfrową na mocowaniu Nikona - potem przez parę lat o dziwo różni szpece twierdzili, że to niemożliwe
    - uruchomienie własnej produkcji - wydaje mi się, że obecnie firma nie ma na to wystarczajacych środków i know-how. Jeżeli jednak firma rzeczyście sama projektuje matryce, to chyba może zlecić wykonanie np. w TSMC?

    A tak poza tym to być może matrycę z a550 najpier zobaczymy w następcy D90?
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  2. #22

    Domyślnie

    Jestem ciekawy czy matrycę do A550 także zaprojektował Nikon?

  3. #23

    Domyślnie

    Szybkie zdjęcia seryjne do 5 kl./s (przez celownik) / 4 kl./s (w trybie podglądu na żywo): dodatkowo do 7 kl./s e trybie Speed Priority – idealne, aby uchwycić szybką akcję

    Dla mnie te 7 kl/s to jest w jakimś trybie który obniża MP tak jak to robią niektóre cyfraki...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PietroPL Zobacz posta
    Szybkie zdjęcia seryjne do 5 kl./s (przez celownik) / 4 kl./s (w trybie podglądu na żywo): dodatkowo do 7 kl./s e trybie Speed Priority – idealne, aby uchwycić szybką akcję

    Dla mnie te 7 kl/s to jest w jakimś trybie który obniża MP tak jak to robią niektóre cyfraki...
    a dla mnie to zgodnie z nazwą prirytet szybkości, czyli AF może nie wyrabiać - żeby przy takiej szybkości FPS celnie trafiać, potrzebny jest poza sprawnym modułem AF w którym jak na razie sony nie ma chyba wielkich doświadczeń (ale biorąc pod uwagę szybkość ich rozwoju, to niebawem się zmieni), bardzo szybkie lustro (żeby AF miał szansę coś ustawić). A takiego raczej nie wsadzili do amatorskiej puszki
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_an Zobacz posta
    Tak czytam Wasze rozważania na temat matryc dla N i sam się zastanawiam jakie Nikon ma możliwości jeżeli Sony odstawi jakiś numer :
    - inny dostawca: na dobrą sprawę widziałbym tu tylko Kodaka, bo Canon wiadomo, Samsung, czy firmy spod znaku 4/3 to też konkurencja, Fuji chyba nie ma potencjału technologicznego do produkcji na taką skalę. Innych producentów za bardzo nie znam. Jeśt jeszcze TSMC, ale chyba się specjalizują w mniejszych sensorach. W końcu to Kodak zrobił pierwszę pełnoklatkową lustrzankę cyfrową na mocowaniu Nikona - potem przez parę lat o dziwo różni szpece twierdzili, że to niemożliwe
    - uruchomienie własnej produkcji - wydaje mi się, że obecnie firma nie ma na to wystarczajacych środków i know-how. Jeżeli jednak firma rzeczyście sama projektuje matryce, to chyba może zlecić wykonanie np. w TSMC?

    A tak poza tym to być może matrycę z a550 najpier zobaczymy w następcy D90?
    PHILIPS też zrobił pierwszy laser i co z tego :-/, brakło im trochę rozpędu i wszyscy ich wyprzedzili, później było już tylko gorzej, moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę której obecnie wszystkim brakuje, Niepokojący fakt obojętności N na sytacje na rynku może odbić sie im sporą czkawką, myślę że dalsze uzależnianie się bądź co bądź od konkurencji czy zewnętrznych dostawców jest poprostu pogrążaniem się i nabijaniem im portfela. Obserwując poczynania N śmiem twierdzić,że znacznie gorsze jest to że przestali już dawno dbać o rynek klasy średniej gdzie wszyscy widzą potencjał i strasznie mocno mieszają, zarabiając pieniądze które mogliby przygarnąć chłopcy z N. Fakty te mogą wskazywać również na to że Nikon czuje sie tak cholernie mocny w segmencie topowych modeli których ceny niestety niskie nie są i przyjęli taktykę jak ktoś juz na tym forum powiedział "lepiej mniej ale lepiej" i drożej. Wiadomo że na modelach z górnych półek zawsze zarabia sie najwięcej, a resztę i tak ludzie kupią dla marki... Nie wszyscy są tak doskonale zorientowani i w znacznym odsetku przypadków dobry marketing decyduje co sie sprzedaje a co nie. Najgorsze jest w tym wszystkim to że gonienie świata i budowanie czegoś od podstaw bedzie teraz cholernie trudne ale ja i tak życzę im jak najlepiej.
    pan poprosił panią o zdjęcie, pani zdjęła i tak wszystko się zaczęło...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PietroPL Zobacz posta
    Dla mnie te 7 kl/s to jest w jakimś trybie który obniża MP tak jak to robią niektóre cyfraki...
    7 kl/s jest robione w pełnej rozdzielczości przy czym ostrość jest ustawiana tylko na pierwszej klatce, następne są robione bez poprawki AF-a
    Sprzęt spod znaku Minolty i Sony.

  7. #27

    Domyślnie

    Cos mi sie zdaje ze sony moze za chwilke zdziwic nikona i spolke . Nikon ma wyrobiona dobra marke w fotografi , tyle tylko ze ostatnio przeginaja z cenami , wiekszosci ludzi sony lepiej sie kojarzy niz nikon i tutaj moze byc problem ( nie wspominajac o zapleczu minolty ) . Ja sam chociaz jakos od malego uwielbialem nikona to teraz zbieram na dobra lustrzanke i naprawde mam dylemat ... Sony rwie do przodu jak burza ...
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  8. #28

    Domyślnie

    Będzie rwało do przodu dopóki nie dogoni C i N. Ale potem będzie ściana technologiczna, a i ceny się zrównają.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazirus2411 Zobacz posta
    wiekszosci ludzi sony lepiej sie kojarzy niz nikon
    najwyraźniej jestem w mniejszości, bo to co najbardziej przeszkdza mi w Alfach, to właśnie że są "sony"
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    najwyraźniej jestem w mniejszości, bo to co najbardziej przeszkdza mi w Alfach, to właśnie że są "sony"
    Może kolega miał na myśli tzw. "urban legend". Rzeczywiście w niektórych kręgach Sony jest synonimem jakości, nowoczesności etc. Także tego nie można lekceważyć.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-09-2009 o 23:36
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •