Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Moja pociecha

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar iicd2386cd
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Westport Co Mayo
    Posty
    55

    Domyślnie Moja pociecha

    Witam, mam zaszczyt przedstawić moje pierwsze zdjęcie zrobione moim długo oczekiwanym aparacikiem
    Domyślam się że szału nie ma ale mam nadzieje że z czasem będzie tylko lepiej Pozdrawiam.


    Możecie napisać jak u was z kolorami bo mój monitor chyba fixuje :/

    Zapomniałem zapytać, może ktoś przy okazji wyjaśnić dlaczego czasami 2 plan jest rozmazany a w tym wypadku tak nie jest .. ewentualnie poda zagadnienia do przyswojenia Dzięki
    Wyrażam tylko swoje zdanie .. nie każdy może się z nim zgadzać

  2. #2

    Domyślnie

    Ogolne wrazenie, to taki pstryk ze spacerku. Szkoda ze chociaz dziecko nie patrzy w strone aparatu.
    Kolory u mnie sa OK.
    Jesli chodzi o rozmazanie tłą, zalezy to od wartosci przysłony jaka ustawisz. Im mniejsza jej wartosc, tym wieksze bedzie rozmazanie tła. Nazywa sie to głebia ostrosci, tu na forum okreslane jako bokeh.
    Jeszcze rok temu nie mialem rowniez pojecia o takich zjawiskach. Teraz sam sie przyłapuje, ze tłumacze to innej osobie, wiec tez polecam ci duzo czytac, ksiazki, przegladac forum, ogladac zdjecia. To kopalnia wiedzy.
    I zadawac pytania, ale wpierw, uzywaj szukajki, jesli cos Cie trapi, to po to by nie zasmiecac forum, i powielac pytan. Pozdrawiam i zycze duzo radosci z foto, zwłaszcza ze masz tak wdzieczny temat do pstrykania jak dzieciaczek. Arek
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  3. #3

    Domyślnie

    eee, bokeh i głębia ostrości to zupełnie inne zagadnienia
    iicd2386cc, czytaj czytaj czytaj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iicd2386cd Zobacz posta
    Zapomniałem zapytać, może ktoś przy okazji wyjaśnić dlaczego czasami 2 plan jest rozmazany a w tym wypadku tak nie jest .. ewentualnie poda zagadnienia do przyswojenia Dzięki
    Zagadnienia do penetracji:
    1 - głębia ostrości,
    2 - przysłona,
    3 - ogniskowa,
    4 - zależności 1+2+3.
    No, na razie tyle.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    Kolorki ok
    A co do zdjęcia - skoro pierwsze nowym aparatem - to rozumiem i jak na to jest no ok.. Choć szkoda, że niunia nie patrzy się w obiektyw i że nie jest w pierwszym planie pokazania wyraźnie

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar iicd2386cd
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Westport Co Mayo
    Posty
    55

    Domyślnie

    ok dzięki ... mam tu jeszcze jedno które moim zdaniem nadaje się do publikacji

    Wyrażam tylko swoje zdanie .. nie każdy może się z nim zgadzać

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyskaty Zobacz posta
    eee, bokeh i głębia ostrości to zupełnie inne zagadnienia
    iicd2386cc, czytaj czytaj czytaj
    OK, moze zbyt ogólnikowo to ujałem. Chodzilo mi czego ma kolega szukac, jakich zagadnien.
    Czy to zupelnie inne zagadnienia jak piszesz? No nie zupełnie. czesto komentujac zdjecia piszemy ładny/brzydki bokeh. Czyli chodzi nam o rozmycie tła jakie rysuje obiektyw. A rozmycie tła to nie głebia ostrosci, wieksza lub mniejsza??? Jesli bładze, to prosze o tłumaczenie. Coz człowiek całe zycie sie uczy, ale tyu chyba jednak nie pomylilem zbytnio pojec, tylko zastosowałem skrot myslowy.
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez johny72m Zobacz posta
    OK, moze zbyt ogólnikowo to ujałem. Chodzilo mi czego ma kolega szukac, jakich zagadnien.
    Czy to zupelnie inne zagadnienia jak piszesz? No nie zupełnie. czesto komentujac zdjecia piszemy ładny/brzydki bokeh. Czyli chodzi nam o rozmycie tła jakie rysuje obiektyw. A rozmycie tła to nie głebia ostrosci, wieksza lub mniejsza??? Jesli bładze, to prosze o tłumaczenie. Coz człowiek całe zycie sie uczy, ale tyu chyba jednak nie pomylilem zbytnio pojec, tylko zastosowałem skrot myslowy.
    Oto definicja :
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bokeh
    Nikon D90 + NIKKOR 18-105 mm + NIKKOR 85 mm 1.8 D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ART69 Zobacz posta
    Czekalem tylko kiedy, ktorys, mi tu zaraz przytoczy te definicje z Wikipedii. Zdziwisz sie ale rowniez to przeczytalem. I czy tam jest napisane ze bokeh i głebia ostrosci to DWA ROZNE POJECIA????!!!!!!!!!!!!!! Wspomniałem we wczesniejszym poscie o skrocie myslowym!!!!! Dla nie rozumiejacych, znaczy to tyle co czytanie miedzy słowami. (moze tez to znajdziecie w Wikipedii???)
    BOKEH=ROZMYCIE TŁA=>GŁĘBIA OSTROSCI (WIEKSZA LUB MNIEJSZA). Sorki ale juz wiekszymi literami sie nie da.
    Wiedziałem ze ktorys zaraz sie w tym temacie , do mnie odezwie, bo napisalem ze sam jestem poczatkujacy. Wiec wszyscy pro forumowicze, dawaj amatorowi tłumaczyc, i pokazac jak to my sie znamy.
    A ja własnie autorowi watku po to przytoczyłem to słowo, bo sam je kiedys czytajac, nie wiedzialem o co chodzii, a najlepsze sa łopatologiczne tłumaczenia, jesli czlowiek swiezo sie porusza po temacie.
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  10. #10

    Domyślnie

    Trzeba dodać, że to wszystko w zależności od obiektywu tzn głębia ostrości. Nie uzyskasz jej np obiektywem 18-105 ustawiając tylko małą przesłonę. tutaj chyba tylko zoom czyli ogniskowa daje mała głębie ostrości.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •