Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: a550

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
    No pięknie Wychodzi, że przy dobrym naświetleniu da się korzystać z ISO3200. Wygląda lepiej niż w D90, D300.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_ ; 31-08-2009 o 08:59

  2. #12

    Domyślnie

    generalnie Nikon zdecydowanie inaczej niż pozostałe firmy podchodzi do odszumiania wysokiego iso - maksymalnie redukuje kolorowe szumy. Nawet przy wyłączonym NR, redukuje szumy chrominancji "zamieniając" je w monochromatyczne ziarno. Niestety, chyba efektem ubocznym jest postępująca desaturacja miejsc gdzie szumu jest sporo - czyli gorzej doświetolnych. Przy matrycy d3/d700 to się świetnie sprawdza bo sama matryca naprawdę mało szumi, ale przy d300 bywa upierdliwe. Zresztą z tego co widzę tak samo jest w d3x - już od iso 800-1600 cienie nie przekonują, popimo tego że matryca szumi podobnie jak ta z 5d2.
    Chyba inne algorytmy zastosowano w D2x(d2xs) - tam trochę tego kolorowego szumu zostawało, ale kolory w cieniach były lepiej trzymane dzięki temu obraz często wyglądał przyjemniej dla oka (pomimo że miał większą redukcję detali). Szkoda że nie wykorzystano takiego samego mechanizmu w D300 - przy mniej szumiącej matrycy z większym DR, byłoby pewnie bardzo fajnie.
    Mozna to oczywiście obejść robiąc w RAWach i wywołując je w czym innym niż w NX, ale szkoda że w NX nie da tego mechanizmu wyłączyć.
    Wydaje mi się że sony w a550/a500 idzie pod tym względem w ślady canona 5d2 - generalnie słabo doświetlone fragmenty zdjęć wyglądają moim zdaniem bardzo dobrze.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    do pełni szczęścia brakuje Sony tylko dobrych designerów (bo ich aparaty są po prostu brzydkie i toporne) oraz czasu ....
    z pierwszym dalej mają kłopot ale z drugim w ciągu 2-3 lat dadzą sobie radę i wtedy będą mieli bardzo szeroką grupę użytkowników, która będzie wierna ich aparatom i Ci ludzie będą w ciemno kupowali nowe produkty tej firmy oraz pojawi się wtedy spory rynek sprzętu używanego (co obecnie jest sporym straszakiem przed przejściem na tą markę)
    To akurat kwestia gustu. Mi ergonomia i wygląd A700 bił na głowę to co mam teraz czyli D300tkę.. Nie mówię o tych pseudo dslr'ach czyli A330 380 itd bo to jakieś nieporozumienie.

  4. #14

    Domyślnie

    może teraz Nikon będzie brał matryce od Fuji
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    odnoszę wrażenie, że sony odrobiło lekcje z wysokiego iso w a550

    JPGi które zobaczyłem na: http://optyczne.pl/2172-nowość-Sony_..._zdjęcia.html
    mnie rozbroiły...
    W każdym wydaje mi się. że d300, d90, 40D, 50D wysiadają...
    tak tak, nowy soniak wymiata! nie ma porownania z nikonami, czy canonami a ile trzeba doplacic za te plakietki! hehe wystawiac, wiec na gielde detrzysetki i siedemsetki.. chetnie zaaopiekuje sie takim nic nie wartym trzycyfrowym nikonem hehe
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  6. #16

    Domyślnie

    e tam... ja się za bardzo przywiązuję Poza tym jakoś się przemęczę z tym moim badziewiem
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    może teraz Nikon będzie brał matryce od Fuji
    Co Wy z tym Fuji... ? Gdyby Fuji robiło obecnie matryce do DSLR to by je już sprzedawali...

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    143

    Domyślnie

    Jednym słowem trzeba wysprzedawać wszystko póki ktoś jeszcze to kupi i zmieniać system
    Nikon D750 | Nikkor AF-S 70-200 F4 VR | Nikkor AF-S 35 1:1.8G | Nikkor AF-S 50 1:1.4G | Σ 24-70 2.8 HSM | SB-900

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fefka Zobacz posta
    Jednym słowem trzeba wysprzedawać wszystko póki ktoś jeszcze to kupi i zmieniać system
    E tam... widzę że masz nikusia, olka, trza dokupić sony
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    E tam... widzę że masz nikusia, olka, trza dokupić sony
    Hehe mam też analogową Minoltę więc na dobrą sprawę to samo
    Nikon D750 | Nikkor AF-S 70-200 F4 VR | Nikkor AF-S 35 1:1.8G | Nikkor AF-S 50 1:1.4G | Σ 24-70 2.8 HSM | SB-900

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •