Ale nie chodzi mi o testowanie Twojej znajomości skrótów, tylko próbuję dociec, czy jest jakiś głębszy sens w dodawaniu kroku zamiast po prostu dodawania od razu konkretnego działania?![]()
Szukaj
Ale nie chodzi mi o testowanie Twojej znajomości skrótów, tylko próbuję dociec, czy jest jakiś głębszy sens w dodawaniu kroku zamiast po prostu dodawania od razu konkretnego działania?![]()
Krzysztof Paszkiewicz
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
nie martw sierobie tak samo
co wiecej irytuje mnie, ze niektore opcje sa tylko w menu a nie ma ich pod new step![]()
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
No to moze chociaz dla poznania oczekiwan innych, stworzmy sobie wlasna.
Moje propozycje:
1. Lokalna korekcja ekspozycji,
2. Mozliwosc recznego sortowania krokow,
3. Lepszy algorytm dla DLighting -- gdyby dzialalo jak Shadow/Higlight z Shopa -- byloby swietnie,
4. Clone Stamp z prawdziwego zdarzenia,
5. Korekcja perspektywy,
6. Odwracanie utworzonej selekcji,
7. Dodatkowa mozliwosc zapisywania krokow obrobki i wszelkich zmian w obrazie, do plikow XML (z mozliwoscia pozniejszego wpisania tych zmian w standardowy sposob do NEFa).
Gdyby to wprowadzili, to w d... mialbym te predkosc. Chyba, ze wtedy byloby jeszcze gorzej.![]()
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
1. Po co? Czy to się przydaje?
4. Ten zostawić i ewentualnie dołożyć inny - obecny często się sprawdza.
7. A "Save adjustments" się nie sprawdza?
Do tego wszystkiego powinno być zapamiętanie ustawień i wielkości/położenia okna roboczego - za każdym razem następuje powrót do ustawień początkowych - NX pamiętał ustawienie wszystkich palet. Komu to przeszkadzało?
Ale chyba się powtarzamy.![]()
Krzysztof Paszkiewicz
Gdyby sie nie przydalo, to bym tego nie chcial.
Bez podstawowej mozliwosci jaka jest wskazanie miejsca pobrania probki, efekty dzialania sa wlasciwie przypadkowe. Sprawdza sie jedynie na jednolitych powierzchniach. Przerabialem to w sobote na zdjeciach robionych przy f 22. Po jednym wystemplowanym zdjeciu poszedlem do kuchni, skierowalem obiektyw na drzwi lodowki i zrobilem sobie wzorzec dla "image dust off", bo cholery dostawalem z NXowym retouch brushem.
Trzeba to zrobic recznie. A nastepnie przed konwersja i tak wprowadzic te informacje do NEFa, co zajmuje w cholere czasu. Lepiej, zeby byla taka mozliwosc, ze NX zapisuje informacje o zmianach do odpowiedniego XMLa. Potem, podczas otwierania, czy konwersji (zapisu do TIFFa czy JPGa), sam sobie pobieral informacje z XMLa i po zinterpretowaniu ich, zapisal odpowiednio zmodyfikowane zdjecie. Mozna by zaoszczedzic czasu na zapisie w NEFach.
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Skontaktuj się z nami