Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    W Silky mam wszystko co jest mi potrzebne
    No widzisz -- Ty masz, a ja i wielu pewnie innych -- nie. Ja potrzebuje dokladniejszego i bardziej naturalnego balansu bieli w zdjeciach z trudniejszych warunkow oswietleniowych, lepszego jakosciowo odszumiania chrominancji, precyzyjnych u-pointow, itd.
    Dlatego dyskutuje(my) z opinia Adama. Bo jesli zamieszcza taki watek, nie tylko jako sucha informacje, ale jednoczesnie opinie o nim, to przeciez nikt mi nie zabroni samemu sprawdzic, i wyrazic wlasnej opinii. Ulubione oprogramowanie, to nie jest chyba czlonek rodziny, zeby negatywne o nim komentarze, traktowac z taka zajadloscia, z jaka zrobil to a.d.a.m.
    Troche luzu panowie. Kazdy moze sie wypowiadac i jest wrecz wskazane, w koncu to jest forum dyskusyjne.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    stig,

    odnośnie balansu bieli to w silky mam chyba wszystko co wymyślono w tej dziedzinie.
    Od prostych suwaczków Temp i Tint dla świateł i cieni, pipet do szarości i do skóry przez koło kolorów po selektywne zwiększanie/zmniejszanie barw, na krzywych RGB kończąc. Oczywiście wszystkie te możliwości można stosować na raz.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    odnośnie balansu bieli to w silky mam chyba wszystko co wymyślono w tej dziedzinie.
    Najwymyslniejsze narzedzia nie gwarantuja sukcesu, jesli zastosujesz je globalnie w sofcie, ktory nie rozumie pelnej informacji zawartej w NEFie. Czesto bywa tak, ze np. poprawnie ustawiona szarosc daje efekt taki, ze np. skora jest zazolcona. Ustawisz balans pod skore, a szarosci zaczna leciec w niebieski, albo jeszcze inny kolor. I tak sie dzieje wlasciwie w kazdym sofcie, oprocz NC. Jako tako wychodzi tylko wtedy, kiedy masz wrecz idealne warunki oswietleniowe, o jednej temperaturze barwowej (bliskim swiatlu dziennemu).
    To tak jak z mechanikami. Swietnych jest wielu. Takich, ktorzy potrafia wyregulowac bolid F1 -- na palcach mozna liczyc. To zespoly, ktore budowaly te pojazdy -- znaja je od podszewki i wiedza dokladnie co, gdzie i jak podkrecic, zeby dalo pozadany efekt. Podobnie jest z Nikonem i jego firmowym oprogramowaniem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a.d.a.m Zobacz posta
    Nie pracowałem nigdy z NX2 i możliwe, że jest mercedesem.
    To może się chociaż przejedź tym mercedesem.

    Cytat Zamieszczone przez a.d.a.m Zobacz posta
    Dziwne, na forum Pentaxa (jestem konwertytą z systemu Pentax na Nikon) ludzie wydają się być dużo bardziej otwarci na programy inne niż mainstream'owe
    Bo tam nie mają NX2, otóż dlatego. Proste pytanie, dlaczego miałbym kupić SilkyPix czy nawet C1 skoro nie oferują na dzień dzisiejszy tego co NX ? I tu nie chodzi tylko o ilość funkcji, ale przede wszystkim o jakość. Na diabła mi program, który jest mniej efektywny. Nie jestem matką teresą z kalkuty i nie wspieram finansowo nowo powstałych firm, aby pomóc im w rozwoju.

    I zapewniam Cię, że gdyby Silky był lepszym programem od NX to bym sobie kupił tego "jedwabistego szoguna" jeszcze dziś.

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    a ja tylko potwierdzę słowa a.d.a.m.a.

    mnie się na Silky pracuje najszybciej
    Najszybciej nie znaczy najefektywniej.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Najwymyslniejsze narzedzia nie gwarantuja sukcesu, jesli zastosujesz je globalnie w sofcie, ktory nie rozumie pelnej informacji zawartej w NEFie.[...]
    Hm.. to ciekawe. Zabrzmiało jakby Nikon stosował politykę podobną do tej, jaką stosuje/ował Microsoft tj. nie dawał niezależnym producentom pełnej specyfikacji swojego systemu operacyjnego przez co aplikacje wyprodukowane przez Microsoft działały wydajniej niż podobne aplikacje producentów niezależnych. Jest to szczególnie podejrzane gdy piszesz o balansie bieli bo akurat z możliwości bardzo precyzyjnego dostosowania balansu bieli SilkyPix słynie (obok tradycyjnych suwaczków ma też fine tuning). Jeśli Twoje doświadczenie pokazuje, że SilkyPix ale też i inne programy, nie radzą sobie tak dobrze z NEF jak NX2, to brzmi to podejrzanie.

    Wypróbuję NX2, choć rzut oka na screeny interfejsu trochę przeraża. Nie wygląda to na user friendly software. No i ta cena... na ceneo w okolicach 665 - 899 PLN. Bezwstydny Nikon!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a.d.a.m Zobacz posta
    Jest to szczególnie podejrzane gdy piszesz o balansie bieli bo akurat z możliwości bardzo precyzyjnego dostosowania balansu bieli SilkyPix słynie (obok tradycyjnych suwaczków ma też fine tuning). Jeśli Twoje doświadczenie pokazuje, że SilkyPix ale też i inne programy, nie radzą sobie tak dobrze z NEF jak NX2, to brzmi to podejrzanie.
    To nie chodzi o precyzję ustawiania ale o możliwość czytania ustawień w aparacie.
    Program Nikona jako jedyny potrafi czytać ustawienia aparatu.
    Inne firmy zrobiły to samo nie pozwalając czytać innym programom wszystkich informacji zawartych w zbiorach RAW
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #17

    Domyślnie

    w takim razie na starcie należy odrzucić wszystkie inne renomowane programy do rawów bo wg Was nie czytają pewnych/wszystkich ustawień.
    Tylko jak to wytłumaczyć tysiącom użytkownikom, którzy z powodzeniem pracują na PS Camera Raw, na C1 pro że ich wywoływarki są o kant .....

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Tylko jak to wytłumaczyć tysiącom użytkownikom, którzy z powodzeniem pracują na PS Camera Raw, na C1 pro że ich wywoływarki są o kant .....
    Nie trzeba im tego tlumaczyc. Jesli dla nich sa wystarczajace, to przeciez ich sprawa. Ktos, to tego nie widzi -- nie potrzebuje NC.
    Tez dlugo pracowalem w C1. Wystarczal mi do czasu, kiedy zaczalem sie blizej przygladac detalom i kolorom. Przesiadlem sie na ACR, bo i tak uzywam na co dzien Photoshopa. Zreszta pewne cechy obrazu wygladaly lepiej w ACR. W pewnym momencie i ten przestal mi sie podobac. I raczej nie jako narzedzie, tylko efekty koncowe. Duzo pracowalem wtedy w reportazu, czesto wykonywanym w trudnych warunkach oswietleniowych -- tak wiec mialem wysokie ISO, duzo szumu, i jazdy z balansem bieli. Do tego dochodzily jakies zafarby w cieniach, itd. Wtedy zaczalem sie przygladac NC. Wywolalem nascie a moze i dziesiat zdjec w obydwu programach i stwierdzilem, ze efekty koncowe wychodzace z ACR -- nijak sie maja do tego z NC. Dlugo jeszcze pracowalem tak, ze duze paczki reporterskie (od kilkudziesieciu do kilkuset zdjec), wolalem w ACR, a tylko pojedyncze fotki (jakies male sesje portretowe, architekture, etc.) dlubalem w NC. Po kilku miesiacach powiedzialem sobie "koniec" i calkowicie przesiadlem sie na soft Nikona. Bylo ciezko -- nie powiem... Troche toporny interface, nieco inna metodologia pracy i powolnosc -- to cechy, ktore odpychaja od NC. Wystarczy w nim jednak obrobic kilka-kilkanascie zdjec, zeby olac niedogodnosci i cieszyc sie najlepsza jakoscia NEFa, jaka tylko mozna z niego wyciagnac.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a.d.a.m Zobacz posta
    Wypróbuję NX2, choć rzut oka na screeny interfejsu trochę przeraża
    Nie chcę Cię martwić, ale Silky bije rekordy w tej kategorii

    Cytat Zamieszczone przez a.d.a.m Zobacz posta
    No i ta cena... na ceneo w okolicach 665 - 899 PLN. Bezwstydny Nikon!
    C1 Pro- 1300zł
    Lightroom- 1200zł
    Photoshop Cs4 +ACR- 3500zł
    DXO Optics PRO- 533zł- 1000zł

    I kto tu jest bezwstydny ?

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    w takim razie na starcie należy odrzucić wszystkie inne renomowane programy do rawów bo wg Was nie czytają pewnych/wszystkich ustawień.
    Nie wg Nas. Z tym żalem to tylko do Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Tylko jak to wytłumaczyć tysiącom użytkownikom, którzy z powodzeniem pracują na PS Camera Raw, na C1 pro że ich wywoływarki są o kant .....
    Nie każdy ma wrodzoną ciekawość do eksperymentowania. Nie każdy widzi różnicę pomiędzy zdjęciami. I wreszcie nie każdy potrzebuje mega jakości. Inni wolą szybkość i temu podobne.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Wystarczy w nim jednak obrobic kilka-kilkanascie zdjec, zeby olac niedogodnosci i cieszyc sie najlepsza jakoscia NEFa, jaka tylko mozna z niego wyciagnac.
    Amen

  10. #20

    Domyślnie

    Giani,

    Czy ty w ogóle coś robiłeś tym programem czy tylko tak piszesz bo Stig tak napisał ?
    Koszmarna edycja w silky ??? to jakiś żart.

    Akurat Silky też kosztuje w granicach 600-800 zł.

    Myślę że najlepiej by było wystawić jakiegoś nefa a potem kto chce i w jakim chce programie by sobie mógł wywołać i tu pokazać. Można by naocznie przekonać się co dany soft potrafi.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •