Ostatnio zabrałem się za przemyślenia odnośnie systemu canonowego. od samego początku chciał bym powiedzieć żę nie jestem sprzętowym onanistą, każdym obiektywem da się zrobić zdjęcie życia. jednak zastanawia mnie porównanie obudwu ssytemów.
w bardzo dużym skrócie
d300 vs 50d - nikon drożej ale lepiej
d700 vs 5d - nikon drożej ale lepiej
24-70 vs 24-70 - nikon drożej ale lepiej
17-55 vs 17-55 - nikon drożej ale lepiej
70-200vr vs 70-200is - nikon drożej ale lepiej
słyszałem opinie że:
- canon wychodzi taniej, może to i prawda, kosztem jakości (nieznacznie)
- canon ma "plastykę" - to można raczej odżucić
- canon ma 35/1.4 reporterskie i kilka szkieł których brak w nikonie
- nikon jednakowoż ma lepsze szkiełka pro zoom i chyba wygodniejsze puszki
- ALE, coś musi w tym być że większość pro ludzi operuje na canonie. czyż nie? oczywiście to nie ma znaczenia na jakim systemie się robi, ale może jednak ma ? :P
pewnie nie bedę zeminiać systemu bo mi się nikon podoba, a jak bym chciał sprzedawać teraz wszystko co mam to wyszło by mi porównywalnie (pewnie) nawet jeśli każdy z wymienionych szekieł canon jest tańszy o jakieś 1k od nikona.
proszę ten wątek traktować poważnie, ale bez przesady - to tylko takie zastanwianie :P
więc jak to w końcu jest ?! :P
Szukaj





Skontaktuj się z nami