marekm, w postach 182, 183 były cytowane aparaty D70, co jednznacznie okreslało czego dotyczy rozmowa
ogólnie wiadomo o co chodzi
.
Szukaj
marekm, w postach 182, 183 były cytowane aparaty D70, co jednznacznie okreslało czego dotyczy rozmowa
ogólnie wiadomo o co chodzi
.
. . . - - - . . .
Bla, bla, bla
chodzi o to ze ustalasz sobie próg czasowy tzn. nie mniej niż np 1/60s zgadza się?
D50 i parę klamotów l
Zapraszam na TMS fotogaleria
Powiem tak.
Działanie auto-ISO jest dosyć zagmatwane i trudne do wytłumaczenia. Ja musiałem zrobić wiele prób, by załapać o co biega. W każdym trybie inaczej to działa. A co dopiero gdy weźmiemy różne modele aparatów. Stąd może wynikać wiele nieporozumień. W sumie, jest to bardzo ciekawa funkcja, która często wprowadza wiele zamieszania gdy jej nie poznamy do końca.
To co napisałem w #169, polecam wszystkim do przetestowania. Niektóre rzeczy naprawdę mogą zaskoczyć!
Odpowiedź na to pytanie będzie trudna, jak nie powiesz w którym trybie!
Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 21:51
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
mówię o konfiguracji tej funkcji, ustalasz sobie jakiego czasu ma pilnować, czyli ustawiasz próg przy jakim następują zmiany ISO
nie ważne w jakim trybie, ta funkcja sama w sobie działa działa jednakowo
D50 i parę klamotów l
Zapraszam na TMS fotogaleria
a to przepraszam, nie wiedziałem, bo tych trybów właściwie nie używam,
zatem przejdźmy do trybu A, ustalamy próg np. 1/60 i określoną przysłonę i aparat robi resztę,
czyli podnosi ISO jeśli w danych warunkach poprawna ekspozycja wymaga dłuższego czasu, mam rację?
D50 i parę klamotów l
Zapraszam na TMS fotogaleria
Niekoniecznie.
Czasem podnosi ISO, czasem obniża. Naprawdę radzę, byś przeczytał uważnie #169. Trochę mi zeszło by to wszystko naskrobać...
No i weź aparat i popróbuj.
E:
A... Ty masz D50... hm, nie poradzę, bo tam to działa trochę inaczej.
Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 22:17
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Skontaktuj się z nami