Close

Strona 20 z 26 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 256
  1. #191

    Domyślnie

    marekm, w postach 182, 183 były cytowane aparaty D70, co jednznacznie okreslało czego dotyczy rozmowa

    ogólnie wiadomo o co chodzi

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  2. #192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    ...włączając AutoISO decydujesz "na sztywno" jaką wartości czasu ma ona utrzymywać, ...
    Auto ISO decyduje na sztywno o wartości czasu ??? Chyba nie kumam.

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    ...Ja absolutnie nie neguję tego że masz kontrolę nad tą funkcją, całkowicie się z Tobą zgadzam w tej kwestii
    To miło.

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    marekm, w postach 182, 183 były cytowane aparaty D70, co jednznacznie okreslało czego dotyczy rozmowa

    ogólnie wiadomo o co chodzi

    .
    ufff.
    Ostatnio edytowane przez marekm ; 04-06-2009 o 21:10
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #193

    Domyślnie

    chodzi o to ze ustalasz sobie próg czasowy tzn. nie mniej niż np 1/60s zgadza się?
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  4. #194
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    ufff.
    Powiem tak.
    Działanie auto-ISO jest dosyć zagmatwane i trudne do wytłumaczenia. Ja musiałem zrobić wiele prób, by załapać o co biega. W każdym trybie inaczej to działa. A co dopiero gdy weźmiemy różne modele aparatów. Stąd może wynikać wiele nieporozumień. W sumie, jest to bardzo ciekawa funkcja, która często wprowadza wiele zamieszania gdy jej nie poznamy do końca.
    To co napisałem w #169, polecam wszystkim do przetestowania. Niektóre rzeczy naprawdę mogą zaskoczyć!



    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    chodzi o to ze ustalasz sobie próg czasowy tzn. nie mniej niż np 1/60s zgadza się?
    Odpowiedź na to pytanie będzie trudna, jak nie powiesz w którym trybie!
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 21:51
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    chodzi o to ze ustalasz sobie próg czasowy tzn. nie mniej niż np 1/60s zgadza się?
    W trybie M nic nie muszę z góry ustalać.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #196

    Domyślnie

    mówię o konfiguracji tej funkcji, ustalasz sobie jakiego czasu ma pilnować, czyli ustawiasz próg przy jakim następują zmiany ISO

    nie ważne w jakim trybie, ta funkcja sama w sobie działa działa jednakowo
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  7. #197
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    nie ważne w jakim trybie, ta funkcja sama w sobie działa działa jednakowo
    No, właśnie że nie! W trybach S i M, próg czasowy nie działa!
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 21:59
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  8. #198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    mówię o konfiguracji tej funkcji, ustalasz sobie jakiego czasu ma pilnować, czyli ustawiasz próg przy jakim następują zmiany ISO

    nie ważne w jakim trybie, ta funkcja sama w sobie działa działa jednakowo
    Nie ma to żadnego znaczenia. W trybie M czas i przesłonę ustalam w całym dostępnym zakresie (ograniczeniem jest jedynie puszka - czas i obiektyw - przesłona).
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  9. #199

    Domyślnie

    a to przepraszam, nie wiedziałem, bo tych trybów właściwie nie używam,
    zatem przejdźmy do trybu A, ustalamy próg np. 1/60 i określoną przysłonę i aparat robi resztę,
    czyli podnosi ISO jeśli w danych warunkach poprawna ekspozycja wymaga dłuższego czasu, mam rację?
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  10. #200
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Niekoniecznie.
    Czasem podnosi ISO, czasem obniża. Naprawdę radzę, byś przeczytał uważnie #169. Trochę mi zeszło by to wszystko naskrobać...
    No i weź aparat i popróbuj.

    E:
    A... Ty masz D50... hm, nie poradzę, bo tam to działa trochę inaczej.
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 22:17
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

Strona 20 z 26 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •