- tylko że owa wartość ISO jest bezpośrednio związana z ustawieniem funkcji Auto ISO, czyli czasem,
jeśli sobie ustawisz np. 1/60s i robisz zdjęcie na ogniskowej 20mm to wszystko gra, jeśli ustawisz
100 mm to 1/60s nie zapewni Ci nieporuszonego ujęcia,
podobnie jak ustawienie progu 1/125 i robienie ujęć na ogniskowej 18mm spowoduje że aparat będzie trzymał
wyższe ISO by taki czas zapewnić, a wcale nie jest Ci to w tej sytuacji potrzebne.
I to jest moje podstawowe "przeciw" tejże funkcji, jest ona dużo mniej elastyczna niż manualna kontrola ISO,
która w zasadzie polega tylko na obserwacji czasu i świadomości na jakiej ogniskowej fotografujesz.
Warunki oświetleniowe też są do przewidzenia, parę ujęć testowych, rzut oka na LCD i już wiesz czego się spodziewać
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami