Close

Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 256
  1. #181

    Domyślnie

    No, zawsze jest ten pierwszy raz.Za dwa tygodnie się wszystko wyjaśni.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    [..]W D70 Górny próg możesz ustawić, ale nie musisz, ponieważ również przy ustawieniu Auto ISO, to Ty decydujesz jaka będzie jego wartość.
    Nie używałem w D70s autoISO, bo nie akceptowałem szumów np 1600, a tej chwili nie mam tego aparatu ale wydaje mi się, że górnego progu ISO nie można ustawić.. poprostu może dojść do 1600, a na 800 nie ma ogranicznika

    Gdzie można w menu takie cóś ustawić?

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Nie używałem w D70s autoISO, bo nie akceptowałem szumów np 1600, a tej chwili nie mam tego aparatu ale wydaje mi się, że górnego progu ISO nie można ustawić.. poprostu może dojść do 1600, a na 800 nie ma ogranicznika

    Gdzie można w menu takie cóś ustawić?

    .
    Napisałem, że górnego progu nie musisz ustawiać ponieważ przy ustawieniu Auto ISO cały czas kontrolujesz wartość ISO w wizjerze.

    Dla przykładu, jeżeli w trybie M dla danych wartości przesłony i czasu, aparat ustawi ISO np. na 1600., a Ty uznasz, że 800 to wartość maksymalna jaką jesteś gotów zaakceptować, zmieniasz wartość czasu i/lub przesłony, kontrolując w wizjerze jak zmienia się wartość ISO. Kiedy zejdzie do poziomu akceptowalnego, np. 800 robisz zdjęcie. Proste i wygodne.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  4. #184

    Domyślnie

    marekm, jednak w D70(s) nie zobaczymy wartości ISO w wizjerze ( na górnym LCD tak), natomiast ja patrze na autoISO, które jest tematem wątku, jako ( w założeniu) pewne ułatwienie przy robieniu zdjęć, jak również tryb A, który najcześciej uzywam.

    Tak jak napisałem w tym aparacie autoISO nie zachęca do robienia zdjęć w trybie A, natomiast proponowany przez Ciebie sposób jest odejsciem od automatyki

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    marekm, jednak w D70(s) nie zobaczymy wartości ISO w wizjerze ( na górnym LCD tak), natomiast ja patrze na autoISO, które jest tematem wątku, jako ( w założeniu) pewne ułatwienie przy robieniu zdjęć, jak również tryb A, który najcześciej uzywam.

    Tak jak napisałem w tym aparacie autoISO nie zachęca do robienia zdjęć w trybie A, natomiast proponowany przez Ciebie sposób jest odejsciem od automatyki

    .
    Od pierwszego posta podkreślałem, że kontrola ISO przez fotografującego w trybie Auto ISO jest możliwa od modelu D90.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #186

    Domyślnie

    marekm - a nie sadzisz że czas i przysłona to parametry mające o wiele istotniejszy wpływ na zdjęcie, niż wartość ISO?
    A co za tym idzie, czy będziesz manipulował głębią ostrości, i/albo czasem migawki (zdjęcie poruszone bądź nie, zamrożenie ruchu itp.)
    tylko po to by nie przeskoczyć na wyższe ISO?
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    marekm - a nie sadzisz że czas i przysłona to parametry mające o wiele istotniejszy wpływ na zdjęcie, niż wartość ISO?
    A co za tym idzie, czy będziesz manipulował głębią ostrości, i/albo czasem migawki (zdjęcie poruszone bądź nie, zamrożenie ruchu itp.)
    tylko po to by nie przeskoczyć na wyższe ISO?
    Nigdzie tego nie napisałem. Przeczytaj uważnie moje posty.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Napisałem, że górnego progu nie musisz ustawiać ponieważ przy ustawieniu Auto ISO cały czas kontrolujesz wartość ISO w wizjerze.

    Dla przykładu, jeżeli w trybie M dla danych wartości przesłony i czasu, aparat ustawi ISO np. na 1600., a Ty uznasz, że 800 to wartość maksymalna jaką jesteś gotów zaakceptować, zmieniasz wartość czasu i/lub przesłony, kontrolując w wizjerze jak zmienia się wartość ISO. Kiedy zejdzie do poziomu akceptowalnego, np. 800 robisz zdjęcie. Proste i wygodne.
    tutaj jest kilka słów które mają mniej więcej taki sens
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    tutaj jest kilka słów które mają mniej więcej taki sens
    Obawiam się, że wyłącznie "mniej więcej".

    Komunikat jaki staram się przekazać w moich postach jest cały czas taki sam:

    Od modelu D90 (podgląd wartości ISO w wizjerze), w trybie M nie ma znaczenia czy ISO ustawiasz pokrętłem czy automatycznie (Auto ISO). W obu przypadkach kontrola nad ostateczną wartością ISO jest dokładnie taka sama.

    To którą kombinacją czasu, przesłony oraz ISO wybierzesz dla danego zdjęcia zależy wyłącznie od Ciebie. Auto ISO nie ma z tym nic wspólnego.

    Idę kosić trawę.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  10. #190

    Domyślnie

    nie do końca bo, włączając AutoISO decydujesz "na sztywno" jaką wartości czasu ma ona utrzymywać, co nijak ma się do rzeczywistości, zwłaszcza jeśli używasz zooma,
    gdzie ogniskowe, a co za tym idzie czas (nazwijmy go "bezpiecznym") także ulega zmianom,
    zatem, zakładając że zależy Ci na określonym efekcie, kombinacje czasu i przysłony są raczej z góry określone i jedynym parametrem który pozostaje do zmiany
    jest właśnie ISO.
    Ja absolutnie nie neguję tego że masz kontrolę nad tą funkcją, całkowicie się z Tobą zgadzam w tej kwestii
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •