Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D50 + Sigma 70-300 - problem z ostrością

    Jestem laikiem w sprawach fotografii, proszę o wyrozumiałość Kupiłem właśnie używany zestawik:
    - nikon d50
    - Nikkor 18 - 55
    - Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro

    Z obiektywem Nikkor 18-55 wszystko działa. Jednak gdy założę obiektyw Sigma 70-300 mm i przełącznik z boku aparatu A/M ustawię na pozycję A to aparat nie ustawia sam ostrości. Czy ten obiektyw powinien sam ustawiać ostrość tak jak obiektyw Nikkor 18 - 55, czy zawsze trzeba ustawiać ostrość ręcznie pokręcając obiektywem? Niestety nie dostałem instrukcji obsługi ani do aparatu ani obiektywu. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A na body masz wszystko dobrze ustawione?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, nie wiem czy na body muszę jeszcze włączyć jakąś opcję, coś ustawić aby AF działał (oprócz przełącznika A/M). Ściągam właśnie instrukcję do D50 z sieci i będę w nią patrzył.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro na N18-55 działa ok, to w body AF masz ustawiony na A. Sigma powinna działać. Miałem ją kiedyś, ale nie pamiętam czy ma przełącznik M/A. Chyba nie. Spróbuj jeszcze raz zapiąć obiektyw do body.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    a zobacz jak masz na body ustawione czyli obok mocowania obiektywu jest taki przelacznik pod przyciskiem do wyciagania obiektywu tam masz 2 opcje af/m daj na af i powinno wszystko chodzic no i oczywiscie na obiektywie tez a.

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co mowisz wynika, ze mozez miec uszkodzone body, a konkretniej silnik napedu AF. Skoro AF-S (a 18-55 takim wlasnie szklem jest) dziala, onzacza to, ze czujniki AF w korpusie sa sprawne. Ale skoro po podpieciu Sigmy, ktora nie jest wyposazona w przelacznik trybu AF, ostrzenie nie dziala pomimo ustawienia wajchy na A - silnik w body najprawdopodobniej jest kaput.
    Chyba ze to sigma z wbudowanym silnikiem.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Na body masz chyba też przełącznik A/M. I tam również musi być ustawiony w pozycji A (podobnie jak na obiektywie).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    Na moim obiektywie Sigmy przełącznika A/M nie ma, przełącznik na body mam ustawiony oczywiście na A. Na innym forum doczytałem, że może to być też problem kiepskiego stanu naładowania baterii - właśnie ładuję i wieczorkiem będę próbował.

    Opis mojego obiektywu:
    http://www.optyczne.pl/12.2-Test_obi...parametry.html

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koval21 Zobacz posta
    Na moim obiektywie Sigmy przełącznika A/M nie ma
    Racja, tam jest tylko przełącznik do makro. A weź obiektyw do ręki, popatrz na niego od strony bagnetu i zobacz czy jak kręcisz ostrością to i czy coś ala śrubka się obraca.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar maćko160
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bielsko - Biała
    Posty
    61

    Domyślnie

    przełącznik do af na tym zdjeciu też jest widać dobrze na pierwszym obrazku w dolnej części obiektywu o tutaj:
    Ostatnio edytowane przez maćko160 ; 21-04-2009 o 20:58

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •