Szukaj
D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4
mhm, tak sobie pomyślałem, że za cene Nikkora mogę mieć Sigme 18-200 oraz nikkora 35/1,8... A to też fajna sprawa by była...
ja mam sigme 18-200 bez OS, HSM zwykły śrubokręt i jest ok generalnie musiałbyś sam zobaczyć czy wystarczy Ci (mi wystarcza) i wtedy dokupić sobie coś jeszcze za resztę kasy.
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4
Wiem, ze to powinno być na giełdzie, ale przy okazji - byłby jakiś chętny na mojego 18-55 lub 55-200 VR ?![]()
Ja tylko trochę nie kapuję poco Ci taki superzoom skoro masz 18-55 i 55-200. Jak Ci kit nie odpowiada to bym zmienił na N 18-70 lub T 17-50 a jeżeli chodzi o tele to kupił poprostu N 70-300 4-4.5
A 35 1.8 to kupił bym swoją drogą![]()
I tak jak doradziłem innemu koledze,na chwilę obecną tylko nikkor 18-200mm sprosta twoim oczekiwaniom.
U mnie sprawdził się w 100%.
Dziś cena znacznie mniejsza niż półtorej roku temu a ja i tak uważam ze do celów turystyczno-wycieczkowo-a czas nagli jak przewodnik goni
to jedyne rozsądne rozwiązanie które z nawiązką zrekompensuje wydaną na niego kasiorę!!!
Jak możesz to naprawdę warto go kupić i cieszyć się życiem!
Na pewno nie znacznie, jesli w ogole mniejsza. W marcu 2007 roku cena nowego N18-200VR wynosila ok. 2500 PLN, obecnie wg skapiec.pl ceny tego obiektywu zaczynaja sie od 2250 PLN. (Co prawda jeszcze na poczatku roku mozna bylo go dostac za ok. 400 PLN mniej). Co by nie mowic to dosc duzo.
ozi1024: Rozumiem, ze zalezy Ci na spracerowym zoomie, czyli maksymalny zakres ogniskowych, nawet kosztem jakosci.
Nie mniej jednak, jesli ten dlugi koniec nie jest az tak niezbedny to polecalbym jednak N18-105VR, ktory byl porownywany z N18-200 nawet na tym forum: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=84867 i moim zdaniem wypadal zdecydowanie lepiej.
Z drugiej jednak strony, IMHO, jednak w polaczeniu z D40 moze juz nie byc tak zauwazalnej roznicy (6mpix matryca stawia przed obiektywem mniejsze wymagania). A co gorsza brakowac bedzie dlugiego konca, bo matryca z D40 nie pozostawia takiej swobody do kadrowania.
Co innego gdy juz zmienisz korpus... a jesli zakupisz N18-105 to pozostanie Ci 1000 PLN w kieszeni, czyli 1000 PLN blizej do nowej puszki.
HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec
Skontaktuj się z nami