Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: D40 + superzoom

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alex004 Zobacz posta
    Dozbieraj do nikkora 18-200, jak nie masz kasy 18-105.
    zgadzam się Sigmy 18-200 nie bierz (z kolei wersja OS niby lepsza, ale cenowo coraz bliżej do Nikkora)
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  2. #12

    Domyślnie

    mhm, tak sobie pomyślałem, że za cene Nikkora mogę mieć Sigme 18-200 oraz nikkora 35/1,8... A to też fajna sprawa by była...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tgollob_jamessuchar Zobacz posta
    zgadzam się Sigmy 18-200 nie bierz
    No ok, dzięki za rady, będziem zbierać:P

  4. #14

    Domyślnie

    ja mam sigme 18-200 bez OS, HSM zwykły śrubokręt i jest ok generalnie musiałbyś sam zobaczyć czy wystarczy Ci (mi wystarcza) i wtedy dokupić sobie coś jeszcze za resztę kasy.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozi1024 Zobacz posta
    mhm, tak sobie pomyślałem, że za cene Nikkora mogę mieć Sigme 18-200 oraz nikkora 35/1,8... A to też fajna sprawa by była...
    Nikkor 35 f/1,8G dobra decyzja, sam planuję zakup : )
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  6. #16

    Domyślnie

    Wiem, ze to powinno być na giełdzie, ale przy okazji - byłby jakiś chętny na mojego 18-55 lub 55-200 VR ?

  7. #17

    Domyślnie

    Ja tylko trochę nie kapuję poco Ci taki superzoom skoro masz 18-55 i 55-200. Jak Ci kit nie odpowiada to bym zmienił na N 18-70 lub T 17-50 a jeżeli chodzi o tele to kupił poprostu N 70-300 4-4.5
    A 35 1.8 to kupił bym swoją drogą

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alex004 Zobacz posta
    Ja tylko trochę nie kapuję poco Ci taki superzoom skoro masz 18-55 i 55-200.
    Otóż głównie dlatego, że 80% moich zdjęć to po prostu wakacyjne/spacerowe ujęcia, więc zmienianie tych szkieł co krok nie jest zbyt wygodne, nieprawdaż?

  9. #19

    Domyślnie

    I tak jak doradziłem innemu koledze,na chwilę obecną tylko nikkor 18-200mm sprosta twoim oczekiwaniom.
    U mnie sprawdził się w 100%.
    Dziś cena znacznie mniejsza niż półtorej roku temu a ja i tak uważam ze do celów turystyczno-wycieczkowo-a czas nagli jak przewodnik goni
    to jedyne rozsądne rozwiązanie które z nawiązką zrekompensuje wydaną na niego kasiorę!!!
    Jak możesz to naprawdę warto go kupić i cieszyć się życiem!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadzeciarz Zobacz posta
    Dziś cena znacznie mniejsza niż półtorej roku temu a ja i tak uważam ze do celów turystyczno-wycieczkowo-a czas nagli jak przewodnik goni
    Na pewno nie znacznie, jesli w ogole mniejsza. W marcu 2007 roku cena nowego N18-200VR wynosila ok. 2500 PLN, obecnie wg skapiec.pl ceny tego obiektywu zaczynaja sie od 2250 PLN. (Co prawda jeszcze na poczatku roku mozna bylo go dostac za ok. 400 PLN mniej). Co by nie mowic to dosc duzo.

    ozi1024: Rozumiem, ze zalezy Ci na spracerowym zoomie, czyli maksymalny zakres ogniskowych, nawet kosztem jakosci.
    Nie mniej jednak, jesli ten dlugi koniec nie jest az tak niezbedny to polecalbym jednak N18-105VR, ktory byl porownywany z N18-200 nawet na tym forum: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=84867 i moim zdaniem wypadal zdecydowanie lepiej.
    Z drugiej jednak strony, IMHO, jednak w polaczeniu z D40 moze juz nie byc tak zauwazalnej roznicy (6mpix matryca stawia przed obiektywem mniejsze wymagania). A co gorsza brakowac bedzie dlugiego konca, bo matryca z D40 nie pozostawia takiej swobody do kadrowania.
    Co innego gdy juz zmienisz korpus... a jesli zakupisz N18-105 to pozostanie Ci 1000 PLN w kieszeni, czyli 1000 PLN blizej do nowej puszki.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •