Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: pomocy!

  1. #11

    Domyślnie

    na opakowaniu od statywu jest naklejka na której jest napisane:
    Dystrybutor 4idea sp. z. o. o.
    ul.Madalińska 17/7
    Kraków
    [email protected]

    napisałam tam maila, ale odpisali, że nie bawią się w sprzedaż takich akcesorii i podali stronki sklepi na których mam szukać, a tam oczywiście nic nie ma! xD
    Byłam niedawno w media i znalazłam swój statyw. Zmierzyłam szybkozłączkę i ma wymiary 43mm x 43mm.
    W media były też osobne, jakieś plastikowe szybkozłączki do kupienia o takich właśnie wymiarach. Ucieszyłam się, ale jak przyłożyłam ją do statywu to miała trochę luzu i się trochę ruszała. Nie wiem jak to możliwe skoro ma takie same wymiary jak oryginalna szybkozłączka. xD
    wiosna, wiosna. ah to ty.
    .

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mylenka91 Zobacz posta
    ...W media były też osobne, jakieś plastikowe szybkozłączki do kupienia o takich właśnie wymiarach. Ucieszyłam się, ale jak przyłożyłam ją do statywu to miała trochę luzu i się trochę ruszała. Nie wiem jak to możliwe skoro ma takie same wymiary jak oryginalna szybkozłączka. xD
    szybkozłączka/płytka nie ma przekroju prostokątnego. Najczęściej jest to tzw. jaskółczy ogon. Ważny jest także kąt, pod jakim jest ścianka boczna.

  3. #13
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witold68 Zobacz posta
    Tak to jest, jak się kupuje dziwne stytywy niestety, nie ma to jak manfrotto, nie za drogi a b.dobry i z pasowaniem częsci bez problemu.....
    Prawda? Inne firmy zapewne nie maja szybkozlaczki i sa jedynie sluszne? Vanguard natomiast to zapewne jakis badziew? Miales kiedys cos tej firmy? Oczywiscie nic z manfrotto sie nie da zgubic
    Ostatnio edytowane przez Blasius.G ; 19-03-2009 o 22:01

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blase.g Zobacz posta
    Oczywiscie nic z manfrotto sie nie da zgubic
    Za to każdą duperelę da się bezproblemowo dokupić.
    Nikon Z6 III, Nikkor Z 14-24/2.8 S, Nikkor Z 105/2.8 mc S, Viltrox 35/1.2 LAB, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  5. #15

    Domyślnie

    blase.g - vanguard to właśnie dobra firma, facet w fotojokerze mówił ,że to statyw dość w wysokiej klasy i szkoda, że zgubiłam kostkę. Moim zdaniem jest bardzo solidny, a przy tym wcale nie taki tani. (moje poprzednie 2 statywy, kupione co prawda za niską cenę rozwaliły się po kilku sesjach).

    a z szybkozłączką nadal nie wiem co zrobić. ;D
    wiosna, wiosna. ah to ty.
    .

  6. #16
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Za to każdą duperelę da się bezproblemowo dokupić.
    Masz racje. Nie sa szczegolnie mocno obecni na naszym rynku i chyba stad problem.



    Oczywiscie, ze to dobra firma. Niestety za ich statywy z glowica kulowa albo karbonowe trzeba sporo zaplacic. Coz. w kwestii zlaczki nie umiem ci pomoc. Moze cos w stylu "zrob to sam"? Nie da sie jakiejs innej przerobic by dopasowac?

  7. #17

    Domyślnie

    Myślę, że kupno tej szybkozłączki na zachodzie z dostawą do Polski to koszt ok. 100 zł ... Oprócz GB są tez np. tutaj: http://www.fotokonijnenberg.nl/produ...uard_qs36.html ...

    Taniej powinno być poprzez zakup w GB przez kogoś znajomego i podrzucenie do PL ...

  8. #18
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    Zamiast tracić czas i płacić wysokie koszty za szybkozłączke, sprawdź czy da się wymienić całą głowicę na statywie. Wiele ofert całkiem niezłych głowic znanych firm i w dobrej cenie masz na Allegro.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •