Czy ktos z Was ma moze kabelek MC-23 i moglby mi powiedziec, jak tam polaczone sa te dwie wtyczki? Albo moze ktos ma po prostu takie informacje?![]()
Szukaj
Czy ktos z Was ma moze kabelek MC-23 i moglby mi powiedziec, jak tam polaczone sa te dwie wtyczki? Albo moze ktos ma po prostu takie informacje?![]()
Miejsce na Twoją reklamę.
Polączone są 40 cm kabelkiem.
kiedys na stronie Starego Wiarusa był taki oto opis:
1- wyzwolenie migawki (zwarcie do masy pin 6 lub 7 - w trybie AF-S musi być jednocześnie zwarty pin 10 do masy
2- +5V - z wewn. regulatora - pojawia się gdy jest włączony wewn. wyświetlacz w celowniku
3- +6V - z baterii (opis dotyczył F100 i F90x - dla 4x 1.5V)
4- wej. sygnału kom. szeregowej (kom z programami typu PhotoSecretary..)
5- wyj. sygnału kom. szeregowej (kom z programami typu PhotoSecretary..)
6- masa zasialnia
7- masa sygnałowa
8,9- brak danych
10 -aktywacja pomiaru światła (zwarcie do masy przez 2 didy krzemowe połaczone szerwgowo lub diodę świecącą
-aktywacja pomairu i AF - zwarcie do masy
Myśle, że coś z tego wykombinujesz![]()
Pozdr. Darek
D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX
Dzieki darsedz, tez pdoobna informacje znalazlem na jakiejs stronie. Problem w tym, ze nie wiem ktory pin oznaczony jest numerem 1, ktory 2 itd. Masz moze obrazek, rozrysywanie wtyczki z ponumerowanymi pinami?
Majac nawet samo rozrysowanie pinow, wciaz nie wiem jak polaczone one sa w kablu MC-23. W sumie dwie wtyczki mam, brakuje mi tylko drugiego aparatu zeby sprawdzic moje przypuszczenia. A mysle ze kabel jest zrobiony tak, ze trzy piny odpowiedzialne za wyzwolenie migawki (masa sygnalu, wakeup i wyzwolenie migawki sa polaczone tak samo w obu wtyczkach, czyli (wg. twojej numeracji):
wtyczka 1 wtyczka 2
pin 1 ----------- pin 1
pin 7 ----------- pin 7
pin 10 ---------- pin 10
Tak mi sie wydaje, ale wolalem sie upewnic, moze ktos taki kabelek ma i moze mi to zmierzyc![]()
Miejsce na Twoją reklamę.
tutaj znajdziesz opis złącza
http://www.schneordesign.com/Avi/F100/diy_02.htm
Pozdr. Darek
D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX
jeszcze zapytam - znalazłeś gdzieś takie wtyczki w handlu? Przyznam, że szukałem i nie jest to typowe złącze - nawet w sygnałowych/czujnikowych źródłach![]()
Pozdr. Darek
D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX
Jak tylko zrobie co zamierzam, to wszystko opisze. Teraz wciaz testuje i zbieram informacje![]()
Miejsce na Twoją reklamę.
Kurde, chcialem zrobic cala kombinacje urzadzen podlaczonych do aparatu, ale okazuje sie ze to co chcialem najbardizej, czyli polaczenie do GPS, jest niemozliwe. Najpierw kupilem kabelek, a potem okazalo sie ze nie pomyslalem, i ze moj aparat nie ma podlaczenia do GPSu..wiec, glupota, ale w zapedzie nie pomyslalem. I teraz musze sprzedac kabelek, moze ktos ma odrobine duszy majsterkowicza i sobie taki kabelek zmota
Jak kiedys kupie inny aparat, to pomyslow mam cala glowe, co mozna do tego aparatu podlaczyc i co z tym zrobic. No ale musi to poczekac
![]()
Miejsce na Twoją reklamę.
jaki masz aparat? bo do D200 i wyzej, GPS podlacza sie przez to samo 10 pinowe zlacze
podpis nieczytelny
Skontaktuj się z nami