Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nikon MC-23

  1. #1

    Domyślnie Nikon MC-23

    Czy ktos z Was ma moze kabelek MC-23 i moglby mi powiedziec, jak tam polaczone sa te dwie wtyczki? Albo moze ktos ma po prostu takie informacje?
    Miejsce na Twoją reklamę.

  2. #2

    Domyślnie

    Polączone są 40 cm kabelkiem.

  3. #3

    Domyślnie

    kiedys na stronie Starego Wiarusa był taki oto opis:
    1- wyzwolenie migawki (zwarcie do masy pin 6 lub 7 - w trybie AF-S musi być jednocześnie zwarty pin 10 do masy
    2- +5V - z wewn. regulatora - pojawia się gdy jest włączony wewn. wyświetlacz w celowniku
    3- +6V - z baterii (opis dotyczył F100 i F90x - dla 4x 1.5V)
    4- wej. sygnału kom. szeregowej (kom z programami typu PhotoSecretary..)
    5- wyj. sygnału kom. szeregowej (kom z programami typu PhotoSecretary..)
    6- masa zasialnia
    7- masa sygnałowa
    8,9- brak danych
    10 -aktywacja pomiaru światła (zwarcie do masy przez 2 didy krzemowe połaczone szerwgowo lub diodę świecącą
    -aktywacja pomairu i AF - zwarcie do masy

    Myśle, że coś z tego wykombinujesz
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki darsedz, tez pdoobna informacje znalazlem na jakiejs stronie. Problem w tym, ze nie wiem ktory pin oznaczony jest numerem 1, ktory 2 itd. Masz moze obrazek, rozrysywanie wtyczki z ponumerowanymi pinami?
    Majac nawet samo rozrysowanie pinow, wciaz nie wiem jak polaczone one sa w kablu MC-23. W sumie dwie wtyczki mam, brakuje mi tylko drugiego aparatu zeby sprawdzic moje przypuszczenia. A mysle ze kabel jest zrobiony tak, ze trzy piny odpowiedzialne za wyzwolenie migawki (masa sygnalu, wakeup i wyzwolenie migawki sa polaczone tak samo w obu wtyczkach, czyli (wg. twojej numeracji):
    wtyczka 1 wtyczka 2
    pin 1 ----------- pin 1
    pin 7 ----------- pin 7
    pin 10 ---------- pin 10

    Tak mi sie wydaje, ale wolalem sie upewnic, moze ktos taki kabelek ma i moze mi to zmierzyc
    Miejsce na Twoją reklamę.

  5. #5

    Domyślnie

    tutaj znajdziesz opis złącza
    http://www.schneordesign.com/Avi/F100/diy_02.htm
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze zapytam - znalazłeś gdzieś takie wtyczki w handlu? Przyznam, że szukałem i nie jest to typowe złącze - nawet w sygnałowych/czujnikowych źródłach
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  7. #7

    Domyślnie

    Jak tylko zrobie co zamierzam, to wszystko opisze. Teraz wciaz testuje i zbieram informacje
    Miejsce na Twoją reklamę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    jeszcze zapytam - znalazłeś gdzieś takie wtyczki w handlu? Przyznam, że szukałem i nie jest to typowe złącze - nawet w sygnałowych/czujnikowych źródłach
    sa na ebayu. w ostatecznosci z gratisem w postaci jakiegos chinskiego kabla lub pilota
    podpis nieczytelny

  9. #9

    Domyślnie

    Kurde, chcialem zrobic cala kombinacje urzadzen podlaczonych do aparatu, ale okazuje sie ze to co chcialem najbardizej, czyli polaczenie do GPS, jest niemozliwe. Najpierw kupilem kabelek, a potem okazalo sie ze nie pomyslalem, i ze moj aparat nie ma podlaczenia do GPSu.. wiec, glupota, ale w zapedzie nie pomyslalem. I teraz musze sprzedac kabelek, moze ktos ma odrobine duszy majsterkowicza i sobie taki kabelek zmota Jak kiedys kupie inny aparat, to pomyslow mam cala glowe, co mozna do tego aparatu podlaczyc i co z tym zrobic. No ale musi to poczekac
    Miejsce na Twoją reklamę.

  10. #10

    Domyślnie

    jaki masz aparat? bo do D200 i wyzej, GPS podlacza sie przez to samo 10 pinowe zlacze
    podpis nieczytelny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •