Szukaj
Ja nawet nie pomyślałem o dyskredytowaniu innych firm... Jestem jak najdalszy od faworyzowania czegokolwiek ze względu na markę, na Sony nie obrażam się za to, że śmiali popełnić profesjonalny sprzęt foto (jak niektórzy forumowicze). Wojny systemowe... Niech każdy używa tego co mu odpowiada, a nie słucha forumowych marketingowców bez pensji
![]()
widzisz .. nie zdarzylo mi sie fotografowac aparatem massel wiec nie wiem jaka jakosc soba reprezentuje .. natomiast to wielu rawach z a9000 jestem zalamany jej jakoscia .. i szczerze mowiac czekam z niecierpliwoscia na moement kiedy bede mogl ja porownac z d3 , markiem III i hasellem
problem w tym ze sony je popelnilo profesjonalnego sprzetu i bardzo im do tego dalekoa szkoda bo mogloby to namieszac na rynku i dobry sprzet by mial lepsze ceny
jak popelni takowy sprzet w przyzwoitej cenie i jakosci ktora zadowala kogokolwiek poza ambasadorami sony to z checia kupie
Z porównywaniem stabilizacji puszkowej i tej w obiektywie jest taki problem, że ta z body działa ze wszystkimi szkłami, a ta w obiektywie występuje tylko w ciemnych szkłach ze średniej półki (w żadnym wypadku nie mówię o tele). Z drugiej strony po co mi ona jeśli podwyższę ISO i skrócę czas - osiągnę ten sam rezultat - nie poruszone i dobrze naświetlone zdjęcie (oczywiście musi być porządne iso np. z D700/D3).
Byłbym bardzo zadowolony(tak z samej chęci posiadania) gdybym mógł mieć stabilizację np. w 24-70. Przydałaby się ona jedynie (w marginalnych przypadkach) z bardzo długimi czasami nawet 0.5 - 1 s. (takie czasy skutecznie używałem z megaszumiącymi aparatami Sony) gdzie bez statywu robię nieporuszone zdjęcie np. architektury z rozmazanym wszystkim wokół.
Myślę jednak, że już niebawem wszystkie systemy będą miały taką stabilizację w korpusach, tak jak prawie wszystkie mają już w standardzie LV i jak lada moment wszystkie będą kręciły filmy w HD. Po prostu zbędny bajer, który trzeba mieć bo mają go inni.
NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...
Skontaktuj się z nami