Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Wady - brak stabilizacji matrycy , od czasów A900 to stało się standardem czy coś mnie omineło ? Już zaczynam żałować zakupu 70-200vr

  3. #3

    Domyślnie

    no nieco spóźniony ten test...
    bo aparat już jakiś czas na rynku jest... a porównania do najnowszych modeli z AF w LV, czy stabilizacją matrycy (jeśli Canon ma to w szkłach) to pomyłka...

    szkoda, że nie napisali - "brak możliwości kręcenia filmów HD"...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    0100110
    Posty
    193

    Domyślnie

    myślę że to kwestia czasu kiedy wszystkie będą miały stabilizacje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trrr Zobacz posta
    myślę że to kwestia czasu kiedy wszystkie będą miały stabilizacje
    No właśnie też się zastanawiam czy w końcu Nikon czy Canon się ugnie i jednak zacznie wkładać stabilizację do korpusu. Wystarczy, że jedna z tych firm się wyłamie to tak jakbyśmy już to mieli w obu

  6. #6

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem że stabilizacja w obiektwie jest o 1 EV skuteczniejsza (może to bzdury bo nie wnikałem) więc przy tele wolałbym mieć jednak w szkle , z drugiej strony fajnie mieć stabilizację nawet ze starym manualem .
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  7. #7

    Domyślnie

    Stabilizacja w szkle przede wszystkim jest lepsza dla czujników AF.
    Pusta torba team
    BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon i Canon na pewno ugną się gdy użytkownicy zaczną się tego domagać, ale póki co chyba niema czego się domagać. Jedyną zaletą stabilizacji w body jest możliwość użycia jej z dowolnymi obiektywami. Wszystkie pozostałe czynniki wypadają na plus dla stabilizacji w obiektywie:
    - wyraźnie większa efektywność stabilizacji
    - większa precyzja systemu dzięki optymalizacji dla danego obiektywu
    - efekt widoczny w wizjerze
    - brak wpływu na wielkość i masę korpusu
    - potencjalnie szybsze działanie
    - łatwiejsze technologicznie do rozwiązania (stabilizacja matrycy wymaga bardziej precyzyjnych technologii)
    - niezależność od korpusu - VR działa równie efektywne ze starszymi aparatami.

    ale o tym pewnie już pisano

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Nikon i Canon na pewno ugną się gdy użytkownicy zaczną się tego domagać, ale póki co chyba niema czego się domagać. Jedyną zaletą stabilizacji w body jest możliwość użycia jej z dowolnymi obiektywami. Wszystkie pozostałe czynniki wypadają na plus dla stabilizacji w obiektywie:
    - wyraźnie większa efektywność stabilizacji
    - większa precyzja systemu dzięki optymalizacji dla danego obiektywu
    - efekt widoczny w wizjerze
    - brak wpływu na wielkość i masę korpusu
    - potencjalnie szybsze działanie
    - łatwiejsze technologicznie do rozwiązania (stabilizacja matrycy wymaga bardziej precyzyjnych technologii)
    - niezależność od korpusu - VR działa równie efektywne ze starszymi aparatami.

    ale o tym pewnie już pisano
    I tak tworzą się mity

    -- wyraźnie większa efektywność stabilizacji 0 nie ma do końca 100 % pewnosci co do tego stwierdzenia ;p
    -- większa precyzja systemu dzięki optymalizacji dla danego obiektywu - Tak samo mozna powiedziec o stabilizacji w korpusie ktora rozpoznaje ogniskową
    - efekt widoczny w wizjerze - hmm bawilem się ostatnio 400-tka vr i hmm mozna to lubic lub nie ;p
    -- brak wpływu na wielkość i masę korpus - dlatego A900 jest tak ogromna?
    -- potencjalnie szybsze działanie - totalny mit
    -- łatwiejsze technologicznie do rozwiązania (stabilizacja matrycy wymaga bardziej precyzyjnych technologii) - jak wyzej
    -- niezależność od korpusu - VR działa równie efektywne ze starszymi aparatami. - stabilizacja matrycy dziala z wszystkimi obiektywami od manuali po 50/1.4 czy jasnej 135/1.8 .

    Nie wkładając kija w mrowisko - temat rzeka wiele mitow itp

  10. #10

    Domyślnie

    Możesz nie wierzyć, ale to co napisałeś o "mitach" nie jest zgodne z prawdą i świadczy o braku wiedzy. Ja podałem fakty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •