Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie statyw czy monopod?

    Witam,

    Fotografią zajmuję się od nie dawna. W kręgu moich zainteresowań przede wszystkim istnieją zdjęcie portretowe i plener w związku z czym mam pytanie, co jest bardziej uniwersalne, statyw czy monopod? Nadmieniam, że póki co korzystam ze szkiełek stało-ogniskowych bez stabilizacji.
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 05-01-2009 o 00:03 Powód: pis

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    pewna ręka
    a na poważanie ?

  4. #4

    Domyślnie

    To zależy jakich czasów chcesz używać i do czego ci stabilizacja. Jeśli powyżej 1s i np do architektury to tylko statyw.

  5. #5

    Domyślnie

    Monopod to nie "statyw na jednej nodze" ani "statyw dla ubogich". To sa dwa rozne narzedzia.
    Do dlugich szkiel i szybkiego przemieszczania sie - modopod.
    Do zdjec wnetrz, krajobrazow, ogolnie_nieporuszonych - statyw.

  6. #6

    Domyślnie

    docxxx- wyczerpał temat dodam tylko że: "Portret i plener" więc tylko statyw, który od biedy można wykorzystać jako monopod i do zamocowania lampy też nieoceniony.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze warto mieć i monopad i statyw, oczywiście nie przy sobie ale w swoich zbiorach sprzętowych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papajpo Zobacz posta
    Zawsze warto mieć i monopad i statyw, oczywiście nie przy sobie ale w swoich zbiorach sprzętowych.
    Ja mam zawsze przy sobie tzn. w bagażniku auta
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bevier Zobacz posta
    a na poważanie ?

    a na poważnie to JacekGold ma takie odzywki...


    Sorry nie moglem się potrzymać.... On jest wszędzie i na ogól nic nie wprowadza swoimi wypowiedziami chyba służą one do stukania liczby postów


    Co do statywu i monopodu

    Mono jest super przy ekspozycjach nie dłuższych niż 1/10s lub 1/ogniskowa, do wyciągnięcia lampy na kablu sync lub w CLS/fotoceli
    Robienie ujęć wymagających częstej zmiany miejsca, no w sporcie gdzie używasz długich obiektywów bez VR z czasami dłuższymi niż 1/ogniskowa...

    Statyw zdecydowanie lepszy do krajobrazu, architektury, zabawy z bracketingiem, filtrami np połówkowymi i dochodzeniem do najlepszych ustaleń...

    Monopod można używać go odganiania psów, ludzi, ptaków Hitchcock'a, jak i również można użyć jako kijki do chodzenia...
    Ostatnio edytowane przez Borowa ; 06-01-2009 o 16:08
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mojego Gitzo Safari (monopod) miałem w pogotowiu, gdy chodziłem po Bronxie. Raz się przydał.
    A wracając do tematu. jasna sprawa, że statyw jest bardziej przydatnym przyrządem dla uniwersalnego fotografa, tj. takiego co nie specjalizuje się w np. sporcie. Ale są takie statywy, w których jedna z nóg może spełniać rolę monopodu, czyli 2 w 1. Przykładem są niektóre statywy Cullmann z serii Magic (http://www.cullmann-foto.de/en/produ...lpods/2722.htm). Znacznie droższą alternatywą jest nowy zestaw Novoflexa Quadropod (http://www.raysfoto.pl/Articles.aspx...2/0&newsId=227) - spójrz na cennik (http://digishop.pl//Users/56/Files/a...a_Novoflex.pdf, str. 5): statywy Gitzo cenowo wymiękają.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •