Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 78
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaSzSz Zobacz posta
    Witam, a ja mam adapter WU-1B i nie działa mi pomysły?
    A połączenie między aparatem i tabletem/telefonem jest poprawne ??
    Czy działa z aplikacją Nikona ??
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-08-2013 o 18:16
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #32

    Domyślnie

    Z aplikacją nikon utili coś tam działa. tylko tas aplikacja jest tak prosta, ze nie umożliwia żadnej zmiany parametrów.

  3. #33

    Domyślnie

    DSLRDashboard ma też możliwość łączenia się poprzez routery WiFi, np. TP-Link TL-MR3040. Wystarczy w nim zmienić oprogramowanie poprzez wgranie za pomocą aktualizacji softu w routerze.
    Linki do paczek:
    https://code.google.com/p/dslrdashboard/downloads/list

    Właśnie zamówiłem router. Szczegóły instalacji podam jak router przyjdzie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #34

    Domyślnie

    Więc tak. Cała instalacja na routerze jest banalnie prosta:
    1) włączyć router i podłączyć najlepiej kablem oraz podłączyć zasilanie (dla pewności)
    2) zalogować się do strony zarządzania routerem (domyślnie 192.168.1.1, login i hasło admin)
    3) za pomocą aktualizacji softu wgrać pierwszą paczkę:
    openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3040-v1-squashfs-factory.bin
    lub
    openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3040-v2-squashfs-factory.bin
    w zależności od posiadanego modelu. Wersja jest na naklejce pod baterią, ale (z tego co wyczytałem) też V1 nie ma chyba przełącznika 3G/WISP/AP.
    Router się zresetuje.
    4) ponownie wejść na stronę zarządzania routerem. Tym razem będzie to już zarządzanie OpenWRT.
    5) za pomocą aktualizacji softu wgrać 2 paczkę: (System -> Backup / Flash Firmware, na dole strony Flash new firmware image)
    openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3040-v2-squashfs-sysupgrade.bin
    openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3040-v2-squashfs-sysupgrade.bin

    (j.w. czyli w zależności od wersji).
    router się zresetuje.
    7) włączyć i skonfigurować WiFi (zalecane zmniejszenie mocy z domyślnych 501mW, to mniejszej - mi wystarcza 25mW)
    8 ) na tablecie/telefonie uruchomić DSLRDashboard i dać "Connect to OpenWRT/Linux", podać adres routera (domyślnie 192.168.0.1).

    Cieszyć się z zarządzania tabletem po WiFi.

    Przy pełnej moc WiFi uzyskałem zasięg ok 150m w terenie otwartym.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #35

    Domyślnie

    Czy TL-MR3040 jest lepsze WU-1B i dlaczego

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darcio_777 Zobacz posta
    Czy TL-MR3040 jest lepsze WU-1B i dlaczego
    Tak, jest lepsze.
    Nie, jest gorsze.

    Odpowiedz wybierz sam.

    MR3040 jest duży, korzysta z własnego zasilania i nie ma możliwości sprawdzenia ile zostało baterii, nie ma też dostępnych u nas zapasowych baterii, wymaga podłączenia kablem i przymocowania gdzieś. Działa tylko z DSLRDashboard. Działa też ze wszystkimi Nikonami z godnymi z API Nikona, jak i z Canonami.

    WU-1a/1b - mały, zasilany z aparatu i nie trzeba się martwić o jego mocowanie. Działa z Androidem, iOSem i zapewne za jakiś czas pojawią się wersja aplikacji na Windowsa czy OS X'a. Działa tylko z najnowszymi puszkami Nikona:
    WU-1a: Df, D3200+, D5200+, D7100+ i kilka wyższych Coolpixów
    WU-1b: D600, D610 i Nikon 1: V2, J3, S1, AW1
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 29-01-2014 o 17:22
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #37

    Domyślnie

    Znalazłem przypadkiem ten wątek: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=235724&page=1
    ale nie sadziłem że już pierwsze koty za płoty

    Świetny pomysł i fajna apka https://code.google.com/p/dslrdashboard/
    Po kablu tez bryka aż miło. Spróbuję ze starej komórki zrobić "router"
    Widziałem w opcjach DslrDashboard opcje serwera.


    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Mariusz
    SMENA 8M to jest to.

  8. #38

    Domyślnie

    Jest nowa wersja OpenWRT i DDServer do MR3040, które są wymagane aby nowa wersja aplikacji łączył się po WiFi.
    Aktualizacja identycznie jak wgrywanie.
    >>LINK<< do folderu na DB, w którym jest soft do MR3040 v2 oraz najnowsza wersja DSLRDashboard, jak by się komuś nie chciało ściągać z marketu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #39

    Domyślnie

    DSLRDashboard już nie tylko na Androida. Autor zrobił również wersja na Windowsa i Linuxa.
    http://dslrdashboard.info

    Na razie jest to wersja beta i ma swoje kaprysy, ale jest to jedyna aplikacja, która pozwala sterować Nikonami na PC poprzez WiFi.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-04-2014 o 00:19
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    DSLRDashboard już nie tylko na Androida. Autor zrobił również wersja na Windowsa i Linuxa.
    http://dslrdashboard.info

    Na razie jest to wersja beta i ma swoje kaprysy, ale jest to jedyna aplikacja, która pozwala sterować Nikonami na PC poprzez WiFi.
    Testuje wlasnie D7100 z WU-1a. Kaprysow nie znalazlem. Chodzi na Nexusie(2013) i laptopie z Windowsem bardzo stabilnie.
    Jestem bardzo zadowolony.
    Polecam bardzo.
    Pozdrawiam
    Piotr

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •