PDA

Zobacz pełną wersję : nikon d80 czy d90 ?



GRZECH_22
27-04-2008, 00:10
Lepiej kupic d80 z obiektywem 18-135 czy lepiej poczekac na nikona d90 ktory podobno ma wyjsc nie dlugo i dokladnie kiedy ?

xMAREKx
27-04-2008, 00:15
Jak chcesz robić zdjęcia w tym roku to kupuj D80 jak nie koniecznie w tym to poczekaj aż będzie wiadomo co to takiego D90 i wtedy wybierzesz.

GRZECH_22
27-04-2008, 00:19
słyszalem ze d80 nie ma funkcji czyszczenia matrycy to prawda ?

thor88
27-04-2008, 00:22
prawda. W imieniu moim i moich szanownych kolegów z forum przed zadaniem kolejnego pytanie z serii "słyszałem, mówili mi" użyj opcji szukaj!!! Ponadto poczytaj w dziale w którym napisałeś ten wątek bo o d80 jest bardzo dużo.

Vanitari
27-04-2008, 00:23
słyszalem ze d80 nie ma funkcji czyszczenia matrycy to prawda ?

Tak to prawda, nie posiada również stabilizacji obrazu, tak samo jak D3, proponuje najpierw co nieco przeczytać, utalić
co naprawdę jest Ci potrzebne, może jednak nie Lustrzanka a bardziej zawansowany kompakt, a potem zdecydować się na aparat

GRZECH_22
27-04-2008, 00:29
Mialem juz sony H5 przerzuciłem sie na d40 ale teraz myslalem o d80 ale nie wiem czy warto czy lepiej poczekac na d90 ?

xMAREKx
27-04-2008, 00:35
Mialem juz sony H5 przerzuciłem sie na d40 ale teraz myslalem o d80 ale nie wiem czy warto czy lepiej poczekac na d90 ?

Zostań z D40 kup SB-800 lepszą optyke, puszka to najmniejszy problem jak już jedną masz.

GRZECH_22
27-04-2008, 00:50
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?

Zbigniew
27-04-2008, 01:04
Zadawaj konkretne pytania. Na pytanie "nie wiem czy nie kupić D80 zamiast D40" można odpowiedzieć "ja też nie wiem".Nikt nie pomoże Ci jeżeli nie opiszesz konkretnie swoich oczekiwań i ew. problemów.

xMAREKx
27-04-2008, 01:31
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?

Warto kupić ale możesz uzyskać lepszą jakość inwestując w obiektywy i lampe.
Kupując D80 sporo zyskasz (głównie na funkcjonalności) ale sprzedając D40 sporo kasy stracisz.
Zyskasz "śrubokręt", wyższą rozdziałke (nie ma szału) i jeszcze pare drobiazgów które nie mają znaczenia dla jakości zdjęć ale wpływają na wygode użytkowania.

Domyślam się że jedyny obiektyw jaki posiadasz to 18-55 (nic na ten temat nie pisałeś)
Zamiast tracić pieniądze zainwestuj przynajmniej w sb-600 twoje zdjęcia dużo zyskają nawet z ciemnym kitem.

Nie wspominałeś również czemu wogle chcesz zmienić aparat, znów zgaduje że niezadowalają cie: ostrość, kontrast itp. puszka tu nie pomoże, te parametry można polepszyć wymieniając optyke.

Obiektyw o który pytałeś w innym wątku 18-135 to żadna rewelacja.

GRZECH_22
27-04-2008, 01:38
dzieki za podpowiedz a jaki obiektyw zaproponował bys do nikona d40 i jaka lampe ?

Bonthyc
27-04-2008, 01:49
dzieki za podpowiedz a jaki obiektyw zaproponował bys do nikona d40 i jaka lampe ?
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800

barti
27-04-2008, 01:58
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?

Widzę, że masz taki sam problem jak ja. Kupiłem D80 z obiektywem 18-135 jak tylko pojawił sie na rynku. Byłem zadowolony ale dokupiłem obiektyw nikona 50/1,4. Byłem wstrząśniety efektami, obiektyw rewelacja, naprawdę polecam. Różnica optyki kolosalna. Moge też spokojnie polecić obiektyw nikona 17-55/2.8. bardzo szybko ostrzy i oczywiście swiatło rewelacyjne.

Co do zakupu D80 kontra D90 to ceny na D80 stały sie w tej chwili bardzo przystępne i to powinno zachęcać. nie wiem jak bedzie wyglądała specyfikacja d90 ale domyslam się, że kolosalnej różnicy do poprzednika nie bedzie.

ja bym kupił d80 i jakieś dobre szkiełka. jak sie znudzi to szkiełka zostana, a Ty kupisz D300 albo D400....

Pozdrawiam
Barti

sqb
27-04-2008, 02:37
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800

Nic dodac nic ujac. A jak 12-24 za waskie to zawsze sie jeszcze mozna na N10.5mm f/2.8 Fisheye oraz Sigme 4.5 mm f/2.8 skusic.

prz3mo
27-04-2008, 07:41
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800

Napisz mu jeszcze ceny tych obiektywów :mrgreen:

xMAREKx
27-04-2008, 10:18
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800

Święte słowa sam bym chciał to mieć :-D pomarzyć zawsze można tylko nie 12-24 a 14-24

GRZECHowi proponuje przyjrzeć się bliżej poniższym konstrukcją:

- Tamron SP AF 17-50 mm F2.8 XR Di-II LD Aspherical
- Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM
- Nikkor AF-S VR 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED

- Nikon SB-600 lub lepiej Nikon SB-800

Tamrona i sigme trzeba wybrać jedną z kilku egzemplarzy w sklepie bo trafiają się nieostre lub z problemem celności i powtarzalności AF

Michał K.
27-04-2008, 12:32
Ja z kolei mam taki tabor :D :
1. 18-70
2. 50 1.8/D
3. 70-300 VR
4. SB-800
I narazie styka, chociaż trzebaby było dokupić np. 12-24 i zamienić 18-70 na 16-85, ale to dopiero później, jak po kupnie D80 zregeneruję finanse :)
Pozdro

GRZECH_22
27-04-2008, 22:09
Lepiej kupic samo body i dokupic obiektyw nikon 18-200mm czy lepiej w zestawie z obiektywem nikon 18-135mm ? co sie lepiej oplaca

GRZECH_22
27-04-2008, 22:11
do nikona d80 j.w

cypherdid
27-04-2008, 22:15
Zadawaj konkretne pytania. Na pytanie "nie wiem czy nie kupić D80 zamiast D40" można odpowiedzieć "ja też nie wiem".Nikt nie pomoże Ci jeżeli nie opiszesz konkretnie swoich oczekiwań i ew. problemów.

a w czym tu pomagać?? bez sensu są takie posty.
kupić/czy nie..
kupić chleb dzisiaj, czy jutrzejszy jutro..

GRZECH_22
27-04-2008, 22:22
chodzi mi o to ze na ze na zestaw z obiektywem narazie mnie nie stac ten 18-135 i dlatego zadałem pyt ale z czasem moge uzbierac na leprzy obiektyw a teraz bede korzystac z 18-55/ale nie wiem czy warto wydac na ten 18-135 czy moze lepiej zostawic kase i kupic 18-200

lodzermensch
27-04-2008, 22:22
Lepiej kupic d80 z obiektywem 18-135 czy lepiej poczekac na nikona d90 ktory podobno ma wyjsc nie dlugo i dokladnie kiedy ?

Jak wyjdzie D90, to będziesz się zastanawiał, czy nie poczekać na D95, D96 albo D97.
Bierz brachu to co masz i w plener marsz! Na dyrdymały na temat sprzętu zrobisz sobie przerwę po pierwszych 100.000 zdjęć.

dawid_
28-04-2008, 09:56
Przy Twoich umiejętnościach i oczekiwaniach, to bym kupił D40 (niecałe 1300zł) i do tego dobry, standardowy zoom, np. Sigma 17-50/2.8 lub 17-70/2.8-4. Nie sztuka mieć dobre body i focić plastikiem.

MARTINK
28-04-2008, 12:14
Jak wyjdzie D90, to będziesz się zastanawiał, czy nie poczekać na D95, D96 albo D97.
Bierz brachu to co masz i w plener marsz! Na dyrdymały na temat sprzętu zrobisz sobie przerwę po pierwszych 100.000 zdjęć.


Pisalem dokladnie to samo w tamtym tygodniu tylko w blizniaczym watku.
JA w ogole nie rozumiem takich postow - tym bardziej ze wszystko zostalo juz napisane i to wiele razy, wystarczy poszukac, pogrzebac itp. Puszka jaka jest jest dobra - kazda jest dobra byle Nikon - bo w przeciwnym razie obiektywy nie pasuja - a reszta to lampa i optyka - a na optyce nie ma co oszczedzac - tym tokiem rozumowania zakupilem 105VR - cholernie droga (w kat. makro) ale to co wszyscy pisza - po pierwszych kilku fotach o wydanej kasie sie zapomina...

A wiec - kup dobra lub bardzo dobra optyke - (chyba ze CHESZ miec d80) - chociaz wydaje mi sie ze nawet nie wiesz czego Ci w d40 brakuje... przynajmniej z tego co piszesz, a piszesz malo konkretnie, tak wynika...

lodzermensch
28-04-2008, 13:34
Pisalem dokladnie to samo w tamtym tygodniu tylko w blizniaczym watku.
JA w ogole nie rozumiem takich postow - tym bardziej ze wszystko zostalo juz napisane i to wiele razy, wystarczy poszukac, pogrzebac itp. Puszka jaka jest jest dobra - kazda jest dobra byle Nikon - bo w przeciwnym razie obiektywy nie pasuja - a reszta to lampa i optyka - a na optyce nie ma co oszczedzac - tym tokiem rozumowania zakupilem 105VR - cholernie droga (w kat. makro) ale to co wszyscy pisza - po pierwszych kilku fotach o wydanej kasie sie zapomina...

A wiec - kup dobra lub bardzo dobra optyke - (chyba ze CHESZ miec d80) - chociaz wydaje mi sie ze nawet nie wiesz czego Ci w d40 brakuje... przynajmniej z tego co piszesz, a piszesz malo konkretnie, tak wynika...

Amen.

meliszipak
28-04-2008, 13:55
Jak najszybciej sprzedaj D40 i bierz coś innego.
Przewlekłe używanie D40 grozi artretyzmem i chorobą Parkinsona.
Zmiany są nieodwracalne i w przyszłości grożą tym, że nie utrzymasz prosto żadnego innego aparatu.

Tak więc natychmiast zamień na jakąś fajniejszą puszeczkę, najlepiej D300.

Bonthyc
28-04-2008, 14:05
Tak więc natychmiast zamień na jakąś fajniejszą puszeczkę, najlepiej D300.
Sądzę, że lepiej będzie poczekać na D3x


kupić chleb dzisiaj, czy jutrzejszy jutro..
"Myślał kogut o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli"

kronos28
28-04-2008, 17:12
ta sprawa była już przerabiana wieeele razy - wystarczy poszukać. Jedni wolą czekać inni wolą robić zdjęcia.

o hipotetycznym d90 nie wiadomo jak na razie nic - ani co to będzie ani też kiedy będzie (nie wiadomo nawet czy będzie się "d90" nazywać bo może to być d85, d80s itd. )

Zamykam