Zobacz pełną wersję : nikon d80 czy d90 ?
GRZECH_22
27-04-2008, 00:10
Lepiej kupic d80 z obiektywem 18-135 czy lepiej poczekac na nikona d90 ktory podobno ma wyjsc nie dlugo i dokladnie kiedy ?
Jak chcesz robić zdjęcia w tym roku to kupuj D80 jak nie koniecznie w tym to poczekaj aż będzie wiadomo co to takiego D90 i wtedy wybierzesz.
GRZECH_22
27-04-2008, 00:19
słyszalem ze d80 nie ma funkcji czyszczenia matrycy to prawda ?
prawda. W imieniu moim i moich szanownych kolegów z forum przed zadaniem kolejnego pytanie z serii "słyszałem, mówili mi" użyj opcji szukaj!!! Ponadto poczytaj w dziale w którym napisałeś ten wątek bo o d80 jest bardzo dużo.
Vanitari
27-04-2008, 00:23
słyszalem ze d80 nie ma funkcji czyszczenia matrycy to prawda ?
Tak to prawda, nie posiada również stabilizacji obrazu, tak samo jak D3, proponuje najpierw co nieco przeczytać, utalić
co naprawdę jest Ci potrzebne, może jednak nie Lustrzanka a bardziej zawansowany kompakt, a potem zdecydować się na aparat
GRZECH_22
27-04-2008, 00:29
Mialem juz sony H5 przerzuciłem sie na d40 ale teraz myslalem o d80 ale nie wiem czy warto czy lepiej poczekac na d90 ?
Mialem juz sony H5 przerzuciłem sie na d40 ale teraz myslalem o d80 ale nie wiem czy warto czy lepiej poczekac na d90 ?
Zostań z D40 kup SB-800 lepszą optyke, puszka to najmniejszy problem jak już jedną masz.
GRZECH_22
27-04-2008, 00:50
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?
Zbigniew
27-04-2008, 01:04
Zadawaj konkretne pytania. Na pytanie "nie wiem czy nie kupić D80 zamiast D40" można odpowiedzieć "ja też nie wiem".Nikt nie pomoże Ci jeżeli nie opiszesz konkretnie swoich oczekiwań i ew. problemów.
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?
Warto kupić ale możesz uzyskać lepszą jakość inwestując w obiektywy i lampe.
Kupując D80 sporo zyskasz (głównie na funkcjonalności) ale sprzedając D40 sporo kasy stracisz.
Zyskasz "śrubokręt", wyższą rozdziałke (nie ma szału) i jeszcze pare drobiazgów które nie mają znaczenia dla jakości zdjęć ale wpływają na wygode użytkowania.
Domyślam się że jedyny obiektyw jaki posiadasz to 18-55 (nic na ten temat nie pisałeś)
Zamiast tracić pieniądze zainwestuj przynajmniej w sb-600 twoje zdjęcia dużo zyskają nawet z ciemnym kitem.
Nie wspominałeś również czemu wogle chcesz zmienić aparat, znów zgaduje że niezadowalają cie: ostrość, kontrast itp. puszka tu nie pomoże, te parametry można polepszyć wymieniając optyke.
Obiektyw o który pytałeś w innym wątku 18-135 to żadna rewelacja.
GRZECH_22
27-04-2008, 01:38
dzieki za podpowiedz a jaki obiektyw zaproponował bys do nikona d40 i jaka lampe ?
dzieki za podpowiedz a jaki obiektyw zaproponował bys do nikona d40 i jaka lampe ?
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800
dzieki z podpowiedz ale mam pyt skoro twierdzisz zeby zostac przy d40 a nie lepiej kupic d80 i do tego dokupic jakis kozacki obiektyw czy to juz stare lustro wedlug ciebie i nie warto kupywac d80-tki ?
Widzę, że masz taki sam problem jak ja. Kupiłem D80 z obiektywem 18-135 jak tylko pojawił sie na rynku. Byłem zadowolony ale dokupiłem obiektyw nikona 50/1,4. Byłem wstrząśniety efektami, obiektyw rewelacja, naprawdę polecam. Różnica optyki kolosalna. Moge też spokojnie polecić obiektyw nikona 17-55/2.8. bardzo szybko ostrzy i oczywiście swiatło rewelacyjne.
Co do zakupu D80 kontra D90 to ceny na D80 stały sie w tej chwili bardzo przystępne i to powinno zachęcać. nie wiem jak bedzie wyglądała specyfikacja d90 ale domyslam się, że kolosalnej różnicy do poprzednika nie bedzie.
ja bym kupił d80 i jakieś dobre szkiełka. jak sie znudzi to szkiełka zostana, a Ty kupisz D300 albo D400....
Pozdrawiam
Barti
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800
Nic dodac nic ujac. A jak 12-24 za waskie to zawsze sie jeszcze mozna na N10.5mm f/2.8 Fisheye oraz Sigme 4.5 mm f/2.8 skusic.
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800
Napisz mu jeszcze ceny tych obiektywów :mrgreen:
Ja proponuję coś takiego:
N12-24 f/2.8
N24-70 f/2.8
N70-200VR f/2.8
N200-400VR f/4
SB-800
Święte słowa sam bym chciał to mieć :-D pomarzyć zawsze można tylko nie 12-24 a 14-24
GRZECHowi proponuje przyjrzeć się bliżej poniższym konstrukcją:
- Tamron SP AF 17-50 mm F2.8 XR Di-II LD Aspherical
- Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM
- Nikkor AF-S VR 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED
- Nikon SB-600 lub lepiej Nikon SB-800
Tamrona i sigme trzeba wybrać jedną z kilku egzemplarzy w sklepie bo trafiają się nieostre lub z problemem celności i powtarzalności AF
Michał K.
27-04-2008, 12:32
Ja z kolei mam taki tabor :D :
1. 18-70
2. 50 1.8/D
3. 70-300 VR
4. SB-800
I narazie styka, chociaż trzebaby było dokupić np. 12-24 i zamienić 18-70 na 16-85, ale to dopiero później, jak po kupnie D80 zregeneruję finanse :)
Pozdro
GRZECH_22
27-04-2008, 22:09
Lepiej kupic samo body i dokupic obiektyw nikon 18-200mm czy lepiej w zestawie z obiektywem nikon 18-135mm ? co sie lepiej oplaca
GRZECH_22
27-04-2008, 22:11
do nikona d80 j.w
cypherdid
27-04-2008, 22:15
Zadawaj konkretne pytania. Na pytanie "nie wiem czy nie kupić D80 zamiast D40" można odpowiedzieć "ja też nie wiem".Nikt nie pomoże Ci jeżeli nie opiszesz konkretnie swoich oczekiwań i ew. problemów.
a w czym tu pomagać?? bez sensu są takie posty.
kupić/czy nie..
kupić chleb dzisiaj, czy jutrzejszy jutro..
GRZECH_22
27-04-2008, 22:22
chodzi mi o to ze na ze na zestaw z obiektywem narazie mnie nie stac ten 18-135 i dlatego zadałem pyt ale z czasem moge uzbierac na leprzy obiektyw a teraz bede korzystac z 18-55/ale nie wiem czy warto wydac na ten 18-135 czy moze lepiej zostawic kase i kupic 18-200
lodzermensch
27-04-2008, 22:22
Lepiej kupic d80 z obiektywem 18-135 czy lepiej poczekac na nikona d90 ktory podobno ma wyjsc nie dlugo i dokladnie kiedy ?
Jak wyjdzie D90, to będziesz się zastanawiał, czy nie poczekać na D95, D96 albo D97.
Bierz brachu to co masz i w plener marsz! Na dyrdymały na temat sprzętu zrobisz sobie przerwę po pierwszych 100.000 zdjęć.
Przy Twoich umiejętnościach i oczekiwaniach, to bym kupił D40 (niecałe 1300zł) i do tego dobry, standardowy zoom, np. Sigma 17-50/2.8 lub 17-70/2.8-4. Nie sztuka mieć dobre body i focić plastikiem.
Jak wyjdzie D90, to będziesz się zastanawiał, czy nie poczekać na D95, D96 albo D97.
Bierz brachu to co masz i w plener marsz! Na dyrdymały na temat sprzętu zrobisz sobie przerwę po pierwszych 100.000 zdjęć.
Pisalem dokladnie to samo w tamtym tygodniu tylko w blizniaczym watku.
JA w ogole nie rozumiem takich postow - tym bardziej ze wszystko zostalo juz napisane i to wiele razy, wystarczy poszukac, pogrzebac itp. Puszka jaka jest jest dobra - kazda jest dobra byle Nikon - bo w przeciwnym razie obiektywy nie pasuja - a reszta to lampa i optyka - a na optyce nie ma co oszczedzac - tym tokiem rozumowania zakupilem 105VR - cholernie droga (w kat. makro) ale to co wszyscy pisza - po pierwszych kilku fotach o wydanej kasie sie zapomina...
A wiec - kup dobra lub bardzo dobra optyke - (chyba ze CHESZ miec d80) - chociaz wydaje mi sie ze nawet nie wiesz czego Ci w d40 brakuje... przynajmniej z tego co piszesz, a piszesz malo konkretnie, tak wynika...
lodzermensch
28-04-2008, 13:34
Pisalem dokladnie to samo w tamtym tygodniu tylko w blizniaczym watku.
JA w ogole nie rozumiem takich postow - tym bardziej ze wszystko zostalo juz napisane i to wiele razy, wystarczy poszukac, pogrzebac itp. Puszka jaka jest jest dobra - kazda jest dobra byle Nikon - bo w przeciwnym razie obiektywy nie pasuja - a reszta to lampa i optyka - a na optyce nie ma co oszczedzac - tym tokiem rozumowania zakupilem 105VR - cholernie droga (w kat. makro) ale to co wszyscy pisza - po pierwszych kilku fotach o wydanej kasie sie zapomina...
A wiec - kup dobra lub bardzo dobra optyke - (chyba ze CHESZ miec d80) - chociaz wydaje mi sie ze nawet nie wiesz czego Ci w d40 brakuje... przynajmniej z tego co piszesz, a piszesz malo konkretnie, tak wynika...
Amen.
meliszipak
28-04-2008, 13:55
Jak najszybciej sprzedaj D40 i bierz coś innego.
Przewlekłe używanie D40 grozi artretyzmem i chorobą Parkinsona.
Zmiany są nieodwracalne i w przyszłości grożą tym, że nie utrzymasz prosto żadnego innego aparatu.
Tak więc natychmiast zamień na jakąś fajniejszą puszeczkę, najlepiej D300.
Tak więc natychmiast zamień na jakąś fajniejszą puszeczkę, najlepiej D300.
Sądzę, że lepiej będzie poczekać na D3x
kupić chleb dzisiaj, czy jutrzejszy jutro..
"Myślał kogut o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli"
kronos28
28-04-2008, 17:12
ta sprawa była już przerabiana wieeele razy - wystarczy poszukać. Jedni wolą czekać inni wolą robić zdjęcia.
o hipotetycznym d90 nie wiadomo jak na razie nic - ani co to będzie ani też kiedy będzie (nie wiadomo nawet czy będzie się "d90" nazywać bo może to być d85, d80s itd. )
Zamykam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.