Zobacz pełną wersję : [ Panasonic ] Panasonic Lumix i bagnet micro 4/3
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2ev8b48-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2ev8b48.jpg)
epeelka piąta i jakiś tam pleśniak
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2rdcm1k-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2rdcm1k.jpg)
epeelka nadal
szkło nie wiem jakie :)
acha - wszystko to jotpegi
znowu epeelka piąta :)
i zachód słoneczka
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/23qyrn9-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/23qyrn9.jpg)
fotka, tak dla podtrzymania wątku
tomek_jj
08-08-2016, 15:23
znowu epeelka piąta :)
i zachód słoneczka
fotka, tak dla podtrzymania wątku
ładne - jakim szkłem popełnione?
dzieki, ale nie pamietam
sorki
plesniak jakis - ale jaki ?
po obrazku - być moze N50/1.8E ? ale to domysły tylko...
:)
leżeliśmy se w trawie, słoneczko zachodziło
sie pstrykło i jest
Ps.
Fotkę daj jakąś !!!
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2i252tv-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2i252tv.jpg)
Moja młodzież szaleje na wsi. Ciężko złapać je w kadr szkłem 20 zapietym do em5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/91fd7d066c9613c4803382cba3001989-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160808/91fd7d066c9613c4803382cba3001989.jpg)
Może i szybka 20-ka nie jest, ale jej wielkość oraz osiągi rekompensują wiele...
Zazdroszczę Wam tych szkiełek.
Ja jednak ich nie potrzebuje, i dlatego nie sprawdze jakie sa w realu.
Szkoda czasem.
No ale mam to co mi trzeba :) 17/2.8 i malutki aparacik :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2rqd2r6-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2rqd2r6.jpg)
na moje pstryki to i tak zbyt wiele
telefon by (wielokrotnie) styknął
A czy Olek nie ma włączonego pre-af? Ta funkcja może pomóc przy niektórych obiektywach.
Qurka
Dla mnie to za "trudne" pytanie...
Albo po prostu dotykam palcem ekranu
albo
zakładam manuala jakiegos np heliosa
Ps.
Obecne puszki maja mz za duzo ustawień.
Zamiast patrzeć, mozna klikać w nieskonczonosc...
(mi trzeba iso, czasu i przesłony, a jesli jest af - to juz super wypas
Ale ja to inna para kaloszy:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/6o0wzs-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/6o0wzs.jpg)
17mm (ekwiwalent) ma jednak tez minus
Ogniskowa jest super, ale wymusza niestety odleglosc
i trzeba blisko być...ale warto byc blisko ludzi
Choc z drugiej strony - na stricie czasem ciezko byc "blisko".
( czasami pytali mnie ludzie, z którymi akurat focilem, jak to jest,
ze podchodzę blisko i cykam nie zaczepiany przez nikogo.
Nie wiem :) ale zdazało mi sie wiele razy usiąść z kimś tam
na ulicy i se posiedzieć. Albo pogadac - jesli było o czym).
Mały aparat pomaga w takich kontaktach.
Dużego aparatu - ludzie sie boja. Moze nawet nie aparatu.
Boja sie człowieka, ktory trzyma w reku "duzy aparat".
Ludzie sa oki :)
A człowiek to stworzenie stadne.
A tego miejsca juz nie ma.
Jest nowa, piekna tabliczka...ale ja mam starą jeszcze :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/vus69-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/vus69.jpg)
Łowcy burz - nocny strzał z okna, wyładowania między chmurami.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/burza_01-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/burza_01.jpg)
GX7+20/1.7
Wstawię i ja ze spacerku. ;)
E-M5 i Lumix 20.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid180220d14706816-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180220&d=1470681696)
Landszafcik też 20-tką popełnić można. ;)
E-M5 i Lumix 20.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid180201d14706450-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180201&d=1470645065)
Nie ma sie co teges...ale na spacerku też i ja dziś bylem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/296n808-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/296n808.jpg)
epeelka i słoik
Gdzieś mi tu Sanczo mignął, z gnatem...;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/CvbGBfP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/CvbGBfP.jpg)
G7,25/1.4
Bo to super szkło, a historię też ma już swoją, że ho ho.
Zależy jak go potraktować, taki da obrazek.
Wad jest pełne. Tak samo jak i ja. Może dlatego tak sie lubimy ?
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/a3oz94-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/a3oz94.jpg)
oczywiscie anastigmat :) vel sanchognatt :) na epeelce piątej :)
Traktuj go dobrze, kurka wodna...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/Cr6yA5N-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Cr6yA5N.jpg)
G7,14-140
Dbam o niego dobrze :)
Trafił sie w stanie super, taki pozostanie na długo.
Jako ze wartość ma znikomą, przy nowych szklach, chęć odsprzedaży
na pewno mnie nie najdzie.
Wiec bedzie.
Kolejny raz juz powiem - to ze są te bezlustra, to super sprawa.
Inwestować w mz czesto nudne szkła majątku nie musze.
Z reszta majątku nie posiadam :) a tak - focic mozna.
Efekty zaskakujące bywają. Na równi ze znaleziskami, ktore
zapiac mozna do takiego pudełeczka.
Dam takie cuś, z heliosika m39 13 listków.
Maślane. Ale on potrafi też zakręcić, tyle że na pewno mniej
niż późniejsi braciszkowie.
Ten ma jakieś zera :) na poczatku numeru i jest jak cała seria,
mniej ostry niż taki sam, ale z sześcioma listkami przesłony.
Taki z resztą też mam. :)
Za to ma to "coś"... co lubię.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/64gkte-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/64gkte.jpg)
Podduszony końcem lata rumianek, słabe i nudne światełko oraz epeelka piąta.
:)
Ps.
Ktoś z Was zapina takie wynalazki na tą malutką matryce ?
Dla bokehu, dla frajdy ?
Bo w światowym necie na olkach chyba wszystko juz zapinali.
A tu w kraju ?
:)
Ktoś z Was zapina takie wynalazki na tą malutką matryce ?
Dla bokehu, dla frajdy ?
Zapina, zapina. :)
Na razie tylko Olympusa 50/1,8 (tak samo często spotykany jak Helios 44 :) ),
oraz Olympusa 100/2,8. Ten z kolei rzadziej, bo obraz, wg mnie, daje jakiś takiś
bardziej zimny. Ale frajda jest, bo kupiłem je jakieś 10 lat temu i nie było
okazji założyć na Nikona.
W poczekalni leżą jeszcze M42.
Kiedyś zapinałem, teraz już mi się nie chce. :)
Nie wykluczam jednak powrotu do zabawy pleśniakami.
Zapinałem dość często Pentax A 50mm do GX1 ale takie mi mazaje bez stabilizacji wyskakiwały, że masakra:mrgreen:
Zapinałem dość często Pentax A 50mm do GX1 ale takie mi mazaje bez stabilizacji wyskakiwały, że masakra:mrgreen:
bo zanim sie cyknie, dobrze jest golnąć
hehe
Ps.
Z 50mm na tej matrycy pilnuj czasu mz 1/80 (nie dłużej) a lepiej 1/200 :)
i bedzie oki :)
Na olku jest z tym ciut lepiej, bo stabilizacja jest w puszce...
bo zanim sie cyknie, dobrze jest golnąć
hehe
Ps.
Z 50mm na tej matrycy pilnuj czasu mz 1/80 (nie dłużej) a lepiej 1/200 :)
i bedzie oki :)
Na olku jest z tym ciut lepiej, bo stabilizacja jest w puszce...
Tak wiem ale inaczej się fotografuje GX1 a inaczej K-5 która ma swoją wagę, wizjer który daje dodatkowe oparcie i potwierdzenie ostrości.
Ale i tak GX1 to był genialny aparacik. GX7 jest ogólnie lepsza( wizjer, matryca, focus peaking) ale tamtego mikrusa bardziej lubiłem.
Tez lubie małe i bezwizjerowe moje maleństwo.
O epl5 mowie.
Tak ze rozumiem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/311t2bq-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/311t2bq.jpg)
Zeby nie było pustego przebiegu, to dam badyle.
Zapiąłem pare dni temu obiektyw na Olka,
i tak se chodzimy razem. Jpg.
(Ten sam co i wczesniej.)
D90 - bardzo ładna, malarska seria - gratuluję.
Tymczasem panorama...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/panorama_01-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/panorama_01.jpg)
GX7+12-35
fajne kwiatki d90
Generalnie uważam ze robisz ciekawe zdjęcia ;-) reszte n PW ci napisze
Zeby nie było pustego przebiegu, to dam badyle.
Zapiąłem pare dni temu obiektyw na Olka
Extraklasa.
Jak kiedyś powiedział ktoś mądry: obraz powinien wyglądać, jak zdjęcie, a zdjęcie jak obraz.
Dzieki za miłe słowa.
:)
Ładowarki znalezc nie moge do Olka, wiec teges.
A bateria pusta :) Ładowałem jakos miesiac temu. I tak długo była.
Mam nadzieje ze sie nie zgubiła, bo była ze mna i tu i tam (na wszelki wypadek).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/alrigi-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/alrigi.jpg)
a wszystko tu, za stodłą...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2u4otaq-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2u4otaq.jpg)
acha - jotpegi
:)
i skonczylo sie "bapki sr@nie"... zgubiłem ładowarkę.
Jako ze i tu tam ją zabierałem (sam nie wiem po co) to chyba musze teraz nową zakupić.
Bałaganiarskie szczyty osiągam... :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/6i43fr-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/6i43fr.jpg)
najrzadszy grzyb w lesie
jpg, szkło co ostatnio
:)
Dam zwykłe zdjęcie, bo nie wszyscy mają Anastigmata.
No i talent też. :grin:
Sama fota z Łodzi pochodzi:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/3TegGJA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3TegGJA.jpg)
G7,14-140
d90 - a ten grzyb, to co to? Tylko nie mów, że biała trufla.;-)
Aż sprawdziłem co to ta trufla.
I sam juz nie wiem. Moze ? Podobna jest troszke :)
Do Łodzi musze sie wybrac.
Szkocję przypomina bardzo, a to godzinka moze dwie z mojej wioski !!!
Daj cos jeszcze z tej Łodzi !
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/15fj2oy-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/15fj2oy.jpg)
a ja znowu grzyby...osiedle całe... :)
Ps.
Mozna epl5 ładować "po kablu" z iPhona wtyczki ?
Da sie ? Czy musze zainwestować lub szukac dalej ?
Bo olkowa głębia bardziej mi pasuje...
d90, spróbuj kupić taką z przesuwanymi kontaktami, to każdą bakterię nią naładujesz. Poszukaj na Allegro wśród ładowarek do aparatów foto.
A czego dokładnie szukac ?
Ładowarki uniwersalnej z przesuwnymi stylami.
Piszesz chyba o takiej na zwykle baterie.
Takie to mam :)
Aparat ma dedykowaną...kabel tez gdzies posiałem.
Do podłączenia do kompa. Trudno.
Poszukam jeszcze troche i jak nie znajde, kupie nową.
Olek poleży.
Poczeka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/149w32c-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/149w32c.jpg)
słoik ten sam, jpg, epl5
Ps.
więc
siadam na tyłku i koniec wklejania
przyjdzie zaraz ktoś i tutaj, wiec nie bede prowokował
bo sie jeszcze okaże, ze TWA jest też tutaj :)
i będą porządki ...
:)
Leniwiec...
Wystarczy na allergro wpisać w wyszukiwanie hasło ładowarka uniwersalna, i przeszukać dział Foto - albo odwrotnie, wybrać dział foto i wpisać ładowarka uniwersalna.
Chodzi mi o taką: http://allegro.pl/ladowarka-uniwersalna-do-aparatu-i-smartfona-i5658579780.html Mam ją i chwalę sobie. Zwykle używam firmowych, ale ta jest uniwersalna i w braku laku daje radę. Przesuwając styki można naładować dowolny akumulator, o napięciu 3,6-3,7 V albo 7,2-7,4 V - napięcie jest wykrywane i ustawiane automatycznie. Zamiast akumulatora Li-ion można też ładować jedną lub dwie AA albo AAA. Można z niej też "wyciągnąć" napięcie 5 V na USB albo podać z zewnątrz 12 V z zasilacza samochodowego, z zapalniczki.
A gdybyś wybrał odbiór osobisty, to miałbyś pretekst do wizyty w Uci.
A po co mnie do Uci jechać ?
Ligo był. Fotki dał i da jeszcze moze ?
Ps.
Dzieki
Juz patrze :)
Edyta : i tym czymś naładuje baterie do Olka, neksa, nikona ?
Aż dziw bierze...
Poważnie tak można ?
No nie, jaja se robie, i mam od tego sklepu prowizję za sprzedaż nieużytecznych urządzeń... :-P
No przecież napisałeś parę postów wyżej:
Do Łodzi musze sie wybrac.
Szkocję przypomina bardzo, a to godzinka moze dwie z mojej wioski !!!
Chwila, zaraz, Panowie, powoli...
Łódź to łodź. Pływa. Proszę nie mylić z miastem Uć. ;-)
Ta ładowarka naprawdę działa. Dwa styki przesuwa się tak, by były naprzeciwko styków + i - akumulatora, styk T akumulatora musi być "wolny". A specjalnym suwakiem z blokadą zapadkową zaciska się akumulator tak, by wszystko mocno się trzymało. Ładowarka sama wykrywa biegunowość (więc nie ma znaczenia, który styk jest plus a który minus) i napięcie ładowania, a czas ładowania dobiera na zasadzie detekcji spadku przyrostów napięcia (delta V) - gdy kolejne impulsy ładowania nie powodują przyrostów napięcia, ładowanie jest wyłączane. Stopień naładowania jest sygnalizowany czterema diodami. Mam ją już od kilku lat, nie używam może codziennie, ale od czasu do czasu, gdy potrzeba (np. muszę naładować dwa takie same akumulatory, a mam tylko jedną ładowarkę), i do tej pory mnie nie zawiodła.
Rwąca rzeczka... ;)
E-M5 i Lumix 20.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid180543d14712078-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180543&d=1471207875)
Dla podtrzymania tematu...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/P1190690-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-wsnd9a4g0OA/V7eKg1_SzgI/AAAAAAAABgE/lSeMqiShlzMn5VUMU9OEDDpuYmdG2OEYgCLcB/s1600/P1190690.jpg)
GX7+12-35
Bardzo ładne, jak zwykle.
Czy mógłbym poprosić o prywatną opinię na temat 12-35, szczególnie w okolicach f2.8?
Świetne szkło. Jak dla mnie jedyna - ale za to duża wada - to flary. Wystarczy, że źródło światła wejdzie w kadr i koniec.
Poza tym same zalety - począwszy od wymiarów, poprzez ostrość, jakość obudowy, CA. A! I może trochę jeszcze ciut duża winieta, ale jeżeli ktoś nie robi za wiele panoram, to nie przeszkadza.
Czy wspominałem o łapaniu flar?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/agata_10-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_10.jpg)
GX7+12-35+błysk
bartekm636
22-08-2016, 22:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/tmjwTv7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tmjwTv7.jpg)
G7 + kit + raw
Przyjemne zdjęcie - kit daje radę:)
Czy jest możliwa wymiana obiektywu jak mamy paprocha za tylną soczewką??
Nie jestem pewien czy wpływa na jakość zdjęć bo i matryca kwalifikuje się do czyszczenia - taką nówkę świnkę nabyłem.
Jeśli to szkło Olka, ślij na serwis.
Na pewno wiadomo, ze maja dobry, pomocny i super serwis.
W necie zobacz jak wyslac, opinie maja super.
A mi sie ładowarka odnalazła :)
W zabawkach była hehe :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2461box-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2461box.jpg)
epl5 :)
Korzystałem z serwisu i potwierdzam:solidnie,uczciwie i milo. Nikon mógłby się od Olka uczyć.
Ja mam Panasonica... Najlepiej będzie jak skontaktuję się ze sprzedawcą.
A o serwisie Panasa nic nie wiem.
Ale, jesli jest gwarancja - to zrobia lub wymienią na nowy mz.
Bo nie ważne, jakie kto ma skrzydła.
Ważne że są.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/2hxq337-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2hxq337.jpg)
epeelka piąta i anastigmat (jpg)
Michu - dzieki
d90 - uzywales karty cz-b, czy kolorowej? Bo jak masz to w kolorze, to pokaz.:-)
Poza tym kota dawno nie bylo:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/NJXeQg5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/NJXeQg5.jpg)
Jako, że mój wątek umarł śmiercią naturalną (chyba z góry mu pisaną) dlatego przeniosę się tutaj. Obserwuję Was od dawna ;).
Na początek... STRZAŁECZKA Panie i Panowie. Od jakiegoś czasu używam sobie Olka E-M10 z takimi oto efektami:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0009_7Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/hy5502mwusilcn1/_ART0009_7-Edit.jpg?dl=0)
Swoją drogą zapytam czy ktoś z Was używa zooma 14-150 lub 14-140 bo poluję na takowe szkło zamiast krótkiego kita. Warto się w to pakować?
(...) Swoją drogą zapytam czy ktoś z Was używa zooma 14-150 lub 14-140 bo poluję na takowe szkło zamiast krótkiego kita. Warto się w to pakować?
Wg Kolegów z OlyClubu warto. Z ich doświadczenia wynika, że obrazek jest całkiem dobry. Oczywiście mówimy o porównaniu do zestawu 14-42 + 40-150.
Gebels - moja dziewczyna używa Panasonica 14-140/3.5-5.6 z GX1. Świetny optycznie, w sumie bez wad - bardzo mały jak na ten zakres ogniskowych, lekki, ale porządnie zbudowany. Do tego bardzo dobra stabilizacja (Power OIS). Przed zakupem zastanawialiśmy się nad wcześniejszą wersją (z gorszym światłem 4-5,8) ze względu na cenę, ale gabaryty i jakość zdjęć. Używalny cały zakres ogniskowych od pełnej dziury - na prawdę nie ma się do czego doczepić.
ALE. Gdybym miał kupować spacer zooma dla siebie, wybrałbym chyba 12-60 ze względu na dolny zakres ogniskowej, oraz fakt, że nie używam tele. Tak wiec sam musisz określić, jaki zakres ogniskowych odpowiadałby Tobie.
A może tak, jak D90 - przejściówka i jakieś pleśniaki?
Kolega Końdzio (vel Luźna Gumka)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/kondzio_01-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/kondzio_01.jpg)
GX7+20/1,7
Ehhh plesniaki...
:)
Dla mnie tu tkwi sedno zabawy !!!
Ale - mam i kita (czasem zapinam, np rok temu w wakacje)
oraz kochane i malutkie 17/2.8 na ulice (tyle ze ciagle na wsi siedze ostatnio, wiec leży i czeka)
Ligo
Karta była taka, co zapisuje jpg od razu ze zmienionym balansem bieli.
Następnie zdejmuje (karta) saturacje, wychodzi bazgroł taki.
Lubie zabawy :)
Jpg tylko na fona był zgrany - przemielony (zmniejszony) i jusz... :)
Ale ta sama karta potrafi tez czasem zaspisać co w kolorze...pomyłkowo, ale jednak.
Jesli jest konkretny powód Twojego zainteresowania, zapytaj wprost.
Jesli potrafie - jak zawsze - odpowiem :)
Ps.
Wczoraj za to nexa miałem na łące. Wiec nic tu nie dam.
Ciachnąłem jedno za to do zakręconego bokehu
( bo w watku neksowym...sami wiecie. Lepiej nic nie pokazywać :) ).
Z pleśniaka dawałem zdjęcia tu: Zenitar 50/1.7 (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=264283&page=6)
Mogę wrzucić z MC Jupitera 37A:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0167_4Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/npkj350ugddguia/_ART0167_4-Edit.jpg?dl=0)
Jeśli chodzi o tego uniwersalnego zooma to najbardziej by mi leżał Tamron (z uwagi na cenę), Panas grzeje drugie miejsce. Problem w tym, że w tym systemie na pewne używki trzeba czasem trochę poczekać. Na 12-60 to nawet dłużej niż trochę bo to świeżak (też o nim myślałem bo te 12mm to w tym systemie dużo).
A ja luknalem na wątek k m10.
Przedostatnia fota wymiata !!!
Znaczy sie - model (modelka chyba)
:)
Miałem i ja łowczarka kiedyś. Foty tylko z analoga mam to nie dam.
Dzidka - jej było, znaczy - Zdzisława.
Nawet komend nie wydawałem. Patrzyłem sie - i była reakcja.
Ale 24/7 razem bylismy.
Juz w psim niebie siedzi.
Na swoj sposob - kochałem ją jak nic innego na swiecie
(dzieci jeszcze nie miałem wtedy).
Teraz jak w koncu na starość bede miał czasu wiecej, bulowatego jednak kupie.
Są rownie urocze jak szariki :)
Dawaj foty psiaka.
Miłe to zwierze widac, i opanowane.
Fajnie sie oglada :)
Twój "ulubieniec" to psiak nie suczka. Nie w moim typie bo to futro (czyt. długowłosy) ale z fajnym charakterem mimo, że eksterier. Gnojek młody ale już fajnie gryzie. Właścicielką jest kumpela z Częstochowy.
Co do bulków to myślałem, że jesteś już właścicielem jednego ale może z kimś Cię mylę. Ja pożegnałem swojego w kwietniu 2015. SKS pokonał go po 13,5 latach życia. Marzy mi się kolejny (żałoba minęła) ale póki mam służbowego owczarka to mało realne tym bardziej, że ma już swoje lata i jest opcja, że dostanę młodego. 3 psy w domu to jednak za dużo (o kocie nie wspomnę). Był okres, że jak wyciągałem bule z kłopotów to miałem dwa białasy i onka. Idąc z tą sforą ulicą każdego dnia mijałem ludzi, którzy na mój widok uciekali (dosłownie :)) mi z drogi. Szczególnie faceci, na których onek miał allergię gdy pchałem wózek z dzieckiem. Komedia. Bula zawsze będę miał w sercu. To szczególna rasa. Są psy i są bulki. To inna kategoria więzi emocjonalnej pomiędzy człowiekiem i psem.
Wracając do tematu. Zdzisiu ode mnie. Nowohucki zachód słońca.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0023_7Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/e6dgtnrqv1x5yo8/_ART0023_7-Edit.jpg?dl=0)
Swoją drogą zapytam czy ktoś z Was używa zooma 14-150 lub 14-140 bo poluję na takowe szkło zamiast krótkiego kita. Warto się w to pakować?
Strzałka.
Warto. Używam 14-140 kupionego w zestawie z G7. Podpisuję się pod tym, co powiedział Michu, ale z jedną uwagą. Stabilizacja - na moje kaprawe oko jest taka średnia, daje może ze dwie działki, chyba nie więcej. W każdym razie widziałem lepsze. Poza tym wszystko się zgadza. Dodam tylko, że w dolnym zakresie i na bliskich odległościach szkło jest bardzo ostre, na pozostałych "tylko" ostre. ;-)
Tutaj łodka na 140mm, delikatnie wyostrzone po zmniejszeniu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/KXox8AR-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KXox8AR.jpg)
Ligo
Jesli jest konkretny powód Twojego zainteresowania, zapytaj wprost.
Nie ma jakiegoś specjalnego powodu. Po prostu byłem ciekaw, jak wygląda to w kolorze.
Co miałeś na myśli, pisząc ze wieź emocjonalna jest inna z bulkiem ?
Ciekawe to, bo choc lubie je bardzo, nigdy żadnego nie miałem.
Ale planuje "na kiedyś", jak pisałem. Dlatego pytam.
Ps.
Jest u mnie na wsi jeden, co ma taka suke bulowatą.
Chodzi z nią na takim grubym łańcuchu ze ludzie uciekaja.
Kiedys gadał se z kumplem jakimś ( też małolat jakiś) a ja z dzieciakami lazłem.
Nie mogłem jej ominąć. Patrzyła sie tak fajnie...
No to se kucnalem. W ciągu chwili obskakała nas wszystkich.
Gosc za łańcuch ciągnął..."prosze uważać" mówił.
Na oko, sunia, ma z roczek. Dobrze zbudowana. Łaciata jak cielaczek.
Piękność taka :) hehe
:)
Skakała jak dzieciak. Zadowolona, ze w koncu ktos ją poklepał i podrapał za uchem.
Teraz jak mnie widzi, omija. Człowiek znaczy.
Psina ogonkiem merda na nasz widok. Ale juz nie podchodzę.
Niech kostek ma "groźnego pitbulla". Po to chyba ją kupił...
Szkoda psiaka. Bawić sie chce.
Z czasem pewnie zdziczeje i faktycznie moze mu sie we łbie pokielbasi ?
Ludzie czasami durni są.
(Fotki jakies mam z Olka, ale zgrywać mi sie nie chce.
Wiec dam pozniej :) ).
Co miałeś na myśli, pisząc ze wieź emocjonalna jest inna z bulkiem ?
No właśnie, zapomniałem zapytać.
gebels - rozwiń temat proszę, bo to ciekawe.
(Fotki jakies mam z Olka, ale zgrywać mi sie nie chce.
Wiec dam pozniej :) ).
No to ja dam takie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/7eqVNXo-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7eqVNXo.jpg)
G7,
[email protected]
A co to ?
Siedziba jakiejs tajnej organizacji ?
:)
Ekhmm... tego... no... sklep. Od tyłu.;-)
Ekhmm... tego... no... sklep. Od tyłu.;-)
To tu, za komuny, sprzedawczynie dawały... towar? :)
A teraz od tyłu dają...ten ...hmmmm
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20kr7ld-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/20kr7ld.jpg)
coś mi się chyba
popiórkowało...z tym dawaniem towaru...
hehe
:)
Ps.
mirek pierwszy brukselski srebrny
;)
Fajnie się ten wątek rozwija. Ciekawe kiedy przyjedzie tu na osiołku rycerz.
To tu, za komuny, sprzedawczynie dawały... towar? :)
No baa... dawały, co miały najlepszego.;-)
Ps.
mirek pierwszy brukselski srebrny
Nie wiem, co jest na focie, ale miło popatrzeć.
To z podziękowaniem:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/fnIVpjO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fnIVpjO.jpg)
G7,25/1.4 bez wyostrzania po zmniejszeniu
Fajnie się ten wątek rozwija. Ciekawe kiedy przyjedzie tu na osiołku rycerz.
Sanczo czeka. I ma wsparcie. :-)
To co napisałem było czysto subiektywne i pewnie niejeden kynolog kazałby mi popukać się w głowę ale... Moje odczucia potwierdzają inni, odpowiedzialni i świadomi właściciele bulików (nie mówię o wszystkich bulowatych). Osobiście uważam, że bulki wymagają od właścicieli większej dojrzałości emocjonalnej. To są psy o specyficznej konstrukcji psychicznej. Mam wrażenie, że ta rasa inaczej odczuwa emocje i ich wachlarz jest bogatszy. Weź jednak pod uwagę iż w temacie tej rasy mam podejście nieco fanatyczne więc mogę gadać jak potłuczony. Nie mnie pierwszego i nie ostatniego tak pokręciło po kontakcie z bulowatym ;D).
Skoro w temacie zdjęć poszło w architekturę i abstrakcję to ja dorzucę od siebie takie pół na pół.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0075_7Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/b11eeqvtsgvj0oi/_ART0075_7-Edit.jpg?dl=0)
Czy ów mirek należy rozumieć jako ruskie szkło typu Mir 37mm (piszę typu bo tam każdy egzemplarz był inny, taaaaki mieli rozmach jakościowy ;))?
To co napisałem było czysto subiektywne i pewnie niejeden kynolog kazałby mi popukać się w głowę ale... Moje odczucia potwierdzają inni, odpowiedzialni i świadomi właściciele bulików (nie mówię o wszystkich bulowatych). Osobiście uważam, że bulki wymagają od właścicieli większej dojrzałości emocjonalnej. To są psy o specyficznej konstrukcji psychicznej. Mam wrażenie, że ta rasa inaczej odczuwa emocje i ich wachlarz jest bogatszy.
Ale to dalej ogólniki. Powiedz konkretnie, jak Ty to widzisz. Albo choćby, jak to odczuwasz?
I nie musi to być po linii Polskiego Związku Kynologicznego, albo czegokolwiek podobnego.
A fota podoba się, nawet bardzo.
Ale to dalej ogólniki. Powiedz konkretnie, jak Ty to widzisz. Albo choćby, jak to odczuwasz?
I nie musi to być po linii Polskiego Związku Kynologicznego, albo czegokolwiek podobnego.
Za dużo ode mnie wymagasz. Ja jestem umysł ścisły (może nawet ciasny:D). Spróbuję jednak.
Bullterriery w większości to nie są psy podatne na szkolenie, a mimo to bardziej potrzebują towarzystwa człowieka. Trening z bullem to mordęga. On sobie, pan sobie. Pan w prawo, pies w lewo. W domu patrzy na parówkę maślanymi oczkami ale praca za parówkę na treningu często idzie miernie. Siadasz pies włazi na kolana, kładziesz się pies już robi to co ty. Otwierasz w nocy gały, a na środku pokoju stoi jak posąg bull i patrzy sobie na ciebie. Idziesz do lasu na ognisko. Zbierasz opał pies robi to z tobą. Rzucasz mu patyk. A jego spojrzenie mówi ci ZDURNIAŁEŚ STARY, PRZECIEŻ JA NIE BIEGAM ZA PATYKAMI!
Miałem kiedyś taką historię. Spacer w nocy w parku. Zima. Pies biały. Śnieg biały. W parku półmrok bo latarnie popalone. Pies gdzieś przepadł. Szukam go wzrokiem ale wszędzie biało. Myślę znajdzie się. Na ławce przede mną trzech chłystków siedzi spokojnie. Idę w ich stronę. Nie zwracali na mnie uwagi. Jestem kilka metrów od nich a tam jeden szturcha pozostałych i już widzę, że mają wobec mnie zamiary bo ten szturchający wyraźnie wzrokiem na mnie wskazuje. Za blisko już byłem żeby zwiewać więc stanąłem. Podnieśli się z ławki zrobili może dwa kroki do mnie, a tu spomiędzy drzew wychodzi mój białas napięty jak nigdy. Staje na sekundę przed nimi i wydaje taki pomruk, że sam się przeraziłem po czym wraca pomiędzy drzewa za swoimi sprawami. Goście wiadomo udają głupich i grzecznie mnie omijają. Ja posrany bo myślałem najpierw, że bitka będzie (a trzech do dla mnie zdecydowanie za dużo). Później pękałem, że pies pozamiata towarzystwo i będzie w gazetach "PIES MORDERCA...". Nigdy ale to nigdy nie pozwalałem mu na żadne agresywne zachowania, a tu masz. Skąd w tej łepetynie się to urodziło to ja nie wiem.
Przychodzili do mnie znajomi. Niektórzy wiadomo ze stereotypem w głowie. Zjawił się taki to pies go adorował jak głupi. Jak nie było takich leżał na swoim posłaniu. Ilu on ludzi do siebie przekonał to tylko ja wiem.
Do wyra jak wskakiwał to masakra. Szedł jak taran. Stawał gdzie popadnie. Przyjechał brat z dzieciakami na święta to tylko z nimi chciał spać. Pierwszą noc na stojąco zarwał pod drzwiami mojego pokoju bo chciał do nich iść. Stał całą noc i nawet nie mruknął. Później jak do nich właził do łóżka to sprawdzał łapą czy stając w tym miejscu, któregoś nie nadepnie.
Kotów nienawidził do czasu. W wynajmowanym jeszcze mieszkaniu współlokatorka wymyśliła sobie kota. Umówiliśmy się, że przynajmniej na początku będzie trzeba towarzystwo izolować. Młode to kocię jeszcze było. Niestety kumpela nie upilnowała towarzystwa i bull kota dopadł. Rzucił się na niego, chwycił go w paszczę i zaniósł na posłanie. Po drodze kocię z przerażenia się posrało. Na posłaniu wypluł sierściucha i ten zwiał, a bull stanął zdziwiony, że gościny nie przyjął. Kotu włos z głowy nie spadł mimo, że wg. opisu wszystko wskazywało na atak. Nie wiem czy dwa tyg. minęły jak pies z kotem sztamę zawarł.
Zdarzyło się parę razy, że wychodząc do pracy zostawiałem psa w łóżku bo jego o 6 rano na nogi postawić to był wyczyn. Żona miała go wyprowadzić bo później się zbierała więc psina miała okazję pospać dłużej. Miała wyprowadzić ale nie wyprowadziła bo pies nie zamierzał wstawać tego dnia. Słała więc łóżko tak jakby w nim psa nie było. Wracam po pracy a łóżko nie ruszone. Lekka wypukłość kołdry zdradzała obecność psa ale on się nie ruszał przez cały dzień bo wszystko było w takim stanie jak przed wyjściem żony. Nawet po moim powrocie nie reagował. Sprawdzałem za każdym razem czy żyje uchylając kołdrę. Od niechcenia majtną raz czy dwa ogonem albo uniósł głowę na znak, że życie jeszcze go nie opuściło ale wstawać nie zamierzał. Może deprecha jednodniowa, może miał coś do przemyślenia?
Na koniec rodzynek. Jedyna osoba, którą dziabnął to moja teściowa, a ja mam z nią taką kosę, że szkoda gadać. Mieszkaliśmy wszyscy na kupie. Chodził do niej na wyżerkę już parę lat. Spał z nią. Kiedyś mamusia podłożyła mi paskudną świnię. Dzień po tym jak sprawa ujrzała światło dzienne pies ją dziabnął. Okoliczności opisywał nie będę bo znam jedynie z relacji teściowej, a jej nie wierzę jak zwykłemu psu ;).
Tylko proszę nie pisz już, że ogólnikowo się wypowiadam. Przykładowo to opisałem- przykłady z autopsji. Dodam, że owczarka mam 9 lat i choć to prawdziwie porządna psina to tylu dziwadeł na jej temat w swoim życiu nie znajdę.
Skoro już tyle wspomnień wylałem to wrzucę ich bohatera.
Ś.P. Max z moim, wówczas 3 miesięcznym synem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/Franek5B175D-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/ks0zybldqrse2e2/Franek%5B17%5D.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/Max5B25D-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/9jg666v2jiji476/Max%5B2%5D.jpg?dl=0)
Niezłe OT się z tego zrobiło więc jak coś to lepiej przez PW pisać.
Absolutnie PW.
Piękne historie piszesz kolego.
Do kawy porannej - super !
A fotka wymiata :)
Ciekawostka taka :
http://www.optyczne.pl/10073-news-Nowe_obiektywy_Meike_są_już_dostępne_w_Polsce.h tml
Moze ktoś sie skusi ? 35mm wyglada całkiem fajnie :)
Ps.
W lesie byłem z sanchognattem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/ibgbbo-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/ibgbbo.jpg)
epeelka piąta
Piękne historie piszesz kolego.
To nie ja. Życie pisze takie historie.
Ciekawostka taka :
http://www.optyczne.pl/10073-news-Nowe_obiektywy_Meike_są_już_dostępne_w_Polsce.h tml
Moze ktoś sie skusi ? 35mm wyglada całkiem fajnie :)
Na pewno ktoś się skusi choć kolejny raz wkurza mnie, że nikt nie stara się wypuścić na rynek czegoś ~80mm, F/~1.8 w kompaktowym rozmiarze i przystępnej cenie. Takie news'y przyjmuję kwaśną miną.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0293_1Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/rjza1ayk56ws5ss/_ART0293_1-Edit.jpg?dl=0)
U mnie MC Jupiter 37A, którego właśnie się pozbywam bo na tym cropie ta ogniskowa nic a nic mi nie leży.
Tylko proszę nie pisz już, że ogólnikowo się wypowiadam. Przykładowo to opisałem- przykłady z autopsji.
Więcej nie będę.;-) Ale widzisz, pociągnąłem Cię za język i wyszły historie, o których większość ludzi nie ma pojęcia. Historie, które otwierają oczy i być może zmieniają stosunek do rasy. Dzięki.
Kota nie mam, ale mam Panthera.;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/MQF8HSl-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MQF8HSl.jpg)
i jeszcze drzewko:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/tm5ThGo-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tm5ThGo.jpg)
Zrobie motylkowe
UP
Bo wątek spadnie w koncu na drugą stronę...
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/e9hffk-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/e9hffk.jpg)
Dziś na bogato... a może i biednie? ;)
W roli głównej Alwernia Rynek nr 8.
E-M5 i Lumix 20.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid181064d14719854-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181064&d=1471985485)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid181065d14719854-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181065&d=1471985492)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid181066d14719855-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181066&d=1471985501)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid181067d14719855-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181067&d=1471985508)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/attachmentphpattachmentid181068d14719855-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181068&d=1471985513)
To ja dam z góry, niestety pod światło
GX8 + 35-100 f/2.8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/L1000296-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/wca9zgaqlcbflth/L-1000296.jpg?dl=0)
iso 200; 1/1250s; f/4; 35mm
Naprawdę fajne kadry.
Dzięki.
To ja dam z góry, niestety pod światło
GX8 + 35-100 f/2.8
Dla 35-100 gotów byłbym zgrzeszyć... ;)
To i ja coś wrzucę. Duet ale nie do pary. Oba shoty z 45 Olympusa. Z czasem wrzucę też cosik z 25 Panasonicowej.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0076_5Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/m4yrjeb4qhmlxws/_ART0076_5-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/_ART0131_2Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/654awr2upuyddi9/_ART0131_2-Edit.jpg?dl=0)
petreq ostatnie foto to jest coś co do mnie szczególnie gada. Chata aż się prosi o głębszą eksplorację więc wróć tam i niech światło będzie z Tobą.
Olympusy, jak pietruszkę - kupuje się na straganie. ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/NNrcFzA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/NNrcFzA.jpg)
O kurcze, mogłyby takie jeździć u mnie po wsi :)
A gdyby tak tylko jeździły i nie zatrzymywały się?;-)
Z czasem wrzucę też cosik z 25 Panasonicowej.
Jeśli można, to ja wrzucę dzisiaj;-):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/EUrBwRA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EUrBwRA.jpg)
[email protected]
Już ja bym go zatrzymał, byleby jechał koło mojej chałupy ;) Podoba się mi to szkiełko, mam na myśli 25/1,4.
Użycie kolczatki, lub rusznicy ppanc mogłoby stragan cokolwiek zdewastować.;-)
A szkiełko mnie też się podoba. Daje trochę inny efekt, jak większość nowoczesnych, drogich obiektywów z ich technicznym, niemal perfekcyjnym, a jednocześnie płaskim, żeby nie powiedzieć plastikowym i bez wyrazu obrazkiem. Jednak nazwa zobowiązuje.
A szkiełko mnie też się podoba. Daje trochę inny efekt, jak większość nowoczesnych, drogich obiektywów z ich technicznym, niemal perfekcyjnym, a jednocześnie płaskim, żeby nie powiedzieć plastikowym i bez wyrazu obrazkiem. Jednak nazwa zobowiązuje.
Widzę Panowie, że u Was jak mierzyć to wysoko. Ja jednak jestem przeciętniakiem i stać mnie tylko na Pasikonikową 25/1.7 i tę miałem na myśli. I wiecie co? Nią też da się zrobić zdjęcie :razz:. Z pewnością nie jest droga więc nie zalicza się do gr. obiektywów, o których pisze Ligo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0061_5Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/ucv8pv53fy8xahc/_ART0061_5-Edit.jpg?dl=0)
Widzę Panowie, że u Was jak mierzyć to wysoko. Ja jednak jestem przeciętniakiem i stać mnie tylko na Pasikonikową 25/1.7 i tę miałem na myśli. I wiecie co? Nią też da się zrobić zdjęcie :razz:.
Bez wątpienia.:-)
Jednak mierzyć wysoko, to zapinać Summiluxa 35/1.4, a nie jakąś tam plastikową 25-tkę.
A obrazkiem to i tak nic nie pobije Anastigmata od d90.:-)
gebels,
Dwa wyroby własne? ;-) Faajne!
gebels,
Dwa wyroby własne? ;-) Faajne!
Raczej własne. W każdym razie kocham je jak swoje więc reszta nie ma dla mnie znaczenia:wink:.
Komuna karmiła mnie "Bolkiem i Lolkiem". Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie...
Patrzcie. Jeszcze noc, a u mnie już świta ;).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0040_5Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/nyfgz59slj1fo7m/_ART0040_5-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0034_5Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/xtpdznijyvtdmok/_ART0034_5-Edit.jpg?dl=0)
Musiałeś niechcący pomylić strefy czasowe.;-)
A poza tym fajnych masz chłopaków. Tylko Toli brakuje.
Kilka kadrów z Classic Moto Show Kraków.
E-M5 i Lumix 20.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/attachmentphpattachmentid181792d14730149-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181792&d=1473014902)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/attachmentphpattachmentid181793d14730149-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181793&d=1473014909)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/attachmentphpattachmentid181794d14730149-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181794&d=1473014914)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/attachmentphpattachmentid181795d14730149-1.jpg
źródło (http://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=181795&d=1473014922)
petreq ostatnie foto to jest coś co do mnie szczególnie gada. Chata aż się prosi o głębszą eksplorację więc wróć tam i niech światło będzie z Tobą.
Budynek jest zamknięty, a ja nie jestem typem człowieka, który włazi bez zaproszenia. ;)
Cudne auto.
Niektóre stacje benzynowe sprzed dekad też przetrwały.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/dTJEhth-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/dTJEhth.jpg)
G7, 25/1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1100923.jpg)
Kolejne z Pasikonika 25mm F/1.7. Taki dzikus z sąsiedztwa. Jedyny co to nie ucieka tylko ciekawy świata. Czasem nawet lekko zaczepny.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0069_7Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/tjwkdwq2nwml0am/_ART0069_7-Edit.jpg?dl=0)
jo44 popraw horyzont bo lekko ucieka i woda mi się wylewa z monitora ;).
Pasikonikowe...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/mit_01-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/mit_01.jpg)
GX7+Mitakon25
jo44 popraw horyzont bo lekko ucieka i woda mi się wylewa z monitora ;).
Krzywo stoi. :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/rGii3tLyrxIzG1aYe09Tw8J5Du1ctVr7j6r1Ffyv-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/rGii3tLyrxIzG1aYe09Tw8J5Du1ctVr7j6r1FfyvXIv3rETHNC 6J2YCvkky2HuFg1JvgM1stxBkMUNm5fnbChNXtJXobMUdRKFEM Ms8eb7uSLUqjFsgFLZ70sdfFJLX2HqMHVyJkbMCdLFOHytlKmV lV4a945QHvlKFwYhRNfH0XqaVwGPX2wTUrXeoNzlxnfjRYRUO1 embJPGxWNYJ0GBP-WpS1wDO9DHl0xSpQbrEbtoeJcPjm0AqHEmCuay2RXd7sMcJ6wj RWPI4nyoCiZu33jMN0D1_lAOZmOoOaTgycxpXU4YuMYYAgxjmn YWaZFzBDoHVftHfTdj7KhFEozuXR7yVJ2zBe7N_7RJNhn5wvFi zxKF8oDxgemGbHp-40M424uonRYo1cxYTorHg8JPbXWyMi-fvjHDDlQZNoF1ewyO3PShTNJO6aFaAdvt0bwSDrn0_dY7l0ta9 WzjamSnl-PrZVX_E48RxnJtOB-8-YLpW9XSnrGevNWeiJhOJz23xZFDQLIQocnIoozlZdNEiw6FZRt 0VLcgW5u4fGlpzF6hAujbV-gTUQIKR4VD294Ji2Le5GTkGjJw4tXEz8TrZRTHSKCieJSwOsQ3 9mr7LV5pWH9w=w850-h643-no)
GX7 + 15/1.7
Krzywo stoi. :)
Może ale to Twoja woda mi się wylewa ;P.
Ucichło więc podrzucę kolejne foto. Jak na mnie przystało przedstawiam pieskie życie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0049_3Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/rhl641c2zll7umm/_ART0049_3-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0105_2-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/7ruis3kj7jyhgrs/_ART0105_2.jpg?dl=0)
Panasonic:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/S4FTls-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/921/S4FTls.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/EZ0BJv-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/924/EZ0BJv.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/Ny3mFe-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/924/Ny3mFe.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1ujbiaG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1ujbiaG.jpg)
G7,25/1.4, jpeg z puszki.
To szkło uzależnia.
Mowisz, ze wraca do pl ?
Czy wakacje ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20758nc-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/20758nc.jpg)
Epl5 + 17/2.8
jpg
Wraca.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/TzgM1G2-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TzgM1G2.jpg)
G7,25/1.4
Wraca.
Super! Fajna scenka. Mówiąca też o tym, że wolimy siedzieć z brzegu :-P Masz niedocięty lg po prostowaniu :-D Ale fajne. Bardzo fajne :-)
Masz niedocięty lg po prostowaniu :-D Ale fajne
U mnie to zawsze coś... Ale to tylko zdjęcia poglądowe.;-) W każdym razie dzięki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110354.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110361.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110366.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110388.jpg)
Różowy Cadillac!! Przepiękny. Chociaż i Puchaczowi nic nie brakuje.
Ja dziś trafiłem na Buicka Dynaflow z 1949 roku. Co ciekawe, tablice wyglądają na zwykłe, a nie pojazdu zabytkowego.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/uiMNnV9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/uiMNnV9.jpg)
G7, 25/1.4, naturalnie @1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110704.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110736.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110724.jpg)
Tym złotym Eldorado to pozamiatałeś. Cudo!! Nowe chromy, lakier, ciekawe jak w środku, ale przypuszczam, że równie dobrze. Za taki egzemplarz spokojnie można wołać $30.000, albo i więcej. I to wszystko w Giżycku? Przecież tam więcej amerykanów, jak w Ameryce.;-)
Jeśli masz więcej jego fot, to bardzo poproszę.
Mówisz - masz! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110748.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110723.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110729.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110732.jpg)
Podobno ma 5.000 (pięć tysięcy) mil na liczniku, można rzec "nówka, nieśmigana". :)
Naprawdę rodzynek. Dzięki. Na tej masce mogą Hornety lądować.
Ale cóż, jak się nie ma długiego auta, trzeba mieć chociaż długie nogi.;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/gZXntvR-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/gZXntvR.jpg)
25/1.4
Tyle nowości dzisiaj, ale na razie cicho o trzech zoomach 2.8-4 od Panasia, a to może być ciekawe.
Faceci :). Tylko bryki w głowie i długie nogi ;). U mnie póki co tego nie zobaczycie ale głowa do góry... do Babiej Góry.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/_ART0413_1Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/4nqilxsv3bgll2c/_ART0413_1-Edit.jpg?dl=0)
Co prawda nie Pasikonik, ale m4/3. 18 klatek na sekundę. Fajne.
https://www.facebook.com/fotopolispl/videos/10154660248773777/
Pytanie do użytkowników nowszych korpusów Panasa (GX8, GX80) - czy nadal nie można wybrać w menu kroku zmiany ekspozycji i jesteśmy skazani jedynie na 1/3EV?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/nat_01-2.jpg
źródło (http://www.michu.pentax.org.pl/nikon/nat_01.jpg)
GX7+42,5/1,7
tomek_jj
26-09-2016, 11:51
Pytanie do użytkowników nowszych korpusów Panasa (GX8, GX80) - czy nadal nie można wybrać w menu kroku zmiany ekspozycji i jesteśmy skazani jedynie na 1/3EV?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/nat_01-1.jpg
źródło (http://www.michu.pentax.org.pl/nikon/nat_01.jpg)
GX7+42,5/1,7
Michu - nie wiem jak z krokiem zmiany ekspozycji, ale fotka pierwsza klasa .
Dylemat 1/2 albo 1/3 EV staje się mało istotny, gdy robi się tak udane ekspozycje :-)
Ja nie będę tu pitolił o fotkach, o żadnych ekspozycjach bo nie tym się zachwycamy gdy mamy przed oczami takie obrazki. Chodzą mi jedynie po łbie słowa klasyka "w tak pięknych okolicznościach przyrody... iii tego... i niepowtarzalnej..."
Też niestety nie podpowiem.
Ale fotkę mogę dać.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/uTTmEFV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/uTTmEFV.jpg)
G7,25/1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110575.jpg)
Nie mam 500 koni w Korwecie, ale mam 3x500 trochę innych koni. Średnio.;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/oFVzive-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/oFVzive.jpg)
14-140
I jeszcze takie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/j1RakX4-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/j1RakX4.jpg)
Z Panalajki 25. Co ja poradzę, że mi się podoba? ;-)
Ligo
U Ciebie w kabinie zamiast gruszki od radia, na przedniej szybie, to chyba aparaty wiszą. Do wyboru i do koloru :)
hehe
Też niestety nie podpowiem.
No to grzybnia...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/mush-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/mush.jpg)
GX7+Mitakon25
Fajny ten Mitakon.
Tymczasem przy f1.4:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/3YlqHfO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3YlqHfO.jpg)
silver surfer
10-10-2016, 21:06
Zabrałem w końcu na testy w Tatry GM1 jestem bardzo zadowolony co dziwne obiektyw nie wytrzymał chyba wysokości :) i pierścień zooma odpadł (obiektyw 12-32 właśnie leży w serwisie)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29946448290_61232fb4ab_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MCgnKY)Zmarzły Staw (https://flic.kr/p/MCgnKY) ,
Tak sam z siebie odpadł, czy w wyniku niezidentyfikowanych bliskich spotkań III stopnia? Do tej pory mam bardzo pozytywne zdanie na temat wytrzymałości i awaryjności Panasa, dlatego pytam.
Przy okazji, by wątek podtrzymać - Agatka:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/agata_11-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_11.jpg)
GX7+12-35+błysk
silver surfer
16-10-2016, 21:19
Tak sam z siebie odpadł, czy w wyniku niezidentyfikowanych bliskich spotkań III stopnia? Do tej pory mam bardzo pozytywne zdanie na temat wytrzymałości i awaryjności Panasa, dlatego pytam.
Przy okazji, by wątek podtrzymać - Agatka:
http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_11.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_11.jpg)
GX7+12-35+błysk
Najpierw pierścień zoomu zaczął się slizgac czasami i np nie mogłem obiektywu złożyć itd później pierścień mogłem zdjąć zupełnie z obiektywu pod nim był czarny smar i widać było elektronikę obiektywu. Obiektyw szczerze nie upadł ani nie został uderzony a można powiedzieć że to było jego pierwsze użycie nie licząc testowego w domu ale producent spisał się na medal i dostałem nową sztukę:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/vt6apWK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/vt6apWK.jpg)
G7,
[email protected]
Coś taki marazm w wątku zapanował...
Czy wiadomo od kiedy będzie dostępny G80?
By nie było pustych przebiegów:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/agata_02-2.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/rozne/agata_02.jpg)
GX7+42,5/1,7
tomek_jj
27-10-2016, 09:22
Michu, jak zwykle perfekcyjnie naświetlone/obrobione - widać to na białej sukni.
Dziękować...
Z Natalką poszliśmy do kafejki na sesję. Zastanawiałem się, czy dam radę (i z jakim skutkiem) zrobić całość manualnym szkłem. I muszę stwierdzić, że miałem bardzo mały odsetek nie trafionych ujęć. Lupka z Focuspikingiem dała radę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/nat_02-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/nat_02.jpg)
GX7, Mitakon 25
helopawelo
31-10-2016, 15:55
Witam forumowiczów :) mam pytanko. Chodzi o Panas 12-32 Widzę, że obiektyw się chowa po wyłączeniu, czy to nie przeszkodzi jeśli jest założony polar?
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Dziękować...
Z Natalką poszliśmy do kafejki na sesję. Zastanawiałem się, czy dam radę (i z jakim skutkiem) zrobić całość manualnym szkłem. I muszę stwierdzić, że miałem bardzo mały odsetek nie trafionych ujęć. Lupka z Focuspikingiem dała radę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/nat_02-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/nat_02.jpg)
GX7, Mitakon 25
Ładne ujęcie ładnej modelki.
Fajny ten Mitakon, świetny bokeh.
przypuszczam że zdjęcie zrobione na pełnej przysłonie 0.95
Tak, na pełnym otworze - dosyć ciemno wówczas było (ISO800, f0,95, 1/50)
Bardzo sobie cenię to szkło za jasność, możliwość fotografowania w sytuacjach, w których z innym szkłem miałbym poważne wątpliwości. Moim zdaniem w pełni użyteczne od pełnego otworu - crop 100% (bez redukcji szumu, wyostrzania):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/nat_02crop-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/nat_02crop.jpg)
tomek_jj
03-11-2016, 11:57
Michu - w Bydgoszczy takie ładne modelki, czy podbierasz z Torunia?
Natalka jest bydgoszczanką.
http://www.maxmodels.pl/modelka-nathia25.html
Prawdę powiedziawszy dawno nie fociłem torunianki.
Modelka fajna ale wolałbym "Vojtka" ;) Fajne szkło. A ja z bólem biorę chwilowy rozwód z M4/3, bo trzeba zapłacić za D810, które już do mnie jedzie.
A dlaczego Voitek? Większy, cięższy, nie jestem pewien, czy lepszy optycznie, z ceną dwukrotnie większą. Tego typu szkło, jak dla mnie, to czysta zabawa, dlatego też nie zamierzam przeprowadzać większych inwestycji (ale Voitkowa 17 kusi).
D810 to spora armata przy m4/3 - masy radości z nowego sprzętu życzę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/nat_03-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/nat_03.jpg)
Jak poprzednio: GX7, Mitakon.
Michu dzięki. Dopowiem, że Olki przez parę lat były jedynymi puszkami jakie zabierałem jadąc z żoną na urlop. w zeszłym roku dołączył Fufu X-E2. Na focie powyżej podoba się mi światełko.
Dawno tu nie zajrzałem. Z psem byłem na spacerze ;). Mam na to dowód z Pasikonika 25/1.7:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/_ART0018_8-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/j4h3d2q6yw30ikh/_ART0018_8.jpg?dl=0)
Tym razem z Bieszczad:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/agata_13-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_13.jpg)
GX7+42,5/1,7
Tym razem z Bieszczad:
Takie światło to z Bieszczadów jak już ;).
Takie światło to z Bieszczadów jak już ;).
Tssaaa...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/agata_14-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_14.jpg)
tomek_jj
07-11-2016, 20:10
Michu znowu bardzo ładnie niezależnie od Bieszczad, czy Bieszczadów
K-5 już nie używasz?
K-5II to fenomenalny aparat, z wciąż rewelacyjną jakością obrazka, ale najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Dlatego na spacery wyprowadzam jedynie Pasikonika, a Pentax ze szklarnią pełni funkcje bardziej studyjne (tudzież przy sesjach bardziej wymagających pod względem dynamiki, tonalności), co jest dość paradoksalne, zważywszy na fakt, że K-5 to jedna z najmniejszych lustrzanek. Ale człowiek na stare lata robi się coraz bardziej wygodny.
Oj tam, Pentax czy Panaś... Przecież Michu zrobiłby dobre zdjęcie nawet żelazkiem.
Oj tam, Pentax czy Panaś... Przecież Michu zrobiłby dobre zdjęcie nawet żelazkiem.
Wolę nie wiedzieć jak wtedy wyglądałaby modelka ;).
Ja tam wolę do zdjęć użyć aparatu. Żelazkiem to teściowej można robić zdjęcia :D.
Moje dwa budryski z lata tego roku. Pierwszy z 45/1.8, drugi z 25/1.7. Jako, że u mnie pies prawie na każdym zdjęciu to i tu zdjęcia z PS'em. Widać? Pewnie, że widać.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/_ART0105_3Editjpgdl0-1.
źródło (https://dl.dropbox.com/s/7x36c98k1afbiuj/_ART0105_3-Edit.jpg?dl=0.)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/_ART0435Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/6i8wyijy66eoyrn/_ART0435-Edit.jpg?dl=0)
Dla odmiany widoczek z Italii. ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/dhLlDeg-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/dhLlDeg.jpg)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany Panasonicem LX15, na dpreview zamieszczono jego test. (https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx10-lx15)
Ale LX15 ani to systemowe, ani m4/3.
Z zabaw przydomowych - Smallhausen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/31273137135_a63a9e38a1_b-1.jpg
źródło (https://c8.staticflickr.com/6/5590/31273137135_a63a9e38a1_b.jpg)
GX7 + Mitakon
Dawno mnie tu nie było. Od dziś mam Jupiterka 9 pod gwint M39 (z uwagi na mniejszą przejściówkę) i mam zamiar w najbliższym czasie zrobić z niego użytek. Po przejściach z Jupiterem 37A MC, gdzie ogniskowa totalnie mi nie podeszła (przez ten cholerny crop x2) postanowiłem pod portret szukać czegoś krótszego, co jeszcze jako tako po cropie będzie sensowne. Długo szukałem i trafiła mi się chyba co najmniej dobra sztuka (a wizualnie to MINT).
Tymczasem moi potomkowie w akcji.
Na poważnie z 45'tki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0174_1Edit2-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/w8mh0jmholybhwo/_ART0174_1-Edit-2.jpg?dl=0)
I na wesoło z Panasowej 25'tki (tej ciemniejszej):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0080_9Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/0mr4zssupibo8ch/_ART0080_9-Edit.jpg?dl=0)
I Młodzi i obiektywy dają radę. ?
Super dzieciaki :)
Ja właśnie sprzedaje olympusa zuiko 45mm 1.8 , chyba będę portrety robić Sigmą 70mm f2.8 ex dg Macro ( macro i portret w jednym)
Cześć,
a czy mogę tutaj zapytać o nurtującą mnie sprawę? Jeśli nie, proszę to przenieść do nowego wątku.
Otóż posiadam od jakiegoś czasu GX7 z kitem, dodatkowo podpinam Nikkory AIS 50/1.8 i 85/2.0. Tak jakoś z tego focenia dla siebie przez pare lat nadszedł czas na jakiś zarobek. Samo przyszło, przypadkiem jakieś zlecenie, i w końcu podjąłem decyzję, aby się tym zająć poważniej.
I narodził się problem.
Myślę o kupnie Leica DG Nocticron 42,5 mm f/1,2. Ale zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej za te 6000 :D kupić jakąś FF używaną. Do tego jakies 85/1.8. Pytanie, jak wygląda jakość zdjęć między tymi zestawami. Czy GX7 z Leicą, później pewnie coś szerszego, da mi możliwość pracy, jako fotograf? Na powietrzu w ładnym świetle pewnie tak, ale co w pomieszczeniach? Kościoły, sale przyjęciowe? Na ile obiektywy m4/3 z najwyższej półki podniosą jakość względem kita czy FF?
Będę wdzięczny za podpowiedzi. Mało jest tematów o m4/3 w pracy - czyżby nie bez powodu?
Ja tam profesjonalistą nigdy nie byłem ale liznąłem trochę tematu zleceń. Gdybym miał się w to bawić to z pewnością nie szedłbym w m4/3. Prędzej w Fuji o ile w ogóle temat bezlusterkowców jest wart rozpatrywania przy realizacji zleceń. Przy m4/3 wszystko jest fajnie i ładnie jak masz światło. W gorszych warunkach będzie ciężko. No i kwestia zestawu, o którym piszesz... Jak dla mnie to bardzo ubogi zestaw nawet do realizacji samych portretów. Z jednym szkłem w kieszeni nie porywałbym się na te wody. Z drugiej strony patrząc są i tacy, którzy na tym pracują i dają sobie radę (z pewnością też są oni w zdecydowanej mniejszości nie bez przyczyny). Różnica jakości zdjęć w porównaniu pixel per pixel będzie zauważalna czy odczuwalna to zależy do czego później to zdjęcie wykorzystasz (pomijam tu kwestie preferencji klienteli).
Uogólniając uważam, że pakując się w m4/3 przy profesjonalnej fotografii utrudnisz sobie pracę. Najlepiej zapytaj profesjonalistów co o tym myślą.
GX8 + L35-100 f/2,8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/P1000412-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/0jqp0ine97qy91h/P1000412.jpg?dl=0)
iso200; 1/2500s; f/4
Pierwsze gniotki z Jupitera-9. Szkoda, że zimą ciężko o poranną rosę w słońcu bo wtedy bokeh nieźle by ześwirował od refleksów.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0098_11Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/1qr9467676pzs16/_ART0098_11-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0035_10Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/pzlbjruf14pvamj/_ART0035_10-Edit.jpg?dl=0)
GX8 + L35-100 f/2.8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/P1000433-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/6rhk7vnatq48q5a/P1000433.jpg?dl=0)
iso200; 1/1600s; f/4
Jupitera-9 ciąg dalszy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0024_11Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/t1hhr9xxrfe142t/_ART0024_11-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/_ART0056_14Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/fl04xd56ylep1df/_ART0056_14-Edit.jpg?dl=0)
GX8+L35-100f/2.8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/P1000436-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/772x9aoxcy8fkw5/P1000436.jpg?dl=0)
35mm; iso200; 1/25s; f/4
Jakiś pomór karnawałowy czy co? Ktoś by coś napisał, pochwalił się czymś!
U mnie zabawy Panasonikiem 14-140 ver.II:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/_ART0014_12Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/i4ulvrvbfnr4gq9/_ART0014_12-Edit.jpg?dl=0)
paldolini
03-02-2017, 18:15
O widzę że kolega Gebels zmienił stajnie i zdradził Olka... W sumie też się nad tym zastanawiam, miałem nawet zakładać oddzielny temat, ale może lepiej zapytać tutaj:
o-md em10/5 m2 vs g80 - co sądzicie?
W sumie tak na zdrowy rozum to panas prezentuje się lepiej pod każdym względem (już nie tylko chodzi o filmy), ale z drugiej strony chyba wszyscy zgodnie twierdzą, że olek daje lepszy obrazek i lepszy do zdjęć. Czy coś w tym jest, czy to bzdura?
Zamierzam używać zoomów od panasa, i stałki olka, więc tutaj bardziej by pasowało panasowe body (szczególnie do 7-14, choć podobno da się jakiś filtr zmajstrować na te paskudne flary w olkach). NO i największa zaleta pnasa, może banał, ale uchwyt/grip wystający. Nie wiem czemu twóry om-d strzelają sobie w kolano, robiąc niby pro aparat, ale z uchwytem, który wygodny jest tylko przy olkowych stałkach do 200g, no to jest jak dla mnie porażka u olka,a em1 to już przesada. No i dokupowanie jakiś specjalnych gripów za tysiaka, co potem wygląda trochę do dupy i raczej ejst mniej funkcjonalne - po co sobie życie utrudniać??
Ale reasumując - czy olek rzeczywiście daje lepsze jpg oraz raw? To jest kwestia fundamentalna. Bo jeśli nie, to chyba warto jednak wybrać panasa...
Nowy G80 z 14-140 - dopiero się go uczę. Dziś taki gość się skulił z zimna na gałęzi ...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/P1010914_2_zpskxuzev2c-1.jpg
źródło (http://i590.photobucket.com/albums/ss342/mmikolaj/P1010914_2_zpskxuzev2c.jpg)
Dumam i nic nie mogę wydumać. Postanowiłem zrobić przetasowania w sprzęcie pod kątem podróżniczym. I to nie tak, że nie mam w tej kwestii doświadczenia, bo w wielu miejscach byłem, czasem mając i Nikony (d200, d7000) z kilkoma szkłami i średnie analogi, lampy. Eksperymentalnie zweryfikowałem co warto mieć ze sobą, a co robi za balast. Jakie ogniskowe się przydają, a jakie są tylko używane od czasu do czasu. Czas jakiś temu zacząłem romans na boku z Fuji. Mam X-E1 i 18-55, miałem też 18. Ponieważ staję się coraz bardziej leniwy mały aparat i małe szkła plus duże możliwości przemawiają do mnie coraz mocniej. Pomyślałem więc, że dorzucę tele (55-200) i ze dwie stałki (23 i 50 lub 35 i 50) i będzie cacy. Niestety w porównaniu z analogicznym zestawem do Nikona koszt szkieł Fuji wydaje się mało racjonalną inwestycją dla amatora ;-) I tu przechodzę do sedna. Zacząłem sobie kombinować tak. Kupię Panasonica GX80/GX7 i 12-60/3,5-5,6 + 45-150/4-5,6 do tego 17/2,8 lub 25/1,7, 42,5/1,7 i mam mały, uniwersalny, lekki zestaw za ca. połowę ceny podobnego setu Fuji (oczywiście w obu wypadkach szkła używki ;-)). Tylko czy nie rozczaruje mnie jakość, szczególnie z kita, bo różne głosy o nim słyszałem :-/ Jaki jest AF w 45-150?
Hmm.. jestem na podobnym etapie, tyle że odechciało mi się nosić D610.
Mój wymarzony zestaw jest jednak trochę inny - nie wiem jak wyglądałoby to finansowo: uniwersalny 14-140 - naprawdę udany kit; jasno i szeroko 15/1,7; portretowo i makro 60/2,8 i ewentualnie tele na ptaki 100-300.
Natomiast warto zauważyć, że GX80 ma system stabilizacji matrycy, który może współpracować ze stabilizacją w obiektywie - ale chyba tylko w nowszych obiektywach.
Niestety w porównaniu z analogicznym zestawem do Nikona koszt szkieł Fuji wydaje się mało racjonalną inwestycją dla amatora
Przelicz sobie EOS 100D + 18-55 STM + 10-18 STM + 55-250 STM. Mnie taki zestaw wyszedł nowy na poziomie jednego Fuji 10-24, którego też kiedyś miałem. STM-y są lekkie, ostre i celne. Puszka też malutka z dość dużym wizjerem, jak na APS-C.
O widzę że kolega Gebels zmienił stajnie i zdradził Olka...
I powrócił jako syn marnotrawny. W cyfrowej zaczynałem od Olka C-5050. Później to już zdradzałem notorycznie. Byłem sprzętowym onanistą. I nadal mam ciągoty ale już znacznie mniejsze. Na starość potencja (finansowa szczególnie) już nie ta. Niemniej od dwóch lat tkwię przy m4/3 więc nie do końca wiem jaką zdradę masz na myśli.
Panorama krakowska ze średnim (jak na tutejsze warunki) stężeniem pyłów PM10, PM2,5 i innych:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/_ART0137_12Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/9918akni30pc7gz/_ART0137_12-Edit.jpg?dl=0)
Znajomi kupili Lumixa G7 z obiektywem 14-140. Jadą teraz na wczasy do Tajlandii.
Pytanie, ile akumulatorów powinni wziąć?
Na jednym akumulatorze myślę że ponad 200 zdjęć spokojnie zrobią.
merkator
05-03-2017, 21:01
Gdy nie korzystałem z ekranu na korpusie, lecz tylko z wizjera, to udawało mi się przekroczyć 400 zdjęć na jednym ładowaniu.
Jednak zabrałbym przynajmniej jeden dodatkowy, tak na wszelki wypadek. ;)
Akurat wizjer bardziej doi baterię, niż ekran :-)
Prawda, wizjer ma więcej pikseli, które trzeba "oświecić".
U mnie bateria w G7 spokojnie wystarcza na cały dzień focenia na wakacjach, czyli jakieś 300, w porywach 400 zdjęć w normalnym użytkowaniu. Naturalnie co najmniej jedna zapasowa jest jak najbardziej zalecana. Jeśli znajomi będą kręcić więcej filmów, jeden zapas może być za mało.
badtorro
15-03-2017, 18:40
Na drugi aparat ja też się zastanawiam nad Olympusem EM-10mk2 lub Panasem G7 + Leica 15/1.7
To co mnie zastanawia to czy jednak nie lepiej wziąć Sony A6000+ 35/2.8
15/1.7 oraz 35/2.8 to oczywiście nie są odpowiadające sobie obiektywy, ale oba zestawy są b.małe. A jednak aps-c to trochę większa matryca niż m4/3.
Dodatkowo wybierając Sony z tym obiektywem dostaje dodatkowe ułatwienie, gdybym chciał zamienić D700 na FF Sony.
Panas jako jedyny ma video 4k.
Olympus jako jedyny ma IBIS.
Sony nie ma dotykowego ekranu, a Panas i Oly mają.
Cenowo wychodzi prawie identycznie.
.. i bądź tu mądry
http://j.mp/2nF2WT9
Zerknij jeszcze na Panasonica GX80 - nieco droższy, ale ma stabilizację 5-osiową w body jak olympus, dodatkowo w trybie DualIS, czyli współpracującą ze stabilizacją w obiektywach. W przypadku Leici 15mm na body Panasa będzie dodatkowo działał pierścień przysłony na obiektywie - jest sterowana elektronicznie.
No i jest jeszcze Lumix G80, ale to już inne pieniądze.
Wiosna przyszła. Ponownie zapiąłem Jupitera-9. Chyba prędko go nie zdejmę. Tego od niego oczekiwałem ale zimą trudno o dobre światło do pracy z tym szkłem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/_ART0202_6Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/zwm7p13ot8u9jdc/_ART0202_6-Edit.jpg?dl=0)
Nieco digiart, jak na mój gust, ale podoba sie :)
Nieco digiart
Oj tam! Szczyptę dodałem :rolleyes:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/_ART0204_6Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/ugylk1ceav72bhf/_ART0204_6-Edit.jpg?dl=0)
Grunt, że "na starość" człowiek cieszy się jak dziecko :grin:.
Szkoda, że o parowóz w tych czasach tak ciężko.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0114_12Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/8vxhg52lz2uori9/_ART0114_12-Edit.jpg?dl=0)
Mój ulubiony obecnie zestaw Panalympus - G80 i 60mm Macro - żegna zimę. Latem to dopiero się zacznie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/3fa01221b3ad46ab9c804117c3999c0c_zpsfqsi-1.jpg
źródło (http://s590.photobucket.com/user/mmikolaj/media/3fa01221-b3ad-46ab-9c80-4117c3999c0c_zpsfqsiwnev.jpg.html)
hostman22
17-04-2017, 22:41
rogi w naleśniku 14-42 po przymknięciu do f8 sa ok?
rogi w naleśniku 14-42 po przymknięciu do f8 sa ok?
Tutaj raczej nie szukaj raczej informacji na ten temat. Od siebie mogę powiedzieć, że "zwykły" kit mi pasuje co do jakości optycznej.
Tak przy okazji, jak już tu jestem to sobie coś wrzucę. Babia Góra.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0078_6Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/dlg3jpjb1fo5vhc/_ART0078_6-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0074_7Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/catdjbe4abmpmt9/_ART0074_7-Edit.jpg?dl=0)
Taki smuteczek trochę...
GX7 mi pada. Migawka zawiesza aparat na ok.5 sek. i strzela czarną klatkę. Pozostaje jedynie jechać na elektronicznej. Poza tym tylne (klikalne) kółko odmawia współpracy - kręcenie nie zawsze przenosi zmiany wartości ekspozycji.
Na ostatnim wypadzie w Bieszczady pozostało mi jedynie nim strzelać landszafty...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/bies_05-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/bies_05.jpg)
GX7+Mitakon25
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/bies_06-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/bies_06.jpg)
GX7+PZ14-42 panorama w Lr.
Zapewne z tego powodu (migawka elektroniczna) nie do końca działał wyzwalacz radiowy - musiałem posiłkować się w tym przypadku GX1 Agaty.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/agata_15-1.jpg
źródło (http://michu.pentax.org.pl/nikon/agata_15.jpg)
GX1+42,5/1.7
Spotkaliście się z problemami tego typu?
Powoli sposobie się do zakupu nowego aparatu i o ile początkowo przekonany byłem do GX80, to po analizie ściągniętych z netu RAwów chyba jednak ponownie kupię nowego GX7.
hostman22
24-04-2017, 21:48
Tutaj raczej nie szukaj raczej informacji na ten temat. Od siebie mogę powiedzieć, że "zwykły" kit mi pasuje co do jakości optycznej.
poszukałem trochę i będzie pan 12-32, sprzęt będzie pewnie w połowie maja to w krk pózniej przestrzelę :)
Od niedawna mam omd m10, po wszystkich przejściach systemowych,
najlepiej mi się pracowało na sonym slt, ten olek też może być, choć trochę mały i mieszane uczucia mam.
Najważniejsze, że foty jednak robi :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/33446558832_faa476c3a0_b_d-1.jpg
źródło (https://farm3.staticflickr.com/2889/33446558832_faa476c3a0_b_d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/32700293223_f0c9855f30_b_d-1.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3896/32700293223_f0c9855f30_b_d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/34088195181_386426dd51_b_d-1.jpg
źródło (https://farm3.staticflickr.com/2890/34088195181_386426dd51_b_d.jpg)
poszukałem trochę i będzie pan 12-32, sprzęt będzie pewnie w połowie maja to w krk pózniej przestrzelę :)
Ja też ostatnio polowałem na aukcji ale przebili mnie o parę złotych. Myślę, że to dobry wybór bo kit jak kit, wielkich różnic nie będzie a jest za to 12mm i w zasadzie minimalna waga oraz gabaryty.
Od niedawna mam omd m10, po wszystkich przejściach systemowych,
najlepiej mi się pracowało na sonym slt, ten olek też może być, choć trochę mały i mieszane uczucia mam.
Ooo! To i kolegę koberka Fuji X30 zmusiło do przesiadki? Robisz tak charakterystyczne zdjęcia, że z zamkniętymi oczami można Cię poznać:wink:. Co do Olka to minimalnie większy od wspomnianego kompakta jeśli nie założy się do niego jakiejś "profi" szklarni.
Najważniejsze, że foty jednak robi :)
To musisz mieć E-M10 MKII bo jedynka sama zdjęć nie zrobi.
U mnie w łaskę wkupił się Jupiter-9. W zasadzie jak nie ruszam z młodzieżą na spacery to nie zdejmuję go z puszki. Ma skurczybyk więcej wad niż zalet i to główna jego zaleta.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0134_4Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/t6on4l78xde4osy/_ART0134_4-Edit.jpg?dl=0)
Ooo! To i kolegę koberka Fuji X30 zmusiło do przesiadki? Robisz tak charakterystyczne zdjęcia, że z zamkniętymi oczami można Cię poznać:wink:. Co do Olka to minimalnie większy od wspomnianego kompakta jeśli nie założy się do niego jakiejś "profi" szklarni.
Hehe dzięki, miałem x10 i x20, x30 nie, fajne kompakty, ale jednak ograniczają, tu można podpiąć inne szkiełka
To musisz mieć E-M10 MKII bo jedynka sama zdjęć nie zrobi.
Właśnie mam jedynkę :)
U mnie w łaskę wkupił się Jupiter-9. W zasadzie jak nie ruszam z młodzieżą na spacery to nie zdejmuję go z puszki. Ma skurczybyk więcej wad niż zalet i to główna jego zaleta.
Właśnie się przymierzam, uwielbiam takie wady :) Super fota !!
Właśnie się przymierzam, uwielbiam takie wady :)
Tylko potrzebne są jeszcze krople rosy/deszczu i odpowiednie światło żeby puszczał ładne bańki. U mnie właśnie pada i ocieplenie podobno jakieś idzie więc jest szansa na poranne focenie w sprzyjających warunkach.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0047_3Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/85hkfdqpc2eot1n/_ART0047_3-Edit.jpg?dl=0)
Cześć,
czy ktoś się orientuje, czy mogę poprzez przejściówkę podłączyć do mojego Panasia gx7 obiektyw Sigma 35 1.4 Art (mocowanie Nikon F)? Obecnie przejściówka służy mi do podpinania manualnych Nikkorów Ai-s. Gdzieś kiedyś czytałem, że obiektywów AF nie powinno się podpinać - bo nie idzie ich ściągnąć. Pozostaje serwisowe rozkręcanie.
Dziękuję.
Bezkarnie podpinałem do przejściówki Fuji-Nikon zarówno obiektywy AI jak i Nikona 35 i 85 AFS czy Sigmę AF. Podejrzewam, że w przejściówce m43 na Nikona jest podobnie.
Podłączyłem i ... dopiero zauważyłem, że Sigma nie ma manualnie ustawianej przysłony. Albo czegoś nie wiem :D
Potrzebujesz przejściówkę z pierścieniem przymykania popychacza przysłony.
Myślę że kiedyś zainwestuje w speedbostera. Dzieki.
Potrzebujesz przejściówkę z pierścieniem przymykania popychacza przysłony.
A są takie przejściówki z Olka na inne systemy? Swoją drogą jak można przymknąć popychacz? Jak czytam to myślę, że cała moja nauka poszła w las?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_A250160Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/3nak6tupbblt3vd/_A250160-Edit.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/D7K_9264s2-1.jpg
źródło (https://www.stegierski.com/wp-content/uploads/2017/04/D7K_9264s-2.jpg)
Pierwszy z lewej. Ruch srebrnego pierścienia przemieszcza dźwignię, która w Nikonie przymyka przysłonę. Im mocniej jest przesunięta tym mocniej zamknięta jest przysłona. W ten sposób w Nikonie korpus ustawia przysłonę za wyjątkiem najnowszych obiektywów E, bo tam jest już elektroniczne przełożenie.
Wprawdzie te są z Nikona na Fuji. Na pewno z Nikona na M43 jest. W drugą stronę (z M43 na inne systemy) wątpię, ze względu na odległość rejestrową i elektroniczne sterowanie przysłoną...
Pierwszy z lewej. Ruch srebrnego pierścienia przemieszcza dźwignię, która w Nikonie przymyka przysłonę. Im mocniej jest przesunięta tym mocniej zamknięta jest przysłona. W ten sposób w Nikonie korpus ustawia przysłonę za wyjątkiem najnowszych obiektywów E, bo tam jest już elektroniczne przełożenie.
Wprawdzie te są z Nikona na Fuji. Na pewno z Nikona na M43 jest. W drugą stronę (z M43 na inne systemy) wątpię, ze względu na odległość rejestrową i elektroniczne sterowanie przysłoną...
Albo ja śpiący jestem albo czegoś tu nie kumam:???: Taka przejściówka to jest przydatna do szkieł "G" pozbawionych pierścienia przysłony. W innym wypadku zakup (przypuszczam, że jednak trochę droższy) totalnie mija się z celem. Tutaj np. nie rozumiem komu potrzebne dwa pierścienie przysłony.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mikzo.typepad.jp/.a/6a0120a8392718970b0128774b45a9970c-600wi)
Co do Speedbooster'a do ceny wywołują ból... głowy?
I jak zawsze coś od siebie. Dawno psem nie straszyłem ;).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0153_2Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/jdr1pwxmd7fqg2z/_ART0153_2-Edit.jpg?dl=0)
Albo ja śpiący jestem albo czegoś tu nie kumam:???: Taka przejściówka to jest przydatna do szkieł "G" pozbawionych pierścienia przysłony. W innym wypadku zakup (przypuszczam, że jednak trochę droższy) totalnie mija się z celem. Tutaj np. nie rozumiem komu potrzebne dwa pierścienie przysłony.
Jasne, ale mikul22 właśnie takiej by potrzebował, bo jego Sigma nie ma pierścienia przysłon :-)
Co ciekawe może przydać się i do AI(-s), bo można mieć w pełni otwartą przysłonę do ostrzenia i domykać ją do roboczej tym dodatkowym pierścieniem, ale kto by się w to bawił ;-)
Pamiętam, że jak kupowałem tą przejściówkę do AIsów, to były do wyboru z ustawianiem przesłony. Ale droższe i w tedy nie myślałem, że w przyszłości się przyda. A speedboster drogi, dlatego mooożeee kiedyś kupię. Byłem poprostu ciekaw, jak Sigma wypadnie z GX7.
Pamiętam, że jak kupowałem tą przejściówkę do AIsów, to były do wyboru z ustawianiem przesłony. Ale droższe i w tedy nie myślałem, że w przyszłości się przyda. A speedboster drogi, dlatego mooożeee kiedyś kupię. Byłem poprostu ciekaw, jak Sigma wypadnie z GX7.
Na wygodę to nie masz co liczyć ale fotki zrobisz pewnie ciekawe więc nie zapomnij się pochwalić.
Jasne, ale mikul22 właśnie takiej by potrzebował, bo jego Sigma nie ma pierścienia przysłon :-)
Co ciekawe może przydać się i do AI(-s), bo można mieć w pełni otwartą przysłonę do ostrzenia i domykać ją do roboczej tym dodatkowym pierścieniem, ale kto by się w to bawił ;-)
Skoro produkują to widocznie jest na to zbyt i komuś się to opłaca.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/_ART0119_8Edit-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/mdp3hrudpa2qxo1/_ART0119_8-Edit.jpg?dl=0 )
JEST :grin:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/P1050558_1_zps8hjpid3d-1.jpg
źródło (http://s590.photobucket.com/user/mmikolaj/media/P1050558_1_zps8hjpid3d.jpg.html)
Niniejszym budowę mojej szklarni do Lumix'a G80 uznaję za zakończoną :
- Panaleica 15/1,7 - "szeroki" kąt do wnętrz i jasne szkło na słabe warunki świetlne
- Lumix 14 - 140 II - uszczelniony i uniwersalny spacerzoom na większość okazji
- Olympus 60/2,8 - szkło do makro, a i jako portretowe może posłużyć
- Lumix 100 - 300 II - uszczelnione tele do przyrody
I na razie powinno wystarczyć.
A jak kiedyś spadnie z nieba góra pieniędzy wystarczająca, żeby część przepier..lić na hobby to można by zamienić 14-140 na Leice 12-60 i dokupić Leice 8-18, żeby mieć coś faktycznie szerokiego.
Aż z ciekawości muszę chyba zrobić porównanie podobnego zestawu dla D610...
Niniejszym budowę mojej szklarni do Lumix'a G80 uznaję za zakończoną...
Weź bo Ci uwierzymy :lol:. Szczerze Ci życzę abyś był wyjątkiem potwierdzającym regułę ale czy to wogóle jest możliwe???
- Panaleica 15/1,7 - "szeroki" kąt do wnętrz i jasne szkło na słabe warunki świetlne
Też się przymierzam. Napisz coś o tym szkiełku.
I na razie powinno wystarczyć.
Czyli na jak długo powiadasz?
Aż z ciekawości muszę chyba zrobić porównanie podobnego zestawu dla D610...
Szkoda czasu bo i co niby miałoby z tego wyniknąć?
Totalnie przypadkowo złapałem Dawida.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/_ART0072_3Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/ddywx7q7tnptxb4/_ART0072_3-Edit.jpg?dl=0)
Też się przymierzam. Napisz coś o tym szkiełku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/P1050042_1_zpsul8fqybh-1.jpg
źródło (http://s590.photobucket.com/user/mmikolaj/media/P1050042_1_zpsul8fqybh.jpg.html)
Jak dla mnie GENIALNE. Ostre, szybki AF, świetne kolory. Łatwo używalne pierścienie przysłony (!) i ostrości dają dużo frajdy przy fotografowaniu, można poczuć się jak "za dawnych lat" :)
15 mm ( czyli 30) jak dla mnie jest w sam raz, gdybym musiał wybrać, to mogłoby być moje jedyne szkło.
Tak się właśnie zastanawiam czy nie zredukować dwóch szkieł 15 i 25mm na poczet jednego Pasikonika 20/1.7 (lub ewentualnie zamiast PL 15 wziąć Olka 17) :?
U mnie dziś gołąbek bo nie lubię iść spać na głodnego.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/_ART0079_13Edit2-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/4nwvmubhe25wk0l/_ART0079_13-Edit-2.jpg?dl=0)
U mnie 20/1.7 sprawdza się jako szkło idealnie. Od niedawna dokupiłem 45/1.8, ale długie lata absolutnie wystarczało mi to jedno szkiełko.
U mnie 20/1.7 sprawdza się jako szkło idealnie. Od niedawna dokupiłem 45/1.8, ale długie lata absolutnie wystarczało mi to jedno szkiełko.
W tym systemie to chyba najbardziej uniwersalna stałeczka (aż dziw, że nie pochodzi od Olympusa).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/_ART0021_4Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/2olor2xsj6uszmr/_ART0021_4-Edit.jpg?dl=0)
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica G80 i dorzucę od siebie coś w temacie przejściówek na obiektywy do Nikona.
Nie jest tak źle jeśli chodzi o kupno speedboostera - kupiłem taki (https://www.aliexpress.com/item/Pixco-Focal-Reducer-Speed-Booster-Lens-adapter-suit-for-Nikon-G-mount-Lens-to-Micro-4/2019204872.html) za niecałe trzy stówki i jest całkiem niezły - brak luzów, przysłona otwiera się do końca, ostrzy do nieskończoności i optycznie jest ok. Jedyna wada jaką na razie zauważyłem, to pojawiający się na środku odblask przy mocnym domykaniu przysłony, ale raczej takich wartości nie będę zbyt często używał. Pole widzenia daje jak w formacie DX, czyli jak komuś zależy na szerokich kątach, to jest dużo lepiej niż na zwykłej przejściówce, a do tego działka jasności w gratisie bez istotnego spadku jakości :)
Kupiłem od razu też taką (https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Dollice-Lens-Adapter-Suit-For-Nikon-F-Mount-G-Lens-to-Micro-Four-Thirds/32694753960.html) zwykłą przejściówkę. Jest porządnie zrobiona, choć zakres regulacji przysłony nie daje chyba pełnego zakresu i przysłona w obiektywach potrafi nie otworzyć się całkiem do końca.
Mam przy okazji pytanie o kupno stałki - chciałem na początek kupić 25mm/1,7 ale zastanawia mnie też chwalony tutaj 20mm/1,7. Podoba mi się trochę szerszy kąt i małe gabaryty, ale ponoć ma nie najlepszy AF - uważacie, że warto dokładać do niego drugie tyle co za 25mm?
Mam przy okazji pytanie o kupno stałki - chciałem na początek kupić 25mm/1,7 ale zastanawia mnie też chwalony tutaj 20mm/1,7. Podoba mi się trochę szerszy kąt i małe gabaryty, ale ponoć ma nie najlepszy AF - uważacie, że warto dokładać do niego drugie tyle co za 25mm?
Nie wiem czy warto dokładać. To zależy na czym Ci zależy. Optycznie dużej różnicy nie widzę na korzyść 20 (mówię tu o własnych odczuciach organoleptycznych nie o testach bo nie patrzyłem nawet jak się oba do siebie mają). Jedno jest pewne (też na przykładzie egzemplarzy, które aktualnie posiadam), że AF w 25 jest zauważalnie szybszy. Różnica nie jest miażdżąca ale ja ją zauważam. Trzeba jednak przyznać, że jednym i drugim robiłem dzieciaki w ruchu i dawały radę. Jeśli chodzi o ich celność to nie mam się czego przyczepić. W moim odczuciu 20 ma mniejszą CA. Gabaryty to wiadomo- różnica na korzyść 20, a co by nie mówić jest też przy tym solidniej zrobiona. Do 25 za to w komplecie dostajesz osłonę przeciwsłoneczną. Mnie też ciekawość skusiła do zakupu 20... bo szerzej, bo mniejsza. To co mi jednak głównie w niej nie pasuje to mniejsza GO. Ja jednak sporo fotografuję swoje dzieciaki i choć początkowo myślałem, że 20 będzie mi lepiej bo szersza i w pomieszczeniu będzie wygodniej to w praniu okazało się, że jakoś mi nie pasuje ta GO. Wolę to co dostaję z 25, a focę głównie na max. przysłonie. Teoretycznie różnica jest niewielka ale coś mi tu nie leży. 20 mam co prawda od niedawna więc muszę jeszcze zrobić do niej 1-2 podejścia i wtedy zdecyduję definitywnie, która pójdzie na handel.
Shot'cik z 20 właśnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/_ART0026_19Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/tnjv2h9hv0z5yuh/_ART0026_19-Edit.jpg?dl=0)
Dzięki za praktyczny opis :)
Nie chcę, przynajmniej na razie, za dużo inwestować w Panasonica i chyba zdecyduję się na 25mm, bo w sumie przy G80 gabaryt nie będzie szczególnie przeszkadzał ;)
Prawdopodobnie zrobię sobie do niego profil do wywoływania raw-ów, bo i tak będę robił do 12-60mm, to w sumie ewentualne wady optyczne nie będą denerwować.
też się kiedyś zastanawiałem nad 25, ale wybrałem 20, która w połączeniu z sigmą 30 i samyangiem 12 załatwia mi w stałkach komplet ogniskowych, 25 w takiej konfiguracji nie pasowała by mi
tigre251
03-07-2017, 16:04
Heja,
Ja z kolei zostałem szczęśliwym posiadaczem najnowzego Lumixa GH5 robi 4K przy 60FPS i do 180FPS w Full HD i jestem bardzo zadowolony z systemu 4/3. Do filmów do jest szok jakościowy ale co ciekawe zdjęcia wolę robić Nikonem.
Niesamowite w systemie 4/3 jest to że obiektywy są małe.
Jupiterkowe. Skoro i tak nie jest ostry to postanowiłem nie łapać ostrości i dochodzę do wniosku, że muszę się postarać stworzyć coś ciekawego bo z tym szkłem to chyba lepiej iść w taką stronę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/_ART0047_11Edit-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/ktc7c6pdqve4m45/_ART0047_11-Edit.jpg?dl=0)
Jupiterkowe. Skoro i tak nie jest ostry to postanowiłem nie łapać ostrości i dochodzę do wniosku, że muszę się postarać stworzyć coś ciekawego bo z tym szkłem to chyba lepiej iść w taką stronę.
W sumie tło też może być tematem, czasami. :)
Nigdzie nie jest powiedziane, że zdjęcie musi być ostre, jak żyleta.
Nie znam się na micro 4/3, dlatego pozwolę sobie zapytać tutaj.
Mamy w firmie Panasonica GH2 i przydałoby się czasem zrobić dokumentację zdjęciową. Przeważnie są to wnętrza i przydałby się szeroki kąt. Czy jest coś w kwocie 700-1000 zł, co da ekwiwalent 20mm (fajnie byłoby mniej)? Może być manual z przejściówką. Olympus 9-18 za drogi, a cuda jak Panas 7-14 to już totalnie poza budżetem. Ogólnie albo mi się zdaje, albo na M4/3 jest trochę niedobór szerokich szkiełek?
Tu (http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html) masz zestawienie szkieł w systemie. Z tanim i szerokim może być ciężko, ale w sumie UWA to w każdym systemie do tanich nie należą. Najtańsze będzie jakieś manualne szkło...
ulv do pełnej klaty bez problemu można kupić do 1000 zł Sigmę 17-35, Tamrona 17-35, Sigmę 15-30 i pewnie tonę innych szkieł. Miałem nadzieję, że znajdzie się jakiś tani odpowiednik do M4/3. Dzięki za linka, ale wygląda na to, że wszystko poza budżetem.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1322738-REG/slr_magic_slr8m4_8mm_f_4_lens.html -ale on jest kiepski
Nawet gdyby nie był kiepski, to niestety cena w PL to okolice 1700 zł, więc daleko poza budżetem. Oj kiepsko u Olka wygląda temat szerokich szkieł, nawet z konwerterem wszystkie stare obiektywy robią się dosyć wąskie po dwukrotnym cropie :(
hostman22
25-09-2017, 00:47
jak wygląda prawa z adapterami do Leica M / m39 / m42 tylko kwiatki i robaczki czy w pełni używalne szkła?
M42 w pełni używalne. OM także.
(Wydaje mi się, że wszystkie szkła są w m4/3 w pełni używalne - w trybie manualnym oczywiście)
marcin90
25-09-2017, 16:31
Posiada ktoś może Panasa G7? Mocno nad nim myślę (szukam czegoś lekkiego z fajną ergonomia, co zbliży się jakością zdjęć do Fuji xe1). Czy ta matryca rzeczywiście nagrzewa się i "bandinguje" tak jak pokazują to testy na Optycznych? Czy w realnym świecie takie coś nie ma miejsca?
Nie takiego się nie dzieje, może jedynie w intensywnych testach. To bardzo fajny i szybki sprzęt, a wodotryski z rodzaju tych przydatnych. Jakość obrazka jest zbliżona do APS-C, przy działkę jaśniejszym szkle na G7 foty będą ciężkie do odróżnienia, pomijając pastelową kolorystykę w Fuji.
foto4deg
15-10-2017, 12:58
Koledzy, doradźcie.
W związku z niechęcią spędzania wakacji z D750 i kilkoma stałkami zapadła decyzja o zakupie G80. Początkowo miał być GX85, ale uszczelnianie, magnezowa obudowa, wyjście mikrofonowe i odchylany na bok ekran przekonały mnie ostatecznie do G80. Jaki obiektyw kupić, aby służył za uniwersalny zoom na wakacje, a jednocześnie dał żonie możliwość rozpoczęcia przygody z nagrywaniem filmów? Myślałem o Olympus M.Zuiko ED 12-100 mm f/4 IS PRO, ale cena trochę mnie na dziś dobija, a żona udusi, jak wydam tyle kasy na aparat i obiektyw.
Odpowiednik 24-120 w systemie FF, czyli 12-60 Panasonic'a. Zależnie od zasobności kasy 2,8-4 lub 3,5 - 5,6.
Oba, zdaje się, uszczelnione.
foto4deg
16-10-2017, 11:40
Tak czytam, oglądam i zauważyłem, że wiele osób wspomina o słabym AF do filmowania. Ma ktoś G80 i może się do tego odnieść?
Zaczynam się wahać pomiędzy G80 a Sony A 6300 (6500 jest super, ale kosztuje zdecydowanie za dużo).
draco_krk
20-10-2017, 13:06
Pytanie do użytkowników obiektywu 20mm f1.7, czy pierścień ostrości w waszych obiektywach podczas obracania wydaje jakiś dźwięk, czy jest całkowicie bezgłośny?
draco_krk
20-10-2017, 15:29
Edit. Gdy obracam pierścieniem ostrości w nowo nabytym (używanym) obiektywie słychać dźwięk, jakby ciche zgrzytanie - jakby w środku był piasek, czy coś podobnego. Obiektyw mogę zwrócić (kupiony w sklepie) - zastanawiam się jednak, czy przypadkiem ten typ tak ma i czy tak w nim nie pracuje pierścień ostrości, poza tym AF działa normalnie itp.
Ciekawe porównanie szkieł do m4/3 https://www.youtube.com/watch?v=sq_2ZUt0UW8
Zaczynam testowanie Lumiksa GX9. Gdyby coś kogoś interesowało, to dajcie znać, co mam sprawdzić :)
Zainteresowanie widzę zerowe, ale gdyby ktoś przypadkiem chciał poczytać recenzję Panasa GX9, to zapraszam:
http://www.epicure.pl/lumix-gx9/
Fajna recenzja, dzięki za wysiłek przy przygotowaniu.
Szczęśliwie użytkuję G80 - czyli wszystkie zalety GX9 + ergonomia i uszczelnienie, ale minus lepsza matryca ( w G80 jest "stara" 16 MP). Ale i tak dowiedziałem się co nieco od Ciebie o ustawieniach dla JPEG.
Z obiektywów do "rozwinięcia skrzydeł" polecam Panaleicę 15/1.7
W recenzji z jakiegoś powodu nie uruchamia mi się materiał filmowy.
W recenzji z jakiegoś powodu nie uruchamia mi się materiał filmowy.
O, dzięki za cynk. Już poprawiłem... Montowałem ten film do 4 rano i podlinkowałem go półprzytomny tuż przed weekendowym wyjazdem. Znalazłem teraz jeszcze kilka luk w tekście, które przegapiłem w pośpiechu.
Miał być jeszcze materiał wideo o autofocusie i filmowaniu, ale chciałem puścić recenzję jeszcze przed końcem miesiąca, a czasu zabrakło. Planuję w najbliższym czasie uzupełnić tekst.
darekw1967r
01-07-2018, 21:36
Zainteresowanie widzę zerowe, ale gdyby ktoś przypadkiem chciał poczytać recenzję Panasa GX9, to zapraszam:
http://www.epicure.pl/lumix-gx9/
Troche brakuje o filmowaniu.
Nie wiem jak chodzi tam AF przy filmowaniu czy przy wielu planach AF utrzymuje ruchomy cel bez przeostrzania.
Jak wypadaja szybkie sceny na 4K i HD.
Czy jest plynnosc ruchu dla obu rozdzielczosci ?
Jak wyglada sprawa poboru pradu przy filmowaniu ?
Na ile starczy akumulator.
Czy sensor nie przegrzewa sie. Filmowanie non-stop....
Coś o filmowaniu jeszcze będzie za jakiś czas. Muszę tylko zmontować materiał wideo. Nie będzie tam jednak nic o 4K, bo nie sprawdzałem. Nie mam ani monitora 4K, ani komputera, który udźwignie montaż, więc nie będę wróżył z fusów.
darekw1967r
02-07-2018, 10:40
Coś o filmowaniu jeszcze będzie za jakiś czas. Muszę tylko zmontować materiał wideo. Nie będzie tam jednak nic o 4K, bo nie sprawdzałem. Nie mam ani monitora 4K, ani komputera, który udźwignie montaż, więc nie będę wróżył z fusów.
Wiesz najlepiej dac link do pliku sciagniety wprost z aparatu i niech kazdy sam oceni jak to wypada ;)
Bardzo wazne jest czy w 4K przy ruchu poziomym masz plynny ruch. (czy nie ma smuzenia, rozmywania detali)
To samo tyczy sie trybu 1080p choc przy obecnych procesorach urzadzenia zaczynaja sobie juz radzic.
Bardzo dlugo producenci nie potrafili wyprodukowac ze swoich puszek plynnie filmowanego materialu w 1080p.
A to co oferowali bylo namiastka prawdziwego HD.
Stad obawiam sie, ze 4K bedzie przechodzil te same bóle rozwojowe co HD i stad moja
ciekawosc rozwiazan w tym modelu aparatu ;)
Ciekawe jakiego kodeka uzyto do 4K ?
Dzisiaj 4K w aparatach to jest śmiech na sali. Jak nie kulawy AF, to mega crop, brak stabilizacji, ograniczenie czasu nagrywania albo przegrzewanie się, potężny rolling shutter. Jeśli ktoś potrzebuje takiej rozdzielczości, to musi kombinować, żeby obejść te wszystkie ograniczenia, ale ja nie potrzebuję...
Testowanie takiego badziewia to dla mnie żadna przyjemność i raczej nie będę tego robił, dopóki ten format nie stanie standardem. A stanie się to wówczas, gdy aparaty będą miały nie tylko napis "4K" na pudełku, bo na razie to tylko o to głównie chodzi, tylko faktycznie tryb ten będzie w pełni sprawy i użyteczny, w żaden sposób nieupośledzony względem FHD.
tomek_jj
03-07-2018, 09:35
Wiesz najlepiej dac link do pliku sciagniety wprost z aparatu i niech kazdy sam oceni jak to wypada ;)
Bardzo wazne jest czy w 4K przy ruchu poziomym masz plynny ruch. (czy nie ma smuzenia, rozmywania detali)
To samo tyczy sie trybu 1080p choc przy obecnych procesorach urzadzenia zaczynaja sobie juz radzic.
Bardzo dlugo producenci nie potrafili wyprodukowac ze swoich puszek plynnie filmowanego materialu w 1080p.
A to co oferowali bylo namiastka prawdziwego HD.
Stad obawiam sie, ze 4K bedzie przechodzil te same bóle rozwojowe co HD i stad moja
ciekawosc rozwiazan w tym modelu aparatu ;)
Ciekawe jakiego kodeka uzyto do 4K ?
Tak dla porządku - jak testujesz tryb filmowania? Dla uzyskania wrażenia płynnego ruchu powinno się ustawiać priorytet migawki, lub tryb manualny z czasami wielokrotności FPS. Dla standardu 25 FPS czas powinien mieć wartość 1/50sek.
Tryb priorytetu przesłony się nie sprawdzi. Przy filmowaniu w świetle dziennym dla czasów 1/50 sek zazwyczaj potrzebny jest dodatkowy filtr szary neutralny (kilka EV) bo jest za jasno.
Z moich prób trybu 4K w aparacie Panasonic wychodziło, że płynność ruchu była dobra, jakość materiału była bardzo dobra, a AFC nie nadawał się do niczego. Jakość filmów 4K po przeskalowaniu do 1080p była wyraźnie lepsza niż natywnie nagrane 1080p.
darekw1967r
03-07-2018, 12:22
Robie to tak ;)
1. Biore aparat.
2. Sprawdzam parametry filmowania zgodne z moimi oczekiwaniami.
3. Przelaczam na tryb filmowania
4. Filmuje cokowiek i gdziekolwiek w dowolnych warunkach oswietleniowych.
5. Surowy material zgrywam na PC.
6. Przenosze na docelowy nosnik
7. Wpinam nośnik do TV (USB)
8. Odpalam w TV funkcje ogladania filmu.
9. Bez wnikania w szczegóły -> Chce widzieć plynny ruch.
10. AF musi trzymac to co chce aby bylo ostre niezaleznie od przewijajacych sie obiektów na roznych planach.
Jak nie ma tego TO... Sprzet do kosza.
tomek_jj
03-07-2018, 19:15
Robie to tak ;)
1. Biore aparat.
2. Sprawdzam parametry filmowania zgodne z moimi oczekiwaniami.
3. Przelaczam na tryb filmowania
4. Filmuje cokowiek i gdziekolwiek w dowolnych warunkach oswietleniowych.
5. Surowy material zgrywam na PC.
6. Przenosze na docelowy nosnik
7. Wpinam nośnik do TV (USB)
8. Odpalam w TV funkcje ogladania filmu.
9. Bez wnikania w szczegóły -> Chce widzieć plynny ruch.
10. AF musi trzymac to co chce aby bylo ostre niezaleznie od przewijajacych sie obiektów na roznych planach.
Jak nie ma tego TO... Sprzet do kosza.
Zacznij inwestować w duży kosz.
darekw1967r
03-07-2018, 23:28
Zacznij inwestować w duży kosz.
Jezeli chodzi o HD to nie musze.
A6000 + sel 18-105/4 + XAVC S świetnie daje sobie rade.
Pozostaje nierozwiazana kwestia przegrzewania sie sensora przy ciaglym filmowaniu powyzej 20 minut.
Dziwne, ze stara kamera cyfrowa Canon HG20 ktora uzywalem dawniej tez plynnie rejestrowala
material i AF z zoomem chodzil bez zarzutu.
Poza tym na 1 akumulatorze moglem filmowac prawie do 5 godzin.
Jedyny mankament to duze szumy w gorszych warunkach oswietleniowych.
Dziwne, ze stara kamera cyfrowa Canon HG20 ktora uzywalem dawniej tez plynnie rejestrowala
material i AF z zoomem chodzil bez zarzutu.
To nic dziwnego, te kamery mają matryce ze smartfonów, a i obiektywy pewnie nie są porywająco jasne, więc głębia ostrości jest duża. Jak na tak małe rozmiary matrycy obiektywy są jednak dość duże, znacznie większe od obiektywów w aparatach. Dlatego można je skonstruować tak, aby utrzymywały płaszczyznę ostrości wraz ze zmianą ogniskowej.
Poza tym na 1 akumulatorze moglem filmowac prawie do 5 godzin.
Zobacz jakiej wielkości są to akumulatory i gdzie chciałbyś znaleźć na nie miejsce w małych bezlusterkowcach.
Zaciekawił mnie ten gx9
Przyznał, że głównie z uwagi na funkcje video
Tym bardziej , że z tego co przeczytalem otrzymał w ostatniej aktualizacji profile Cinelike .
Jeżeli posiadasz jeszcze to body to prosiłbym o testy 4k
Już nie mam tego aparatu. W 4K nagrałem nim może ze 30 sekund.
Ok
Bardzo fajnie napisana recka
Dzięki
Już nie mam tego aparatu.
Dlaczego już go nie masz? Tak szybko? Zdziwiło mnie to zwłaszcza po Twojej dość pozytywnej recenzji.
Kupiłem go tylko do testów, z zamiarem szybkiej odsprzedaży. Aparat musiałby być rewelacyjny, żebym go zatrzymał. Okazał się być "tylko" bardzo dobry.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.