PDA

Zobacz pełną wersję : [ Samsung ] Samsung NX500



Strony : 1 2 [3]

ekajana
21-01-2019, 12:15
No i się zmusiłęm i pojechałem chwilę pofocić. Jeszcze ino chyba gołe baby zaraz będezie mi się chciało fotografować jak tak dalej pójdzie haha. Pojechałęm tam, by pobawić się Merrillem Sigmy, bo temat pod foveona idealny. Szybko okazało się, że w DP2 kąt za mały i w plecaku miałem na szczęście Samsunga z szesnastką. Oj, nadal za mały kąt i muszę się tam wybrać z Pentaxem i jeszcze szerszym obiektywem. Szesnastka w Samsungu potrafii jak już wspominałem zawstydzić pełnoklatkowe szkło flagowe. Na jednym ze zdjęć przesadziłęm z przysłoną i przymknięta do wartości 16 pozwoliła zjeść detal dyfrakcji. Przy okazji jakieś tam 3 zdjęcia Sigmą Merrill zrobiłem i jak się popatrzy na detal foveonowski to naprawdę szczęka opada i jest szok. A poniżej trzy pstryki z samsungowej szesnastki.
https://farm8.staticflickr.com/7839/31883267937_993a1f4f46_b.jpg (https://flic.kr/p/Qzq5La)Abandoned holiday resort (https://flic.kr/p/Qzq5La) by Grzegorz Piaskowski (https://www.flickr.com/photos/133295965@N06/), on Flickr
https://farm8.staticflickr.com/7843/32948929828_12ebd83ddc_b.jpg (https://flic.kr/p/SczSV3)Abandoned holiday resort (https://flic.kr/p/SczSV3) by Grzegorz Piaskowski (https://www.flickr.com/photos/133295965@N06/), on Flickr
https://farm8.staticflickr.com/7922/32948947938_efa7c07ab7_b.jpg (https://flic.kr/p/SczYih)Abandoned holiday resort (https://flic.kr/p/SczYih) by Grzegorz Piaskowski (https://www.flickr.com/photos/133295965@N06/), on Flickr

maxwawa
21-01-2019, 13:29
świetna miejscówka lubię takie :)
Mam ten sam kryzys bo nawet nowa zabawka X-T20 nie spowodowała że znów chce mi się fotografować. :-?
chyba smartfon mnie rozleniwił? ;)

szczegółowość NX500 jest świetna jak robiłem porównania do D600 z tym samym szkłem Nikona (w NX poprzez adapter) to D600 pozostawał w tyle.
Możesz wrzucić porównanie NX500 z Sigmą Merrill ?

FelTom
26-06-2019, 14:17
ekajana, nie próbowałeś nx10mm ??
Może to i ryba, ale za to jaka!

puch24
29-06-2019, 14:49
Potwierdzam, a przy odrobinie uwagi można tą rybką zrobić zdjęcie, które nie wygląda jak z rybki.

Jedna uwaga praktyczna - trzeba bardzo uważać, żeby nie zgubić pokrywki, bo spadywuje, a niczym nie idzie jej zastąpić.

https://live.staticflickr.com/2918/14675058074_da1f990c15_b.jpg (https://flic.kr/p/omMvuE)2014-05-04_13-29-50_05040041_NX2000 (https://flic.kr/p/omMvuE) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

https://live.staticflickr.com/2937/14490753288_05a5d0209c_b.jpg (https://flic.kr/p/o5uU6W)2014-05-04_13-44-05_05040042_NX2000 (https://flic.kr/p/o5uU6W) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

ps. Niestety, nie z NX500, bo nie posiadowuję.