PDA

Zobacz pełną wersję : fuji s5pro



mirek79
17-03-2014, 14:56
Witam chciałbym sie dowiedzieć ile fuji ma zrobione zdjęć. W menu pisze tak NO OF PICTURE 14600. Te 146 jest z dużej litery 00 z małej. Proszę o porade

stachmuszel
17-03-2014, 15:01
Ma więcej niż 14600, a mniej niż 14700. Nówka sztuka.

mirek79
17-03-2014, 16:06
Bo mam możliwość kupna za 1200zl tylko ze sprzedający informuje o 2 bad pixelach na jpg a w RAF ich nie ma wiec chyba nie ma sie czego bać?

stachmuszel
17-03-2014, 17:10
To trochę dziwne z tymi badpixelami.

Goku
17-03-2014, 17:15
Powinno być chyba na odwrót że RAW ma a w JPG nie widać .. ale zależy czym te RAWy otwiera. 2 bady to tyle co nic :)

mirek79
17-03-2014, 18:12
Tak napisał sprzedający :

Dla formalności: dziś na prośbę osoby zainteresowanej , zrobiłem kilka zdjęć w trybie JPG+RAW. Na niektórych jpgach widać jeden lub dwa bad pixele. Nie ma ich na plikach raw. Jeśli komuś to bardzo przeszkadza to bad pixele można mapować w serwisie Fuji, w Nikonie chyba też. Przy okazji podkreślę, że pełne możliwości tego aparatu uzyskamy w dobrym świetle i w trybie RAW.

!AGresT
17-03-2014, 19:27
mirek79 - bierz, ten aparat daje mnóstwo radości z fotografowania. Z takim przebiegiem, to nówka jest. Będziepanzadowolony.

weesee
17-03-2014, 20:03
fajny sprzęt, jedyna cyfrzanka jaką trawię.

mirek79
17-03-2014, 20:41
Tylko czy jak na taka ilosc lat to moze byc prawdziwa wartosc zrobionych zdjec. Obecnie mam D200 ktory ma 160tys za soba i niesprawny AF-S dzialam na AF-C. W sieci czytalem ze mozna wgrac soft i ominac liczbe zdjec w nikonie. Tzn zmienic wartosc, niechcialbym wtopic.

cranium84
18-03-2014, 01:58
Myśle ze jest to możliwe, że po kilku latach aparat mimo wszystko nie był dużo eksploatowany. Choć dobrze jest to źródło jakoś potwierdzić. Moje fufu ma teraz 40300 kupiłem nowe w 2008 roku ... Od 2009 roku uzywałem głównie 2xd700 a fufu leżał. Od czasu do czasu był używany w studio bądz przy zdjęciach portretowych .... I mimo ze nadal zarabiam pracujac na d700 mimo że do streeta używam x100s to fufu S5 nigdy nie sprzedam :-)

mirek79
18-03-2014, 06:54
Eh to mam nadzieje że wszystko będzie OK :D W związku z tym że posiadam już D200 czy odczuje różnice na plus w robieniu zdjęć? Żona chciałaby nowe body (D5100) bo jak mówi jest gwarancja. Czy z niego też wychodzą ładne ostre zdjęcia..?

d90
18-03-2014, 08:15
Ja bym kupił chyba d5100 jesli do codziennego cykania.
Kolory, matryca, iso na plus mz.
Bo jesli nie wiesz czy potrzebujesz fuji, to znaczy ze mz - nie.

mirek79
18-03-2014, 09:03
Przeglądając wszystkie zdjęcia jakie robie to wzasadzie są same portrety... ostatnio córka ładnie mi pozuje 6lat :)

mikkay
18-03-2014, 10:41
Jeżeli nie wychodzisz z ISO powyżej 800 i nie jesteś szumofobem, po wcześniejszym zmacaniu i porobieniu kilku zdjęć, możesz być zadowolony z zakupu. Z Fuji jest ciekawa zabawa, gdy już kopara wróci po opadnięciu na swoje miejsce i odzyskiwanie przepaleń stanie się normalne, zacznie się wtedy mozolny proces docieranie użytkownika z maszyną. Kończy się on dwojako: aparat zostanie z tobą na całe życie lub sprzedasz go w cholerę. Jeżeli masz jakieś zacięcie do w/w zabawy i masz trochę cierpliwości to weź Fuji, w innym wypadku żona może mieć rację :)
Plusem dla Ciebie jest to, że masz D200. Biorąc S5 do ręki nie poczujesz różnicy... do momentu wejścia w menu ;p
Dziwna sprawa z tymi bad pixelami, aż zrobię dziś gniota w jpg by sprawdzić jak to u mnie wygląda ;)

!AGresT
18-03-2014, 14:45
Jeżeli nie wychodzisz z ISO powyżej 800 i nie jesteś szumofobem, )

Zaprotestuję. Z ISO 1600 robiłem na wystawy wydruki o wysokości 100cm i były ok. Należy jednak pamiętać, że fuji się prześwietla - dużo lepsza jakość wychodzi z mocno naświetlonego iso 1600, niż z niedoświetlonego 800.

stachmuszel
18-03-2014, 15:02
Ha, dotyczy to nie tylko Fuji ale wszystkich cyfrowych DSLR.

!AGresT
18-03-2014, 15:10
Jak przechodzę na Nikona, to znacznie słabiej naświetlam, moim zdaniem lepiej wychodzi wyciąganie z cieni, niż świateł. Fuji wyciągania z cieni za bardzo nie oferuje, za to w przepałach jest jeszcze sporo informacji. Zresztą używam też x20 i praktycznie cały czas lekko prześwietlam, daje wtedy dużo ładniejszy, żywszy obrazek.

marszull
19-03-2014, 12:12
potwierdzam, ja tez tak mam na nikonie lepiej niedoswietlic, na fuji przeswietlic ;)