Zobacz pełną wersję : statyw do D610
Witam, jestem na etapie wymiany statywu, niestety poprzedni Velbon typowo amatorski, plastikowy, bardzo delikatny kupowany do poprzedniego aparatu nie nadaje się do współpracy z obecnym sprzętem.
Moje poszukiwania skupiły się na dwóch statywach w zestawie z głowicą kulową :
1. http://fotopro.pl/produkt/statyw_mga-684_z_glowica_kulowa_fph-62q.html
2. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-055xprob-z-glowica-498rc2.html
Cena jaką chcę przeznaczyć do max 1000zł
Proszę o pomoc w wyborze , może jest posiadacz którejkolwiek z wymienionych, może macie inną propozycję.
Pozdrawiam
mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_3_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sirui%20k30x&sprefix=sirui+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/ballhead/ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.
mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_3_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sirui%20k30x&sprefix=sirui+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/ballhead/ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.
Znalazłem coś takiego Sirui K-30X http://www.fotorimex.pl/product.php/6508,pl,sirui_k-30x.htm , no i statyw Manfrotto 055 XPROB.
Czy ktoś zna tą firmę SIRUI ?
Od kilku tygodni mam głowicę Sirui K-40X. Wielka, solidna, bardzo ładnie wykonana. Kupiłem ją ze względu na duże tele i absolutnie daje radę. Poprzednio miałem Manfrotto 496 i z dużym tele absolutnie nie dawało rady... W sklepie, gdzie kupowałem, powiedzieli mi, że póki co to ostatni moment na zakup jakiegokolwiek sprzętu Sirui, bo dotychczasowy dystrybutor wycofuje się z prowadzenia tej firmy. A wycofuje się, bo firma Sirui znacząco podniosła swą ambicję rynkową i lada moment sprzęt Sirui będzie droższy. Podobno nowe ceny idą w kierunku... Gitzo!!! 8-)
Kacper111
22-02-2014, 12:40
Ja mam manfrota:D 190xprob z głowicą triopo B-3 i bez problemu trzyma mi D610 z S180 apo macro, pierścieniami i dyfuzorem ;)
A jeszcze jedno statyw, jestem wysoki 187 cm i lepszy będzie Manfrotto 190 xprol czy 055 xprob
ja tez mam 187 cm wzrostu i moj manfrotto 055 jest czasem nawet "za duzy"- musisz doliczyc wysokosc glowicy i kamery (20 cm?)
Podepnę się pod temat z nieco obciętym budżetem.
Potrzebuję statyw z głowicą kulową, który nie będzie raczej wystawiany na trudne warunki jak wiatr, ale będzie w stanie utrzymać to co mogę założyć najcięższe czyli D610 z gripem + 70-200 VRII + ewentualnie wyzwalacz lampy.
Doradzicie coś dobrego z życia? Budżet do 700zł.
Wzrost 180cm.
Z góry dzięki za pomoc.
PS. Mam kilka swoich typów z wyczytanych opinii ale nie chcę nic tutaj wpisywać, żeby nie ukierunkowywać i może trafię na coś innego, które lepiej spełni swoje zadanie :)
A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?
A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?
podpinam sie - od paru dni probuje uzyskac na forum jakies opinie o nim (planuje zestaw z glowica B-2) i jakos wszyscy milcza :(
Znajomy ma i jest bardzo zadowolony. Wersja bez zatrzasków na skretki
maniak666
15-04-2014, 23:31
Wersja bez zatrzasków na skretki
No to jesli pytający zamierza używać w wodzie piachu etc.,to raczej sobie powinien odpuscić. Piszę to w oparciu o własne doswiadczenia.
streetplay
20-04-2014, 02:59
Witam Co sądzicie o zakupie statywu Manfrotto MT055X PRO3 i głowicy Manfrotto MHXPRO-3W Obawiam się trochę tego statywu, bo ostatnio czytałem co prawda starsza wersja 055XPROB miała problem z centralną kolumną która po pewnym czasie użytkowania miała luzy i latała na lewo i prawo... trochę się tym faktem przejąłem i obawiam się że tak samo może być z odświeżoną linią tego modelu.
Ogólnie planuje zakup statywu i głowicy do 1200zł więc może jakieś inne propozycje :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.