Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : statyw do D610



glowki
20-02-2014, 12:37
Witam, jestem na etapie wymiany statywu, niestety poprzedni Velbon typowo amatorski, plastikowy, bardzo delikatny kupowany do poprzedniego aparatu nie nadaje się do współpracy z obecnym sprzętem.
Moje poszukiwania skupiły się na dwóch statywach w zestawie z głowicą kulową :

1. http://fotopro.pl/produkt/statyw_mga-684_z_glowica_kulowa_fph-62q.html
2. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-055xprob-z-glowica-498rc2.html

Cena jaką chcę przeznaczyć do max 1000zł

Proszę o pomoc w wyborze , może jest posiadacz którejkolwiek z wymienionych, może macie inną propozycję.
Pozdrawiam

sufenta
20-02-2014, 14:45
mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_3_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sirui%20k30x&sprefix=sirui+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/ballhead/ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.

glowki
21-02-2014, 19:55
mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_3_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sirui%20k30x&sprefix=sirui+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/ballhead/ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.


Znalazłem coś takiego Sirui K-30X http://www.fotorimex.pl/product.php/6508,pl,sirui_k-30x.htm , no i statyw Manfrotto 055 XPROB.
Czy ktoś zna tą firmę SIRUI ?

nick-on
22-02-2014, 02:09
Od kilku tygodni mam głowicę Sirui K-40X. Wielka, solidna, bardzo ładnie wykonana. Kupiłem ją ze względu na duże tele i absolutnie daje radę. Poprzednio miałem Manfrotto 496 i z dużym tele absolutnie nie dawało rady... W sklepie, gdzie kupowałem, powiedzieli mi, że póki co to ostatni moment na zakup jakiegokolwiek sprzętu Sirui, bo dotychczasowy dystrybutor wycofuje się z prowadzenia tej firmy. A wycofuje się, bo firma Sirui znacząco podniosła swą ambicję rynkową i lada moment sprzęt Sirui będzie droższy. Podobno nowe ceny idą w kierunku... Gitzo!!! 8-)

Kacper111
22-02-2014, 12:40
Ja mam manfrota:D 190xprob z głowicą triopo B-3 i bez problemu trzyma mi D610 z S180 apo macro, pierścieniami i dyfuzorem ;)

glowki
22-02-2014, 18:07
A jeszcze jedno statyw, jestem wysoki 187 cm i lepszy będzie Manfrotto 190 xprol czy 055 xprob

sufenta
23-02-2014, 14:24
ja tez mam 187 cm wzrostu i moj manfrotto 055 jest czasem nawet "za duzy"- musisz doliczyc wysokosc glowicy i kamery (20 cm?)

zd1
12-04-2014, 17:58
Podepnę się pod temat z nieco obciętym budżetem.

Potrzebuję statyw z głowicą kulową, który nie będzie raczej wystawiany na trudne warunki jak wiatr, ale będzie w stanie utrzymać to co mogę założyć najcięższe czyli D610 z gripem + 70-200 VRII + ewentualnie wyzwalacz lampy.

Doradzicie coś dobrego z życia? Budżet do 700zł.
Wzrost 180cm.

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Mam kilka swoich typów z wyczytanych opinii ale nie chcę nic tutaj wpisywać, żeby nie ukierunkowywać i może trafię na coś innego, które lepiej spełni swoje zadanie :)

Ryśko
14-04-2014, 19:10
A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?

lukpep
14-04-2014, 21:02
A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?

podpinam sie - od paru dni probuje uzyskac na forum jakies opinie o nim (planuje zestaw z glowica B-2) i jakos wszyscy milcza :(

Ryśko
15-04-2014, 20:37
Znajomy ma i jest bardzo zadowolony. Wersja bez zatrzasków na skretki

maniak666
15-04-2014, 23:31
Wersja bez zatrzasków na skretki

No to jesli pytający zamierza używać w wodzie piachu etc.,to raczej sobie powinien odpuscić. Piszę to w oparciu o własne doswiadczenia.

streetplay
20-04-2014, 02:59
Witam Co sądzicie o zakupie statywu Manfrotto MT055X PRO3 i głowicy Manfrotto MHXPRO-3W Obawiam się trochę tego statywu, bo ostatnio czytałem co prawda starsza wersja 055XPROB miała problem z centralną kolumną która po pewnym czasie użytkowania miała luzy i latała na lewo i prawo... trochę się tym faktem przejąłem i obawiam się że tak samo może być z odświeżoną linią tego modelu.

Ogólnie planuje zakup statywu i głowicy do 1200zł więc może jakieś inne propozycje :)