PDA

Zobacz pełną wersję : Platforma cyfrowa, co wybrać?



Strony : 1 2 [3]

!AGresT
29-04-2013, 12:32
Troszkę ich to będzie kosztowało:

http://wyborcza.pl/1,75248,13825786,Decyzja_UOKiK_w_sprawie_NC____11_ mln_zl_kary_dla_ITI.html

yerzu
29-04-2013, 14:48
manfred - a jaki miałeś wcześniej pakiet ?

Ja miałem abonament 54 zł za wszystkie tematyczne i nie chcą mi dać więcej niż univerce + 6x C+ za 69zł. Chciałem właśnie jeszcze HBO ale powiedzieli mi, że dają to tylko abonentom którzy mieli wcześniej npremium.

manfred
29-04-2013, 14:51
WPT plus nPremium

Marek
18-05-2013, 07:48
Obecnie płacę 90pln. Za to samo w nc+ muszę zapłacić 144pln (platinum + multiroom + hbo). Nie wdaję się w szczegóły (programy kuchenne, dla dzieci, i inne...), bo mnie to nie interesuje.

Rozmowy z konsultantami, co nic nie mogą i wiedzą lepiej, co dla mnie jest dobre oraz przedstawianie "świetnych" propozycji dobiegło końca. Wysłana rezygnacja.

ASAHI
20-05-2013, 08:12
A ja oddałem dekoder n.

rychu_cmg
20-05-2013, 15:48
Dzisiaj udało mi się na przedłużenie umowy z NC+ uzyskać pakiet Gold + HBO + Canal +HD i Canal Sport HD za 79 zł. Umowa na rok. Chyba przyzwoita oferta.
Mnie dzisiaj konsultant przekonywał, że nie ma takiej możliwości. Powiedziałem, że dziękuje i czekam na lepszą ofertę.

bart1
20-05-2013, 17:41
Mnie dzisiaj konsultant przekonywał, że nie ma takiej możliwości. Powiedziałem, że dziękuje i czekam na lepszą ofertę.

takie oferty tylko z DUK a ci ze zwykłej infolini dają standardowe oferty.

ALF
20-05-2013, 20:02
Zbliża się lipiec... montujemy z sąsiadem maszt z anteną do naziemnej :D

freefly
20-05-2013, 21:20
Troszkę ich to będzie kosztowało:

http://wyborcza.pl/1,75248,13825786,Decyzja_UOKiK_w_sprawie_NC____11_ mln_zl_kary_dla_ITI.html

Na takie kary przecież użytkownicy się dawno zrzucili korzystając z usług. Każda taka firma ma na takie wypadki/wpadki rezerwy celowe i jest od samego początku wkalkulowane w koszty na poczet przyszłych kar.

bart1
20-05-2013, 22:35
co do nc+ dopiszę bo może nie grzebaliście, ale co się okazuje że sporo osób które wynegocjowały po wcześniejszym wypowiedzeniu umowy na podstawowy pakiet (49zł) z gratisowymi canalami + hbo na 6mies obecnie pisze reklamacje bo nagle gratisy wyłączyli itp...
więc problemy z nc+ jak widać będą jeszcze sie pojawiać

Rafał_Sz
21-05-2013, 05:42
Dostałem wczoraj pismo z NC+. że ze względu na decyzję UOKIiK mogę zrobić co chcę. Zostać, zmienić albo wrócić do starej umowy z "n".

RAF7705
21-05-2013, 08:32
Ja wybrałem opcję powrotu do starej umowy,
ponad miesiąc temu i nic się nie dzieje.

rychu_cmg
21-05-2013, 22:50
Poratuje ktoś wzorem rozwiązania umowy z powodu jej zakończenia ?

Rafał_Sz
22-05-2013, 07:25
Poratuje ktoś wzorem rozwiązania umowy z powodu jej zakończenia ?
http://pokazywarka.pl/rezygnacja-telewizja-n/

manfred
22-05-2013, 08:03
A ja dostałem Silver plus HBO plus C+ za 69 zeta i jestem zadowolony.

rychu_cmg
22-05-2013, 13:31
A ja dostałem Silver plus HBO plus C+ za 69 zeta i jestem zadowolony.
Z Canal+ Sport ?

manfred
22-05-2013, 13:40
Tak wszystkie C+ chyba 6 jest ich

Marek
04-06-2013, 18:11
Dnia 13 maja wysłałem rezygnacje z usług N. Potwierdzenie przyjęcia 14 maja. Dziś dzwonię i pytam czy rezygnacja jest zarejestrowana. Po chwili słyszę, że odstąpiłem od rezygnacji w dniu... 10 maja!
I nikt i nic nie może tego zmienić. Pozostaje reklamacja lub wysłanie rezygnacji raz jeszcze. No i pojawia się problem, bo umowa jest do 30 czerwca. Opadają ręce.
Ale to jeszcze nie koniec.
Miła pani proponuje mi pakiet tego co mam ( mniej więcej: gold, 6xC+, HBO, MR) za 124,00. Teraz płacę 90,99. Ale to jeszcze nie koniec. Na moje pytanie, ile będę płacić, jak nie podpiszę umowy z nc+ i pozostanę bez promocji na czas nieokreślony z możliwością miesięcznego wypowiedzenia miła pani odpowiada....:100,99.

rychu_cmg
06-06-2013, 21:50
Jak najszybciej sprawdzić czy wypowiedzenie (Cyfra+) zostało zarejestrowane ?

Strus
06-06-2013, 22:15
Mi dzisiaj zaproponowali to co mam teraz tylko za 10zl drozej. Skandal to jest

rychu_cmg
06-06-2013, 22:37
Mi dzisiaj zaproponowali to co mam teraz tylko za 10zl drożej. Skandal to jest
Mi zaproponowali najdroższy pakiet 20 zł taniej niż na ich stronie (kończyła mi się umowa) - powiedziałem, że interesuje mnie tylko i wyłącznie sport, dlatego muszę mieć 6xCanal+. Choć UNIVERSE/SILVER by mi spokojnie wystarczył, ale bez Canal+ Sport jest dla mnie najważniejszym kanałem. Chciałem wymienić też dekodery (rodzice dostają szału z tymi mułowatymi, uruchamiającymi się prawie minutę dekoderami C+), ale ich koszt był taki sam jak dla nowego abonenta czyli drogo. Dzwonili 2 razy i za każdym razem mówili to samo jeszcze chcieli mi wcisnąć dodatkowo HBO.
Z Platinum z multiroomem jest dla mnie zbyt drogi, dodatkowo muszę płacić za multum kanałów których nie potrzebuje bo oglądam tylko 15 kanałów (6xC+, TVP1, TVP2, TVP HD, kanały Discovery, Orange Sport, Eurosport, TVN Turbo)i jak nie zejdą z ceny zostaną mi meczyki.pl i telewizja naziemna.

bart1
06-06-2013, 23:10
co do nc+ to zaglądajcie na ich forum, tam najszybciej można zobaczyć co komu oferują i za ile..
ja już od grudnia ciągnę na reklamacji za problemy z dźwiękiem na 2 dekoderze od "n" i ciągle w odpowiedzi że juz zaraz za momencik będzie aktualizacja i problem minie...

Fear
06-06-2013, 23:34
Ja jako biedny studencina nie mający telewizora korzystam z weebtv. 20zł miesięcznie a mam wszystko HBO Canal+ kupe sportu discavery i wszystko inne co kosztuje normalnie grubo ponad 100

rychu_cmg
06-06-2013, 23:42
Ja jako biedny studencina nie mający telewizora korzystam z weebtv. 20zł miesięcznie a mam wszystko HBO Canal+ kupe sportu discavery i wszystko inne co kosztuje normalnie grubo ponad 100
z meczykami.pl i weeb.tv jest jedno małe ale

wukaem
07-06-2013, 00:40
Ja jako biedny studencina nie mający telewizora korzystam z weebtv. 20zł miesięcznie a mam wszystko HBO Canal+ kupe sportu discavery i wszystko inne co kosztuje normalnie grubo ponad 100

Tak tak, wspaniale przebiegły jesteś. Tylko tutaj dorośli rozmawiają o uczciwych sposobach oglądania tego hbo, kanal+ i diskawery.

RAF7705
07-06-2013, 00:56
Mi jest potrzebny dźwięk dd i obraz hd a nie weebtv.
Nie po to zarabiam kasę żeby na telewizji oszczędzać.
Tak że nie każdemu twoja "przebiegła" oferta pasuje.

rychu_cmg
18-06-2013, 19:34
Trzy tygodnie po wypowiedzeniu NC+ się obudziło: mam propozycję Platinum + Mulltiroom + dodatkowo PACE 500GB za 99 zł lub przy wymianie całego sprzętu na nowy z NC+ 119 zł (wtedy nie mam rabatu na multiroom i muszę dopłacić na MediaBOXa). Brać ?

bart1
18-06-2013, 23:07
a ile płacisz teraz jak i czy musisz sprzęt zmieniać?

RAF7705
19-06-2013, 07:51
A czy sam sobie nie umiesz skalkulować.
Na forum się trzeba pytać?

Marek
20-06-2013, 13:48
Po wypowiedzeniu umowy: gold + 6xC+ + HBO + Filmbox(6mies) + History + multiroom = 79pln.
Mnie pasuje. Mam więcej za mniej a umowa jest na 12 miesięcy.

moshica
21-06-2013, 09:57
widzę że po 3 miesiącach bojów z nimi, w końcu się dogadaliście ;-) w umowie...

Marek
21-06-2013, 12:15
Jestem pewien, że podstawą rozmowy jest wysłana i zarejestrowana w systemie rezygnacja

Ryc
21-06-2013, 12:42
jeśli ktoś miałby pytania odnośnie N a raczej nowego NC+ to służę pomocą na PW :>

Strus
22-06-2013, 00:11
Marek, chyba masz racje. Ja nie wyslalem i niestety nie moge ugrac nic. Juz z 4 osobami rozmawialem i nie chca mi dac nic ciekawego. I szlag mnie trafia że z braku alternatywy bede musial zdziercom ulec.

bart1
22-06-2013, 00:28
Strus a porównaj do CP bo ja mam jeszcze 10 miesięcy z "n" a potem chyba słoneczko.

Marek
22-06-2013, 06:20
Marek, chyba masz racje. Ja nie wyslalem i niestety nie moge ugrac nic. Juz z 4 osobami rozmawialem i nie chca mi dac nic ciekawego. I szlag mnie trafia że z braku alternatywy bede musial zdziercom ulec.

Nie chyba a na pewno. Ja wysłałem rezygnację w maju i się "pogubili" (pisałem o tym wcześniej). Wysłałem reklamację i następnego dnia od uznania reklamacji rozdzwonił się telefony z propozycjami. Były zupełnie inne niż te od zwykłych konsultantów, którzy nic nie mogą. Dzwonią z działu utrzymania klienta. Miły pan chyba z pięć razy znikał i coś konsultował poza rozmową tel.
Powiem Ci też, że pogodziłem się z odejściem i byłem bliski zakupu normalnej anteny, ale propozycja, którą wynegocjowałem jest ok i podpisałem umowę na kolejne 12 miesięcy.
Nie zastanawiaj się tylko ślij wymówienie. U mnie cenę podbija multiroom (20pln/mies) ale jestem tego świadom. Tak więc kwota 79pln (59+20) za praktycznie pełną ofertę w/g mnie jest ok.


Strus a porównaj do CP bo ja mam jeszcze 10 miesięcy z "n" a potem chyba słoneczko.
Uważam, że oferta jest mocno na plus dla nc+. CP ma polską siatkówkę i to jedyny jego plus. Poczytajcie o sprzęcie... Moim zdaniem CP nie jest obecnie konkurencja dla nc+. Oczywiście piszę o porównywalnych kwotach. Nawet nie brałem go pod uwagę w razie rezygnacji z nc+ a byłem na taka ewentualność przygotowany i zdecydowany w razie kiepskiej propozycji nc+.

kondziu
26-06-2013, 23:47
Jako uzupełnienie do Tv naziemnej wybrałem telewizję na kartę i jestem bardzo zadowolony, zdecydował rozsądek zabrakło mi tylko jednego programu do ideału a cena 10 pln/miesiąc przy doładowaniu na 24 m-ce wręcz jest śmieszna, bardzo polecam tą alternatywę, wręcz jestem ciekawy co by było gdyby więcej osób się na nią zdecydowało, może powstała by platforma w której płaciło by się tylko za wybrane kanały?

moshica
27-06-2013, 09:59
Kondziu też brałem pod uwagę TNK, ale że mnie tylko kanały tematyczne (historyczno-geograficzne) interesują wybrałem słoneczko, miałem równolegle z N-ką, ale w marcu się "oswobodziłem".
Marek2004 czy tylko oferta sportowa zaważyła że nadal jesteś w "związku" z NC+ a nie przywitałeś się z pomarańczowymi ?

Strus
27-06-2013, 10:30
Pomarańczowi leżą technicznie w stosunku do nc+. Jakość obrazu jest na duuuży + dla nc niestety. Gdyby tak nie było już bym dawno uciekł.

moshica
27-06-2013, 11:25
Ale gdzie jest ta różnica w jakości ? Było tak kiedyś, jak CP miał dekodery SD po Eurozłączu a N-ka pod HDMI już miała nboxa białego. W marcu jak porównałem jakość z białego nboxa z HD6000 z CP to ja różnić na FullHD TV nie widzę...

Marek
27-06-2013, 11:43
...czy tylko oferta sportowa zaważyła że nadal jesteś w "związku" z NC+ a nie przywitałeś się z pomarańczowymi ?
Nie brałem pod uwagę pomarańczowych. Albo nc+ (wszystko) albo nic (naziemna) :)
Oczywiście nie tylko sport (NBA) decydował. Również programy informacyjne, popularno-naukowe i HBO (np. Rodzina Borgiów). Poukładana infrastruktura w domu na drugi dekoder (brak kabli antenowych) a także dużo lepszy multiroom w nc+. Mam dostęp do dysku i neta na dwóch telewizorach, a także nie aktywuję co jakiś czas drugiego dekodera tak jak jest w CP (chyba jakieś zabezpieczenie, żeby z sąsiadem na spółkę nie kupić - czyli traktują mnie jak oszusta już na "dzień dobry").

moshica
27-06-2013, 12:08
Ja widzę to inaczej, dekodery w multiroom aby połączyć kablowo musiałbym znowu przewierty robić i kable ciągnąć. Aby widziały się po wifi, znowu kombinować i dokupywać transmitery.
Raz w tygodniu pomiędzy 2 pokojami na 1 s przekładam kartę miedzy dekoderami (w drodze do klopa), więc nie jest to problem. Familijny MAX HD w multiroom za 59zeta ma tematycznie wszystko a nie jak Nka porozrzucane miedzy pakietami. Mowa oczywiście oprócz sportu, bo z tego nie korzystam. Więc moim zdaniem nie jest tak źle, jakość sygnału po HDMI (biały nbox) dla mnie ta sama...Nikogo nie przekonuję, ale przedstawiam też swój punkt widzenia.

qualin
27-06-2013, 18:35
Ale gdzie jest ta różnica w jakości ? Było tak kiedyś, jak CP miał dekodery SD po Eurozłączu a N-ka pod HDMI już miała nboxa białego. W marcu jak porównałem jakość z białego nboxa z HD6000 z CP to ja różnić na FullHD TV nie widzę...

Z tego co pamietam to cp przeznacza na transfer jednego kanalu hd jakies 800kbit/s, a takie nc+ 2mbit/s.

moshica
27-06-2013, 18:44
tylko że na rozdziałce 1920x1080 TV 46 cali nie widzę różnicy w tym transferze na ekranie pomiędzy tymi dekoderami ;-) wiec gdzie idzie 1,2mbit/s... ?

bart1
16-01-2014, 00:08
odkopuje!

kończy mi się umowa na N, więc czeka mnie migracja do nc+ proponują mi U+ + paczka filmbox lub cinemax warto to brać czy walczyć o kanały premium ?

rychu_cmg
16-01-2014, 00:41
odkopuje!

kończy mi się umowa na N, więc czeka mnie migracja do nc+ proponują mi U+ + paczka filmbox lub cinemax warto to brać czy walczyć o kanały premium ?
Kiedy Ci się dokładnie kończy umowa ? Wysłałeś wypowiedzenie ?

bart1
16-01-2014, 00:51
wypowiedzenie napisane dlatego tez dzwoni krakowski numer, umowa wygaśnie na koniec marca gdyż w ostatniej chwili nie zmigrowalem i zostałem z tym co mam na starej umowie w N ale teraz czeka mnie migracja i wszelkie jak to mówią profity czyli nowych 15 kanałów ( chyba sam szmelc ale może się nie znam) i w super specjalnej ofercie do wyboru filmbox lub cinemax ale z tego co widze dają to od ręki w CP a i multiroom dadzą gratis jak przyjde do nich... teraz płacę 68 za to co mam z czego 20 to MR w wersji kulawepremium.

rychu_cmg
16-01-2014, 00:56
No to jesteś w dobrej sytuacji poczytaj sobie na SatKurierze co ludzie dostają, ponarzekaj jak będą Ci przedstawiać nowe warunki umowy, poproś że przemyślisz i niech zadzwonią za kilka godzin i coś ugrasz.
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=30710&start=19875

till
19-01-2014, 01:07
Dokładnie - trzeba ich spławić kilka razy. Mój argument był prosty: nie będę płacił więcej niż płaciłem do tej pory za to samo. Za komórkę płacę mniej, za neta też, to za TV też chcę płacić mniej. Dzwonili co kilka dni, w końcu oferta stała się godna uwagi.

Rafał_Sz
20-01-2014, 13:57
Wczoraj wypróbowałem nc+Go. Nawet fajnie to działa, zwłaszcza pilot i przeglądanie EPG.

sote
09-02-2014, 21:50
jak działają dekodery w encpence? chodzi mi o przełączanie kanałów, bo kiedyś miałem cp i dekoder hd5000 i szlag mnie trafiał tak długo zmieniamy się kanały... teraz myślę o zakupie jakiejś platformy i nie chce kupić jakiegoś dziadostwa...
czy do cp albo nc+ można kupić tylko kartę, bez dekodera i osobno jakiś sensowny dekoder? moge miec coś takiego jak hdbox fs-9105+... jakies ustrojstwo z Linuksem na pokładzie...

Rafał_Sz
09-02-2014, 22:12
HD recordery smigaja całkiem dobrze. Zero przyciec czy zawieszeń.

Zolty
09-02-2014, 22:19
Polecam ex-"n"kowe dekodery. Jakosc obrazu bdb, obsluga duzo lepsza. Szczerze mowiac po rezygnacji z "n" bylem z salonie CP i chwile pobawilem sie ich topowym dekoderem.

Chwile... bo zawiesil sie w ciagu 15 sekund. W stosunku do starych tunerow (pierwszych HD z PVR) spory krok do tylu.
n-kowy Turbo dekoder jest bez porownania lepszy pod kazdym wzgledem.

bart1
09-02-2014, 22:38
enka daje mediaboxa ale w dzierżawę za 5zł miesięcznie i sprzęt jest zacny, a te starsze z dyskiem też dają radę jedynie najtańsze mydelniczki są tragiczne...

sote
11-02-2014, 21:26
czyli mediabox+ jest ok?
Lepiej nc+ zamowic przez net czy isc do punktu?
Interesuje mnie umowa (jako nowy klient, nie mam teraz umowy z zadna platforma) na 12 miesiecy.
Mysle o pakiecie universe+ z mediaboxem, czyli w sumie 64zl/mies.

Rafał_Sz
11-02-2014, 21:52
Bierz HDrecorder Turbo (sprzęt byłej enki). To najlepszy wybór. Dokładnie to: http://ncplus.pl/oferta/dekodery/turbobox

rychu_cmg
11-02-2014, 22:17
Lepiej nc+ zamowic przez net czy isc do punktu?
Interesuje mnie umowa (jako nowy klient, nie mam teraz umowy z zadna platforma) na 12 miesiecy.
Internet

sote
11-02-2014, 22:49
Bierz HDrecorder Turbo (sprzęt byłej enki). To najlepszy wybór. Dokładnie to: http://ncplus.pl/oferta/dekodery/turbobox

niestety przez net dostepny jest tylko mediabox+ albo ta biala mydelniczka :(

bart1
11-02-2014, 23:00
to zadzwoń !

zerknij w zakładkę : http://ncplus.pl/oferta/dekodery i wybieraj !

szkoda że nie masz jakiegoś rachunku od konkurencji bo wpadło by hbo na 12 miesięcy w gratisie ;)

sote
11-02-2014, 23:11
oki jutro jak znajde chwile to zadzwonie, zobacze co powiedza...
ma ktos mediabox+? chetnie poczytam jak toto dziala

bart1
11-02-2014, 23:18
o tu jest dyskusja na ten temat : http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=30664

ale może zerknij też na pozostałe dekodery do wyboru : http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekodery bo za mediaboxa będą pewnie wołać dodatkowe pieniądze co miesiąc sam mam zwykłego czarnego boxa z dyskiem i jest wystarczający.

jo44
12-02-2014, 00:28
ale może zerknij też na pozostałe dekodery do wyboru : http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekodery bo za mediaboxa będą pewnie wołać dodatkowe pieniądze co miesiąc sam mam zwykłego czarnego boxa z dyskiem i jest wystarczający.
Własny dysk można podłączyć nawet do "mydelniczki".
I jest to chyba najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

rychu_cmg
12-02-2014, 00:29
ale może zerknij też na pozostałe dekodery do wyboru : http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekodery bo za mediaboxa będą pewnie wołać dodatkowe pieniądze co miesiąc sam mam zwykłego czarnego boxa z dyskiem i jest wystarczający.
Z tej listy odradzam BOX+ HD PVR-ready Sagemcom i BOX+ HD Philips - długo się uruchamiają i działają strasznie wolno i topornie. Są to dekodery jeszcze z Cyfry+.
Teraz mam PVR BOX+* HD 500 GB Pace czyli stary "Pace" z C+ i na nowym oprogramowaniu działa on znośnie.

bart1
12-02-2014, 00:35
mam mydelniczkę jako MRP i jest słaba, wolna i dość otępiała na pilota....

ale co mnie głównie wqwia to prąd.... nbox żre non stop prąd i to koło 10 złociszy miesięcznie czy to działa czy śpi....

Rafał_Sz
12-02-2014, 07:57
A jak ma działać defragmentowanie dysku i VOD bez prądu? :) I tak dobrze, że w nowszych modelach są ciche dyski. Jak miałem pierwszy HD recorder, to dysk chrobotał niemiłosiernie.

pinio
12-02-2014, 09:29
A korzysta ktoś z modułu CAM NC+ wetkniętego w TV? Potrafią się dogadać i nie sprawiają większych problemów? Niby posiadam model z listy zgodnych, jednak to, że obiecują wcale nie musi oznaczać, że nie będzie problemów

rychu_cmg
12-02-2014, 16:14
A korzysta ktoś z modułu CAM NC+ wetkniętego w TV? Potrafią się dogadać i nie sprawiają większych problemów? Niby posiadam model z listy zgodnych, jednak to, że obiecują wcale nie musi oznaczać, że nie będzie problemów
Sąsiad ma moduł jeszcze od C+ i sobie chwali. Telewizor ma z listy zgodnych.

pinio
12-02-2014, 16:24
Czy ma podwójny dekoder SAT w TV? Jeśli tak, to jest możliwość jednoczesnego wyświetlenia dwóch kanałów(dowolnych) z satelity w formie (PIP,PAP lub podobnych)?

rychu_cmg
12-02-2014, 16:28
Czy ma podwójny dekoder SAT w TV? Jeśli tak, to jest możliwość jednoczesnego wyświetlenia dwóch kanałów(dowolnych) z satelity w formie (PIP,PAP lub podobnych)?
Musiałbym zapytać, ale wydaje mi się, że nie da rady zrobić czegoś takiego - musiałyby być 2 kable antenowe i dwie głowice w module Tak jak w dekoderach z nagrywaniem.

pinio
12-02-2014, 16:39
Niektóre modele mają możliwość podpięcia dwóch kabli antenowych z SAT. Dekodery zewnętrzne z nagrywaniem mają często dwa wejścia umożliwiając oglądać jeden, a nagrywać drugi. Jednak wydaje mi się, że nie potrafią dać dwóch sygnałów do TV (np. dwa niezależne wyjścia HDMI). Wiem, że niektóre dekodery niezależnych dostawców posiadają funkcję PIP w sobie. Nie wiem jak do dokładnie jest, ale pewnie przesyłają po HDMI już połączone obrazy.

To przy okazji zapytaj jeszcze o kolejną rzecz ;) :) Czy ma i korzysta z zapisu programów na zewnętrzny dysk podpięty do TV? Jeśli tak, to czy istnieje jakakolwiek możliwość obejrzenia zapisanych programów na innym TV - np. TV z SAT potrafi działać jako serwer DLNA?

sote
12-02-2014, 21:59
Bierz HDrecorder Turbo (sprzęt byłej enki). To najlepszy wybór. Dokładnie to: http://ncplus.pl/oferta/dekodery/turbobox

niestety, to podobno byle jaka wersja limitowana i teraz ich nie dają w nowych promocjach... Wzialem mediabox+
zobaczymy jak to encpence działa...

Strus
12-02-2014, 23:07
Miałem Turbo mam Mediaboxa. Ciszej i szybciej

Strus
15-02-2014, 22:01
Panowie, taka sytuacja..... Zaprogramowałęm pilota od mediaboxa aby obsługiwał podstawowe funkcje TV. I niby wszystko OK ale..... Kiedy do włączania TV i mediaboxa używałem 2 pilotów TV odpalał się od razu na HDMI2 pod które jest wpięty mediabox. Przu uruchamianiu TV z pilota od madiaboxa TV włącza się na TV i trzeba wywołać menu AV gdzie można dokonać zmiany na HDMI2. Czy jest opcja aby TV włączał się automatem na HDMI2 ?

sote
16-02-2014, 20:37
ja polecam pilota logitech harmony:-) tam się wszystko da:-)
mediabox obsługuje bez żadnego cudownie tylko model urządzenia to ADB ITI-3740SX

Zolty
16-02-2014, 21:05
A nie bylo tak ze najpierw odpalales Mediaboxa a pozniej TV? Jesli tak to TV mogl automatycznie przestawiac sie na wejscie na ktorym mial sygnal, moze teraz pilot od Mediaboxa najpierw odpala TV a pozniej Mediaboxa, ewentualnie odpala TV zanim pojawi sie sygnal na wyjsciu z Mediaboxa.

eristoff
16-02-2014, 21:28
U mnie trzeba było ustawić telewizor w "tryb hotelowy" żeby odpalał na odpowiednim wejściu HDMI

sote
17-03-2014, 10:46
Panowie znawcy ;)
da sie zgrac na kompa program nagrany na mediabox+ od nc+?

Rafał_Sz
17-03-2014, 11:02
Tak. Wystarczy mieć kabel i-HDMI i katę potrafiącą przechwycić sygnał HD. Ew. może być sama karta przechwytująca, ale musi potrafić poradzić sobie z protokołem HDCP.

sote
17-03-2014, 15:50
aha
czyli olać temat ;)
znalazlem na vimeo to co wczoraj nagrywalem :)

Feni
03-04-2014, 12:18
Witam,
Chcę wysłać wypowiedzenie do NC+, niestety mam umowę do 24 kwietnia, czyli przegapiłem miesięczny okres wypowiedzenia o tydzień- za nieuwagę się płaci (już nie policzę który raz) :/ No ale teraz chcę wysłać i znalazłem wzór wypowiedzenia w internecie, gdzie jest :


"Data i miejscowość}

Rezygnacja z umowy o świadczenie usług

Niniejszym oświadczam, iż rezygnuję z umowy o świadczenie usług nr {numer umowy} zawartej w dniu {data} i wnoszę o jej rozwiązanie z zachowaniem oznaczonego w umowie okresu wypowiedzenia.

Z poważaniem,
{imię i nazwisko}
{adres}
nr abonenta: {numer abonenta}"

Tylko, że za cholerę nie mogę znaleźć numeru umowy... w którym miejscu na umowie jest zapisany ten numer ? Mam nr abonenta, nr konta do wpłat, a tego znaleźć nie mogę :D
wystarczy nr abonenta?

Strus
04-04-2014, 20:46
A nie bylo tak ze najpierw odpalales Mediaboxa a pozniej TV? Jesli tak to TV mogl automatycznie przestawiac sie na wejscie na ktorym mial sygnal, moze teraz pilot od Mediaboxa najpierw odpala TV a pozniej Mediaboxa, ewentualnie odpala TV zanim pojawi sie sygnal na wyjsciu z Mediaboxa.

Problem dodatkowy polega na tym że TV i mediabox mają pośrednika w postaci Onkyo 609. I przyznam że czasem kompletnie nie wiem jak one się komunikują i co jest ważniejsze :) Było różnie - raz TV pierwszy, raz mediabox pierwszy choć najczęściej chyba mediabox. Po zaprogramowaniu pilota od mediaboxu na obsługę TV niestety jest opisany wyżej i dużo wcześniej kwiatek

Rafał_Sz
08-07-2014, 07:00
Turbo NC+ ma od wczoraj dostępne nowe oprogramowanie. Sporo fajnych funkcji doszło.

sinner
08-07-2014, 07:24
oprócz zmienionej szaty graficznej, która mi osobiście bardziej odpowiada nie zmienili nic rzeczywiście użytecznego :(

Rafał_Sz
08-07-2014, 07:36
Jak to nie? Np. nagrywanie w timeshift, odtwarzanie multimediów z USB.

sinner
08-07-2014, 09:06
o co dokładnie chodzi z tym nagrywaniem bo jeśli chodzi o odtwarzanie multimediów z usb to ciężko znaleźć plik, który będzie poprawnie odtworzony czy w ogóle widziany przez tego playera, w tv samsung odtworzy mi wszystko co posiadam a ten player nie dość, że nie widzi 3/4 plików to te widoczne odtwarza bez obrazu, sam dźwięk :(

norty
08-07-2014, 09:11
wybor duzy,przerabialem juz wszystko i tak wszedzie nie ma co ogladac:)