Zobacz pełną wersję : Nowy Fuji X-E1
Tańsza alternatywa dla X1Pro. Jeżeli będzie kosztował połowę ceny X1Pro, to może być ciekawie.
http://photorumors.com/2012/08/24/this-new-fuji-x-e1-mirrorless-camera-will-not-have-a-viewfinder/
Nie bedzie mial Androida = bieda :twisted: ;)
Nie bedzie mial Androida = bieda :twisted: ;)
Android to tylko w Nikonach - z zewnętrzną aplikacją precyzyjnego AF :-)
krolewicz
24-08-2012, 17:53
X1pro ma przegiętą cenę, ciekawe z czego ten będzie wykastrowany
X1pro ma przegiętą cenę, ciekawe z czego ten będzie wykastrowany
"...similar to the X-Pro1 but without the hybrid viewfinder and with a built-in flash..."
być może tańsza matryca (Sony).
mibartek
24-08-2012, 21:34
cenowo obstawiam, że raczej będzie bliżej X-Pro1 niż X100. Ale zobaczymy ;-)
hostman22
25-08-2012, 12:12
bagnet pozostaje X ? Skąd pytanie, bo na tych fotach nie wygląda jakby miał miec apsc ;)
myslisz ze mniejsza matryca?
niemozliwe
Skoro ma podpięty 18-55, to inna matryca raczej nie pasuje :)
Star Dust
25-08-2012, 21:47
ciekawie sie zapowiada, daj Boze by ceba X100 dzieki niemu spadla :P
wasilewk
25-08-2012, 21:55
ciekawie sie zapowiada, daj Boze by ceba X100 dzieki niemu spadla :P
Jeszce i ja na to czekam...
Wygląda ciekawie. Jeszcze parę latek i będą fajne małe fullfrejmy :)
hellbike
31-08-2012, 18:26
X-E1 ma kosztowac ponizej 1000$. na X-PRO1 juz teraz w USA jest znizka na 300$ (jesli odrazu kupujemy obiektyw w zestawie).
A olympusa e-m5 mozna we wloszech kupic za 750 euro.
hostman22
05-09-2012, 20:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fujifilm-korea.co.kr/fujifilm-web/images/product/banner_xe1.jpg)
wygląda tak że posikać się można ze szczęścia :mrgreen: cena w okolicy 3tysi, ale ciekawe jak to będzie w Polsce :(
Bardzo ciekawy aparacik, wygląda na to że ma elektroniczny wizjer w tym samym miejscu co X100?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fujifilm-korea.co.kr/fujifilm-web/images/product/banner_xe1.jpg)
wygląda tak że posikać się można ze szczęścia :mrgreen: cena w okolicy 3tysi, ale ciekawe jak to będzie w Polsce :(
Jak jeszcze AF mu będzie działać w miarę normalnie, to ... eyhmm zbyt optymistycznie to wygląda;)
na pewno będzie jakieś "ale"...
hostman22
05-09-2012, 21:15
Bardzo ciekawy aparacik, wygląda na to że ma elektroniczny wizjer w tym samym miejscu co X100?
wizjera brak
wizjera brak
Jesteś w mylnym błędzie;)
Wizjer jest, tyle, że elektroniczny, nie hybrydowy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/73701397.jpg/)
hostman22
05-09-2012, 21:30
a myślałem że będzie jak w niższych nexach :mrgreen: czyli kolejny + :D
Preview aparatu i dwóch dobrze wyglądających na papierze szkieł http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x-e1/. Czekamy na sample.
koniecpolska
06-09-2012, 08:54
Jak to jest z tymi wizjerami?
X100 ma powiększenie x0,5
X-Pro1 x0,37
X-E1 x0,37
NEX-7 x1,1
OMD E-M5 x1,15
Patrząc na te liczby to można się spodziewać w Fuji wizjera typu paznokieć.
Na papierze wygląda bardzo dobrze, jak cena będzie dobra to pewnie wejdę zamiast w x-pro1
wyrwiflak
06-09-2012, 13:33
Jak to jest z tymi wizjerami?
X100 ma powiększenie x0,5
X-Pro1 x0,37
X-E1 x0,37
NEX-7 x1,1
OMD E-M5 x1,15
Patrząc na te liczby to można się spodziewać w Fuji wizjera typu paznokieć.
czy aby wszystko zostało tak samo przemnożone? Z tego co wiem X-E1 ma ten sam wizjer który ma miec NEX-6, czyli wielkością nie odbiegający od tego w NEX-7
X-E1 + XF18mm F2 tylko zeby cena byla znosna!
wyrwiflak
06-09-2012, 13:43
"znośna" to bardzo indywidualne określenie ;)
koniecpolska
06-09-2012, 13:47
czy aby wszystko zostało tak samo przemnożone? Z tego co wiem X-E1 ma ten sam wizjer który ma miec NEX-6, czyli wielkością nie odbiegający od tego w NEX-7Przepisałem z tabelek podanych na dpreview.
Wizjer może być ten sam (ekranik lcd w zasadzie), natomiast optyka do niego już niekoniecznie taka sama, więc widzieć możemy coś innego.
Odnosząc ten parametr (powiekszenie w wizjerze) do obowiązujących definicji, wychodzi że w wizjerze Fuji będziemy widzieć mniejsze obrazki ... ??? Dlatego się zapytałem.
http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x-e1/3 - Tutaj coś piszą o wizjerze. Prawdopodobnie taki jak w Sony NEX 7, ale Fuji dodaje do tego jakieś dwie soczewki, m.in. asferyczną, poza tym wizjer Fuji mieć będzie mniejszy kontrast co pomoże lepiej widzieć cienie. No zobaczymy.. okaże się w praktyce jak ktoś porówna aparaty "side by side".
koniecpolska
06-09-2012, 14:17
http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x-e1/3 - Tutaj coś piszą o wizjerze. Prawdopodobnie taki jak w Sony NEX 7, ale Fuji dodaje do tego jakieś dwie soczewki, m.in. asferyczną, poza tym wizjer Fuji mieć będzie mniejszy kontrast co pomoże lepiej widzieć cienie. No zobaczymy.. okaże się w praktyce jak ktoś porówna aparaty "side by side".Napisali, że elektronika EVF ta sama co w Sony, ale optyka inna, dająca mniejsze powiększenie, co daje większy punk oczny (23mm) i mniej zniekształcone naroża lcd w EVF. Wielkość podgladu w wizjerze jest więc mniejsza niż w NEX-7 i nieco większa niż w OMD-E-M5.
Czyli z tymi parametrami "powiększnie wizjera = x0,37" w tabelkach coś jest nie tak na dpreview.
hellbike
07-09-2012, 01:12
jesli chodzi o autofocus - zaorowno nowe jak i stare fuji maja miec nowy soft, ktory pozwala na szybki (tzn zblizony do konkurencji) autofocus - z tym, ze jedynie z nowym obiektywem, posiadajacym nowy silnik - 18-55 2.8 . A wiec obecne stalki nigdy nie beda miec szybkiego autofocusa. Wielka szkoda.
jestes pewien? skad taka informacja?
koniecpolska
07-09-2012, 09:56
Przy upgrade X-Pro1 nowym softem należy upgradować body, a potem wszystkie dotychczasowe obiektywy 18, 35 i 60 macro, ponoć ma to poprawić AF (szybkość i celność).
są już jakieś doniesienia w kwestii ceny owego aparatu? ;)
$1400 z kitem i $1000 body
jestem ciekaw migawki, może będzie elektroniczna ? (i wtedy cisza przy foceniu)
Kopalnie wiedzy...:)
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_e1/features/
http://www.scoop.it/t/fuji-x-e1
$1400 z kitem i $1000 body
Norbert, też się szykujesz na niego ? :)
jestem ciekaw migawki, może będzie elektroniczna ? (i wtedy cisza przy foceniu)
Migawka jest mechaniczna. Nie jest zupełnie bezgłośna, ale i tak dość cicha.
no właśnie mocno zastanawiam się czy zamówić na amazonie pre-order, bo napaliłem się nadzwyczajnie ;)
Aż tak się nie napaliłem, ale poczekam cierpliwie na dystrybucje PL.
Pytanie tylko jak będzie działać AF. Czy są już jakieś info ?
AF będzie taki, jak w X-Pro1 z firmwarem 2.0.
Czyli w dalszym ciągu gorszy niż omd. A może są już pierwsze testy? Kiedy u nas rusza sprzedaż ?
marcus777
11-10-2012, 10:06
czyli w dalszym ciągu gorszy niż omd. A może są już pierwsze testy? Kiedy u nas rusza sprzedaż ?
16.11
W NO juz dostepny
http://www.fotovideo.no/Produkter/Systemkamera/Fujifilm/Fujifilm-X-E1-m-35mm-F14-Kit-Lyssterk-pakke-med-Fujinon-XF35mm-F14-R-130893-p0000156712.aspx
Cena z 35tką okolo 6500 PLN.
blazieras
14-10-2012, 10:58
W NO juz dostepny
http://www.fotovideo.no/Produkter/Systemkamera/Fujifilm/Fujifilm-X-E1-m-35mm-F14-Kit-Lyssterk-pakke-med-Fujinon-XF35mm-F14-R-130893-p0000156712.aspx
Cena z 35tką okolo 6500 PLN.
Tylko czy dobrze mi się wydaje, że przy zakupach z NO dochodzi jeszcze VAT?
Na początku zawsze ceny są wyśrubowane żeby zarobić na zapaleńcach co muszą mieć nowość już teraz i amen. Na amazonie kosztuje 999$ więc jest duże prawdopodobieństwo, że u nas za około pół roku będzie dostępny za 3-3.5 tys zł.
X-E1 już dostępny w EU za 899,- Euronów. Ciekaw jestem ceny u naszych importerów.
W UK Fujifilm X-E1 + 18-55mm
£1149.95
Raty:
Deposit £287.49
Monthly (x9) £86.25
Final month installment of£86.21
Total Amount Payable£1149.95
a w Stanach dodają gratis filterek Fujinona PRF-39 lub PRF-52 (jakby nie mogli 58) wart około 150zł ;) Niestety trzeba zamawiać równocześnie z aparatem, bo jeśli aparat wcześniej, to promo na filtr nie obowiązuje.
ranbir kapoor
23-10-2012, 13:26
Linczek od Huffa:
http://www.stevehuffphoto.com/2012/10/22/my-first-week-fuji-x-e1-review-with-x-and-m-lenses-by-amy-medina/
nikof100
23-10-2012, 15:43
System jest bardzo ciekawy a i cena zaczyna spadac... :D Jestem ciekawy czy maja w planach adapter do szkiel systemu Contax-Yashica (do Contax G widzialem ze jest dostepny), gdzie wiele zacnych Zeiss'ow mozna by podpiac?
(sorki za brak polskich literek)
adapter do szkiel systemu Contax-Yashica (do Contax G widzialem ze jest dostepny), gdzie wiele zacnych Zeiss'ow mozna by podpiac?
To mnie musze powiedziec bardzo interesuje :)
nikof100
23-10-2012, 19:02
Jest adapter M :-)
To jest dobra rzecz u Fujika, że szanuje właścicieli drogich szkiełek M, pewnie najciekawiej Leici ale ja jestem nie w tym przedziale cenowym co Leica. Jakbym miał na super drogie szkła Leitz to pewnie i na nową M by starczyło :)
krolewicz
23-10-2012, 19:03
z bagnetem M są jeszcze canony, voigtlandery, zeissy - nie tylko same leitzy
Kurcze,
z tym AF to nie kumam, FUJI wymyśliło ten fazowy w matrycy i ma patent, a używa tego tylko Nikon (pewnie wykupił wyłączność?).
Dzisiejszy, korporacyjny świat jest... smutny.
No ale aparacik zacny...
hostman22
04-11-2012, 22:49
ciekawe porównanie http://img5.pcpop.com/ArticleImages/500x375/2/2581/002581421.jpg ;)
Jest adapter do contax/yashica
hostman22
05-11-2012, 11:58
to pytanie czy informacja ? ;)
marcus777
05-11-2012, 12:57
Cena jakaś taka dziwna...
http://foto-cyfra.com/opis_produktu_ac.php?np=770
w watku o x-pro1 - prezentuję adaptery do leica M, L39 i m42
hostman22
05-11-2012, 15:14
Cena jakaś taka dziwna...
http://foto-cyfra.com/opis_produktu_ac.php?np=770
czy ja wiem czy dziwna, chyba ceny zapowiadanie po przeliczeniu tak średnio $=3zł wychodziło body 3600 i obiektyw coś około 2000, jak na start jest chyba ok ;)
chociaż body w UK jest za 3300 :)
marcus777
05-11-2012, 15:30
czy ja wiem czy dziwna, chyba ceny zapowiadanie po przeliczeniu tak średnio $=3zł wychodziło body 3600 i obiektyw coś około 2000, jak na start jest chyba ok ;)
chociaż body w UK jest za 3300 :)
mi chodziło, że tanio :) Ściema. W Niemczech taki zestaw śmiga po 1300 euro.
Na amazonie:
- x-100 - 999$
- x-e1 - 1149$
- x-e1 - 1399$
Fotocyfra:
- x-100 - 3 327 zł
- x-e1 - 3 750 zł
- x-e1 - 4 750 zł
Takich cen e-x1 się spodziewałem. Jako, że nowość i na razie jedyny sklep nie jest źle.
marcus777
07-11-2012, 10:41
Na amazonie:
- x-100 - 999$
- x-e1 - 1149$
- x-e1 - 1399$
pełna zgoda ;)
Fotocyfra:
- x-100 - 3 327 zł
- x-e1 - 3 750 zł
- x-e1 - 4 750 zł
kicz i nic więcej.
Rekomendowane ceny detaliczne:
XE1 body 4099 pln
XE1 body + 18-55 - 5699 pln
Takich cen e-x1 się spodziewałem.
no to się zdziwisz i nie spodziewaj się, że xe-1 z kitem kupisz za 4800 poliszów. Nie w PL , już fuji polska się o to postara. Cwaniaczki ;)
Rekomendowane ceny Nikona:
D7000 - 3999
D3200 - 2999
Jak to się ma do cen sklepowych?
nikof100
07-11-2012, 14:25
To ja zapodam ceny Szwajcarkiego sklepu internetowego (mozna odbierac w ich filiach) DigiFuchs, maja obecnie na stanie:
Fujifilm X-E1 Body schwarz 1'037.00 CHF - chyba zachecajaca cena
Fujifilm X-E1 Kit mit XF 35mm f 1.4 R schwarz 1'598.00 CHF - to wyglada troche jak sugerowana cena detaliczna jeszcze...
http://fujiklub.pl/viewtopic.php?f=57&t=13862&sid=c5693890a25612ca9b4116fae8647b94&start=15
Nawet Przedstawiciel FP mówi, że podają ceny sugerowane, ale to sklepy ustalają cenę.
ciekaw jestem kiedy wyjdzie to 14mm ktore obiecali. Zoom i x-e1 juz mozna dostac a 14-stki dalej niema. Jak tylko wyjdzie to w koncu zmienie system.
Nigdy nie pomyslal bym ze bede zmienial FF na APS-C a tu taka niespodzianka :)
Ja tez czekam na 14. Rozglądałem się za przejściówkami do F, żeby Samyanga 8 robię zostawić. Jakieś są, ale za wielka wodą i do tego 200$. A się okazało, że już jest u nas dostępny za około 1000 zł. Samyang 8 2,8 z mocowaniem do fuji X. Ponoć lepszy od samyanga 8 3,5 na dx i trochę gorszy od 7,5 3,5 do m4/3 i ostry od 2,8.
Jak X-pro 2 będzie miało AF na poziomie OM-D lub trochę lepszym. I może wsadzą w niego tą organiczną matryce nad którą pracują to już będzie bardzo fajny system z zawodowym x-pro2 i x-e1 jako backup. Fuji ma puki co mało obiektywów i drogie są, ale ze wszystkich 10 z zapowiedzianymi, nie przygarnoł bym tylko 60 2,5 i 18 2 ( chyba że by to było 16 1,8).
ja juz dawno zdecydowalem ze zamienie moje d700 na x-pro1. czekalem tylko na ta 14stke bo lubie szeroko. W miedzy czasie wyszlo x-e1 i chyba to bedzie to co kupie. 14mm, 18mm i 35mm z czasem wymienie 18mm na 23mm ktora ma sie pojawic w 2013 i bedzie git. Do tego dokupie przejsciowke na MD/MC bo mam chyba 8 starych rokkorow w domu i gra
u mnie przejsciowki wszelkiej masci kipona za kolo 150zl.......sa tez tansze bez marki
tak do informacji
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.10.20.ZbIlXz&id=18633704964
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.10.181.ZbIlXz&id=16034849446
Dzięki za informacje, u mnie słabo z chińskim. U ciebie to znaczy?
Ja też zamieniam FF na X-E1. Tyle, że nie pozbywam się pełnej klatki kompletnie, a jedynie mocno redukuję ilość szpeju do niezbędnego minimum, zostawiając ją sobie na specjalne okazje. I to nie dlatego, że ma ona jakieś specjalne właściwości, tylko dlatego, że raz na jakiś czas muszę popracować z lampą, a bezlusterkowce są do takich zadań niewygodne. Głównym moim sprzętem stanie się jednak Fuji, a FF zostanie jako back-up lub, jak kto woli, zło konieczne na czarną godzinę. Heh, kto by pomyślał... :)
mibartek
08-11-2012, 20:08
Dzięki za informacje, u mnie słabo z chińskim. U ciebie to znaczy?
kolega mieszka w Chinach więc pewnie o to chodziło
Ja też zamieniam FF na X-E1. Tyle, że nie pozbywam się pełnej klatki kompletnie, a jedynie mocno redukuję ilość szpeju do niezbędnego minimum, zostawiając ją sobie na specjalne okazje. I to nie dlatego, że ma ona jakieś specjalne właściwości, tylko dlatego, że raz na jakiś czas muszę popracować z lampą, a bezlusterkowce są do takich zadań niewygodne. Głównym moim sprzętem stanie się jednak Fuji, a FF zostanie jako back-up lub, jak kto woli, zło konieczne na czarną godzinę. Heh, kto by pomyślał... :)
Mam bardzo podobny plan i podobne przyczyny. Tyle że zmieniam dx na fuji, zostawiam N35 i S85 do fx który kupie na wiosnę. Potem będę rozwijał system fuji, Do Fx jeszcze ewentualnie T28-70 i N180 lub jakiś 70-200. Fx zadań, w których potrzebny Af w trybie ciągłym, użycie lampy i ekstremalna głębia ostrości. I patrze jak na przeszłość: pierwsze po wejściu do kogoś do domu szukanie miejsca na plecak, wysyłanie zdjęć znajomym i rodzinie po długim czasie.
Decydujące dla mnie chyba było zorientowanie się ile mam Gb Rawów, które się będą się kurzyć przez wieki w najdalszych zakamarkach dysku i nie doczekają się przekształcenia w jpgi.
I będzie AF z detekcją fazy.
http://photorumors.com/2012/11/08/what-else-is-new-14/
http://www.ebay.com/itm/NEX-M4-3-X-pro1-mount-MITAKON-35mm-f0-95-VERY-RARE-F0-95-NEW-/251180861279?pt=Camera_Lenses&hash=item3a7b8bc75f
I można z niego zrobić noktowizor.
słuchajcie takie 2 sprawy (oczywiście nie najważniejsze, ale szukam info o nich)
1. Filmy w X-E1 - oficjalnie można znaleźć info że tylko 24kl/s - słaby. Nie wiadomo nic chociażby o 25kl/s? Jak z AF?
2. Peaking - nie znalazłem nigdzie info że jest więc zakładam, że nie ma. Słusznie?
1. tylko 24 kl/s - Aparat do procesjonalnego fotografowania, ale filmowanie bardziej rodzinnie ( jakość i funkcjonalność filmów doba lub dobra+, jeśli bardziej zależy Ci na filmach to inne systemy, a jeśli na foto to X)
2. nie ma. Naciskasz pokrętło z tyłu, masz przybliżenie x3 przekręcasz wciśnięte w prawo powiększa x10, cofasz w lewo x3 puszczasz pełny kadr. możesz wyostrzać w z przybliżeniem tuż przed wykadrowaniem lub tuż po w zależności od upodobań. A z obiektywami XF, masz chyba pułapkę ostrości za pomocą przycisku AE/AF.
http://www.fujifilm.eu/pl/produkty/aparaty-cyfrowe/fotografia-x/model/x-e1/features/inne-funkcje-aparatu-x-e1/
Całkiem na dole strony jest opisane.
słuchajcie takie 2 sprawy (oczywiście nie najważniejsze, ale szukam info o nich)
1. Filmy w X-E1 - oficjalnie można znaleźć info że tylko 24kl/s - słaby. Nie wiadomo nic chociażby o 25kl/s? Jak z AF?
2. Peaking - nie znalazłem nigdzie info że jest więc zakładam, że nie ma. Słusznie?
Ten aparat nie nadaje się do filmowania.
Szkoda. Zastanawiam się też nad NEXem 6, jakość zdjęć niewiele gorsza a tryb video bardzo dobry. A zdarza mi się popełniać rodzinne filmiki (na różnym poziomie).
Naciskasz pokrętło z tyłu, masz przybliżenie x3 przekręcasz wciśnięte w prawo powiększa x10, cofasz w lewo x3 puszczasz pełny kadr. możesz wyostrzać w z przybliżeniem tuż przed wykadrowaniem lub tuż po w zależności od upodobań. A z obiektywami XF, masz chyba pułapkę ostrości za pomocą przycisku AE/AF.
brzmi fajnie i przyjemnie. Tak też działa? Swoją drogą to zastosowanie zwykłego filtru krawędziowego (peaking) to taki problem? Szkoda.
MariuszJ
10-11-2012, 21:38
Swoją drogą to zastosowanie zwykłego filtru krawędziowego (peaking) to taki problem? Szkoda.
Podły soniak opatentował.
Podły soniak opatentował.
heh.. trochę ten świat dziwny jest. Za niedługo to że but ma sznurówkę ktoś opatentuje i inni co? Tylko rzepy? Olympus w OM-D (chyba niezamierzona) ale ma podobno w efektach filtr.. filmiki w necie. Więc może wystarczy tą funkcję inaczej nazwać?
hostman22
11-11-2012, 01:32
peaking jest w soniaczu, a cześć osób i tak woli używać wizjera w nex7. Raczej nie będzie tragedii. Pożyjemy zobaczymy.., osobiście jestem jak niewierny Tomasz ;)
MariuszJ
11-11-2012, 01:34
peaking jest w soniaczu, a cześć osób i tak woli używać wizjera w nex7
Nie kumam trochę. Co ma wizjer do peakingu? Ci co mają EVF, to mają dopiero wypas bo mają peaking w wizjerze.
mibartek
11-11-2012, 02:23
Ricoh też ma z tego co pamiętam peaking więc chyba nie jest to kwestia patentu Sony
hostman22
11-11-2012, 14:53
Nie kumam trochę. Co ma wizjer do peakingu? Ci co mają EVF, to mają dopiero wypas bo mają peaking w wizjerze.
coś mi się pokiełbasiło..
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/bag-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/bag.gif)
Czy aparacik jest już gdzieś do zmacania w Polsce?
Ja już sobie jeden zarezerwowałem, żeby mi go nikt nie sprzątnął sprzed nosa ;) Popyt jest duży, więc może być problem z dostępnością. Sam przedstawiciel Fuji mówił, że ilość będzie ograniczona.
Ja już sobie jeden zarezerwowałem, żeby mi go nikt nie sprzątnął sprzed nosa ;) Popyt jest duży, więc może być problem z dostępnością. Sam przedstawiciel Fuji mówił, że ilość będzie ograniczona.
I z dnia na dzień będzie drożał. Do tego w końcu go braknie bo mało naprodukowali.
A skończy sie tak, że każdy z chętnych pomaca aparacik w jakimś sklepie po czym kupi go 10% napalonych.
A skończy sie tak, że każdy z chętnych pomaca aparacik w jakimś sklepie po czym kupi go 10% napalonych.
Pewnie tak, ale ja obstawiam 20%.
Bylem ostatnio w sklepie i macalem. Wrazenie pozytywne ale z zoomem strasznie ciazy do przodu mimo tego ze ten obiektyw nie jest ciezki. Jakos slabo wywazony..... sam niewiem. Porownanie mam jedynie do mojej starej minolty (podobne wymiary) i ta jakos tak nie nie leci nawet z ciezszym tele.....jakos pewniej sie ja trzyma
mibartek
17-11-2012, 13:19
patrzę na ceny w e-oko :
body 4099zł
http://allegro.pl/e-oko-fuji-x-e1-silver-body-vat23-w-wa-fujifilm-i2798337079.html
body + 35mm 5499zł
http://allegro.pl/e-oko-fuji-x-e1-silver-35-1-4-r-fujifilm-vat23-i2798583463.html
Czyli wychodzi 1400zł za obiektyw
a normalnie w e-oko 2499zł
http://allegro.pl/e-oko-fuji-x-pro1-xf-35-1-4-r-f-vat23-odrekiw-wa-i2786589203.html
myślicie, że to tylko taka promocja na początek (wydaję mi się że czytałem o niższych cenach zestawów na wejście) czy można się takich proporcji spodziewać w przyszłości ?
1000zł mniej za obiektyw to jednak trochę - chciałem poczekać do stycznia/lutego aż cena trochę spadnie i "wymienić" parę rzeczy z nikona na xe1 + 35mm, ale jeżeli ta promocja jest chwilowa to teraz sam nie wiem co robić ....
Kupuj od razu bo niebawem zdrożeje :-)
To są normalne ceny za zestawy kitowe, żadna promocja. W zestawie jest po prostu taniej, niż osobno.
hostman22
19-11-2012, 23:06
i cena na fotocyfra poszła do góry.... nie jest fajnie :(
nie strasz ludzi ;) gdzie cena poszła w górę? od jakiegoś czasu jest 5050 w licytacji i 5250 na www
hostman22
19-11-2012, 23:26
nie strasz ludzi ;) gdzie cena poszła w górę? od jakiegoś czasu jest 5050 w licytacji i 5250 na www
a było 4700 z hakiem :P
dobra, na poprawę nastroju (nex-7 i x-e1) maluchy dają radę http://forum.xitek.com/forum-viewthread-action-printable-tid-1019393.html
A ja sobie dzisiaj kupiłem tego Fujika z zoomem :)
A ja sobie dzisiaj kupiłem tego Fujika z zoomem :)
Gratuluję.
Jak będziesz miał czas to pochwal się wrażeniami i zdjęciami.
Pod koniec tygodnia pewnie napiszę coś więcej i wrzucę pierwsze fotki.
Też zamówiłem :)
PS. nie jest to reklama, ale tu znalazłem najtaniej (Warszawa) http://cyfrowaciemnia.pl/aparat-xe1-srebrny-obiektyw-35mm-f1-4-nowosc.html mają jeszcze kilka setów w tej cenie
Cichy, a co powiesz na ciut poniżej 5k z 18-55mm i 2-letnią gwarancją EU? ;)
No to dobra cena, ale ja potrzebuję F.Vat.
Garść pierwszych zdjęć:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8258_x-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-0np5wtz1sk8/UK_ATnaPI5I/AAAAAAAAAeE/SRJ3swVqmPI/s800/DSCF8258_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8199_x-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-Mmz3IzWun0M/UK_ARVnTBSI/AAAAAAAAAdk/JnvjWUP99VE/s800/DSCF8199_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8202_x-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-iOa19ig678E/UK_ARCUZ_4I/AAAAAAAAAdo/wkxAGV-M4lw/s800/DSCF8202_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8222_x-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-wgkcepPMMBc/UK_ARYU1tKI/AAAAAAAAAds/5NWwWsMq99E/s800/DSCF8222_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8226_x-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-g2W15RjxJek/UK_ASGYER4I/AAAAAAAAAd0/QbSiYVHmq80/s800/DSCF8226_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8227_x-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-QkLd_3itKRM/UK_ASfI7GdI/AAAAAAAAAd8/eZrUZgeUbpQ/s800/DSCF8227_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8246_x-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-4MIzvSzeLZs/UK_ASsf9MJI/AAAAAAAAAeA/D_SAR_n5Nhs/s800/DSCF8246_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8256_x-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-NDdMtY0rt5E/UK_ATAAX3XI/AAAAAAAAAeI/ms2DC1p5kOI/s800/DSCF8256_x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/DSCF8279_x-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-55rNGF9P0q4/UK_AT6Tp1NI/AAAAAAAAAeQ/6X6w4SxtWdY/s800/DSCF8279_x.jpg)
Wszystkie zdjęcia na wysokim iso (4.000-6.400), w większości przypadków rozjaśniane jeszcze w LR o 2/3 EV lub z podciągniętymi cieniami. Rawy z tego aparatu są chyba z gumy. Obiektyw jest ostry, stabilizacja działa skutecznie. Szybkość AF, rzekłbym, umiarkowana - do czołówki mu brakuje i z pewnością nie jest to aparat do sportu, ale poza tym jest w pełni użyteczny. W kiepskim świetle czasami pudłuje, jeśli nie złapie kontrastu, ale wtedy pokazuje czerwony prostokąt i wiadomo, że trzeba próbować łapać ostrość jeszcze raz. Ale jak już ostrość potwierdzi, to żyleta. W działaniu dość powolny, zapis i podgląd są dobre jak na standardy dla kompaktów, ale nie lustrzanek. Pomiar ekspozycji świetny, AWB również. W ogóle jpegi są niezłe i jak ktoś się boi rawów, to ten aparat go nie zawiedzie. Obraz w wizjerze dość mocno tnie w trakcie panoramowania. W pierwszej chwili nie robi to najlepszego wrażenia, ale po czasie można się przyzwyczaić.
jak ja mam starszego brata x-pro1 - ale cały czas powtarzam to jest wspaniały aparat ....
fajne zdjęcia ... super
ja proponuje by zobaczyć obiektyw 18mm jest najszybszy - i jestem przekonany ze popularne lustrzanki są daleko w tyle przy nim
Chyba większość szerokich szkieł jest szybka?
Masz słuszność duża Go daje łatwość ....
Jak dla mnie do tego, co fotografuję, szybkość AF w zupełności styka :)
Dorzucam się do słów pochwalnych X-E1 ze szkłem kitowym. Bardzo dobrze wykonany sprzęt, zwłaszcza obiektyw zadziwiająco solidnie dopracowany i aż wstyd nazywać go "kitem".
Z przyjemnością zostawiam torbę z ciężkim zestawem FF mając ze sobą zestaw Fuji. Polecam każdemu myślącemu o DX-owej lustrzance z plastikowymi kitami za podobne pieniądze. Fenomenalny obrazek ze świetną kolorystyką już w jpegu prosto z puszki.
Czy ktoś już ma 60 macro i może się podzielić wrażeniami?
Czy ktoś już ma 60 macro i może się podzielić wrażeniami?
Ostatnio jak byłem w Saturnie w Poznaniu, to można było pobawić się 60-tką i 35-tką. Nie wiem tylko, czy obiektywy miały wgrany najnowszy firmware, a on robi dużą różnicę w działaniu AF.
Ja się chyba jeszcze przed świętami szarpnę a tę 35-tkę.
hostman22
26-11-2012, 18:20
będę musiał przejechać się do krk i porównać jak wygląda sprawa af z d300...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/noel-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/noel.gif)
marcus777
26-11-2012, 18:31
porównać jak wygląda sprawa af z d300...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/noel-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/noel.gif)
lepiej nie porównuj, bo sprzedasz d300
No fabrycznie raczej nie mają wgranego najnowszego. Różnica jest spora :) Zawsze można w sumie sprawdzić, jaki jest wgrany...
@Cichy
Jak byś miał czas i chęci to mógłbyś zrobić małe porównanie do d600. Subiektywna ocena: jakości zdjęć, DR, leżenia w ręce, funkcjonalności, czym ci się lepiej zdjęcia robi?
Też zamierzam się w te dwa korpusy wyposażyć, ale nie wiem w której kolejności.
Jak będę miał czas i chęci :) Jak na razie skupiam się na testach nowych szkiełek...
artek1012
04-12-2012, 21:18
Tydzień temu zakupiłem z kitowym szkłem. Soft oczywiście wgrany najnowszy. Z poprzednim D90 szybkość AF jak dla mnie prawie porównywalna , trochę gubi się w ciemnicy. JPG jak dla mnie rewelacja i do moich potrzeb nawet nie mam zamiaru grzebania w RAW-ach . Aparat naprawdę lekki , przyciski rozmieszczone prawidłowo. Denerwuje mnie wizjer elektroniczny , jakiś taki obraz dziwny , jak dla mnie niezgodny z rzeczywistością . Brakuje odgłosu klepnięcia migawki, jakieś to takie sztuczne . No cóż kwestia przyzwyczajenia zapewne .
Denerwuje mnie wizjer elektroniczny , jakiś taki obraz dziwny , jak dla mnie niezgodny z rzeczywistością .
?
Brakuje odgłosu klepnięcia migawki, jakieś to takie sztuczne .
Jak to brakuje ???
artek1012
05-12-2012, 12:36
W wizjerze po prostu widać trochę inne kolory jak dla mnie oczywiście . Wydaje się , że obraz nie jest rzeczywisty tylko malowany . Trzeba po prostu samemu zerknąć i sprawdzić . To odczucia subiektywne.
Przy naciśnięciu spustu migawki nie ma tradycyjnego klepnięcia , aparat wydaje zupełnie inny dźwięk, podobny do dźwięku aparatu w smartphonie .
klepnięcia ???? to kup sobie lustrzankę .... będziesz klepał sobie ....
lub klep się po udzie przy każdym naciśnięciu migawki
:D :D :D :D
nie lapcie za slowka, koledze chodzilo zapewne o klapanie lustrem a nie migawka......
pewnie mozna sobie w opcjac ustawic dzwiek klapania ;)
klepnięcie jest i porównując z 5d2 nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy w sumie. Może jest odczuwalna w porównaniu z czymś, co wali lustrem jak młotkiem ;)
jest porównywalny z M9 :)
PS. taka tam jedna fotka z dziś (35/1.4)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kubacichocki.pl/12/xe1.jpg)
serafin1
05-12-2012, 18:50
@ cichy
ale żeś zdjęcie ostro zmodyfikowałeś/"zbeszcześciłeś " w PE X :P Mogę się mylić, bo na pewno nie jest to jpg prosto z puchy. Za ładne ;) Twarz jak tapeta a gdzie pory :) ? Napisz coś więcej, jeśli poddałeś modyfikacji, to cóżeś tam uczynił :D
klepnięcie jest i porównując z 5d2 nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy w sumie. Może jest odczuwalna w porównaniu z czymś, co wali lustrem jak młotkiem ;)
No to albo mam zepsute Fuji, albo 5DII, bo jeśli chodzi o głośność migawki to jest między nimi przepaść. Canon właśnie wali młotkiem, w połączeniu z dźwiękiem strzelającej gumy od majtek, a Fuji robi "klik" :)
@ cichy
ale żeś zdjęcie ostro zmodyfikowałeś/"zbeszcześciłeś " w PE X :P Mogę się mylić, bo na pewno nie jest to jpg prosto z puchy. Za ładne ;) Twarz jak tapeta a gdzie pory :) ? Napisz coś więcej, jeśli poddałeś modyfikacji, to cóżeś tam uczynił :D
Lekkie wygładzenie skóry i niewiele poza tym...
No to albo mam zepsute Fuji, albo 5DII, bo jeśli chodzi o głośność migawki to jest między nimi przepaść. Canon właśnie wali młotkiem, w połączeniu z dźwiękiem strzelającej gumy od majtek, a Fuji robi "klik" :)
W sumie trochę racja, ale bardziej jar niż przepaść. Chyba zbyt długo nie używałem 5d2 i porównywałem z pamięci. Aż nagrałem :mrgreen:
Tu dźwięk. (https://www.dropbox.com/sh/sitd6rwo47955sn/lt7WVKOjyF)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/sh/sitd6rwo47955sn/3I3sYoSmVA/migawki.jpg)
(jakimi człowiek pierdołami się zajmuje jak się musi przeprowadzać, dżizz :-D)
johny_85
07-12-2012, 07:36
Czy istnieje taki wyzwalacz do lamp studyjnych który działa z X-E1?
hostman22
08-12-2012, 01:21
chociażby PocketWizard Plus II ;), albo Flashwave III system:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.derekclarkphotography.com/wp-content/uploads/2012/11/Flashwave-III-2.jpg)
johny_85
08-12-2012, 08:04
Czy on ma taką stopkę jak nikon?
MariuszJ
08-12-2012, 09:59
To przecież stopka ISO. Każdy zadziała, inaczej po co by się silili na dopasowanie do standardu?
hostman22
08-12-2012, 13:37
problemy tylko mogą być jak będziesz chciał być "kreatywny"... ;)
MariuszJ
08-12-2012, 13:42
problemy tylko mogą być jak będziesz chciał być "kreatywny"... ;)
Żeby być kreatywnym, system musi rozumieć coś więcej niż zwarcie gorącego pinu z masą, które odpala lampę. I tak o ile na poprzednie pytanie odpowiedź brzmi "każdy", to na to brzmi "prawie żaden" :)
johny_85
08-12-2012, 14:49
Pytałem o odpalanie lamp studyjnych....dzieki za odpowiedzi
hostman22
09-12-2012, 18:31
Cichy masz może rawy do pobrania z x-e1?
Jeśli ktoś byłby zainteresowany porównaniem poziomu szumów w X-E1 i tzw. pełnej klatce (w tym przypadku 5DII), to mam coś dla niego :) Ale najpierw krótki wstęp...
Różne aparaty mają różnie skalibrowaną skalę iso. Czasami różnice są na tyle duże, że samo porównanie szumów przy deklarowanej czułości X w aparacie jednego producenta do tej samej deklarowanej czułości w sprzęcie innego producenta może dać nie do końca wiarygodne wyniki. Dlatego najpierw sprawdziłem, jaka jest różnica w faktycznych czułościach między Canonem a Fuji. Zrobiłem to w prosty sposób: pstryknąłem zdjęcie Fujikiem, a następnie tą samą scenę sfotografowałem Canonem, przy tej samej przysłonie i czasie naświetlania, ale z różnymi wartościami iso, metodą prób i błędów. Następnie porównałem te obrazy i wyszło coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/0200_iso_vs_iso-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-7CQhifoxuzI/UMUSCJMRpwI/AAAAAAAAAi4/zMFlBnJHKBM/s1064/0200_iso_vs_iso.jpg)
W Fuji iso 200 ma mniej więcej taką samą czułość, jak iso 125 w Canonie (a dokładnie gdzieś pomiędzy iso 125 a 160, ale żeby już nie utrudniać sobie życia zaokrągliłem w dół), co potwierdzają histogramy. Czyli 5DII jest czulszy o 2/3 EV. I dlatego właśnie w "teście" porównywałem ze sobą faktyczne czułości, a więc iso 200 w Fuji do iso 125 w Canonie, iso 400 do iso 250 itd. Przez to Fuji ma dużo trudniej, niż w większości "profesjonalnych" testów, ale przynajmniej jest sprawiedliwie ;)
Jeszcze gwoli wyjaśnienia: scenka wygląda tak, a nie inaczej, bo chciałem w warunkach domowych uzyskać jak największą rozpiętość tonalną, żeby przy okazji przetestować też DR. Jednocześnie przysłony dobrałem takie, aby oba aparaty uzyskały możliwie jak największą, ale jednocześnie taką samą GO, żeby uniknąć wrażenia, że któryś jest mniej lub bardziej ostry, gdyby jakiś obiekt w kadrze wyszedł poza obszar ostrości. I to tyle, jeśli chodzi o wstęp.
Na razie powycinałem sample tylko z jpegów (wszystkie parametry standardowe), ale mam też rawy, które póki co czekają na swoją kolejkę. Fuji leciał na automatycznym balansie bieli i założenie było takie, żeby Canon też pokazał co potrafi w automacie, ale poległ totalnie - sama wściekła żółć na zdjęciach. Dałem mu więc małe fory i przestawiłem go na "żarówkę", co trochę poprawiło sytuację, ale do ideału nadal sporo brakowało. W każdym razie tak już zostało... Najbardziej interesowały mnie szumy w głębokich cieniach, więc to im przyjrzałem się w pierwszej kolejności. Oto wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/0200_01-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-ZTqjIwqLFZo/UMUSCA_qb6I/AAAAAAAAAi4/lXvBZtAPB98/s1131/0200_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/0400_01-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-xh9mA4Ba40E/UMUSCL2P-LI/AAAAAAAAAi4/cM8xcpDJFZw/s1131/0400_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/0800_01-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-P8xQ2u_99QM/UMUSDItiG3I/AAAAAAAAAi4/1ptIYNbv6b0/s1131/0800_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/1600_01-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-y4IHHKilS80/UMUSDooQtdI/AAAAAAAAAi4/gF5GDkeF2wk/s1131/1600_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/3200_01-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-h-7i9wJKUvM/UMUSDqoam9I/AAAAAAAAAi4/QO082GSMmmY/s1131/3200_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/6400_01-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-uAooZBJLaHo/UMUSEbIrSII/AAAAAAAAAi4/dqfXXOmFdhg/s1131/6400_01.jpg)
Na koniec jeszcze zrobiłem jedno zdjęcie Fujikiem na iso 6400, ale niedoświetliłem je o 2/3, a następnie o tyle samo rozjaśniłem przy pomocy wbudowanej w aparat wołarki rawów. W ten sposób "programowo" uzyskałem tą samą czułość, jaką ma Canon na iso 6400:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-PThShsgovCU/UMUSE5SS41I/AAAAAAAAAi4/ONaUYnpNcxE/s1105/6400plus_01.jpg)
Wnioski wyciągnijcie sobie sami ;)
MariuszJ
10-12-2012, 10:36
Test jest dla mnie ok i pokazuje co trzeba - że czas dalej płynie, jeżeli chodzi o rozwój matryc. Nie ma co podejmować tematu, komu to jest potrzebne, mi by się przydało :)
Dyfrakcja myślę że ma znikomy wpływ na degradację obrazu, gdy zestawiona jest z dużo potężniejszym czynnikiem jakim jest brak światła i bardzo podbita czułość matrycy.
Dobrze Epicure że uniknąłeś częstego błędu polegającego na prezentacji obrazków z wysokiego iso dla dobrze naświetlonej sceny i co za tym idzie, krótkich czasów naświetlania - warunków w których robimy ułamek zdjęć (tzw. "sport und die okolica").
f/22 co za bezsens
Żaden bezsens. Te zdjęcia nie służą do testowania ostrości, więc wpływ dyfrakcji nie interesował mnie zupełnie. Interesowała mnie głębia ostrości, która na 85 mm i odległości ok. 1,5 m jest zbyt mała, aby zmieścić scenę, w której pierwszy plan jest oddalony od ostatniego o ok. 30 cm. Tutaj najlepszym wyjściem było zastosowanie f/22, która daje głębię ostrości 40 cm, więc zostaje jeszcze pewien margines.
Nie myślałeś aby do cropowego porównania wybrać inną część kadru? Na powyższych wycinkach nie widać zbyt wiele poza głęboką czernią i listkami, które już z natury wyglądają jak akwarela bez szczegółów. MZ to nie widać na tych czerniach zbyt wiele poza różnicą w oddaniu WB na białej czcionce obiektywu...
Myślałem... Ale nie jestem w stanie zrobić wszystkiego od razu. Wycięcie próbek z trzech różnych części kadru x 7, bo tyle czułości trzeba porównać, a potem jeszcze x 2, bo jest i raw, i jpeg no i jeszcze x 2, bo są dwa aparaty, daje 84 sample i parę długich godzin zabawy. Na razie traktujcie to jako zajawkę bardzo obszernego testu, który jest w przygotowaniu.
Oj wiem ile to pracy, wiem. Ukłony za to, że w ogóle chciało Ci się chcieć ;-)
Pytanie z innej beczki - czy masz juz na oku jakiś solidny, dedykowany futerał do xe1 z kitem do którego i 35/1,4 przypasuje?
Pytanie z innej beczki - czy masz juz na oku jakiś solidny, dedykowany futerał do xe1 z kitem do którego i 35/1,4 przypasuje?
Nie, nigdy nie interesowałem się futerałami do tego aparatu. Kupiłem sobie torbę biodrową i to mi wystarcza:
http://www.crumpler.eu/index.cfm?seite=collections&sprache=&productID=7902
artek1012
17-12-2012, 11:48
Ja osobiście zakupiłem po wielu przymiarkach taka torbę (10V2) :
http://www.foto-net.pl/sklep/kategoria,814,torby%20topload%20ThinkTank,15.html
Na zdjęciu wygląda na wielka w rzeczywistości jest to miniaturka tej ze zdjęcia ,w której mieści się aparat z kitem 18-55 , zapasowa bateria , dwa filtry i dwie karty pamięci. Jest baaaardzo porządnie wykonana , wygodna i pasuje jak ulał.Można ją powiesić na pasku od spodni jak i na ramię . Polecam.
http://www.fujirumors.com/feedback-capt ... nlocked-2/
Można sprawdzić czy rzeczywiśćie daje lepsze rezultaty niż jpg z puszki. Ja zasysam 60 dniowy trial, i sprawdzę na dwóch rawach które ktoś udostępnił. I czekam na ruch Adobe.
No, jeśli rzeczywiście "lot better" niż JPEG to świetnie. Daj znać jak sprawdzisz , ja nie mam do jutra możliwości ściągnięcia a strasznie jestem ciekaw!
O ściągnę, własnie zacząłem obrabiać ślub częściowo zrobiony XE1, zobaczymy jaka różnica.
PS. zainstalowałem - nie chce mi importować Rawów z XE-1, nawet ich nie widzi..
kurcze, on testował chyba wersje beta, która nie jest dostępna dla ogółu.
hostman22
24-12-2012, 17:10
ja czekam dgn converter ;) (muszę zainwestować w 64bity ;))
BugsBunny
25-12-2012, 12:39
kurcze, on testował chyba wersje beta, która nie jest dostępna dla ogółu.
"try out the beta version. You have to contact Lionel of Phase One (lkuhlmann [@] yahoo.com) and he will send you the download links!"
Obrobiłem właśnie ślub na LR i muszę przyznać, że efekty z X-E1 + 35/1.4 są fantastyczne. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takich. Zdjęcia robiłem na ISO 1600 i wyżej.
BugsBunny
25-12-2012, 17:10
Wiecie coś o jakichś tele do x-systemu, najchętniej zoom? Zamieniłbym FF na tą zabawkę ale samo szeroko mi nie starczy.
hostman22
25-12-2012, 18:00
ma się pojawić 55-200 na razie czekamy.. może już coś się pojawi na targach w styczniu
Obrobiłem właśnie ślub na LR i muszę przyznać, że efekty z X-E1 + 35/1.4 są fantastyczne. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takich. Zdjęcia robiłem na ISO 1600 i wyżej.
Wrzuć parę przykładów :-)
@Cichy
A pozostałe zdjęcia robiłeś D600 czy D80?
@BugsBunny
http://www.fotografuj.pl/News/Nowe_obiektywy_Fujinon_XF_dla_aparatu_Fujifilm_X_P ro1/id/6341
Ja myśle o zestawie x-e1 samyang 8/2.8 xf-mount, 14/2.8, 35/1.4, i przejściówka na f-mount do 60/2.8D i samyanga 85. Choć kusi bardzo zoom, i jak go kupować o tylko w kicie bo osobno ponad 3 tyś.
http://www.mikekobal.com/blog/?p=5951
Co się porobiło, że ci co robią równolegle D800 i X-e1 portrety, krajobrazy, reportaże, śluby uliczną nie tęsknią za tym pierwszym.
Druga puszka to raz Canon, raz Nikon. Jak obrobię obydwa śluby to będę miał pełne spektrum odniesienia :)
PS. jedna fotka ISO 1600, f=1.4. Trochę chamskie światło szło na PM (widać po cieniu za nią) ale jako tako powyciągałem. Kolory praktycznie nie ruszane.
http://www.kubacichocki.pl/12/pip002.jpg
A AF z 35-tka dawał radę?
Jak na ślub cywilny, to średnio dawał radę, bo mało czasu a zdjecia robić trzeba. Af to jedyny minus chyba jak na razie do zastosowań reporterskich.
Jak na ślub cywilny, to średnio dawał radę, bo mało czasu a zdjecia robić trzeba. Af to jedyny minus chyba jak na razie do zastosowań reporterskich.
A w trybie MF nie da rady szybciej i lepiej ? Próbowałeś ?
BugsBunny
26-12-2012, 13:00
@BugsBunny
http://www.fotografuj.pl/News/Nowe_obiektywy_Fujinon_XF_dla_aparatu_Fujifilm_X_P ro1/id/6341
o dzięki, takie 55-200 to by mnie całkiem urządzało, nawet jakiś tragicznie ciemny nie jest, byle nie przegięli z ceną
A w trybie MF nie da rady szybciej i lepiej ? Próbowałeś ?
Pierścień ostrości jest elektroniczny, strasznie to mało precyzyjne. Jak dla mnie to największa wada tego aparatu (oprócz braku optycznego/hybrydowego wizjera, do tego można się przyzwyczaić)
a tu chyba się mi wszystko zepsuło - ale ten aparat taki powinien mieć tryb - Illford HP5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/DSCF98251-1.jpg
źródło (http://www.pokwicki.com/wp-content/uploads/2012/12/DSCF98251.jpg)
marcin_G
02-01-2013, 22:13
Gdyby ktoś przeoczył: test naszego ulubieńca:
http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=198
http://photorumors.com/2013/01/03/fuji-x100s-and-x20-to-be-announced-next-week-with-focus-peaking/
Będzie focus peaking
marcin_G
03-01-2013, 21:08
http://photorumors.com/2013/01/03/fuji-x100s-and-x20-to-be-announced-next-week-with-focus-peaking/
Będzie focus peaking
...w następcy X100 i w nowym sofcie do XPro1. Nie ma - niestety - nic mowy o peakingu w X-E1...
Bardzo mnie ciekawi następca X10...
hostman22
03-01-2013, 23:35
spoko jak potrafią wgrać oprogramowanie z a900 do a850 i mieć z 3, 5fps, to przy fuji to też może być kwestia czasu... oby ;)
Ja w x10 jak włączyłam zdjęcia seryjne to nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba jest tam z 10kl/s i to całkiem celne (w dzień :D )
Ja tam zamiast speeda wolał bym łatwiejsze ustawianie punktu ostrości za pomocą takiego joysticka jak jest w d700.
marcin_G
04-01-2013, 12:40
A mi w X10 brakuje tylko EVF....
O ściągnę, własnie zacząłem obrabiać ślub częściowo zrobiony XE1, zobaczymy jaka różnica.
PS. zainstalowałem - nie chce mi importować Rawów z XE-1, nawet ich nie widzi..
Dziś wychodzi oficjalnie i trial na 60 dni. Trochę się bawiłem tym programem, jest szybszy od LR, ale chyba za bardzo się już przyzwyczaiłem do LR.
http://www.fujirumors.com/capture-one-7-0-2-officially-released-today-at-14-00-cet/
byłem beta testerem ... jak dla mnie jest czad z x-pro1
Czy mógłbyś - lub ktokolwiek z testerów - wstawić jakiegoś dowolnego sampla porównawczego z Capture One i innej wywoływarki pokazującego ten "czad" ?
Z góry dziękuję :)
Wiecie może kiedy wyjdzie odpowiednik 35mm dla fuji x?
druga połowa roku ... tak mi mówili ... choć ciągle jest tak ze x100(s) ma 35 wiec wydadzą na za jakiś czas ....
ale chłopaki trzymają się planu teraz miała wyjść 14 i jest ...
ja jako 35 używam voiglandera 25/f4 - jest taka GO ze nie trzeba zbytnio nawet trafiać i tak sie ma wszystko ostre
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/inne/65766_fuji.jpg)
jak wyjdą te obiektywy co je grafika pokazuje - to już nic nie będzie potrzebne więcej ... - ceny tez nie sa kosmiczne a to wazne
ceny tez nie sa kosmiczne a to wazne
Kosmiczne to one sa, ale jak sie to wezmie do reki, to mozna te ceny zrozumiec ;)
PS. To moj pierwszy post (no moze niezupelnie) wiec witam sie niniejszym ze wszystkimi uzytkownikami. :)
Wyprzedaję nikona i kupuję żonie xe1. Jak się spodoba to pomyślę o xpro1 dla siebie, ale raczej poczekam na to 23mm.
Malo tu zdjec, to moze niesmialo zapodam z jedno. X-E1 + XF18-55 jpg prosto z puszki, niegrzebany :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8379402873_4d38ee8462_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8051/8379402873_4d38ee8462_b.jpg)
Malo tu zdjec, to moze niesmialo zapodam z jedno. X-E1 + XF18-55 jpg prosto z puszki, niegrzebany :)
Z podwyższonym zakresem dynamiki, czy opcja wyłączona? Nieźle to wygląda..
Ponieważ zastanawiam się czy nie wyprzedać się z Canona i przejść na Fuji mam prośbę - może ktoś z Krakowa ma x-pro 1 lub x-e1 i trochę czasu na popstrykanie fotek (wieczorową porą)? Chętnie zobaczę porównanie z moją 5II.
jak coś to proszę o kontakt:
[email protected]
Może to was zainteresuje:
za tydzień rusza druga edycja warsztatów fotograficznych Fujifilm, prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo 2012 Tomasza Lazara.
Spotkania będą odbywać się w godzinach wieczornych w piwiarniach Warki na terenie całego kraju:
21.01 – Lublin -
28.01 - Łódź
4.02 – Chorzów
11.02 – Gdynia
18.02 – Bydgoszcz
25.02 – Słupsk
Podczas warsztatów Tomasz Lazar opowie o swoich doświadczeniach z aparatem Fujifilm X-E1, którym robił zdjęcia w piwiarniach i pubach w czeskiej Pradze. Będzie to inspiracja dla uczestników spotkania – w drugiej jego części odbędą się testy aparatów Fujifilm serii X z udziałem modelek.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy zgłaszać się poprzez formularz na http://pl.fujifilm.pl/warzonezpasja/.
Udział jest bezpłatny.
Cytat z forum Fuji Film.
Witek.K, sam się bardzo zastanawiam na takim zestawem ja ty masz.
Napisz mi jak z szybkością i celnością AF?
Można ustawić na AF C-iągły i jak się sprawdza w ruchu, np biegnącego psa, czy zjeżdżających dzieci z górki?
A co myślicie o tym:
http://www.fujirumors.com/faster-wider-sharper-speed-booster-for-your-x-series/
http://philipbloom.net/2013/01/13/speedbooster/
na wszystkich forach teraz o tym piszą ... jak dla mnie "hit" to może być
I planują zrobić z innych mocowań do XF, A nie tylko z sony jak na razie.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=16307&metabones-speed-booster-adapter-do-bezlusterkowcow
nawet juz maja - w pdf opisującym to rozwiazanie jeden z sampli ( z butelką wódki) jest z fuji x
artek1012
15-01-2013, 13:23
Już 3 m-ce temu sprzedałem z premedytacją D700 i czekałem na fujika . Jak dla mnie zestaw z kitowym 18-55 rewelacja , no może AF mógłby się lepiej spisywać, szczególnie wieczorową porą . Jak wspomnę jednak te 2 kg z 24-20/2,8 to nie żałuję . Obecnie czekam na 56/1,4 , powinno być piękną porterówką i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję .
ja takze zamieniłem d700 na fuji x-pro z kompletem stałek ...
nawet juz maja - w pdf opisującym to rozwiazanie jeden z sampli ( z butelką wódki) jest z fuji x
Chodziło mi o to, że na razie dostępne jest tylko bagnetu sony A na XF, i chyba contax. Ale planują Nikon F też.
"Other mount combinations will follow shortly afterwards. Leica R, ALPA, Contarex, Contax C/Y and Nikon F (with aperture control for G lenses) will be supported, as will Micro 4/3 and Fuji X-mount cameras. Support for other mounts will be added in the future."
http://www.fujirumors.com/aps-c-with-speed-booster-vs-full-frame-comparison/
Rozszerzenie ogniskowej, 1 działka światła zysku, polepszenie jakości optycznej? Brzmi jak SF... Fantastyczna sprawa !!!
mackaron
15-01-2013, 15:29
kiedys bedac w kinie w latach 80 na jakims amerykanskim filmie bohater na ekranie wypowiedzial kwestie: WHAT A FUCKIN MIRACLE!... film byl z napisami... po tej kwestii pojawilo sie tlumaczenie: CUD!
o tym (WHAT A FUCKIN MIRACLE!) CUDzie jest głośno od niedzieli na większości forach ... szczególnie Nex'owych
mackaron
15-01-2013, 15:43
za 600$ chyba wolalbym sobie kupic jakies niezle szklo...takie wynalazki to ersatz jakosci za pomoca WOW factora.... dobre szklo + obca soczewka = denna jakosc... nie ma takich wynalazkow...jesli dodasz do tego made in china robi sie zwykle wyciaganie kasy
LudwikXVI
15-01-2013, 15:48
Chers Messieurs ! Fujifilm X100s Il s'agit d'un excellent appareil photo. Acheter pour le plaisir.
mackaron
15-01-2013, 15:58
Ja tam poczekam, niech inni testują;)
Konrad tylko z tego co pokazują MTF czy sample masz lepiej ... ale trzeba zaczekać jak będzie w sprzedaży i wystawione zostaną realne sample z tego boostera
... a x100s - może uda mi się mieć go szybciej do testów ...:)
mackaron
15-01-2013, 16:25
koniecznie na ptakach potestuj
Z podwyższonym zakresem dynamiki, czy opcja wyłączona? Nieźle to wygląda..
Zakres dynamiki nastawiony na AUTO 100 - czyli niezbyt rozszerzony. Juz ktos tu na forum pisal, ze nawet jpgi z fuji sa jak z gumy - ja to potwierdzam. Mam porownanie z D700 - spora przewaga Fuji. Jak dodasz do tego perfekcyjny silnik do przetwarzania jpg, swietne kolory, bardzo dobra ostrosc (brak filtra AA) i prawie bezbledny balans bieli, to D700 idzie na emeryture ;) Oczywiscie ten aparat ma swoje ograniczenia, mianowicie do dluzszej pracy niezbyt wygodny no i AF pozostawia wiele do zyczenia... do sportu lub wesel raczej przeprosilbym sie z D700;) ale na szczescie fotografuje jedynie dla przyjemnosci a wlasnie X-E1 daje ogromna radoche z fotografowania. Dzisiaj dotarla do mnie przejsciowka do Nikkorow i zaczyna sie zabawa!
Witek.K, sam się bardzo zastanawiam na takim zestawem ja ty masz.
Napisz mi jak z szybkością i celnością AF?
Można ustawić na AF C-iągły i jak się sprawdza w ruchu, np biegnącego psa, czy zjeżdżających dzieci z górki?
Odpowiedz jest wlasciwie powyzej, AF-C mozna raczej zapomniec :(
Zakres dynamiki nastawiony na AUTO 100 - czyli niezbyt rozszerzony. Juz ktos tu na forum pisal, ze nawet jpgi z fuji sa jak z gumy - ja to potwierdzam. Mam porownanie z D700 - spora przewaga Fuji. Jak dodasz do tego perfekcyjny silnik do przetwarzania jpg, swietne kolory, bardzo dobra ostrosc (brak filtra AA) i prawie bezbledny balans bieli, to D700 idzie na emeryture ;) Oczywiscie ten aparat ma swoje ograniczenia, mianowicie do dluzszej pracy niezbyt wygodny no i AF pozostawia wiele do zyczenia... do sportu lub wesel raczej przeprosilbym sie z D700;) ale na szczescie fotografuje jedynie dla przyjemnosci a wlasnie X-E1 daje ogromna radoche z fotografowania. Dzisiaj dotarla do mnie przejsciowka do Nikkorow i zaczyna sie zabawa!
Dzięki za info. Miałem przez pewien czas Fuji X100, ale jakość nie do końca mi odpowiadała (w porównaniu z D700). Te nowe matryce wydają się jednak sporo lepsze i myślę już nad tym "sexy one" lub nowym X100s :)
LudwikXVI
17-01-2013, 02:36
Mnie ciekawi nowy X20. Odpowiednio mały do kieszeni czy do torby w życiu codziennym, do zabawy z fotografią. Czekam na cenę tego cacka.
Mnie ciekawi nowy X20. Odpowiednio mały do kieszeni czy do torby w życiu codziennym, do zabawy z fotografią. Czekam na cenę tego cacka.
Cena? Mniej wiecej wiadomo ok. 550,- EUR. Bardziej ciekawi, jakie beda inne wady i zalety, o chorobach wieku dzieciecego nie wspomne ;) Pomimo wielkiego szacunku do X-10 (to przez niego kupilem X-E1 :)), obecnie wolalbym kupic Sony RX100 (zamiast X-10 i zapewne X-20), jesli mialo by byc "do kieszeni".
W kwestii sampli z X-E1 polecam ten adres, dużo zdjęć - http://www.flickr.com/photos/mr_wood/
Tak z ciekawości, jest jakiś dobry soft klasy LR który poprawnie demozaikuje RAWy z X-Transów?
Klasy LR nie wiem, ale z tych dobrych jest Capture One :)
Silkipix 5 lub Raw Photo Processor - ten ostatni jest czad ... mozn technicznie mówiąc używać go za darmo - ja wpłaciłem 10$ temu Rosjaninowi i mam tez jako wtyczkę do LR i obsługa wielu rdzeni
http://www.fujirumors.com/comparing-raw-converters-jpeg-vs-lightroom-capture-one-silkypix/
Paru rzeczy zabraknie w tych aktualizacjach: http://www.fujirumors.com/leaked-x-e1-and-x-pro-1-and-xf35mm-firmware-update-to-be-released-tomorrow/
Silkipix 5 lub Raw Photo Processor - ten ostatni jest czad ... mozn technicznie mówiąc używać go za darmo - ja wpłaciłem 10$ temu Rosjaninowi i mam tez jako wtyczkę do LR i obsługa wielu rdzeni
Zaraz, zaraz... Chcesz powiedzieć, że nie wychodząc poza Lightrooma mogę mieć rawy zdemozaikowane przez silnik RPP, ale całą pozostałą obróbkę mogę zrobić w LR?
http://www.matchtechnical.com/Pages/ThumbsUpEP9SFujiXE1.aspx ;)
Zaraz, zaraz... Chcesz powiedzieć, że nie wychodząc poza Lightrooma mogę mieć rawy zdemozaikowane przez silnik RPP, ale całą pozostałą obróbkę mogę zrobić w LR?
wybierasz w LR - zewnętrzny edytor - podobnie jak Silver Efex czy inne takie ... otwiera sie w nowym okienku
http://www.raw-photo-processor.com/RPP/Overview.html
MariuszJ
18-01-2013, 20:47
wybierasz w LR - zewnętrzny edytor - podobnie jak Silver Efex czy inne takie ... otwiera sie w nowym okienku
Ale to wyjście się tak integruje, nie wejście...
zgadza się ..... ale ja ogólnie mam inny workflow ... jesli ktos jest zainteresowany w instrukcji jest to dobrze opisane
MariuszJ
18-01-2013, 20:54
zgadza się ..... ale ja ogólnie mam inny workflow ... jesli ktos jest zainteresowany w instrukcji jest to dobrze opisane
Tzn. ręcznie demozaikujesz rawy do tiffów, a te obrabiasz w lr?
tak z tym ze bardziej w Aperture ( jakoś bardziej mi interfejs i obsługa leży) ... tak samo robiłem z raw z Nikona i Sigmy i Fuji S3
@WojtehP
A jak tam doświadczenia z Capture One?
Wyglada na to, ze nikonowski hit w postaci 35/1.8 calkiem fajnie sobie radzi na X-E1 :) Pogode mam niestety beznadziejna, wiec i zdjecie z kapci nie wyrywa...
Adapter Kiwi Nikkor AF-S 35/1.8 @F1.8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8397322363_90b7135d44_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8376/8397322363_90b7135d44_b.jpg)
I pogladowe
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8397358187_32f69917ea_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8496/8397358187_32f69917ea_c.jpg)
całkiem fajne, tylko strasznie wyostrzone :( to jpg z puszki czy wołany raw?
może głupie pytanie, ale jak z innego systemu jestem, czy w tym przypadku działa AF?
Capture One - jest spoko - właściwie tylko tyle mogę powiedzieć - wysoki poziom ..
warto jednak zobaczyć porównanie zamieszczone tu:
http://www.fujirumors.com/comparing-raw-converters-jpeg-vs-lightroom-capture-one-silkypix/
w różnych zdjęciach różnie to wygląda raz lepszy jest Capture One raz Silkipix5 - RPP jest jeszcze inne ... trzeba samemu wybrać .. jedno jest pewne najgorzej radzi sobie LR
Jaki jest sens podpinania N35/1.8 skoro mamy Fuji 35/1.4 ?
PS. dali już to nowe firmware bo coś nie mogę się doszukać...
Jaki jest sens podpinania N35/1.8 skoro mamy Fuji 35/1.4 ?
PS. dali już to nowe firmware bo coś nie mogę się doszukać...
1. 2499 zł.
2. jeszcze nie, to była tylko plotka, że w piątek.
Jaki jest sens podpinania N35/1.8 skoro mamy Fuji 35/1.4 ?
Wy moze macie, ale my jeszcze nie, dlatego podpinamy to co mamy :)
Ja jest ciekawy podpięcia N60 2,8 D i Samyang 85 1,4.
W środę startuje promocja, dla tych co kupili z polskiej dystrybucji. Zniżka na kolejny obiektyw.
Jaki jest sens podpinania N35/1.8 skoro mamy Fuji 35/1.4 ?
Ja widzę sens i możliwość podpięcia również innych stałek Nikona; niechby jeszcze fufu zrobiło bezlusterkowca z matrycą 35mm...
Ja widzę sens i możliwość podpięcia również innych stałek Nikona; niechby jeszcze fufu zrobiło bezlusterkowca z matrycą 35mm...
Przecież to nie ma sensu. To zawsze będzie tylko pełny manual. Chyba ,ze ktoś ma szkła z innego systemu i chce się pobawić - to rozumiem. Natomiast zastępowanie szkieł systemowych szkłami z innych systemów poprzez proste adaptery ( bo przenoszących sterowanie na razie nie ma i długo nie będzie) dostosowujące tylko płaszczyznę oporową obiektywu (Flange Back) uważam za paranoję :confused:
Przecież to nie ma sensu. To zawsze będzie tylko pełny manual. Chyba ,ze ktoś ma szkła z innego systemu i chce się pobawić - to rozumiem. Natomiast zastępowanie szkieł systemowych szkłami z innych systemów poprzez proste adaptery ( bo przenoszących sterowanie na razie nie ma i długo nie będzie) dostosowujące tylko płaszczyznę oporową obiektywu (Flange Back) uważam za paranoję :confused:
Ale ma sens np. w przypadku Zeissów czy Voigtlanderów, nie mówiąc o Leica itp. egzotykach.. Mam Voigtlandera 58/1.4 i jest to świetny obiektyw już od f/1.4 a przy DX dałby portretowe 87mm ;)
Ale ma sens np. w przypadku Zeissów czy Voigtlanderów, nie mówiąc o Leica itp. egzotykach.. Mam Voigtlandera 58/1.4 i jest to świetny obiektyw już od f/1.4 a przy DX dałby portretowe 87mm ;)
Mozna też pójść w kreatywność i bawić się w tilt-shift trymając obiektyw przed aparatem, np. http://www.flickr.com/photos/mr_wood/8398284296/in/photostream
o przepraszam, odpowiedziałem zamiast dołączyć, prośba do admina o połączenie;)
Wyglada na to, ze nikonowski hit w postaci 35/1.8 calkiem fajnie sobie radzi na X-E1 :) Pogode mam niestety beznadziejna, wiec i zdjecie z kapci nie wyrywa...
Adapter Kiwi Nikkor AF-S 35/1.8[/IMG]
Da sie sterowac przeslona w obiektywach "G"?
Da sie sterowac przeslona w obiektywach "G"?
Chyba, ręcznie.
http://www.gadgetinfinity.com/nikon-g-lens-adapter-for-fujifilm-x-mount-x-pro1-x-e1.html
Z Trabanta też można zrobić bolid-a :)
Przecież to nie ma sensu [...] bo przenoszących sterowanie na razie nie ma i długo nie będzie [...]
Ale ja właśnie mam nadzieję, że jednak będą ;)
Jestem zdziwiony reakcja kilku kolegow(???). Systemowych szkiel fuji, jest jeszcze jak kot naplakal, do tego te ktore sa, najczesciej zabijaja cena. Te, ktore juz sa na rynku, niekoniecznie kazdemu odpowiadaja, ja np. czekam na 10-24/4; 23/1.4 i 56/1.4 docelowo mam zamiar tez kupic nalesnika 27/2.8. 35/1.4 nie jest dla mnie pozycja obowiazkowa (mam D700 i 50/1.4) ale kiedys, kto wie...Puszki fufu sa bardzo fajne i daja bardzo duzo radosci w uzytkowaniu. Wielu z tych, ktorzy kupuja puszke fuji, maja juz jakas szklarnie z innego systemu (w moim przypadku jest to Nikon, AF, af-s i manuale oraz pokazny zbior szkiel M-42). Dlaczego mialbym nie uzywac swoich szkiel nikonowskich i np Rikenona 55/1.4 na M-42? Tylko dlatego, ze nie ma AF-u? X-E1 bardzo dobrze wspolpracuje z manualami, manualnie ostrzy sie nawet latwiej niz w D700 (lupa x 3 i x 10), jest pomiar swiatla oraz nieskonczonosc dla M-42, nie rozumiem w czym problem? Manual be? Obciach? Niekoszerny, czy co?
PS. Sa adaptery dzieki ktorym mozna przymykac szkla "G", niestety nie wiadomo dokladnie o ile. Jest po prostu dodatkowy pierscien, ale bez oznaczen. Widac na zdjeciu, ktore zamiescilem.
spoko spoko ja lubię wszystkie wynalazki ... sam używam m42 z x-pro1 oraz obiektywy m39 i leica M, a voiglander 25/f4 jest najfajniejszy do szybkiej reporterki ... no ale moim podstawowym aparatem jest dalmierzowy Zeiss Ikon
Nie wiem, jak Wy kupowaliście te fujiki, samo body ? Kupując zestaw z kitem za obiektyw płaci się 1/2 ceny rynkowej, więc za 35/1.4 wychodzi jakieś 1100 zł, za zooma 1300. Zakladać do tego body obiektyw od lustrzanki to jakaś masakra.
Nie wiem, jak Wy kupowaliście te fujiki, samo body ? Kupując zestaw z kitem za obiektyw płaci się 1/2 ceny rynkowej, więc za 35/1.4 wychodzi jakieś 1100 zł, za zooma 1300. Zakladać do tego body obiektyw od lustrzanki to jakaś masakra.
Można kupić z 35/1.4 albo 18mm, ale jeśli ktoś np. rzadko używa czegoś dłuższego, ale ma to z lustrzanki, to w sumie dobry pomysł kupić adapter i przypinać:)
Adaptery są fajne żeby sobie raz podłączyć i powiedzieć "spoko" a potem oddać adapter koledze. Używanie takiego frankensteinowego setupu to mordęga (no może poza video).
Nie wiem, jak Wy kupowaliście te fujiki, samo body ? Kupując zestaw z kitem za obiektyw płaci się 1/2 ceny rynkowej, więc za 35/1.4 wychodzi jakieś 1100 zł, za zooma 1300. Zakladać do tego body obiektyw od lustrzanki to jakaś masakra.
Z 18-55. Jak masakra, to nie zakladaj, to nie jest obowiazkowe...
Adaptery są fajne żeby sobie raz podłączyć i powiedzieć "spoko" a potem oddać adapter koledze. Używanie takiego frankensteinowego setupu to mordęga (no może poza video).
Ja bym widział w tym jedyny cel kupna X-E1 zamiast nowego X100s :) To że mogę podpiąć różne szkiełka. I tak Fuji z adapterem i obiektywem lustrzankowym będzie sporo mniejszy i lżejszy niż lustrzanka typu D700 z samym obiektywem. Jednakże być może po jakimś czasie sprzedam wszystkie obiektywy lustrzankowe, kto wie.. no zobaczymy, bo na razie się waham X-E1 vs. X100s. W pierwszym wariancie aparat zamiast lustrzanki, w drugim obok lustrzanki..
Odrębna kwestia to tele, np. podpiąć X-E1 do jakiejś 300-tki itp.
Nie wiem, jak Wy kupowaliście te fujiki, samo body ? Kupując zestaw z kitem za obiektyw płaci się 1/2 ceny rynkowej, więc za 35/1.4 wychodzi jakieś 1100 zł, za zooma 1300. Zakladać do tego body obiektyw od lustrzanki to jakaś masakra.
ja kupiłem ze wszystkimi 3 obiektywami, pokrowcem ... nie zmienia to faktu ze podpinam i tak różniste obiektywy które wynajdę ...
ja kupiłem ze wszystkimi 3 obiektywami, pokrowcem ... nie zmienia to faktu ze podpinam i tak różniste obiektywy które wynajdę ...
Problem będzie jak wyjdzie 23mm :)
hostman22
22-01-2013, 13:05
nie będzie problemu, i niech w końcu wyjdzie bo łatwiej będzie decyzję podjąć ;)
23mm będzie większa i droższa od 35mm i będzie się trzeba jeszcze zastanowić czy nie lepiej kupić X100s, jeśli ktoś chce pracować na dwa body.
ja sprzedam x-pro1 i klamoty i kupie x100s - im mniej tym lepiej ... staropolskie przysłowie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.