PDA

Zobacz pełną wersję : Cena LPG



Strony : 1 2 [3]

sokolnik
12-09-2012, 12:55
6 zł będzie na święta, od św. Mikołaja prezent :)

Strus
12-09-2012, 16:24
A tak sie cieszylem jak w lipcu bedac w Polandzie tankowalem po 5.40 mniej wiecej.

freefly
12-09-2012, 16:31
6 zł zbliża się wielkimi krokami, na niektórych stacjach widziałem
PB 95 po 5.95 a ON po 5.91

W 100licy ON tankowałem wczoraj po 5,99 na Orlenie. Kilka mięsiecy temu to ON V-power nawet po 6.25 był na Shellu.

Slon
12-09-2012, 22:31
jakis tydzien temu tankowalem LPG w Warszawie po 2,59 ;)

Aras
27-09-2012, 12:42
Od października drastyczne podwyżki cen LPG (http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,12562325,_DGP___Od_pazdziernika_drastyczn e_podwyzki_cen_LPG.html)

freefly
27-09-2012, 13:09
Od października drastyczne podwyżki cen LPG (http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,12562325,_DGP___Od_pazdziernika_drastyczn e_podwyzki_cen_LPG.html)

CYT:
"Za autogaz zapłacimy nawet o 40 groszy więcej za litr. Jest to wynik wzrostu ceł na Wschodzie - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". "

To Rosjanie mają cło wywozowe?:shock:

CYT"
"Od przyszłego poniedziałku za eksport gazu płynnego z Rosji......"

Co za bzdury wypisują.

Rafał_Sz
27-09-2012, 19:03
A to LPG mamy tylko od Putina?

andrzej_laskowski
27-09-2012, 22:21
A to LPG mamy tylko od Putina?

No własnie nie, więc tym bardziej dziwi mnie skąd taka panika.

http://nafta.wnp.pl/import-paliw-do-polski-znaczaco-nie-maleje,166303_1_0_0.html

Inne źródła które znlazłem podają przybliżone dane.

Wygląda że import LPG to około 40-kilka procent.

ALF
27-09-2012, 23:47
Bo to dziennkiażyństwo, co to umiom pisać :( Owszem, cena pewnie pójdzie do góry, bo w zimie zawsze idzie ze względu na inny skład mieszanki.

frostic
28-09-2012, 15:04
Owszem, cena pewnie pójdzie do góry, bo w zimie zawsze idzie ze względu na inny skład mieszanki.

Tylko potem na wiosnę cena zazwyczaj wraca do normy. Ciekawe jak będzie teraz....

Ja na gazie (pojedynczym;) ) przejechałem ponad 100 000 kilometrów. Nieświadomy tego, że o instalację trzeba dbać. Jakieś filtry, przeglądy... Nic z tych rzeczy nie miało miejsca;) Nie, żebym był dumny z siebie... Miałem niezłego fuksa, że bryka bez tych operacji chodziła zawsze jak złoto!

freefly
28-09-2012, 15:13
Owszem, cena pewnie pójdzie do góry, bo w zimie zawsze idzie ze względu na inny skład mieszanki.

Główny powód zimowych podwyżek, to wzrost podaży LPG.

Rafał_Sz
28-09-2012, 15:22
Główny powód zimowych podwyżek, to wzrost podaży LPG.
I większa ilość propanu w mieszance.

ALF
28-09-2012, 17:03
Główny powód zimowych podwyżek, to wzrost podaży LPG.

Masz jakieś dane na ten temat?

leonID
28-09-2012, 20:16
Główny powód zimowych podwyżek, to wzrost podaży LPG.

A mi się zawsze wydawało, że większa podaż powoduje spadek cen, w przeciwieństwie do większego popytu.

freefly
28-09-2012, 23:51
Masz jakieś dane na ten temat?

Ktoś z bliskiej rodziny pracował na wysokim stanowisku (nie napiszę jaką funkcję pełnił, bo łatwo byłoby zidentyfikować nazwisko, a przy okazji mnie, a nie chcę po prostu) w Gaspolu (przez kilka lat).


A mi się zawsze wydawało, że większa podaż powoduje spadek cen, w przeciwieństwie do większego popytu.

Każdemu może zdarzyć się przejęzyczenie. O popyt chodziło oczywiście. W okresie zimowym popyt na gaz płynny (LPG) wzrasta.

ALF
29-09-2012, 14:26
Nie chodzi mi o nazwiska, tylko dane. Bo np mój gazownik twierdzi, że od listopada sprzedaż gazu spada o ok 15%, a od śniegów do ich stopnienia o dalsze 10%.

qualin
29-09-2012, 14:32
Wszystko sie zgadza, nasz LPG to przeciez propan-butan, ktory jest uzywany takze do kuchenek gazowych czy ogrzewania domów.

ASAHI
29-09-2012, 15:39
Trzeba jednak pamiętać, że jest mnóstwo przydomowych zbiorników LPG do CO na zimę i zaczyna się ich tankowanie teraz. Dlatego wzrasta zużycie gazu w zimie mimo tego że samochody tankują mniej.

thorcik
29-09-2012, 16:21
samochody tankują mniej.

Za to kierowcy muszą tankować więcej. Bo zimno :razz:

Guciol
09-10-2012, 15:07
Wszystko sie zgadza, nasz LPG to przeciez propan-butan, ktory jest uzywany takze do kuchenek gazowych czy ogrzewania domów.

Czy nie pomyliło ci się z gazem ziemnym? Oczywiście nie twierdzę, że nie ma kuchenek na LPG oraz ze nie można w ten sposób ogrzewać domu ;)

Rafał_Sz
09-10-2012, 15:14
Czy nie pomyliło ci się z gazem ziemnym? Oczywiście nie twierdzę, że nie ma kuchenek na LPG oraz ze nie można w ten sposób ogrzewać domu ;)
Gaz ziemny, to gaz ziemny. A LPG, to LPG. ;)

ALF
09-10-2012, 19:08
Przed 2 godzinami zatankowałem do pełna za 102zł :D

Dorian
09-10-2012, 23:35
To jakąś małą butlę masz :P

ALF
10-10-2012, 10:27
50 literków :)

Rafał_Sz
10-10-2012, 12:18
50 literków :)Znajomy ma w pikapie 2 X 120 L. :)

Dorian
10-10-2012, 14:46
50 literków :)

Czyli LPG po jakies 2,50? Na Bielanach od dawna utrzymuje sie cena 2,55 za litr. :)

ALF
10-10-2012, 21:36
2,54 :)

elanek
11-10-2012, 11:09
Czy nie pomyliło ci się z gazem ziemnym? Oczywiście nie twierdzę, że nie ma kuchenek na LPG oraz ze nie można w ten sposób ogrzewać domu ;)
Tam, gdzie nie dochodzi sieć gazu ziemnego większość ludzi gotuje na butlach gazowych, czasem za pomocą większych butli ogrzewa dom.

ALF
11-10-2012, 11:21
Jakieś 5% domów jednorodzinnych w okolicy jest zasilana LPG ze zbiorników przydomowych... tylko, że te zbiorniki tankują w czasie, gdy cena gazu jest najniższa, a nie rośnie, bo to nie kilogramy, ale co najmniej setki.

Sendilkelm
26-10-2012, 09:38
http://biznes.onet.pl/jazda-na-gazie-bedzie-coraz-tansza,18493,5288214,3030583,57,1,news-detal

km79
30-04-2013, 13:41
dzisiaj tankowałem LPG po 2,19

sailor
30-04-2013, 18:20
dzisiaj tankowałem LPG po 2,19

szczesciarz .. w pyrlandii ponizej 2,4 chwilowo sie nie da

till
30-04-2013, 18:32
Uuu, ja dziś po 2.55... Ale z drugiej strony dziś "pobiłem" rekord, 502 km na jednym tankowaniu (39 litrów) :D

Art Erie
30-04-2013, 18:40
dzisiaj tankowałem LPG po 2,19

Tam u Was na lubelszczyżnie zawsze było najtaniej. Tankowałem często na takiej małej stacji no name między Radomiem i Puławami.

risto
30-04-2013, 18:58
szczesciarz .. w pyrlandii ponizej 2,4 chwilowo sie nie da

ja tankuje na stacji Auchan pod Poznań Swadzim 2,30zł, na stacji 123 (statoil) w Poznaniu 2,35zł

ALF
30-04-2013, 19:52
Dzisiaj 2,16zł - cały zbiornik za 100zł :D

MARTINK
30-04-2013, 22:04
1,5 tygodnia temu 2.72 na orlenie we Wloclawku - wylosowalem najdrozsza stacje na tracie Belchatów - Władysławowo..., obecnie 2.4 w Centralnej Polsce

sailor
01-05-2013, 08:50
ja tankuje na stacji Auchan pod Poznań Swadzim 2,30zł, na stacji 123 (statoil) w Poznaniu 2,35zł

auchan daleko bardzo .. ale wczoraj na bp 2,39

ALF
01-05-2013, 21:16
U nas na BP był po 2,25 :)

ASAHI
01-05-2013, 22:09
Wczoraj na BP za 2,31

elanek
05-05-2013, 20:05
dziś za 2,19, ale we wtorek w nocy za Rzeszowem widziałem na małej stacji po 2,05

till
06-05-2013, 08:50
Ja mam jakiś uraz do "małych stacji"... Po tym, jak kilka razy na gazie z "małych stacji" przejechałem 420 km na pełnym baku, gdy normalnie jest to 480-490, wolę dopłacić te 10 groszy...

elanek
06-05-2013, 08:59
Ja mam jakiś uraz do "małych stacji"... Po tym, jak kilka razy na gazie z "małych stacji" przejechałem 420 km na pełnym baku, gdy normalnie jest to 480-490, wolę dopłacić te 10 groszy...

łomatko, jak duży masz zbiornik w samochodzie?

ALF
06-05-2013, 09:32
Toroidalny 50 litrów - też tyle przejeżdżam... nad morze na jednym zbiorniku :)

sailor
06-05-2013, 16:56
też tyle przejeżdżam... nad morze na jednym zbiorniku :)

szczesciarze ... ja mam o polowe blizej a tankuje 2 razy :P

ALF
06-05-2013, 17:14
To czym Ty jeździsz?

sailor
06-05-2013, 17:52
To czym Ty jeździsz?
na co dzien? starym 2,5 litrowym v6 :) ok 15l miasto i ok 11 trasa.

ALF
06-05-2013, 18:13
Ja na co dzień 2,0 R6 miasto 13 trasa 9... choć kiedyś i nad morze nią brykałem. Teraz nad Bałtyk brykam 4,4 V8 (tyle, że bez gazu) w kombi :D

till
06-05-2013, 18:24
Laguna I 1.6 - spalanie 7.5-8 litrów (pół na pół trasa i miasto).

sailor
06-05-2013, 19:06
Ja na co dzień 2,0 R6 miasto 13 trasa 9...

no ja musze troche mojego doregulowac bo sie rozpil :)

4,4 V8 (tyle, że bez gazu) w kombi :D

cud mjut i orzeszki :P

Slon
06-05-2013, 19:14
Laguna I 1.6 - spalanie 7.5-8 litrów (pół na pół trasa i miasto).

duzo zalezy od miasta...
siena 1.2 - Bialystok i okolice - 7 do 8 litrow
- Warszawa - 9 do 10 litrow...

km79
06-05-2013, 20:44
Laguna I 1.6 - spalanie 7.5-8 litrów (pół na pół trasa i miasto).
moja megane 1,6 8V spala 8.5 - 9 litrów, na pełnym zbiorniku 39 l. robię ok. 440 km

km79
25-07-2013, 13:26
dziś LPG tankowałem za 2,04 zł :D

Amadeusz
25-07-2013, 13:37
dziś LPG tankowałem za 2,04 zł :D

Widziałem kilka dni temu taką podejrzaną cenę na trasie Radom-Kraków (stacja obok stacji Lukoil).

qualin
25-07-2013, 14:33
W 3miescie najtaniej za 2,16 na Auchan.

bil78
25-07-2013, 14:45
w Rzeszowie na auchanie po 1,98 a w bliskich okolicach przeważnie po 2,15

Amadeusz
25-07-2013, 15:03
Dobre czasy dla LPG, ponad 60% taniej od tradycyjnego paliwa gdzie zwykle było 50/50. Nic, tylko jeździć :)

elanek
25-07-2013, 15:15
Dobre czasy dla LPG, ponad 60% taniej od tradycyjnego paliwa gdzie zwykle było 50/50. Nic, tylko jeździć :)

Pssst! Nie mów tego głośno!

bil78
25-07-2013, 18:00
jak to mój kolega mówi na gazie to można jajka ugotować a nie jeździć samochodem :P:P:P

docxxx
25-07-2013, 18:18
Mam dwa auta na gaz i nie wyobrażam sobie jeździć tylko na benzynie. Twój kolega jest chyba bogaty, albo wierzy w urban legends. A wiesz, że nikon chlapie olejem, a canon ma fatalny AF?

till
25-07-2013, 19:25
Mam dwa auta na gaz i nie wyobrażam sobie jeździć tylko na benzynie. Twój kolega jest chyba bogaty, albo wierzy w urban legends. A wiesz, że nikon chlapie olejem, a canon ma fatalny AF?

Amen!

ASAHI
26-07-2013, 08:03
Sławków 2,07 za litr.

TOP67
29-07-2013, 09:06
Potwierdzam 1,98 zł w Rzeszowie. We Wrocławiu 2,09. Przejazd z Rzeszowa kosztował mnie 71 zł (plus 35 za autostrady). Spalanie 8.11 l/100 km (Vectra C z włączoną klimą). W przeliczeniu na kilometr daje to 0,16 zł/km. Za te same pieniądze na benzynie musiało by być spalanie 3l/100km. Dawno nie było takiego przelicznika.

km79
29-07-2013, 09:40
u mnie dzisiaj LPG za 1,99 zł, a na innych stacjach jest nawet po 2,40 zł,

ALF
30-07-2013, 21:10
jak to mój kolega mówi na gazie to można jajka ugotować a nie jeździć samochodem :P:P:P

Oszukuj się dalej... My będziemy jeździć taniej :D

Amadeusz
31-07-2013, 11:31
Oszukuj się dalej... My będziemy jeździć taniej :D

E tam taniej. Przecież diesle palą po 3 litry na 100 km więc gdzie tu oszczędność? ;)

qualin
31-07-2013, 12:25
Do diesla tez mozna LPG zalozyc :)

morzon
31-07-2013, 12:54
Te ceny w okolicach i poniżej 2zł to na stacjach sieciowych, czy na jakichś pojedynczych noname ? Osobiście boję się tankować gdzieś indziej niż bp/orlen/shell etc... W Kraku dzisiaj widziałem po 2,14 na BP.

TOP67
31-07-2013, 13:05
Sieciowe Auchan ;)

Nie wiem na ile stacje mogą ingerować w skład mieszanki? Do benzyny łatwo coś dolać, ale do zbiornika pod ciśnieniem? Ważne są proporcje propanu do butanu, zwłaszcza zimą. Ale to chyba robią dystrybutorzy.

Amadeusz
31-07-2013, 16:44
Zamiast dolewać karkołomnie gazu, łatwiej przyspieszyć licznik ;)

ALF
31-07-2013, 20:08
Pokaż mi dwutonowego diesla, który pali 3 litry ;)

militarius
11-09-2013, 08:42
u mnie w przeciągu tygodnia LPG poszło w górę o 20 groszy... aktualnie 2,45zł

km79
11-09-2013, 09:16
u mnie na jednej stacji jest jeszcze po 2.19zł, a na pozostałych w okolicach 2.35zł

maj0nez
11-09-2013, 10:17
dziś na BP w Opolu Lubelskim 2,45zł

michalll
13-09-2013, 22:41
U mnie już ponad 2,50...

dalu
15-09-2013, 21:30
krakow wczoraj 2,49

maj0nez
16-09-2013, 21:23
u nas jeszcze na zaprzyjaźnionej stacji 2,32zł

silver surfer
16-09-2013, 21:37
Tankowałem dziś na małej stacji lpg po 2.30 ale generalnie cena rośnie z dnia na dzień.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

michalll
19-09-2013, 12:03
Z dnia wczorajszego cena w Szczecinku woj. zach-pom 2,62 zł

kolorq
19-09-2013, 12:56
Lublin 2.30, a w kirunku na Warszawę (Jastków) 2.20

charlie_kr
20-09-2013, 01:14
Z dnia wczorajszego cena w Szczecinku woj. zach-pom 2,62 zł

:O

B3s7H0474
21-09-2013, 17:18
2.60 u mnie, Bytom

fotograf58
21-09-2013, 17:21
W Katowicach na Józefowcu obok Lidl'a 2,33 zł.

zolton
21-09-2013, 17:22
Krasne k Rzeszowa w Auchan chyba ostatnio po 2.26 było ostatnio

TOP67
21-09-2013, 20:41
Dzisiaj w Jeleniej Górze 2,34 na Orlenie i Statoil.

maj0nez
22-09-2013, 01:05
2.32 u nas sie trzyma

MARTINK
24-09-2013, 19:59
2,39 Lodz na Orlenie, w sumie cena nizsza niz 2,5 roku temu.
Tylko sie cieszyc

Manius50
25-09-2013, 11:13
U mnie w Warszawie od 2,30 do 2,58. Może coś ogarnę poniżej 2,30 :-P.

docxxx
25-09-2013, 15:09
Naprawdę podniecacie się ceną gazu na poziomie +- 10 groszy? To ile Wy jeździcie, że odczuwacie różnicę? Ja nawet nie wiem, za ile tankuję i czy cena się ruszyła od weekendu. Po prostu wiem, że jest tanio, dużo taniej i z tego się cieszę.

TOP67
25-09-2013, 16:18
Ojtam, ojtam. Jak się jedzie w trasę, to warto wiedzieć gdzie zatankować. Dzięki temu wątkowi zatankowałem po 1.98 z Rzeszowie. A w piątek jadę przez ZG :)

Amadeusz
25-09-2013, 16:26
Naprawdę podniecacie się ceną gazu na poziomie +- 10 groszy? To ile Wy jeździcie, że odczuwacie różnicę? Ja nawet nie wiem, za ile tankuję i czy cena się ruszyła od weekendu. Po prostu wiem, że jest tanio, dużo taniej i z tego się cieszę.
Niby tak ale różnica w cenie LPG jest 40 groszy. Przykład, który nie chce się zmienić bo od lat tak jeżdżę (kwoty różne ale stosunek ten sam): W Nowym Targu 2,60. W Krakowie 2,40. Przed Radomiem 2,20. Więc robiąc taką trasę mam 10 zł w kieszeni.

till
26-09-2013, 14:26
Naprawdę podniecacie się ceną gazu na poziomie +- 10 groszy? To ile Wy jeździcie, że odczuwacie różnicę? Ja nawet nie wiem, za ile tankuję i czy cena się ruszyła od weekendu. Po prostu wiem, że jest tanio, dużo taniej i z tego się cieszę.

Nie jeżdżę dużo, tankuję w miesiącu 5 razy po 40l. Jeżeli przez rok będę znajdował stację z gazem tańszym o 20 gr, przez rok jestem 480 zł do przodu. Zwraca mi się przegląd i wymiana filtrów i parę groszy jeszcze zostaje.

km79
04-02-2014, 11:56
ceny z 03.02.2014 r.
LPG - 2,55
PB -5,17
ON -5,19

charlie_kr
05-02-2014, 22:36
on 2,19 bardzo tanio, w warszawie wciaz w okolicy 5,5...

manfred
20-12-2014, 20:47
LPG 2,69 kto ma drożej? Kiedy w końcu na to zafajdane Podhale trafi obniżka cen paliw.

TOP67
20-12-2014, 21:34
LPG 2,69 kto ma drożej? Kiedy w końcu na to zafajdane Podhale trafi obniżka cen paliw.

Ja niestety już na ON, ale dzisiaj widziałem LPG po 2,37.

bil78
20-12-2014, 21:44
u nas lpg średnio 2,45 , a drożej to już chyba nikt nie ma :)

zbyszekD7000
20-12-2014, 21:54
U mnie ON jest po 4,31 to chyba rekord i byle tak dalej :)

cinki23
20-12-2014, 22:07
LPG - Bielsko Biała - 2,22zł. Bardzo miło się tak tankuje :-)

km79
20-12-2014, 22:53
u mnie LPG 2,19

Jarkod
21-12-2014, 00:26
Kraków, Arge i Lukoil przed Libertowem: LPG - 2,15.

velaskez
21-12-2014, 16:51
Kraków, Arge i Lukoil przed Libertowem: LPG - 2,15.

Elbląg.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://x0.cdn02.imgwykop.pl/c0834752/01y1FnK_tobG2iUELROpyU34LpUXNu1xkSk96zDI,wat600.jp g?author=vittekk&auth=9093871108f27ac91c2716c6afaf35d7)

Czekam na 3 z przodu. W końcu zaleję Sedana do pełna (100l). Wtedy starczy na 400km jazdy :mrgreen:

roofman
21-12-2014, 18:05
Auchan Bydgoszcz:
LPG: 1,98zł
E95: 3,98zł

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s28.postimg.org/cq9o6tqi5/Schowek01.jpg)

jaroo1
21-12-2014, 18:30
u mnie LPG 2,19

gdzie w biłgoraju tak tanio?

manfred
21-12-2014, 18:48
Podhale wyjazd z Nowego Targu cena za LPG 2,69 i ani drgnie w dół.

ALF
21-12-2014, 21:43
Normalne zimą.

kazwita
21-12-2014, 23:23
Podhale wyjazd z Nowego Targu cena za LPG 2,69 i ani drgnie w dół.

Gdy na początku grudnia w Katowicach 95'tkę tankowałem po 4,71 to w Zakopanym życzyli sobie 5,22. Cóż obniżki cen nie wszędzie docierają, ewentualnie można nazwać to trochę mocniejszymi słowami. Cen gazu niestety nie zapamiętałem.

ASAHI
27-12-2014, 22:48
Przed Dąbrową gaz kosztuje 2,14 :D Jest juz całkiem ładnie :D

freefly
27-12-2014, 23:04
Gdy na początku grudnia w Katowicach 95'tkę tankowałem po 4,71 to w Zakopanym życzyli sobie 5,22. Cóż obniżki cen nie wszędzie docierają, ewentualnie można nazwać to trochę mocniejszymi słowami. Cen gazu niestety nie zapamiętałem.

W tej miejscowości wszystko kosztuje więcej niż gdzie indziej.

ALF
27-12-2014, 23:59
Przed Dąbrową gaz kosztuje 2,14 :D Jest juz całkiem ładnie :D

Którą z 70 miejscowości o tej nazwie w Polsce, że nie wspomnę o 50 miejscowościach z dodatkiem (np Górnicza), co najmniej 5 na Ukrainie, kilku jezior i kilku górek, masz na myśli??? :D

ASAHI
28-12-2014, 00:12
Jak zajrzysz na lewo będziesz miał Sławków, a w prawo będzie Dąbrowa, ta z Górnicza ;-)

fotograf58
28-12-2014, 14:54
Przed Dąbrową gaz kosztuje 2,14 :D Jest juz całkiem ładnie :D


Którą z 70 miejscowości o tej nazwie w Polsce, że nie wspomnę o 50 miejscowościach z dodatkiem (np Górnicza), co najmniej 5 na Ukrainie, kilku jezior i kilku górek, masz na myśli??? :D

Zapewne tą Dąbrowę za granicą, za rzeką Brynicą i Przemszą, u mnie cena na lotosie za LPG 2,49, trochę drogawo :(

km79
28-12-2014, 15:02
jaroo1 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=29629) - 15km za Bilgorajem w strone Lublina.

ALF
29-12-2014, 00:55
Jadąc do Kowar widziałem u mego gazownika 2,10zł :)

ASAHI
29-12-2014, 22:36
Na tej stacji co pisałem ostatnio dzis tankowałem za 2,04 zł litr :D

MARTINK
30-12-2014, 00:03
nie wiem gdzie Wy te ceny macie - w Lodzi nalalem wczoraj za 2.47 :( na orlenie

bognik
30-12-2014, 00:15
Na tej stacji co pisałem ostatnio dzis tankowałem za 2,04 zł litr :D
O szok :D

ASAHI
30-12-2014, 18:54
No a facet powiedział że może być nawet 1,99 po Nowym Roku.

kakersik
31-12-2014, 02:06
W Toruniu na BP 2,39. Mówią, że jeszcze z 30gr spadnie :D

nomen82
31-12-2014, 02:54
Witam,

Bielany Wrocławskie koło KFC 2,19 zł.
Orlen koło Korony Psie Pole 2,25 zł,
Najdrożej Shell Ślężna 2,69 zł

Pozdrawiam

leonID
04-01-2015, 22:04
W Toruniu na BP 2,39. Mówią, że jeszcze z 30gr spadnie :D

1,99 przy Kerfurze.

jo44
06-01-2015, 10:12
http://wgospodarce.pl/informacje/17907-a-jednak-rzad-wprowadzil-nowy-podatek-paliwo-mocno-zdrozeje

freefly
06-01-2015, 13:08
http://wgospodarce.pl/informacje/17907-a-jednak-rzad-wprowadzil-nowy-podatek-paliwo-mocno-zdrozeje

Pisaniem takich artykułów zajmuje się jakaś gimbaza po szkołach specjalnych. Autor artykuły ni w ząb nie zrozumiał sensu zamian w ustawie.
Za sianie nieuzasadnionego fermentu, powinna być kara 100 batów.

Pod artykułem widać komentarze kolejnych nakręconych tekstem oszołomów.

Antonioo
07-01-2015, 09:33
w Krk najtaniej widziałem 2,19 zł

tgollob_jamessuchar
12-01-2015, 00:00
Bydgoszcz Kerfur 1,99 inne stacje około 10 groszy więcej. Śmieszny BP 2,39zł.

Tommy
12-01-2015, 00:08
w Krk na zakopiance orlen 2.05 a lukoil 2.04....chciałem zatankować jadąc w trasę, ale kolejka na 10 aut skutecznie mnie przekierowała 20km dalej na 2.15zł ;)

ekonet
12-01-2015, 00:12
Bydgoszcz Kerfur 1,99 inne stacje około 10 groszy więcej. Śmieszny BP 2,39zł.
Kerfur-srerfur.
A przyszło któremu do głowy, że poprawnie wymawia się "karfur"? To nie jest angielski wyraz.

MC_
12-01-2015, 09:11
Dokładnie. "Żana" jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale "kerfura" już nie.

Rafał_Sz
12-01-2015, 12:21
Kerfur-srerfur.
A przyszło któremu do głowy, że poprawnie wymawia się "karfur"? To nie jest angielski wyraz.

Jestem w Polsce. Wymawiam carefour. Tak jest przecież napisane. Nie sądzę, żeby we Francji chcieli mówić biedronka. ;)

RobertMiernik
12-01-2015, 12:26
Jestem w Polsce. Wymawiam carefour. Tak jest przecież napisane. Nie sądzę, żeby we Francji chcieli mówić biedronka. ;)

chcesz mi powiedzieć, że mówisz carefour? tak dokładnie, jak jest napisane? z "c" i "o"?

MC_
12-01-2015, 13:04
Kolega pewnie też kupuje pastę Colgate itp. O szamponie Schwarzkopf nie wspomnę. :mrgreen:

Rafał_Sz
12-01-2015, 13:13
chcesz mi powiedzieć, że mówisz carefour? tak dokładnie, jak jest napisane? z "c" i "o"?

Zawsze byłem "inny" ;). Jeżdżę be em wu, nie bi em dablju. Mam monitory el ce de, nie el si di. Dodaję keczup, nie keczap. A na stacjach jest el pe gie. Nie el pi dżi. ;)
Rozumiem jeszcze takie słowa jak Coca-Cola, czyli koka-kola czy Toyota, czyli tojota, bo to ogólnoświatowe marki - symbole.

Szanujmy nasz język. Wali mnie to, że to obce koncerny. Niech się dostosują. Wolę Biedronkę, Żabkę itp. FreshMarket już mnie wkurza.

RobertMiernik
12-01-2015, 13:31
carefour to też światowy koncern...

Absolutnie zgadzam się z częścią dotyczącą wyrazów, które da się przeczytać po polsku, ale akurat tego się nie da więc nie ma sensu kombinować.

Tak też wolę beemwu i elcede ale bez przesadyzmu w drugą stronę ;)

(choć czytanie wszystkiego po angielsku jest bardziej wkurzające niż odwrotnie, uwielbiam pisanie w Łerdzie)

MC_
12-01-2015, 13:36
Na marginesie zastanawiam się czemu praktycznie wszyscy błędnie mówią o Wieży Ajfla podczas gdy on się nazywał Efel. Był przecież Francuzem, a nie Niemcem.

ekonet
12-01-2015, 13:39
Na marginesie zastanawiam się czemu praktycznie wszyscy błędnie mówią o Wieży Ajfla podczas gdy on się nazywał Efel. Był przecież Francuzem, a nie Niemcem.
A nie czasem Eiffel mu było? ;)
Carrefour jest nazwą francuską i dlatego preferuję wymowę francuską (powiedzmy ;)).

MC_
12-01-2015, 13:40
Napisałem przez jedno "f", żeby oddać wymowę.
Podobnie ma się sprawa ze Strasbourgiem. Nie ma takiego miasta jak Sztrazburg (a przynajmniej nie jest ono siedzibą PE i RE). Jest (wymowa) Strasburg.

RobertMiernik
12-01-2015, 13:46
Napisałem przez jedno "f", żeby oddać wymowę.
Podobnie ma się sprawa ze Strasbourgiem. Nie ma takiego miasta jak Sztrazburg (a przynajmniej nie jest ono siedzibą PE i RE). Jest (wymowa) Strasburg.

Nie ma też Rzymu, jest Roma...
A przede wszystkim, to nie ma Londynu...

MC_
12-01-2015, 13:48
Rzym jest ewidentnym spolszczeniem (podobnie jak i Londyn). Ale nie ma podstaw, aby stosować niemiecką formę miast i ludzi, którzy Niemcami nie byli bądź od grubo ponad stu lat nie są miastem niemieckim.

Swoją drogą ciekawe jakie by było oburzenie, gdyby Amerykanie mówili o Warszał itp.

RobertMiernik
12-01-2015, 13:51
Rzym jest ewidentnym spolszczeniem (podobnie jak i Londyn). Ale nie ma podstaw, aby stosować niemiecką formę miast i ludzi, którzy Niemcami nie byli bądź od grubo ponad stu lat nie są miastem niemieckim.

Swoją drogą ciekawe jakie by było oburzenie, gdyby Amerykanie mówili o Warszał itp.

Tak samo jak Sztrasburg jest spolszczeniem...

MC_
12-01-2015, 13:56
Spolszczeniem zniemczenia chyba. ;)

Pumexior
12-01-2015, 21:33
A na obrzeżach Krakowa w Opatkowicach 1,99 zł na Arge :)

ALF
13-01-2015, 02:47
Nie ma Grecji, jest Hellada :)

A ja, zamiast bi..., be... wolę bunia ;)

Rafał_Sz
13-01-2015, 09:22
Ostatnio popatrzyłem sobie na ceny hurtowe i detaliczne paliw. I wychodzi mi z tego, że obecnie stacje zarabiają więcej. Kiedy wacha była droga, mieli ok 15-20 gr na litrze. Teraz mają 30-40 gr.

jo44
13-01-2015, 10:35
U nas olej "spadł" na 4.59! Hurra! :)

velaskez
13-01-2015, 12:54
U nas olej "spadł" na 4.59! Hurra! :)

ON Auchan Legnica 4,17
PB95 Auchan Wałbrzych 4,05

km79
01-02-2015, 13:28
u mnie ostatnio cena LPG spadla na 1.89 :screwy::)

z telefonu

spiritus
01-02-2015, 13:32
U mnie ON po 4.50 ;)
Ktoś się orientuje do jakich cen to może spaść jeszcze? Długo się to utrzyma czy dalej po jakimś czasie "wywindują" ceny na 5+? Czego bym sobie i Wam nie życzył :P

Jarkod
01-02-2015, 18:18
Kraków Opatkowice, wczoraj wieczorem. LPG: 1,70 zł, a podobno na jakiejś stacji było nawet 1,69 zł.
W zeszłym tygodniu byłem w Łodzi i w Warszawie i - co mnie mocno zdziwiło - wszędzie po drodze od Krakowa ceny są znacznie wyższe. Widziałem nawet 2,35 zł.

ALF
01-02-2015, 19:35
W Jeleniej Górze na BP, która do tanich nie należy 2,09, w Kowarach gaz orlenowski 1,95

freefly
01-02-2015, 19:46
U mnie ON po 4.50 ;)
Ktoś się orientuje do jakich cen to może spaść jeszcze? Długo się to utrzyma czy dalej po jakimś czasie "wywindują" ceny na 5+?


Jest ktoś, kto może wiedzieć (http://www.wrozbita-maciej.pl/) ;-)

km79
04-03-2015, 15:34
Ostatnio u mnie kilka groszy spadła cena LPG - 1,72 zł

Jarkod
04-03-2015, 17:49
Dwa tygodnie temu tankowałem w Krakowie Opatkowicach po 1,61 zł. Niestety, już cena podskoczyła.

Golderka
11-03-2015, 13:55
U mnie, w okolicach wawy nie spadła poniżej 2 zł. Najtaniej było 2,03. Zazdroszczę...

andrstac
12-03-2015, 22:42
U mnie, w okolicach wawy nie spadła poniżej 2 zł. Najtaniej było 2,03. Zazdroszczę...

Na Statoil przy Ciszewskiego/Rosoła tankowałem ostatnio po 1,85 więc jak na stolicę to bardzo tanio.

ku6i
13-03-2015, 01:13
U mnie, w okolicach wawy nie spadła poniżej 2 zł. Najtaniej było 2,03. Zazdroszczę...

Serio u was tak drogo? Nie śledzę cen LPG, ale dzisiaj po drodze wpadło mi w oko 1,76 zł w Sławkowie, a parę tygodni temu znajomy tankował na Śląsku po 1,59.

bisq
13-03-2015, 16:45
Jestem zaszokowany niską ceną LPG. U mnie na Dolnym Śląsku niecałe 1,80 PLN. Szok.

motyl
13-03-2015, 19:32
Dzisiaj, Bydgoszcz stacja Lotos-u 1,85 :( Niestety było miło ale się skończyło.

ASAHI
13-03-2015, 22:36
Ostatnio tankowałem na BP po 1,65 gazior.. Też nie mogłem uwierzyć.

km79
12-01-2016, 19:27
U mnie LPG dzisiaj był po 1,59 zł :thumbup:

Witek32
17-01-2016, 19:28
na orlenie 1,85
do tego mogę z rabatem (20 gr mniej za litr)
wychodzi ciekawa cena.
a gazu pali 7 po trasie, w mieście niestety więcej...

velaskez
19-01-2016, 02:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s30.postimg.org/5b3ruzpa9/img_ID51307571.jpg)
Pensów, żeby nie było.
8)

ALF
19-01-2016, 14:43
Żonka płaciła ostatnio 1,80 :)

Rafał_Sz
19-01-2016, 14:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s30.postimg.org/5b3ruzpa9/img_ID51307571.jpg)
Pensów, żeby nie było.
8)
I tak dużo drożej niż w PL. Wczoraj na Orlenie w Bolkowie tankowałem ON za 3.62 zł :)

RAF7705
19-01-2016, 15:03
Nie kupuj na Tesco paliwa.
Raz mało auta nie popsułem, tym syfem.

Jarkod
19-01-2016, 20:56
Kraków, Opatkowice, stacja Lukoil, dzisiaj koło południa: 1,66 zł/l LPG

velaskez
20-01-2016, 07:39
Nie kupuj na Tesco paliwa.
Raz mało auta nie popsułem, tym syfem.

Leję BP, to przykład :mrgreen:

RAF7705
20-01-2016, 13:34
A to ok:-)

ALF
20-01-2016, 19:31
Leję BP, to przykład :mrgreen:

Ja tyż. Raz, że mają dobre paliwo i gaz (przez kilka lat żadnych problemów paliwowych), a dwa, że dodają za darmo szlifierkę, wyrzynarkę, kilka zabawek dla dzieci, noże i garnki dla żonki :D

Rafał_Sz
20-01-2016, 19:45
Jacku, jak tankujesz na jeleniogórskim BP, to od lat tankujesz paliwo z Orlenu. :)

ALF
20-01-2016, 19:54
Tak, bo ja tankuję tylko na Wicka Pola lub na BP. Ostatnio tylko na BP.

Rafał_Sz
21-01-2016, 09:59
Wszystko Orlen. Znaczy paliwo z Płocka. :)

WALOD
09-02-2016, 17:14
Miasto Września- obwodnica LPG 1,63. Taniej to już chyba nie będzie.

km79
12-02-2016, 23:23
Dzisiaj widziałem LPG po 1,55 zł :D

WALOD
05-03-2016, 12:54
Miasto Września- obwodnica LPG 1,63. Taniej to już chyba nie będzie.

No i proszę. Minęło kilka dni i cena 1,53.

sailor
05-03-2016, 13:33
1.52 na tesco serbska w poznaniu. Z kuponem za zakupy o 5gr/l taniej wiec wychodzi 1.47

Rafał_Sz
05-03-2016, 21:35
Na Shellu we Wrocławiu 2,69zł. :? Nie jest fajnie. :mrgreen: A zapowiadają, że będzie gorzej...


1.52 na tesco serbska w poznaniu. Z kuponem za zakupy o 5gr/l taniej wiec wychodzi 1.47

Wychodzi, że za kilka lat LPG będzie za darmo. ;)

marcys
06-03-2016, 01:41
Wychodzi, że za kilka lat LPG będzie za darmo. ;)
W Wenezueli już jest za darmo ;)

MARTINK
06-03-2016, 15:19
1,56 na orlenie w Lodzi :)

elanek
06-03-2016, 22:45
Dziś w Bośni ok. 1,10 zł :)

sailor
09-03-2016, 17:07
Dziś w Bośni ok. 1,10 zł :)

nie przebije ale tankowalem dzis na tesco za 1,49 - 5gr rabatu :)

elanek
10-03-2016, 20:45
Znajomy z ważnego instytutu mi mówił, że przekrojowo patrząc na wyniki badań paliw, to jednak Shell jest debeściak.
Niestety, w Czarnogórze i Kosowie mają już drożej (0,65 i 0,5 E). Sprawdzę niebawem w Albanii i Macedonii.

km79
10-03-2016, 21:19
wczoraj tankowałem LPG po 1.47


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/stacja-2.jpg
źródło (http://ksiazekmichal.pl/forum/stacja.jpg)

tybur18
11-03-2016, 23:51
1,44 zł pod Radomiem :-D

ALF
26-03-2016, 15:41
1,49 w Mysłakowicach, w Kowarach 1,47 :)

km79
19-03-2017, 23:34
Ostatnio cena LPG trochę spadła, najtaniej widziałem 2.05 zł.

ALF
20-03-2017, 01:14
U nas nadal 2,89. Ale piszę o stacjach firmowych (Orlen, BP)

Rafał_Sz
20-03-2017, 08:50
Jacku, gdzie Ty tankujesz? W Cieplicach gaz jest po 2.15. :)

MC_
20-03-2017, 09:42
A tak z ciekawości - po ile u Was Pb95?
U mnie aktuanie 4,36 pln.

ALF
20-03-2017, 17:33
Ostatnio tankowałem na BP, ale jakoś dwa tygodnie temu, może coś drgnęło w dół? :)
Z nawyku (dobrego) tankuję tylko na dużych stacjach firmowych.

MC_
20-03-2017, 18:15
Ja tankuję na stacji MZK. Mają*spory ruch, ceny bardzo dobre i jeszcze nigdy nie miałem niespodzianki - w przeciwieństwie do sieciówek (nawet tych wielkich).

leighadams
20-03-2017, 20:27
U nas w lesznie (wlkp) gaz od ładnych kilkunastu tygodni po 2,37zł. Co mówicie, wrócą te czasy (VI-VIII.2016) jak był po 1,40-1,50zł? Przy moim spalaniu 20l/100 jest spora różnica:-)

km79
20-03-2017, 22:57
Na Lotosie w sobotę tankowałem po 2.06

ALF
21-03-2017, 00:12
Mała poprawka, coś mnie jakowaś pomroczność jasna dopadła, chyba od tej reformacji edukacyjnej :(
2,38 - 10% rabatu dla mieszkańców gminy na BP

Rafał_Sz
21-03-2017, 09:00
To i tak bardzo drogo, zwłaszcza, że BP bierze paliwa z Orlenu.

ALF
25-03-2017, 14:16
Na Orlenie (po uwzględnieniu rabatu) cena jest wyższa.

ASAHI
30-03-2017, 20:03
U mnie od 2.05 do 2.15 przy A4.
Przy okazji zrobione ostatnio zawory i autko lepiej śmiga. Rozrząd też wymieniony i wszystkie płyny ustrojowe ;-)

km79
30-03-2017, 21:34
U mnie w poniedziałek na Orlenie było 2.05, a na innych najniżej widziałem 2.01 :grin:

leighadams
30-03-2017, 22:34
To u mnie zmowa cenowa:-/ bo cena na wszystkich stacjach non stop 2,32-2,37...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nikoniarz
31-03-2017, 18:07
Pamięta ktoś, gdy gaz kosztował poniżej 1zł? :D

siemalysy
31-03-2017, 18:11
Pamięta ktoś, gdy gaz kosztował poniżej 1zł? :D

Ja pamiętam. Miałem wtedy niebieską ładę, a gaz kosztował 0,7 zł ;-)

Rafał_Sz
31-03-2017, 18:12
Ja bym powiedział, że nie jest źle. Cofnijmy się o 10 lat: http://www.motofakty.pl/artykul/rekordowe-ceny-paliw.html

ALF
01-04-2017, 18:46
Dzisiaj było 2,25 - 10% rabatu, czyli jakieś 2,03.

Rafał_Sz
03-04-2017, 08:25
2,02 Orlen Cieplice.

ALF
28-04-2017, 18:09
Rafale, od kiedy jeździsz na gazie? ;) :D

Rafał_Sz
02-05-2017, 17:05
Od zeszłego roku jak młodej Polo zagazowałem. :) Bejcy w gaz nie pakuję, nie zwróci mi się. ;)

ALF
03-05-2017, 20:34
No proszę ;) W żoninej zwróciła mi się po 11 miesiącach.

Rafał_Sz
04-05-2017, 06:59
Wiesz, Polówki nie szkoda. ;)

ALF
04-05-2017, 11:40
Policzmy, żonki bunię. 13 lat x 14 000km (średniorocznie) = 182 000. 1820 x 12l (średnio) = 21840l. Przyjmując różnicę 2zł na litrze (średnio) = 43680zł - i powiedz, że instalacja za 4200zł się nie zwróciła :D

Rafał_Sz
04-05-2017, 12:54
Jacku, z oszczędnościami na LPG nie musisz mnie przekonywać. ;) Po prostu kiedyś sobie powiedziałem, że V8 gazować to zbrodnia. ;). Mało ostatnio jeżdżę, do tego nie sądzę, żeby mi 540 jeszcze 10 lat wytrzymała. Na razie jest git, ale jak mi przyjdzie robić blacharkę, zawieszenie plus coś tam jeszcze to nie wiem czy to będzie się kalkulowało.

spiritus
04-05-2017, 13:03
Trzymajta:
http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

Nie śledzę i zapewne w wątku się gdzieś przewinęło ale może ktoś skorzysta

km79
06-07-2017, 08:39
LPG - 1.71 zł.

Rafał_Sz
06-07-2017, 08:50
Orlen Bolków 1,63.

misiu610
09-07-2017, 20:59
Orlen Łeba 1,98

nikoniarz
09-07-2017, 21:10
LPG - 1.60 zł

Robson_zg
09-07-2017, 21:37
Orlen Zielona Góra 1,61 zł

leighadams
09-07-2017, 22:22
Orlen Leszno 1.85zł

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Rafał_Sz
10-07-2017, 07:54
Orlen Łeba 1,98
Z ON też nad morzem z cenami przeginają. To już jest na granicy złodziejstwa.

MARTINK
12-07-2017, 00:19
Orlen przy granicy niemieckiej - 2,99 miesiac temu :) mysle ze teraz jest podobnie

km79
04-02-2018, 09:14
2.08zł

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

czarny75
04-02-2018, 09:24
2.02 Łódź