Close

Strona 49 z 3102 PierwszyPierwszy ... 39474849505159991495491049 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 31017
  1. #481

    Domyślnie

    Mario, a z Lądka przywiozłem coś więcej, niż tylko marną pięćdziesiątkę Pewnie rzucisz okiem, bo warto :P


    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Widzę, że dojrzałeś z D700... No cóż... Czasami mi go brakuje. AF, pomiar matrycowy,
    Marcinie, Twoje zdrowie.

    MNie AF nie brakuje, gdyż przez ostatnie półtora roku używałem go praktycznie tylko z obiektywami MF. Pomiaru od zarania używam centralnie ważonego. Niech idzie w diabły. Jedyne, za czym będę tęskił to zaglądanie pająkom w oczy, ale jak rozumiem da się bez tego żyć

    Zdrówko !
    Ostatnio edytowane przez spiritwood ; 02-12-2010 o 00:18

  2. #482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Eee, tam.
    O tym, że zamieniłeś N na C i jak to wpłynęło na Twoje analogowe życie.
    po chwili namyslu dochodze do wniosku ze zdecydowanie wzbogacilo,ale wole nie isc az tak gleboko w osobiste sprawy
    Road to Manila

  3. #483

    Domyślnie

    Analogowy glamour, choc sensu to wiekszego nie ma to tak dla sportu..


    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Mario, a z Lądka przywiozłem coś więcej, niż tylko marną pięćdziesiątkę Pewnie rzucisz okiem, bo warto :P
    no to pochwal sie coz to za cudo, moj typ to 50/1.8
    Road to Manila

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    no to pochwal sie coz to za cudo, moj typ to 50/1.8

    Prawie trafiłeś, tzn. ósemka się zgadza.
    Nie jestem jakimś zagorzałym fanatykiem szerokiego kąta, ale czasami 35 jest trochę za wąsko...
    Kupiłem Zeissa 21mm 2.8 wraz z zewnętrznym wizjerem i po pierwszym dniu dość chaotycznego focenia muszę stwierdzić, że jest więcej niż dobrze. Według Steve'a - miłego pana z The Classic Camera - szerokokątne Zeissy leją dupsko szerokokątnym odpowiednikom z czerwoną kropką. Legenda głosi, że Leica nigdy nie miała talentu do projektowania szerokich szkieł. Na początku robił to dla nich Schneider, potem już produkowali sami. Przyznam szczerze, że wariacka cena Elmarita skutecznie odstraszyła mnie od testu organoleptycznego - wolę wierzyć w legendę a przynajmniej w jej wersję, że jest nie gorzej jak w L. Budowa na pewno jest zacna, pierwsze zdjęcia pokazują, że i tu jest nienajgorzej.
    Może później wrzucę coś, jak będziesz chciał pomacać to wiesz, gdzie zapukać

  6. #486

    Domyślnie

    z przyjemnoscia jak troche snieg opadnie
    ale ty wrescie wrzuc cos z tych swoich skarbow,
    tyle puszek + tyle ciekawych miejsc odwiedzonych + talent = mieszkana wybuchowa

    a wracajac do tematu to wlasnie z takim D3 strach wyjsc w wiele miejsc (zwlaszcza w polsce, im dalej tym bezpieczniej)
    kanciasta brzydka puszka z serii M nie przyciaga uwagi "potencjalnych nabywcow"
    a juz wyskoczyc z takim hasselem na ulice, to czlowiek jest postrzegany za czubka i moze focic dowoli

    nie zapeszajac na poczatku stycznia bedzie mi dane biegac po roznych egzotycznych miescach z puszka w reku
    Road to Manila

  7. #487
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    czy jest tu ktos kto porzucił fotografie cyfrową z pełną premedytacją dla tradycyjnej? bo niektórzy nigdy nie mieli cyfry, to wiem
    Ja sie dopisze do listy - zaczynalem od cyfrowego Canona D60 pare lat temu bedac zachwyconym "mozliwosciami" cyfry i calym tym "hype" myslac ze w raz z jego zakupem zlapalem fotograficznego boga za nogi Przed zakupem mialem "szczescie" trafic na slawetne dpreview.com gdzie banda "niezbyt pozytywne okreslenie" specjalistow od fotografi przekonala mnie, wtedy ciemnego i naiwnego laika, ze do robienia super zdjec potrzebna jest najnowsza i najlepsza "luszczanka" Canona (trafilem na Canona forum przez czysty przypadek) Tak wlasnie zaczela sie moja nieszczesna przygoda z fotografia uslana licznymi frustracjami, zniecheceniem, zmianami sprzetu i poszukiwaniami tego idealnego polaczenia najnowszego Canona ze szklem, oczywiscie L Tak wiec po kolei sprzetowo bylo tak - Canon D60, 10D, 20D, 30D, 1D Mark II, 5D, 1Ds Mark II, 5D, 1Ds Mark I i Nikon D700 9tak, w swej glupocie wpadlem na to ze moze Canonem sie nie da robic dobrych zdjec) oczywicie ze szklarnia z najwyzszej polki Nigdy nie bylem zadowolony ze zdjec, ciagle szukajac tego "holy grail" i z utesknieniem czekajac na najnowsza premiere Canona

    Na moje szczescie staly sie trzy rzeczy. Trafilem na artykul w necie ktory zartobliwie opisywal ten idiotyczny proceder ktory uprawialem bezczelnie twierdzac ze wszyscy Ci "namawiacze" znajac sie swietnie na sprzecie, o aktualnej fotografi nie maja zazwyczaj bladego pojecia i zdjec robic nie potrafia co oczywiscie w ogromnej wiekszosci przypadkow okazalo sie prawda. mniej wiecej w tym samym czasie poznalem na digart.pl mloda dziewczyne ktora tworzyla cuda aparatem za $100 co oczywiscie nie moglo pomiescic mi sie w glowie, majac ze $12 000 w sprzecie i nadal robiac plastikowe badziewie Gwozdziem do cyfrowej trumny byla moja przypadkowa wizyta w lokalnym labie ktory prowadzonym byl przez bardzo ekscentrycznego jegomoscia, maniaka fotografi analogowej w srednim i wielkim formacie ktory widzac moje zdjecia zrozumial chyba moje zagubienie i z politowaniem zaprosil mnie na prezentacje slajdow z Hasselblada i odbitek tradycyjnych z wielkiego formatu

    Wkrotce potem naswietlilem pierwsza rolke Hasselbladem i zakochalem sie. Sprzedalem wszystko co mialem cyfrowego, kupilem Hasselblada 203FE z 80mm f2.8 i znalalem w koncu to czego tak dlugo szukalem, fotografia stala sie w koncu pasja, ogromna radoscia z robienia zdjec a nie kolekcjonowaniem najnowszego sprzetu

    Pisze ta cala opowiesc aby przestrzec tych poczatkujacych ktorzy bladza po forum czytajac watki o tym ze "juz niebawem D4, w koncu bedzie mozna robic dobre zdjecia" i chcac robic owe dobre zdjecia czasem wpadna w ten sam madry proceder w ktory za namowa "oswieconych" forumowiczow wpadlem i ja A jako ze mamy pokazywac zdjecia tu, pokaze jedne z moich pierwszych analogowych Hasselbladowych zdjec do ktorych czuje ogromny sentyment:






  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    kanciasta brzydka puszka z serii M nie przyciaga uwagi "potencjalnych nabywcow"
    Można jeszcze ładnie obkleić i wygląda gorzej niż Smiena http://tokyocamerastyle.com/post/110...35mm-summicron

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Ja sie dopisze do listy - zaczynalem od cyfrowego Canona D60 pare lat temu bedac zachwyconym "mozliwosciami" cyfry i calym tym "hype" myslac ze w raz z jego zakupem zlapalem fotograficznego boga za nogi [...]
    Tomku, z jednej strony usmialem sie po pachy, z drugiej zawarles cala istote praktycznie wiekszosci miejsc w sieci poswieconych fotografii... gratki

    Dlatego moze w tej calej naszej ortodoksyjnosci zaczniemy rowniez wskazywac strony, ktore warto odwiedzac z strikte fotograficznego punktu widzenia? Dajac dobry przyklad - www.shorpy.com - nie wiem, czy tutaj bylo czy nie, ale pewnie znajda sie osoby ktore jeszcze nie mialy okazji...
    Ostatnio edytowane przez FunBoy ; 02-12-2010 o 11:46
    regulamin

  10. #490

    Domyślnie

    Chodza sluchy ze chcesz sie pozbyc MP
    Road to Manila

Strona 49 z 3102 PierwszyPierwszy ... 39474849505159991495491049 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •