Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Pilot/weżyk...

  1. #21

    Domyślnie

    ten pilot ma tylko taka obudowe zeby go bylo wygodniej trzymac

    w srodku - jest wielkosci pudelka zapalek
    zreszta na necie jest opis jak zrobic sobie pilota na atmelu mniejszego niz pudelko zapalek :P

    po co przeplacac 10x tyle za cos co jest tylko bajerem ?

    za chwile dojdziemy do absurdu ze jak ktos chce miec wezyk spustowy z blokada ekspozycji to bylo kupowac d200 a nie wyrob aparatopodobny dla biedakow

    za 50 zl to wole sobie kupic statyw studyjny 250cm albo chocby zarowke blyskowa - zdecydowanie lepiej zainwestowane pieniadze :P

  2. #22

    Domyślnie

    mi nie dziala :/

    włączanie "odbierania" pilota w aparacie jest przez nicisniecie przycisku od samowyzwalacza ? i ma pokazac się takie cos kwadratowego...

    a potem pilotem w ścianie, bieganie po mieszkaniu... i kila.. wicskam wszystkei przycuiski pilota ( nie jest ich dużo ale nic)

    co robię źle ?
    TOTALNY AMATOR with...
    Nikon D50 + Nikkor 18-55/3.5-5.6 + Nikkor 50/1.8 + Tamron 70-300/4-5.6 + Nikon SB-20
    www.tordek.ovh.org <== PhotoBlog

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar Rimon
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    84

    Domyślnie

    i ma pokazac się takie cos kwadratowego...
    Nie kwadracik tylko ikonka w kształcie pilota. Z opóżnieniem lub bez. Poczytaj instrukcję. Naciskasz przycisk, kółkiem nastawiasz wybraną opcę a dopiero póżniej biegasz po pokoju.
    N D70S,N D 90 ,Nikkor 18-70+ Sigma 10-20+Nikkor AF-S 300 F4D IF-ED + SB 800+ Nikkor 70-300 VR + sigma 150-500 +TC x2+ Tamron SP AF90mm F/2.8 Macro, M 055XPROB z MIDI 488RC4

  4. #24

    Domyślnie

    no to tak ustawiałem.

    ale nic.. . :/ w pilocie miga żółta lampka jak naciskam ale migawki nie słyszę...
    TOTALNY AMATOR with...
    Nikon D50 + Nikkor 18-55/3.5-5.6 + Nikkor 50/1.8 + Tamron 70-300/4-5.6 + Nikon SB-20
    www.tordek.ovh.org <== PhotoBlog

  5. #25

    Domyślnie

    Ja mam oryginalny ML-L3.
    Nie wiem jak w otwartm terenie ale w domu dziala zarowno sprzed aparatu jak i za nim, przez co moge np. ustawic aparat na statywie , zerknac w wizjer i zza aparatu pstryknac , niekoniecznie wychylajac reke przed aparat.
    Kupilem go w Pstryku , dalem okolo 80-90 pln.
    Przedtem prbowalem zlozyc jakies samorobki z netu ale mialem problem z zaprogramowaniem ...

  6. #26

    Domyślnie

    tordek - a zaprogramowales pilota - bo on tak normalnie bez kodu 010201 nie zadziala

    wyminielem diode IR - nie pomoglo - dalej tak samo - od scian ok a na wprost nie - nieco z dolu na wprost dziala
    co ciekaawe dziala prostopadle do obiektywu

    generalnie dziala na tyle co potrzeba - wlaczyc np 2s delay - wcisnac pilot i sie ustawic - i hej

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar Rimon
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    84

    Domyślnie

    no to tak ustawiałem.
    A co to za pilot? Jeśli oryginał to może źle włożona bateria jak Ktos niedawno tu pisał ale pewnie masz inny bo w nikonowskim pilocie nic nie miga
    N D70S,N D 90 ,Nikkor 18-70+ Sigma 10-20+Nikkor AF-S 300 F4D IF-ED + SB 800+ Nikkor 70-300 VR + sigma 150-500 +TC x2+ Tamron SP AF90mm F/2.8 Macro, M 055XPROB z MIDI 488RC4

  8. #28

    Domyślnie

    inny.

    sluchaj zaprogramowalem , moze jakies inne rzeczy o których nie wspomieniliscie ? xP

    zaprogramowanie polegało na prog- , prog+ , prog- , vol- , prog- , prog+

    lampki migaly prawidlowo wedlug intruckji ..

    jaki przycisk wyzwala migawkę ?

    [ Dodano: Czw 21 Wrz, 2006 ]
    działa. dzięki za pomoc
    TOTALNY AMATOR with...
    Nikon D50 + Nikkor 18-55/3.5-5.6 + Nikkor 50/1.8 + Tamron 70-300/4-5.6 + Nikon SB-20
    www.tordek.ovh.org <== PhotoBlog

  9. #29

    Domyślnie

    no tylko jeden guzik - power on/off


    i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn
    no tylko jeden guzik - power on/off


    i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ?
    tak tak ,ale guzików jest więcej :]

    dobra sprawa ten pilot.. pytanie tylko jakie znacie spoosby na uzywanie go w plenerze... kiedy najbliższa ściana jest np. kilka km przed Tobą xP

    są jakies pomysły ?
    TOTALNY AMATOR with...
    Nikon D50 + Nikkor 18-55/3.5-5.6 + Nikkor 50/1.8 + Tamron 70-300/4-5.6 + Nikon SB-20
    www.tordek.ovh.org <== PhotoBlog

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •