Zamieszam dwa histogramy z dwóch różnych sesji w tym samym studio.
Niestety nie jestem wielkim znawcą histogramów; wiem co to i jak z grubsza sie tym posługiwać. Liczę na Waszą pomoc i może jakies linki gdzie moge zgłębić wiedze.
Jako realizator dźwięku reaguje alergicznie na tzw "piki". Właśnie takie jakie widać na moich histogramach. Choć oczywiście podobne śa do siebie wyłacznie graficznie
Na żadnym innym zdjęciu; czy plener czy z lampą błyskową nie pojawiają mi się takie "piki". Wyłącznie na sesji w studio i to z białym (przepalonym) tłem. Dodam, że obiektyw nie ma znaczenia. Oba widoczne histogramy pochodzą z róznych puszek; D70s i D300.
Ja równeiż podejrzewam WB. Ustawione było na PRE
Moje pytania:
Czy te piki w fotografii są groźne?
Czy to co widać powinno budzić mój niepokój?
Z czego mogą wynikać?
Szukaj






Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami