Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie. Wiem że idę na łatwiznę ale proszę mi pomóć skonfigurować aparat( ISO,Af area mode, naświetlenie itp.)
Szukaj
Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie. Wiem że idę na łatwiznę ale proszę mi pomóć skonfigurować aparat( ISO,Af area mode, naświetlenie itp.)
idzesz na latwizne. polecam jkas dobra ksiazke o fotografii. a jak jzu pytasz to skonkretyzuj co w tym lesie bediesz fotografowal i jaka pogode ustaliles. bo to dwie zupelnie rozne rzecy fotografowac zajaca zasuwajacego po naslonecznionym sniegu a np osniezona sosne stojaca w cieniu lasu
Najlepiej samemu experymentować z ustawieniami. No i je zapamiętać!
cyfra duzo ulatwia w tej kwestii - z zenitem musialem prowadzic notatki odnosnie warunkow robienia kazdego zdjecia, a tu mam exifaZamieszczone przez Argymir Iwicki
![]()
c2h5oh
|Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu
A jutro będziesz robił zdjęcia gdzie indziej, o innej porze dnia i w innych warunkach. Dla swojego dobra nie idź na łatwiznę, poczytaj, opanuj terminologię - w niedługim czasie sam będziesz wiedział co do czego. Nie ma jednej recepty. Ja zmieniam ustawienia co kilka, lub nawet przy każdej ekspozycji. To nie takie trudne, serioMam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie
Pozdrawiam i udanych ujęć życzę !
A ja nie będę taki i ci wszystko powiem co i jak. Więc po pierwsze to co mówili przedmówcy w ogóle nie jest ważne, czyli czy fotografujesz zająca w biegu czy sosnę w stójce to właściwie korzystasz z tych samych nastaw. Odszukaj na aparacie pokrętło do wyboru trybu focenia. Będzie tam zielony znaczek z napisem Ford. Innych znaczków ci nie powiem jakie były bo od razu je u siebie wydrapałem żeby czegoś nie przestawić, wtedy wychodzą GORSZE zdjęcia. Oczywiście pomaga też zflashowanie aparatu najnowszym softem. Link to http:\\http://www.nikon.com\D70\flash\chang...diotcamera.bin Trzeba to przegrać na kartę flash i odpalić. Po upgradzie co prawda nie będzie można ręcznie wybierać żadnych ustawień ale za to wszystkie zdjęcia będą piękne.
A, i proszę nie gniewaj się że nieco sobie pożarciłem ale mam dobry humor dzisiaj i tak mnie coś naszło
PS. Ford to takie Auto...
pozdrawiam, jarry
Nikon D LXXX
łojjj..jerry, jerry...jak małe dzieckojak bym miał konfigurowac D70 swoim fordem, to musiałbym dłuuugo chodzić na siłownię 1250kg podnieść i trafić we własciwe pokrętło
![]()
![]()
![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Alf foczką pomykasz?![]()
pozdrawiam, jarry
Nikon D LXXX
ścierką giha kombi na 120 qniachZamieszczone przez jarry
![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Skontaktuj się z nami