Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Żółtodziób
    Gość

    Domyślnie konfiguracja D70

    Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie. Wiem że idę na łatwiznę ale proszę mi pomóć skonfigurować aparat( ISO,Af area mode, naświetlenie itp.)

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    idzesz na latwizne. polecam jkas dobra ksiazke o fotografii. a jak jzu pytasz to skonkretyzuj co w tym lesie bediesz fotografowal i jaka pogode ustaliles. bo to dwie zupelnie rozne rzecy fotografowac zajaca zasuwajacego po naslonecznionym sniegu a np osniezona sosne stojaca w cieniu lasu

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej samemu experymentować z ustawieniami. No i je zapamiętać!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Argymir Iwicki
    Najlepiej samemu experymentować z ustawieniami. No i je zapamiętać!
    cyfra duzo ulatwia w tej kwestii - z zenitem musialem prowadzic notatki odnosnie warunkow robienia kazdego zdjecia, a tu mam exifa
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  5. #5

    Domyślnie

    Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie
    A jutro będziesz robił zdjęcia gdzie indziej, o innej porze dnia i w innych warunkach. Dla swojego dobra nie idź na łatwiznę, poczytaj, opanuj terminologię - w niedługim czasie sam będziesz wiedział co do czego. Nie ma jednej recepty. Ja zmieniam ustawienia co kilka, lub nawet przy każdej ekspozycji. To nie takie trudne, serio

    Pozdrawiam i udanych ujęć życzę !

  6. #6

    Domyślnie

    A ja nie będę taki i ci wszystko powiem co i jak. Więc po pierwsze to co mówili przedmówcy w ogóle nie jest ważne, czyli czy fotografujesz zająca w biegu czy sosnę w stójce to właściwie korzystasz z tych samych nastaw. Odszukaj na aparacie pokrętło do wyboru trybu focenia. Będzie tam zielony znaczek z napisem Ford. Innych znaczków ci nie powiem jakie były bo od razu je u siebie wydrapałem żeby czegoś nie przestawić, wtedy wychodzą GORSZE zdjęcia. Oczywiście pomaga też zflashowanie aparatu najnowszym softem. Link to http:\\http://www.nikon.com\D70\flash\chang...diotcamera.bin Trzeba to przegrać na kartę flash i odpalić. Po upgradzie co prawda nie będzie można ręcznie wybierać żadnych ustawień ale za to wszystkie zdjęcia będą piękne.


    A, i proszę nie gniewaj się że nieco sobie pożarciłem ale mam dobry humor dzisiaj i tak mnie coś naszło

    PS. Ford to takie Auto...
    pozdrawiam, jarry

    Nikon D LXXX

  7. #7
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    łojjj..jerry, jerry...jak małe dziecko jak bym miał konfigurowac D70 swoim fordem, to musiałbym dłuuugo chodzić na siłownię 1250kg podnieść i trafić we własciwe pokrętło
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Alf foczką pomykasz?
    pozdrawiam, jarry

    Nikon D LXXX

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarry
    Alf foczką pomykasz?
    ścierką giha kombi na 120 qniach
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •