Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Prosba o obrobke NEFa

    Mam prosbe. W ponizszym linku znajduje sie do sciagniecia zdjecie w NEFie (zipowski plik 7,8MB). Jest to NEF z CP5400. Mam prosbe do uztykownikow NC - czy ktorys z was moze sprawdzic, czy (tak jak u mnie) przy kazdej operacji zmiany EV, WB, ostrosci itp program na nowo chce przeliczac caly obrazek, nie wprowadzajac na biezaco zmian jak to ma miejsce przy obroce pliku z D70?
    Bylbym wdzieczny.

    TU JEST PLIK

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety jest tak, jak piszesz - NC zresztą lojalnie ostrzega, że tak będzie.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    A jak to jest w innych coolpixach?
    Przez to aktualizowanie zdjecia program jest kompletnie bezuzyteczny dla kogos ponizej D70... kolejna ciekawostka Nikona

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym plikiem jest tak
    NC - przelicza
    Gimp - nie działa
    PS z pluginem adobe - własciwie tylko otwiera

    Jednym słowem sytuacja nienajlepsza
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Jednym slowem - sprzedac i kupic cos konkurencji. Troche to przykre. Wszystko tu mam wrazenie łatane na sile u Nikona.

  6. #6

    Domyślnie

    Mały update: Gimp + nowy dcraw + ufraw działa juz zupełnie dobrze z tym nefem
    pozdrawiam Sebastian

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    PS z pluginem adobe - własciwie tylko otwiera
    A w sumie co wg. ciebie znaczy "tylko otwiera"? Ze otwiera, ale przy defaultowskich ustawieniach wyglada tragicznie?
    A gimpa nigdy nie uzywalem. Musze sprobowac w takim razie.
    NC odpada - az takiej cierpliwosci nie mam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Campo
    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    PS z pluginem adobe - własciwie tylko otwiera
    A w sumie co wg. ciebie znaczy "tylko otwiera"? Ze otwiera, ale przy defaultowskich ustawieniach wyglada tragicznie?
    A gimpa nigdy nie uzywalem. Musze sprobowac w takim razie.
    NC odpada - az takiej cierpliwosci nie mam.
    Tylko otwiera oznacza że jedyne co moge zrobić to zmienić WB ale baaaaardzo długo to mieli...

    Gimp działa przyzwoicie

    Potrzebne linki znajdziesztutaj
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    Nie tylko rawphoto, ale ufraw też otwiera ten plik bez problemów i pozwala (ze wszystkimi ograniczeniami narzędzi Gimpa) na zmianę podstawowych parametrów.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krakus
    Nie tylko rawphoto, ale ufraw też otwiera ten plik bez problemów i pozwala (ze wszystkimi ograniczeniami narzędzi Gimpa) na zmianę podstawowych parametrów.
    tutaj nie chodzi o rawphoto czy ufraw ale o dcraw - ufraw jest lepszy niz rawwphoto (sam uzywam)
    pozdrawiam Sebastian

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •